Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatpingvin


fatpingvin
őstag

oy vey, megfizethetetlen lesz, de VÉGRE van egy értelmezhető ARM desktop a világpiacon. már csak a boot lockot kell kijátszani és mehet a buli.

azt azért remélem hogy lesznek benne normális PCIe slotok.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Kell!

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#3) GIstvan83 válasza fatpingvin (#1) üzenetére


GIstvan83
csendes tag

Pont az a lényege, hogy drága. Olcsón a kutyának nem kell. Samsungnak kellett egy évtized, mire rájött. Benzinkutas kislányoknak már foldjuk van, hiszen drágább. Műszaki tartalom mire nem elég 2022ben? Két három generációval ezelőtti vas is elég az átlag vásárlók 99 szàzalékának.

[ Szerkesztve ]

(#4) fatpingvin válasza GIstvan83 (#3) üzenetére


fatpingvin
őstag

te miről beszélsz? :D

biztos elkerülte a figyelmem a piacon tengődő sok száz másik ARM procis desktop.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#5) ROBOTER válasza fatpingvin (#1) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nekem ez a hír kissé zavaros.
- a jelenlegi Mac Pro-ban a max. RAM: 1,5 TB, ehhez képest a cikkben szereplő 128GB kicsit érdekesnek tűnik, ráadásul ez ugye UM és nem valószínű, hogy forrasztott (+ECC alap)
- ha az IGP-re számítanak elsődlegesen, akkor határesetnek tűnik a PRO vonalhoz egy év múlva a két MAX, hiába nagyon baba a teljesítményük bizonyos esetekben
- a jelenlegi házban 1,28/1,4 kW-os a táp, egy M1 alapú rendszerben ez dedikált GPU nélkül totál feleslegesnek tűnik, más méretek, más teljesítmények jöhetnek, ami persze nem baj
- ha megmarad a dedikált GPU lehetősége, a Max területének kb. 45%-át kitevő IGP kicsit pazarlásnak tűnik + részben oda a unified memory

PCIe: ha másért nem, SSD tömbök miatt biztosan megtartják

[ Szerkesztve ]

(#6) fatpingvin válasza ROBOTER (#5) üzenetére


fatpingvin
őstag

szerintem direkt van extra tartalék ebben a konfigban, nyilván nem maguk a procik fognak önmagukban ennyit enni.

ami a bővíthetőséget illeti, valszeg nem a videokártyákra alapoznak, max valami profi Radeon. SSD reális, de én mondjuk nagy sebességű interkonnektet illetve SAS HBA-kat is el tudok képzelni.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#7) ROBOTER válasza fatpingvin (#6) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én a fizikai kialakításra lennék kíváncsi.
MacBookban az M1 forrasztott BGA. Ezt ebben a formában nehezen tudom a PRO-ban elképzelni. Készülne LGA? Azon sem csodálkoznék, ha kártyára kerülne az M valami és a jelenlegi alaplap funkciója megváltozna.

(#8) fatpingvin válasza ROBOTER (#7) üzenetére


fatpingvin
őstag

miért kéne LGA? ráforrasztják az alaplapra ahogy a chipseteket szokták, nincs ebben semmi érdekesség.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#9) Busterftw válasza fatpingvin (#8) üzenetére


Busterftw
veterán

Kerdes akkor mitol lesz deskop?
Mert toronyhazban van, az asztal alatt?

Ennyi erovel berakom az M1-es macbookot az ures ATX gephazba, ra kulso ssd, kabel monitorig es kesz a desktop ARM.

[ Szerkesztve ]

(#10) fatpingvin válasza Busterftw (#9) üzenetére


fatpingvin
őstag

bocsánat, rosszul fogalmaztam. a desktop egy felhasználási terület.

arra gondoltam ez alatt hogy egy normális ipari standardot övet, vagy legalábbis annak a releváns részeit megvalósítja, jelen esetben a bővíthetőségről beszélek, azaz hogy szabvány módon ki van rajta vezetve egy rendszerbusz (itt PCIe) amibe szabvány bővítőkártyákat tákolás nélkül be lehet illeszteni és használni.

hogy ez méretre-alakra-egyébre hogy néz ki az lényegtelen.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#11) Busterftw válasza fatpingvin (#10) üzenetére


Busterftw
veterán

Viszont ha ra van forrasztva, akkor mar bukott a standard, mint bovithetoseg.
A PCIe-t meg sehol nem emlitik.

(#12) fatpingvin válasza Busterftw (#11) üzenetére


fatpingvin
őstag

szerintem nagyon nem ugyanarról beszélünk.

attól hogy a proci forraszta van, még miért ne lenne bővíthető mindenféle kártyákkal? köze nincs a kettőnek egymáshoz. meg különben is, mi értelme a socketed CPU-nak ha nincs mire cserélni?

a PCIe-t én egy megalapozott reményként írtam. egy ekkora gépbe kötve hiszem hogy ne került volna ilyen irányú bővítési lehetőség, ha meg mégse akkor az apple tényleg hivatalosan is az iparág szürrealista bohócává vált.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#13) copass


copass
veterán

sajnálom, de nekem mindig ez jut eszembe a mac-ről! :D
https://scontent.fbud5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/272029861_3148960802037170_1095370255812090224_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=1-5&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=r9UzO5in42QAX9Cn_B7&_nc_ht=scontent.fbud5-1.fna&oh=00_AT_uYefHDFoPT6PYqv1yCtQNNQcFqyww6DcMeGrr2EmXWw&oe=61EC8F2C

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#14) joey04 válasza copass (#13) üzenetére


joey04
titán

komoly sérelmek érhettek.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15) fatpingvin válasza copass (#13) üzenetére


fatpingvin
őstag

biztos vagyok benne hogy az összes mac user van akkora graphic designer hogy észrevehető legyen a különbség :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#16) IgorKGB


IgorKGB
csendes tag

dehogy erosebb az intelnel , az uj 12900k a 24 threadjevel keresztben lenyeli

[ Szerkesztve ]

(#17) ROBOTER válasza IgorKGB (#16) üzenetére


ROBOTER
addikt

4-szeres fogyasztással... Ja bocs, nem, CPU vs. CPU vagy APU vs. CPU+GPU inkább 8-szorossal.

[ Szerkesztve ]

(#18) Busterftw válasza fatpingvin (#12) üzenetére


Busterftw
veterán

Ket M2 (Max)? M3? :)

Szerintem naluk a teljesitmenyen es a formfactoron kivul nem lesz mas lehetoseg consumer piacon.

(#19) fatpingvin válasza IgorKGB (#16) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez te is érzed hogy mekkora sületlenség volt, ugye?

innen már csak egy lépés az a gondolatmenet hogy "gyenge a feladatra az a régi P4-es konfig? vegyél belőle még másik hetet és kapcsold őket egy clusterbe, máris erősebb lett, nem?"

persze, csak közben felvesz szolid 3 kW-ot a falból.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20) fatpingvin válasza Busterftw (#18) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez nyilvánvaló. viszont az apple.nek hol érdeke hogy a júzer később tudjon CPU-t (ami igazából SoC) cserélni?

a régi PowerPC vasakban is bár modulon volt a CPU, nem igazán voltak upgradelhetőek, csak ha beszart cserélni lehetett.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#21) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem tavasszal vagy nyaron johet egy uj Air es Pro, de nem hiszem, hogy uj chip erkezne. Szukseg nincs ra, tekintve hogy a kozeleben nincsenek a konkurens Intel, AMD, Qualcomm chipek az alap M1-hez, abban a fogyasztasi keretben.

Persze mivel az Apple a legtobb eszkozet a sajat korabbi vasarloinak adja el, igy az egyertelmu hogy 1-2 evente fel kell mutatniuk valamit, amivel uj vasarlasra tudja kesztetni azokat is akik 2-3 even belul mar vasaroltak toluk. Szoval nem csak az szamit, hogy egyeduralkodo a szegmensben, hanem az is hogy komolyan megerzi a bevetelekben, ha hatradolnek csak azert mert a konkurensek messze lemaradtak. Nem azokkal versenyez, hanem sajat magaval.

Viszont ehhez nem kell uj APU, meg rancfelvarrt sem, megha az a specialitasuk. Lehet hogy vegre atternek a 14 inches kijelzokre, vagy lesz beepitett 4-5G-s kommunikacio, esetleg jobb webkamera. Azt ketlem, hogy arat csokkentenek, ahogy azt is, hogy esetleg az tarhely 512GB-rol indulna.

Szerintem maradnak az arak es jonnek a 14 inches utodok.

A Mac Pro utodja helyett szerintem johet egy iMac Pro 1 vagy 2 M1 Max chipre epitve, vagy egyszeruen csak jon egy nagyobb iMac 1db M1 Max-al.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) ROBOTER válasza Tigerclaw (#21) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ugyanez a véleményem, iMac-re sokkal nagyobb az esély ilyen konfiggal.

(#23) ANT81 válasza IgorKGB (#16) üzenetére


ANT81
csendes tag

?????? :F :F

Ha ez a cikkre volt reakcio, akkor nem tudom feltunt-e, hogy szo nem volt semmifele 12900-rol.....az inteles mac pro-rol volt szo, ott meg momentan a 28 magos W-3275M xeon a max...

Ettol fuggetlenul nekem tokre ugy remlik, hogy tobb helyen nem "csak" 2 darab m1 max osszedrotozasarol irtak kizarolag, hanem 4-rol is.
Ha igy lesz, akkor valszeg az 1-2 max-os megy a combosabb nagy imac-be, a 2-4 max-os meg a mac pro-ba....szerintem.

(#24) arn


arn
félisten

Ez alapjan az m2 nem lesz tul nagy elorelepes… gyanitom kicsit faragnak a proci teljesitmenyen, kap ddr5ot, de a setup marad. A macbook air jo vetel lesz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25) EyElEs?! válasza arn (#24) üzenetére


EyElEs?!
tag

Én ágyba kényszerültem két hétre, és nem volt gépem (mindenhol van PC, ahol dolgozok, ezért eladtam az XPS-em).
Itthonra vettem kb. fél éve nettó 200e-ért egy gépet + kaptam bele valami régi bányász kártyát, hát azt tudom mondani villám gyors, M2 SSD, legújabb gen i5 proc stbstbstb, most szerintem már 250 felett lenne.

Erre megveszem a 8gb-os M1 MacBook Airt, hogy max visszaviszem ha jobban vagyok, értelmes gépet hasonló árban nem találtam.

Erre basszus 2 hét alatt annyira megszoktam és megszerettem, hogy most rossz érzés visszaülni a gépemhez, pedig gyűlölök kis monitoron dolgozni, és ha valami kicsit is szaggat megőrülök... Konkrétan két monitorom van, egyik UW, de olyan szinten jól meg van csinálva a multitasking a Macen, hogy beszarás.

Ja és youtube+Google sheets+excel+word+ ezer Safari oldal + pdfek egyszerre megnyitva. A kis gép még nem is melegszik, alig merül, néha akasztja meg a Google sheets 1-2 mp-re oda vissza ugrálásnál.
Én még mindig azt mondom, hogy fekete mágia van a gépben, már a touchad "haptic feedbackje" is számomra felfoghatatlan.

Nem tudom elképzelni, hogy mit tudhat majd az új laptop, ami miatt érdemes lenne váltani...
Soha a büdös életben nem gondoltam volna, hogy nem sznob gyökérnek, hanem racionális embernek fogok nézni valakire, akinek egy MacBookja van...
Mi jöhet még? Luivuttyon lesz az új Budmill táska?

[ Szerkesztve ]

(#26) cog777 válasza EyElEs?! (#25) üzenetére


cog777
senior tag

Kollegam is vett egy pro-t, elege lett a tobbi operacios rendszer optimalizalatlansagaibol es a driverek problemaibol.

A rendszeret nagyon jol ossze tudja rakni az alma, a sajat okoszisztemajan belul.

En is gondolkodom egy Air-en, kompatibilitast pedig ugy oldom meg hogy veszek egy venti nelkuli mini pc-t es monitor nelkul es tavoli eleressel hasznalom erre-arra - ami kell.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#27) ddekany válasza Tigerclaw (#21) üzenetére


ddekany
veterán

Viszont ha több Windows felhasználót akarnak átcsábítani (és nyilván igen), akkor segít, ha nő a rés a Apple hardver és nem-Apple hardverek tudása közt. Szóval van mivel versenyezniük házon kívül, mert a megszokott Window "ökoszisztéma" lecserélésére nehezen veszi rá magát az ember, és minél érezhetően jobb a hardver náluk, annál több embernél fogja ellensúlyozhatja ezt a gondot.

[ Szerkesztve ]

(#28) Syl válasza EyElEs?! (#25) üzenetére


Syl
nagyúr

> olyan szinten jól meg van csinálva a multitasking a Macen, hogy...

Már csak az ablakkezelést kellene rendesen megcsinálniuk.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29) EyElEs?! válasza Syl (#28) üzenetére


EyElEs?!
tag

Hát hallod, két nap kín szenvedés volt, de végül 1 óra keresgélés után találtam egy Magnet nevű appot, amivel a windows nyíl gombok helyettesíthetők...
Ha az nem lenne, akkor már rég visszavittem volna a gépet, mert a tragikus szar nem kifejezés erre a teljes képernyős módra és az ablak toszogatásra...

(#30) Brett001 válasza ddekany (#27) üzenetére


Brett001
aktív tag

Már csak versenyképes árral kéne kompenzálni és máris sínen lenne a dolog...de ezek az egyszerű földi halandó user által megfizethetetlen árak mellett nehezen fog menni az átcsábítás, bármennyire is jó a hardver és az ökoszisztéma.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#31) ROBOTER válasza Brett001 (#30) üzenetére


ROBOTER
addikt

Szerintem meg eszük ágában nincs jelenleg lényegesen több vevőt átcsábítani. Így is a legértékesebb vállalatok egyike.

A mobil termékeknél a további jelentős térhódítás esetén a különlegesség varázsa szűnne meg. A notebook/desktop területen (kontinensfüggő) pedig uralják a videó/fotó/zenei piacot.
Belecsapni valami olyanba, ami teljesen idegen, kockázat.

(#32) fatpingvin válasza Brett001 (#30) üzenetére


fatpingvin
őstag

az kéne még nekik hogy megjelenjen ehgy rakás új felhasználó akinek valódi igényei vannak azon túlmutatóan hogy besz*pja a marketingdumájukat és üröl annak amit kap.

jól áll a szénájuk a meglevő felhasználóbázissal, a hátuk közepére se kell az olyan vevő aki kevésbé fizetőképes, cserébe gyakrabban ír ticketet a supportnak

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#33) Syl válasza EyElEs?! (#29) üzenetére


Syl
nagyúr

Engem a következő ablakkezelési dolgok (hiányosságok) készítenek ki, több évnyi macOS használat után is:
- Ha egy alkalmazásnak több ablaka van nyitva (pl. word), akkor erről a rendszer semmilyen infót nem ad. A dock-on ugyanúgy csak egy pötty van, mint az egyablakos programoknál. Alt+tab-nál is zsonglőrködni kell, hogy előhozza a többi ablakot.
- Ha minimalizálok egy ablakot, akkor alt+tab-bal nem hozza fel.
- Ha minimalizálok (vagy hide) egy ablakot, a mission control nem mutatja.
- Két monitort használok és van bill.kombinációm az ablak áthelyezésére a két monitor között, oda-vissza. Na ez nem minden alkalmazásnál működik.
- Olyat még kiegészítő programok terén sem találtam, hogy egy ablakot bill.kombinációval lehessen másik space-re pakolni. Csak az egeres/trackpades ráncigálás él.
- Sok alkalmazás (pl. excel) képtelen megjegyezni az utolsó pozícióját és méretét.
stb.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34) Tigerclaw válasza Brett001 (#30) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A Macbook Air-tol es a Mac Mini-tol mar nem lepnek lentebb az arban a versenykepesseg fele, de amugy mindketto sokkal versenykepesebb mint gondolna a tobbseg, csak mivel meg sosem probalta, sosem hasznalta, nem erti miert dragabb kicsivel.

Ha nem kell az x86 kompatibilitas, szerintem nincs versenykepes alternativaja a Macbook Air-nek. A hasonlo szintu ultrabookok mind dragabbak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#35) Grafiqs válasza fatpingvin (#32) üzenetére


Grafiqs
őstag

24 éve élem az Apple gépeit, mellette voltam Win-es rendszergazda is (végzettségem is van hozzá). Néhány éve sikerült minden nem iOS/OSX futtató eszközt száműzni a lakásból.
Miért? Mert valódi igényeimre, kielégítő megoldást kapok.

G

szerk.: OFF

[ Szerkesztve ]

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#36) Tigerclaw válasza fatpingvin (#32) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A hibabejelentesek tobbseget az Apple egyszeruen ignoralja :DDD :W, szoval parszazezer panaszkodo ugyfeltol meg nyugodtan alszanak.

Viszont amugy szerintem a home userek 90%-nak tokeletes lenne a Mac, mind az OS, mind a hardver tekinteteben. A jot nagyon hamar meglehet szokni. Oszinten szolva en a Mac -et minosegibbnek tartom, mint az iOS vonalat, hiaba az utobbi hozza a nagy let.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#37) fatpingvin válasza Grafiqs (#35) üzenetére


fatpingvin
őstag

hol érzed az ellentmondást? 24 éve Apple júzer vagy, ékes példája a megtartott vásárlónak. ha neked bejön szuper, case in point.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#38) fatpingvin válasza Tigerclaw (#36) üzenetére


fatpingvin
őstag

az egyszeri júzereket nyilván én is leszarnám az apple helyében, viszont egy nagyobb céget mondjuk aki bevásárolt a vasból már nem célszerű.

az előző kommentedre reflektálva, nekem is a legnagyobb problémám a kompatibilitással van, csak nekem nem az x86 hanem a szándékosan ellehetetlenített custom kernel boot miatt. bár amennyibe kerül egy m1-es mac mini annyiból már lehet hogy érdemes körülnézni egy combosabb ARM szerver irányában, lehet hogy nem annyira eneergiahatékony de több mag és RAM.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#39) Grafiqs válasza fatpingvin (#37) üzenetére


Grafiqs
őstag

Ott érzem az ellentmondást, hogy "új felhasználó akinek valódi igényei vannak".Aki hosszabb ideje Apple termékeit használja az igénytelen vagy alacsonyabbak az igényei mint egy Linux/Win usernek?

Egy felhasználót nem csak megszerezni nehéz, de megtartani is. Volt/van komoly(abb) összehasonlítási alapom Win-es platformmal. A Mac-et választottam.
Valószínűleg okkal. ;)

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#40) fatpingvin válasza Grafiqs (#39) üzenetére


fatpingvin
őstag

bocsánat, rosszul fogalmaztam, ezért elnézést kérek. valódi igények alatt azt értettem, hogy akármilyen okból kifolyólag nem az a konfiguráció kell neki amit az apple jónak gondolt és összeállított, hanem valami ettől eltérő, legyen az BÁRMI, amit az apple nem támogat. speciális hardver, alternatív szoftver, akármi.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#41) ANT81 válasza Syl (#33) üzenetére


ANT81
csendes tag

- Ha egy alkalmazásnak több ablaka van nyitva (pl. word), akkor erről a rendszer semmilyen infót nem ad. A dock-on ugyanúgy csak egy pötty van, mint az egyablakos programoknál. Alt+tab-nál is zsonglőrködni kell, hogy előhozza a többi ablakot.

Nem hasznalok word-ot, nekem eleg a textedit is, de ha jobb gombot nyomok a dock-on a program ikonjara, akkor remekul latni melyik ablak van legelol (szerkesztes alatt), mi van meg megnyitva, es melyik van lent minimalizalva.
Ez word-on nem igy van?

- Ha minimalizálok egy ablakot, akkor alt+tab-bal nem hozza fel.

Engem szemely szerint pont az zavarna ha felhozna. Azert raktam le, mert utban van, ill. mostanaban nem kell.
Erre az ablakos szenvedesre en azt alkalmazom, hogy az egyik egergombra raraktam a mission control-t, egy masikra meg az alkalmazas ablakokat (amit aztan kesobb atraktam hot corner-re, mert valami remek bug miatt egyszercsak megszunt az egerem eme gombjanak supportalasa...), igy kenyelmesen tudok bill. (es dock) nelkul programot valtani, + valasztani a nem dock-on piheno ablakok kozott....vagy ha sok az ablak, es ez mar attekinthetetlen, akkor jobb gomb a program ikonjan, mint fentebb irtam.

[ Szerkesztve ]

(#42) Grafiqs válasza fatpingvin (#40) üzenetére


Grafiqs
őstag

Semmi, gond. Kicsit elbeszéltünk így egymás mellett. ;) :)
Nekem sokáig hiányzott a "jobbklikk" például, illetve volt időszak (amikor még játszottam), hogy igencsak örültem volna valami kicsit is izmosabb GPU-nak.
Egyébiránt, nem egyszerű döntés ha Apple-re váltasz mindent. Ami alatt azt értem asztali gépeket, telefonokat, tableteket stb. Időről időre frissíteni az eszközparkot masszív pénzösszeg. Bár, ha belegondolok mennyit pénzt költöttem el ram-ra annó. 20e Ft volt 4Mb ram. Amikor 16Mb-ra fejlesztettem, vagy vettem 1x CD írót...

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#43) hallador válasza EyElEs?! (#25) üzenetére


hallador
addikt

Azért a Mac pont arra jó amit leírtál, ekkora méretben még valamennyi videózásra és ennyi.

Engem is megfogott, hogy a z akksija nagyon bírja, ágyban használható, nem melegstik egyáltalán, és a kijlelző is jobb a legtöbb gépnél, a hangja is jobb, de én fülessel hallgatom, ahol nem fontos a hang.

Nekem is van és én is arra használom, amire Te, de ha komolyan dolgozni kellene vele a szakmámban kitépném a hajam szálanként, mert arra nem alkalmas, mert annyi kompromisszummal járna, hogy gyorsan kivágnám. Eladnám. Én tanulásra vettem erre nagyon jó.
Ha majd használom pár évig és hozzászokom a speciális karakterekhez, és a többihez, akkor talán. De az egérre optimalizált oprendszer engem már idegesít. A MacOS pont ilyen.
Ugye egy kettő Mac fanatikussal össze is ugrottam, mert szerintük, amit Linux/Windows alatt egy spec karaktert el lehet érni 2 billentyűvel, a Mac alatt 3-al vagy néggyel, akkor azt direkt válogattam ki, szerintük... Nem egyszerűen a MacOS egérre van optimalizálva, ami nem baj. De spec ez a gép a mindennapi alapfeladatokra jobb mint a többi rendszer pl: tanulás, filmnézés, internetezés stb. De pl nekem nem felel meg. Otthonra szuper.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#44) fatpingvin válasza Grafiqs (#42) üzenetére


fatpingvin
őstag

maximálisan egyetértek. nekem vannak személyes ellenérzéseim is a céggel, de ettől függetlenül is, valószínűleg ha a világ amúgy legszimpatikusabb cége lenne akkor sem vennék tőlük semmit, egész egyszerűen azért mert amire nekem kell arra van kézenfekvőbb és gazdaságosabb megoldás, amit pluszban tud arra meg nincs szükségem.

(egyébként van egy Apple vasam, egy PowerMac G5, mint a piacon elérhető megfizethető PowerPC architektúrájú hardver archetípusa.)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#45) arn válasza Brett001 (#30) üzenetére


arn
félisten

1000 eurotol kapsz egyet. Hasonlo kivitelu pcs laptop sem igazan olcsobb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#46) Syl válasza ANT81 (#41) üzenetére


Syl
nagyúr

A word csak egy példa volt, nyithatsz két finder ablakot is. Ha háttérben (vagy lekicsinyítve, mindegy) van egy többablakos alkalmazás, a cmd+tab kombinációra nem tudsz közülük választani. Feleslegesen egerészni, meg dockon jobbklikkelni nem akarok.
De nézzük trackpad-en keresztül. BetterTouchTool-lal többféle dolgot rámappeltem, két, három, négyujjas gesztusokat. Olyan nincs ami egy hide vagy minimize ablakot felhozna.
Alkalmazásbalakok funkció semmit nem ér, mert csak az előtérben futó alkalmazás ablakait mutatja.
Olyan Mission Control funkciót keresek, ami nem csak a látható ablakokat pakolja ki egymás mellé, hanem az összes futó alkalmazás összes ablakát, beleértve a hide és a minimize-t is. Ilyenről nem tudok. Így nekem az alkalmazásváltás szenvedés Mac-en.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#47) Syl válasza hallador (#43) üzenetére


Syl
nagyúr

> a MacOS egérre van optimalizálva

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy a macOS trackpad-re és a magic mouse egérre van optimalizálva. Hiába van Logitech MX Master 3 egerem, nem szeretem használni. Qrva sz*r az egérgyorsítás, a görgőkezelés (az nekem csak a "végtelenített" módjában használható).
Nagyon szeretem a trackpad-et, sok extra funkciót rendeltem hozzá, de a #33-ban említett ablakkezeléseket ezzel sem tudom megoldani.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48) ANT81 válasza Syl (#46) üzenetére


ANT81
csendes tag

Alkalmazásbalakok funkció semmit nem ér, mert csak az előtérben futó alkalmazás ablakait mutatja.

Felve kerdezem meg, nem lehet hogy a problemara az a valasz mint amit Steve Jobs mondott anno? Rosszul fogod :)
Lehet hogy bennem van a hiba, de nem latom be, miert is gond a jobb klikk a dock-on, mikor tart vagy 1-2 mp-ig a megvalositas, raadasul azt is latom mi van minimalizalva. Ha orrba-szajba hide-ol a juzer, az valoban okozhat par mp fennakadast (foleg ha nem tudja az ember melyik program ablakat keresi - bar ez azert nem tul gyakori), nalam is elofordul neha....nem kell tulzasba vinni egyiket sem ;)

(#49) Syl válasza ANT81 (#48) üzenetére


Syl
nagyúr

Biztos velem van baj, elvégre 20 windows és 4 év linux használat után elvárom, hogy egerészés, jobbklikelés és menübenkattintgatás helyett egyetlen billentyűkombinációval (cmd+tab) előtérbe kerüljön a keresett alkalmazás/ablak.
Vagy, hogy Apple kompatibilis legyek: 4 ujj felfelé a trackpad-en és lássam az összes futó alkalmazás összes ablakát, ne csak azokat, amelyek egyébként is az orrom előtt vannak.
Több mint öt éve használok mac-et. Nem csak fórumot pörgetek, dolgozom is rajta. Grafikai munka Adobe csomaggal. Vannak funkciók amik nagyon hiányoznak az OS-ből. (Persze, tudom. Az apple-esek szeretnek a hiányzó funkciókra legyinteni, hogy "hej, arra nincs is szükség")

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#50) ddekany válasza Syl (#46) üzenetére


ddekany
veterán

De miért minimize-olsz vagy hide-olsz ablakokat egyáltalán? Nem tudom Mac-en hogy van, de Windows-on nem találtam soha hasznát a minimize-nek. Ha másik ablakot akarok látni, akkor Alt+tab. (Az ablakok agymás mellé rendezése meg Win-en mindig is totál nyomorék volt. Ezek szerint Mac-en sem jobb? De ne félj, ha a Mac-nél valami bénább, az MS le fog süllyedni hozzájuk. Lásd az eleve béna tálca tovább butítását Win 11-ben.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.