Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szabcsizz


Szabcsizz
őstag

"konkrét dámot közölt".-egy kis hiba. :)
Kár,hogy aki szeret ROM-olgatni,az le is mondhat a Samsung készülékeiről.. :(

(#2) snorbi82 válasza Szabcsizz (#1) üzenetére


snorbi82
senior tag

Romolgatás: soha nem volt még Samsungom, de OTG nem játszik?

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#3) BeastMode válasza snorbi82 (#2) üzenetére


BeastMode
őstag

Szerintem a KNOX-ra gondolt:)

(#4) Szabcsizz válasza BeastMode (#3) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Szerintem is.. ;)

(#5) akishamis


akishamis
csendes tag

Tényleg gáz lehet, ha ennyire előrébb toljàk a dátumot, még javában holiday session van. Habár tavaly később jött ki a Note 4 az Iphone 6+nal amiel biztosan veszítettek jo néhány vásárlót..

Nokia 3210+Windows 95

(#6) moleculez


moleculez
veterán

Valószínűleg a KNOX-ra gondolt. Én meg már nem ROMolgatok, ezért nem is használok androidot.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#7) akishamis


akishamis
csendes tag

Én annyira nem örülök ennek, mert akkor azt jelenti, h lollival fog kijönni a Note 5 és csak később kapja majd meg az android M-met.:( a note 4 is atombiztos szoftverrel jött ki de lollival már nem ugyanaz volt a helyzet, laggolt rendesen így túl adtam rajta, továbbra is a Note 2-őt használom...várok a Mate 8 ra, deazért a Note 5nek is adok egy esélyt-:)

Nokia 3210+Windows 95

(#8) Beri78


Beri78
őstag

valóban jó lenne, ha már M-mel jönne ki! :(((

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#9) Luck Dragon

Én már nagyon várom a megjelenését:)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10) Halkow.


Halkow.
senior tag

" SamMobile még egy sajnálatos hírt „megerősített”: forrásai szerint az S6 modellekhez hasonlóan a Note 5 esetében is le kell majd mondani a microSD foglalatról"

S4-nél kivették a rádiót majd az s6-nál a micro sd-t,puszta üzleti lépések... Nem baj majd így talán kapósabb lesz a 64,128GB - os lehet nemsokára 256GB-s is lesz.

Az üveg unibody ház is garantált szerintem, amit előszeretettel feszítenek szét a fém keretnél telemaxba, garantáltan örömöt okozva a későbbiekben felhasználóknak. Szóval "prémium" de a szerelhetőség egyenlő a nullával. :))

(#11) Fall-N


Fall-N
veterán

Soha egy telefonban sem használtam a rádiót. Ha nagyon kéne van internetes, ha meg offline vagyok akkor ott a zenelejátszó, azon legalább azt hallgatok amit akarok.

Valószínű egyébként, hogy változtak a szokások és inkább zenei streaming és a Youtube a fő hallgatási forrás.

MicroSD hiánya túlélhető ha van elég nagy tárhely. 32 GB már például baráti. Ha van netán még OTG is akkor még kevésbé fontos -> fotók, videók átmentése.

[ Szerkesztve ]

(#12) energy4ever válasza Szabcsizz (#1) üzenetére


energy4ever
addikt

Van ott meg masik hiba is...
"SamMobile is dmegerősítette saját forrásai alapján"

(#13) Teetuss


Teetuss
csendes tag

Ebben a korai dátumban nekem csak az a furcsa, hogy a Note 4-nél jóval több mint egy hónappal a permier előtt "meghívót" tettek közzé (note the date), most viszont sehol semmi ilyesmi. Emiatt én még kicsit reménykedek benne, hogy nem sietik el a dolgot és nem kerül kiforratlanul, vagy épp bugosan piacra a készülék.

Sajna ha a microSD és a nem cserélhető akku is tényleg elmarad, akkor az S-Pen lesz az egyetlen igazi erőssége a kijövőfélben levő Nexusokkal szemben, főleg ha azok a nexus 6hoz hasonlóan amoled kijelzőt kapnak. Másik oldalon viszont ott lesz az évekig tartó tuti és jellemzően gyors frissítés. Szerintem így csak veszít a versenyképességéből a Note, de persze a fejlesztést nem a mobilaréna olvasói vélemények alapján végzik..

WWFSMD?

(#14) kengyel


kengyel
nagyúr

Várom a megjelenésüket :)

kengyel

(#15) ryori


ryori
senior tag

Kíváncsi leszek miket tud, a 4 is meglepett a pulzus/UV mérőjével.

(#16) sanyijedi


sanyijedi
őstag

memóriakártya hiányba kezdek beletörődni, de remélem az akksi cserélhető lesz! note 4 is elfogyaszt 3at egy nap, remélem nem csesznek ki. na meg az ár.. note 4 250 ért még csak csak, de ha mennek az s6e után és a normális verzió 330e lesz az kicsit húzós..

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#17) Segal


Segal
veterán

Azért ez a micro sd hiány kezd vérciki lenni...
Ok ha szerintük lassítja a rendszert a memóriakártya akkor aki gyorsabbat szeretne az nem tesz bele akinek meg a tárhely lenne fontos az rakna. Persze akkor nem lehetne ekkora felárral eladni a 64 és a 128 gigás modellt...
Tehát itt állok lassan váltás előtt Note 3 ról és most komolyan legyen kevesebb tárhely az utódba? Ennek van 32 giga belső memóriája és 128-as micro sd és lassan már nyomorgok rendelném szivem szerint a 200 gigást csak ugye minek ha semmibe sem fogom tudni beletenni...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#18) GeoJoe válasza Segal (#17) üzenetére


GeoJoe
senior tag

Omg, mit tárolsz rajta? Én is hármasról váltok de az sd kártyára nincs szükségem, szerencsére tudok streamelni mindent. Edge verziót akarok, remélem abból is lesz 5,7 col. (vagy nagyobb :) )

(#19) Jeanne d'Arc

Sok helyen olvasom hogy a Note 4 laggol, de en nem tapasztalok ilyet.
Note 5 várós!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#20) ryori válasza Jeanne d'Arc (#19) üzenetére


ryori
senior tag

Pedig még note4-is tud érdekeseket mutatni.

(#21) lalakov


lalakov
senior tag

"a Note 5 esetében is le kell majd mondani a microSD foglalatról" :W Én pedig nem veszek olyan telefont, amibe nem tudok tenni. Ha ez az új trend, remélem a Note 2-öm örökké működni fog. :(

(#22) Halkow. válasza ryori (#20) üzenetére


Halkow.
senior tag

És az erősebb exynos verzió?

(#23) ryori válasza Halkow. (#22) üzenetére


ryori
senior tag

Én csak a telekomos verzióról tudok, ujraindulás, néhol laggok, egy ilyen szintű telefontol azért többet vár az ember, az androidtól nem :(

(#24) B1T3 válasza ryori (#23) üzenetére


B1T3
addikt

Nekem Exynos variáns van, újraindulás nincs, szaggatásról pedig azért nem tudok érdemben nyilatkozni, mert eleve Nova launchert használok. Teljesen stabil a hétköznapokban, játszani is szoktam, és néha észre sem veszem, hogy bekapcsolva felejtettem közben az energiatakarékos módot.
Persze sok játék úgy szaggat, hogy még a Huawei P7-en is szebben futott, ugyanakkor mind a Note 4-en, mind az S6-on néha mintha nem lenne meg az a 24 fps. QHD ide vagy oda, én ezt optimalizációs hiányosságnak fogom fel.

(#25) kali válasza ryori (#23) üzenetére


kali
legenda

7 hónapja használok telekomos note 4-et, mindvégig az aktuálisa szolgáltatós firmware verzióval és sosem volt még csak úgy újraindulás, illetve a laggok sem olyan szintűek, hogy akár az iphone 5s után zavarna.
akinél újraindulgat, annál minimum szoftveres probléma van - elég akár egy problémás külsős alkalmazás telepítése -, de hardveres hiba is okozhatja, megteszi egy hibás/meghibásodott sim kártya, memóriakártya...stb. is.
legyen csak olyan stabil és minden más tekintetben korrekt a note 5, mint most az én tapasztalataim alapján a note 4, úgy én már teljesen elégedett lennék - más kérdés, hogy szeretem a változatosságot és nem feltétlenül note 5 a cél a note 4 után, hacsak valami irtózatosan nagyot nem gurítanak az újabb típussal.

[ Szerkesztve ]

(#26) Kékes525 válasza Szabcsizz (#1) üzenetére


Kékes525
félisten

Legfeljebb a garancia ideje alatt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27) Halkow. válasza B1T3 (#24) üzenetére


Halkow.
senior tag

Most is top soc között van ezért nem lenne szabad szaggatnia, igen ez szerintem is az optimalizálás hiányára roható, hiába jobb az exynos verzió ha a fejlesztők nem optimalizálják rá... Kár érte

Az iphone 6 plus-on meg Az" Assassin's Creed "és társai játékok röhögve jól futnak szaggatás nélkül (pusztán 2 maggal 1gb ramal) Akkor mi lenne ha négy maggal?

(#28) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Novemberi vásárlású, t-s note 4-m van. Nem egyszer indult újra magától, a qhd miatt látszik nem 1-2 játéknál, h elég csúnyán beesik a framerate.

Teljesen gyári beállitásokkal használom, multitasking lassú, alapból sok ramot fogyaszt a rendszer.

HTC ONE M7 gördülékenyebben ment, minta note 4. Jó kis TW... :W

Nem baj, idén visszatéren almáékhoz, az android még mindig nincs kiforrva annyira, mint ios.. :U

[ Szerkesztve ]

(#29) F_Gergely válasza FuRiONight (#28) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nem az androiddal van a gond, és ezt látod te is "HTC ONE M7 gördülékenyebben ment, minta note 4", a gond a gyártókkal van. Ha sima mezei "csupasz' andorid futna nem lenne semmi gond. Csak a gyártók teljesen belenyúlnak a rendszerbe és ebből lesz a gond.

(#30) #67656192


#67656192
törölt tag

Az már biztos, hogy az S6 volt az utolsó "nembővithető, unibody" telefonom.

(#31) kali válasza FuRiONight (#28) üzenetére


kali
legenda

nem egyszer tettem be képeket a note 4 témába, hogy 1.4 - 1.6 GB szabad ram van úgy is, hogy több napja fut a rendszer, nincs kilövöldözve vagy fagyasztva semmi, csak és kizárólag a facebook triumvirátus van tiltva - facebook alkalmazás, messenger és pages manager -, mert azok aztán képesek problémát okozni ram tekintetében is...
az újraindulásra áll a korábbi véleményem, oka van annak, meg kell keresni a hiba forrását.
játszani egyáltalán nem szoktam, de vélhetően a játékok optimalizálásával is gond van, amik annyira problémásak.
tény és való, hogy a tw nem csupasz android, sosem lesz olyan, de cserébe alapban többet ad, így kompromisszum kérdése, hogy kinek mi a jó/elfogadható.
ios? a sok új funkció miatt több a hibalehetőség és a probléma már ott is, sokan meglepődve tapasztalják, akikben még régebbi ios verzió használata él és mostanság térnek vissza rá.

[ Szerkesztve ]

(#32) #67656192 válasza kali (#31) üzenetére


#67656192
törölt tag

Én azt mondom, hogy aki elvisel egy kis "phabletséget" a Note4-gyel az androidos világ jelenlegi legjobbját kapja. A gyorsaság, a bővíthetőség, a kivehető akku,jó üzemidő a szép kijelző, a kamera a Prémium garancia ......stb.Egyedül ebben van együtt minden ami ma kellhet. Nekem volt kettő, de sajnos másodszor is a mérete miatt váltam meg tőle. Egyetlen de nagy kompromisszum a mérete.

A note5 már más tészta, pár dologban visszalépés lesz az elődjéhez képest ahogy az s6 is az.

(#33) hunluigi


hunluigi
senior tag

Nincs SD nincs váltás... A note széria volt az amiben tényleg minden benne volt... R.I.P.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#34) SX Wave


SX Wave
aktív tag

Várunk és reménykedünk. Vagy marad a Note3 vagy más gyártónál is körbenézek.

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#35) Bdanyy válasza hunluigi (#33) üzenetére


Bdanyy
addikt

FM rádió?

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#36) #67656192 válasza Bdanyy (#35) üzenetére


#67656192
törölt tag

Elllemet nem akarsz bele? 😆

[ Szerkesztve ]

(#37) Kékes525 válasza Bdanyy (#35) üzenetére


Kékes525
félisten

Az FM rádió hiánya nálam is gondot jelentett, de rájöttem, hogy nincs értelmes adó Magyarországon, amit fogni érdemes FM-en. Az internet rádión pedig több ezer van.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38) F_Gergely válasza Kékes525 (#37) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nem tudom nálam a kocsiban is ott a rádió, de mikor fél órákat úgy megyek, hogy jó ha 2 számot leadnak, mert reklám hátán reklám meg beszélgetnek, sose hallgatok rádiót.
Ha meg mégis zenét tolnak akkor van kb 20 szám amit egész nap ismételnek. Így igazából számomra teljesen mindegy, mostani telómban is van rádió de két év alatt egyszer nem használtam... Legyen benne bővíthetőség, repül bele a 128 gb memkártya és részemről boldogság van.

(#39) Kékes525 válasza F_Gergely (#38) üzenetére


Kékes525
félisten

Az internetes zenei adókon, legalábbis amiket hallgatni szoktam nincsenek reklámok.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#40) F_Gergely válasza Kékes525 (#39) üzenetére


F_Gergely
őstag

internetes rádiót nem szoktam hallgatni az adatforgalom miatt, így ott nincsen tapasztalatom.

(#41) #67656192 válasza Kékes525 (#39) üzenetére


#67656192
törölt tag

A mai kereskedelmi rádiózás egy szenny.
Már a Kossuth is átbillent.
Van egy Philips kisrádióm fülessel a horgász cuccomba. 2400-ért vettem már vagy 5 éve. Még mindig az eredeti elemekkel üzemel. Évente 30 percet., ebből 20-at bekapcsolva felejtve.
Szerintem semmilyen rádió sem kell.
A mai kor már nem a rádiózás hőskora.

[ Szerkesztve ]

(#42) Kékes525 válasza F_Gergely (#40) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, mobilinternettel én sem, csak Wi-Fi-n. Persze azért ilyenkor tényleg jól jönne egy FM rádió. Azonban ez csak Magyarországra vonatkozik, ahol az internet nagyon drága, különösen a fizetésekhez képest.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Azért kellemetlen hogy note 4 után alig 10 hónapra már jön a következő modell :U
Az meg még kellemetlenebb hogy lehet megint fél évet kell várni az új android főverzióra..

Amúgy nem tudom ki és hogy éri el, hogy random újrainduljon a note 4 -e, de nekem még soha a büdös életbe nem indult újra. Pedig volt már rajta minden szir-szar félkész rom is. Laggolni persze tud még az exynos variáns is, de még az abszolút csúcs 7420 is, szóval ezen kár vitázni szerintem :N

[ Szerkesztve ]

(#44) #67656192 válasza DeathAdder (#43) üzenetére


#67656192
törölt tag

Így van, az s6 is laggol,már nem is foglalkozom vele.
Ezek a sűrű érkezések nem hatnak ösztönzőleg a vásárlásra. Ilyenkor a régi (10 hónapos) modell érdemtelenül ledegradálódik. Majd megveszem minden másodikat. A legtöbb új modell úgyis innovációs csalódás.

[ Szerkesztve ]

(#45) DeathAdder válasza #67656192 (#44) üzenetére


DeathAdder
veterán

Én is azt tervezem, hogy kihagyok egy generációt.
Túl nagy bukta lenne 10 hónapon belül eladni bagóért amit közel 200e -ért vettem, így szerintem az jár jobban aki hosszabb távra veszi, és mondjuk minden két évben cseréli :)

Persze van akinek nem számít... :)

Továbbá nem tudom, hogy a következő note augusztusban kap-e type-c csatlakozót, illetve szerintem a natív ujjlenyomat-olvasó is elmarad ha megjelenése megelőzi az új androidos főverziót.

(#46) #67656192 válasza DeathAdder (#45) üzenetére


#67656192
törölt tag

Nem arról van szó, hogy számít vagy nem számít, hanem arról, hogy kapok e valamit újabb 250-ért +a 100 bukás a másikon. Ha így számol az ember akkor az + 350. Ennyiért már mozduljanak meg rendesen, ne csak innovációcska legyen.

És ez minden gyártóra igaz. A legviccesebb a Sony a Z sorotattal. De akár a Samsung s szériás telefonjaira is mondható mert ott is 2 lépés előre 2 hátra az új divat.

[ Szerkesztve ]

(#47) kali válasza DeathAdder (#43) üzenetére


kali
legenda

ezek csak találgatások még, várjuk meg a valós megjelenés dátumát, bár szerintem nem gond, ha 10 - 12 havonta jön az újabb típus, még így is bőven hosszabb az intervallum, mint például az xperia z-k esetén, hogy csak egy eltérő gyártót említsek.
igaz, nálam az is közrejátszhat, hogy ugrálok a gyártók között, így pláne nem zavar a dolog.
valakit viszont biztos bosszant, hogy vesz egy adott típust, sokáig szeretné használni, de egy év múlva már van abból újabb és az övé már nem csúcs, de a mai rohanó világban ez van...

Littlecar; nekem (is) ez az első 5" feletti kijelzővel rendelkező telefonom, ráadásul erre 4" kijelzős iphone 5s-ről váltottam, de a kapott jókért akkor is beáldoztam volna a nagy méret kompromisszumát, ha nem tudom olyan gyorsan, néhány nap alatt megszokni és megszeretni.

(#48) #67656192 válasza kali (#47) üzenetére


#67656192
törölt tag

Mások vagyunk, az én munkámban necces a mindennapokban ez a méret, másodszorra is ment a háztól. Ettől függetlenül leírtam fentebb, hogy mi a véleményem a note4-ről.
Az alpha a kedvencem(van 2db)az bejött méretre is meg másképp is , de használok s6-ot is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.