Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BiP


BiP
nagyúr

Szuper, ez jó hír.(5X)

Az, hogy most szeptemberben lejárt az Android frissítés (Android version, fordításban Android főverzió) az mit jelent egy esedékes 8.0.1-re nézve? Az még megjön, mert nem főverzió, és egy security update-hez amúgyis közelebb van, vagy már nem jön meg, mert új Android version?
Nem egyértelmű számomra.

(#2) Szakiii válasza BiP (#1) üzenetére


Szakiii
addikt

Oreot még megkapja, de új főverziót már ezt leszámítva nem fog, viszont még lesz 1 év biztonsági frissítésre mert arra nem 2 év van hanem 3 ígérve. Nekem ez jött le :) aztán majd kijavít valaki, ha nem így van.

(#3) moleculez válasza BiP (#1) üzenetére


moleculez
veterán

Nyugi, lesz 5 év XDA támogatás is. ;)

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#4) BiP válasza Szakiii (#2) üzenetére


BiP
nagyúr

Oké, ezt értettem én is, most is Oreo van már rajta. 8.0.0

Igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy Oreon belül ha jönne egy 8.0.1, az új version-nek számít és már nem kapja meg, vagy mivel nem főverzió, ahogy a magyarra fordítva van, tehát még megkapja.
Hivatalosan azt írja a Google policy, hogy ami megjelenik a security bulletin-en, de ott ugye nem verziószámokat írnak, hanem firmware-t.

(#3) moleculez: :) persze, így nincs nagy aggódnivaló, csak amíg nem muszáj, addig trükközés nélkül egyszerűbb az upgrade folyamat.

[ Szerkesztve ]

(#5) Szakiii válasza BiP (#4) üzenetére


Szakiii
addikt

Szerintem megkapja :) az oreo-s patchekeket.

(#6) AxBattler válasza Szakiii (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

Ööö... nem úgy volt, hogy a Goggle készülékek addig frissítődnek, amíg kb. működnek, legalább biztonság terén?

Így vegyek Android One készüléket... :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#7) Szakiii válasza AxBattler (#6) üzenetére


Szakiii
addikt

3 évig kapják. Szerintem ez teljesen vállalható idő, 3 éves készülék már bőven csere időben van.

[ Szerkesztve ]

(#8) proradeon válasza Szakiii (#7) üzenetére


proradeon
őstag

"3 éves készülék már bőven csere időben van"
A Nexus 6 pont 3 éves. Egy kicsit sem érzem, hogy cserélnem kellene.

De ettől függetlenül is a véleményem az, hogy a biztonsági frissítéseknek 3 éven felül is járniuk kellene.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#9) Matada2.3 válasza AxBattler (#6) üzenetére


Matada2.3
veterán

Régebben és is úgy gondolkodtam, hog bezzeg a Google által kiadott telefonok sem frissülnek örökké, aztán szép lassan elfogadtam és rájttem, hogy ez a kisebb rossz. Másokkal még ennyire se jársz jól frissítések terén.

Finn the human

(#10) AxBattler válasza Szakiii (#7) üzenetére


AxBattler
félisten

Attól függ. Egy 100-150k HUF-os készüléket lehet, hogy tovább is használnék, főleg ha vigyáztam rá.

(#9) Matada2.3
Ja, Lumia-ról váltanék...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#11) Szakiii válasza AxBattler (#10) üzenetére


Szakiii
addikt

Hm igaz, magamból indultam ki. Lehet igazatok van :R

(#12) tomboy0013 válasza proradeon (#8) üzenetére


tomboy0013
veterán

A kapitalizmus nem az egyéni érzeteken alapszik :) A gyártók célja hogy évenként vásárolj tőlük újabb terméket szóval a 3 év támogatás nem rossz.

(#13) jacis


jacis
nagyúr

Régen nagyon nagy Nexus párti voltam. Azóta rájöttem hogy semmi értelme az egésznek mivel az összes nagy gyártó csúcs mobilja is kb ugyanúgy két főverzióig van támogatva illetve a felület is jóval több mindent tud mint a lebutított gyári google felület.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#14) Matada2.3 válasza AxBattler (#10) üzenetére


Matada2.3
veterán

Ott meg a ráhagyott bugos windows 10..

Finn the human

(#15) AxBattler válasza Matada2.3 (#14) üzenetére


AxBattler
félisten

Mondom: váltanék... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#16) tomboy0013 válasza jacis (#13) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nálam ugyanez volt a helyzet ameddig nem cseréltem le az 5X-et G6-ra. Több a kényelmi funkció és a kamera szoftver sem herélt, emellett ugyanolyan stabilan működik a rendszer. Tök jók a frissítések de ha alapból jól össze van rakva a rendszer akkor felesleges.

(#17) Luck Dragon válasza Szakiii (#7) üzenetére

Lehet én tudom rosszul ,de a támogatás 2 évre szól nem?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#18) jacis válasza tomboy0013 (#16) üzenetére


jacis
nagyúr

A másik meg az, hogy lassan a főverziók sem hoznak annyi változást mint anno egy alverzió. Így meg a kutyát nem érdekli, hogy most éppen 7.0 van a telón vagy 8.0. Kezd az egész android rendszer kicsit belassulni fejlődés terén ami nagy baj.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#19) moleculez válasza jacis (#18) üzenetére


moleculez
veterán

Nem látom, hogy ez változna mostanában.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#20) aprokaroka87 válasza jacis (#18) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Talán mert igazából az Android 5.x el letteték ezt a "generációs" alapot?

Fejlődik a Droid, de nem lesznek jelentős újítások.

(#21) ollie válasza AxBattler (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem úgy volt.

***

(#22) AxBattler válasza ollie (#21) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor jó. :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23) B.Gaboo válasza jacis (#13) üzenetére


B.Gaboo
tag

A nexusok erőssége inkább a komoly közösségi / fejlesztői háttér volt mint a gugli vagy a stock android önmaga. Mivel a gugli közzétesz minden fejlesztéshez szükséges binaris drivert és elérhetővé teszi az android forráskódját is, ezért a fejlesztők gyorsan tudtak stabil cutom romokat és kerneleket kreálni, amik gyakran sokkal jobban működnek mint a gyári rendszer.

Az kérdés, hogy a Pixelek árazásával mennyire veri szét a gugli ezt a közösséget, akik nem prémium szegmens árazására vannak beállva. Mondjuk valószínűleg egy nyugati fejlesztőnek kevésbé fáj egy 1.000 dodós ár mint itt kishazánkban.

̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

(#24) AxBattler válasza B.Gaboo (#23) üzenetére


AxBattler
félisten

Pixel-ekkel szerintem nem lenne baj, ha az Android One vonalat is támogatnák, ill. elérhető lenne hozzá globálisan 2-3 készülék.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25) fokukac


fokukac
nagyúr

... 2018 novemberére már egész biztosan bootloop-os lesz mind... :))

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#26) ctvagyok válasza fokukac (#25) üzenetére


ctvagyok
őstag

Hát nekem már az is fura, hogy ezekből még van ami műkőképes. Volt G4 tulaj. ;]

Először azt hittem a cikk a garancia hosszabbításról fog szólni.
Pedig kamerában ma is nagyon jók lennének.

[ Szerkesztve ]

(#27) fokukac válasza ctvagyok (#26) üzenetére


fokukac
nagyúr

Én most is azt használom, még mindig jó a kamera, és a rendszer is.
Csak épp most estem túl egy alaplap-cserén...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#28) Dr. 444Hertz válasza jacis (#18) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Szerintem eljutottunk oda, hogy egy radikális szoftveres fejlődéshez már elengedhetetlen egy új technológiai lépés.
Pl. AR a hétköznapi életben (nem az iPhone X megoldására gondoltam, bár nem rossz próbálkozás), és/vagy akár az okostelefon funkciójának módosulása (pl. a kijelző szerepét szemüveg vagy más felület tölti be, a telefon pedig egy hordozható mini gépház lesz...) stb.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#29) BiP válasza tomboy0013 (#16) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is ilyen váltást tervezek decemberre. (G5 vagy G6) és szintén fontos a kamera.
A Nexus kinyírása miatt nem tudok nexus vonalon maradni, viszont az LG-t nagyon megszerettem.

[ Szerkesztve ]

(#30) Szakiii válasza Luck Dragon (#17) üzenetére


Szakiii
addikt

Főverzio valtasra igen de biztonsagi frissitesre 3 ev.

(#31) opr válasza BiP (#4) üzenetére


opr
veterán

Nem tudom, honnan szedtek a magyar lapok ezt a foverzio dolgot, mert a google nem ezt mondja:

"Nexus devices get Android version updates for at least 2 years from when the device first became available on the Google Store. After 2 years, we can't guarantee more updates."

Szoval innentol kezdve ezt aztan ugy lehet ertelmezni, ahogy eppen akarjuk, es valoszinuleg a google celja is pont ez volt vele.
Szerintem a frissites attol fugg, hogy mekkora valtoztatasnak gondoljak a google-nal. Ha csak patch szintu, akkor en arra tippelnek, hogy jarni fog. Ha viszont annal komolyabb, akkor tippre nem.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#32) fokukac válasza BiP (#29) üzenetére


fokukac
nagyúr

"viszont az LG-t nagyon megszerettem."

Hát nem tudom. Ez a bootloop issue, és az egész, ahogy ezt kezelték, nem erősített meg abban, hogy újra LG-termékeket vásároljak... Még úgy se, hogy nekem végül is mákom volt, és több hétnyi küzdelem után csak kicserélték az alaplapot ingyen. Amúgy az az álláspont, hogy jajj, nem magyar bolt, akkor így jártál, 68 ezer lesz. Jajj, de kellementlen, hogy pont a 13. hónapban jött elő... megesik.
Ahol ekkora a meghibásodási arány, ott valami tömeges visszahívást kellett volna csinálni és/vagy kiterjeszteni a garanciát általánosan, mindenkire, feltétel nélkül, legalább 2 évre.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#33) BiP válasza opr (#31) üzenetére


BiP
nagyúr

Pont ez okozta az én dilemmámat is, amit a topik elején vívtam.
(és ezért fogalmaztam direkt úgy, hogy "fordításban főverzió", mert én sem láttam semmi utalást a "fő"-re az eredetiben.)
Említik amúgy, hogy a 18 hónap onnantól számítódik, amíg árulták a Store-ban, lehet, hogy ezért lett a 2 hónap extra.

(#32) fokukac: G4-et sosem vettem volna, már amikor új volt, akkor sokat panaszkodtak rá, ezért lett belőle Nexus 5, aztán 5X, mert azonos kategóriában kerestem.
Viszont a 2 nexus után nagyon jók a tapasztalataim, úgyhogy a G5-G6 valamelyike van a várólistán.

(#34) MrPetya19 válasza fokukac (#32) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nem beszélve a Nexus 5 bekapcsoló gombjáról.
Nekem lassan négy éves lesz, és tetszik a G6, de nem nagyon merem megvenni, mert nem túl jók a tapasztalatok.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#35) blpolybook válasza BiP (#29) üzenetére


blpolybook
csendes tag

nekem g6 van, nem rossz😉

(#36) tomboy0013 válasza fokukac (#32) üzenetére


tomboy0013
veterán

A G4-et érintette tömegesen, ott ki is terjesztették 2 évre a garanciát alaplapi hibára.

(#37) Sonex79 válasza tomboy0013 (#36) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Az 5x-re is ki lett terjesztve, de az itthoni márkaszerviz csak magyar számlásokat javítja meg 2 évig ingyen..

[ Szerkesztve ]

(#38) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Ezt a rohadt Oreo-t olvasva mindig rámjön a zabálhatnék, és ha nem felejtem el akkor a közértben rendre leemelek egykét Pilótát a polcról, pedig korábban kilencvenyolcban ettem utoljára. Rohadt marketing bullshit :DDD de legalább nem konkrétan az Oreot pénzelem :D

[ Szerkesztve ]

(#39) opr válasza DeathAdder (#38) üzenetére


opr
veterán

Meg tudlak erteni, En az ice ream sandwich-nel zabaltam a fagyit literszamra. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#40) szabi__memo válasza DeathAdder (#38) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Finomabb és jobb állagú is mint az oreo :))

(#41) BiP válasza szabi__memo (#40) üzenetére


BiP
nagyúr

Megnyugodtam, hogy akkor nem csak én (meg a feleségem) gondolom így.

[ Szerkesztve ]

(#42) csakany2001 válasza fokukac (#25) üzenetére


csakany2001
senior tag

Remélem nem, legalábbis hogy az enyémet ez a hiba nem érinti.(mondjuk 2015-s gyártású)

Más:
Korrekt hozzáállás, ezért sem vagyok hajlandó más gyártó által szoftverezett telefont hosszá távon használni.
Sok gyártó még 2 évig se adja a biztonsági frissítéseket, nem hogy 3 évig...

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#43) jacis válasza tomboy0013 (#36) üzenetére


jacis
nagyúr

Sokat hallotta merről a hibáról, de igazából mi volt a kiváltó?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#44) Dr. 444Hertz válasza jacis (#43) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Gyártási minőség, szériahiba.
Áramkör használódott el úgy, ahogy nem kellett volna, ha jól tudom.
Sajnos előfordul az ilyesmi, nem minden derül ki egy-két hónapos vizsgálat után laboratóriumi körülmények között.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#45) csakany2001 válasza jacis (#43) üzenetére


csakany2001
senior tag

Egy szép írás róla.
(G4-nél is ugyan ez a hiba)

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#46) pjohnny


pjohnny
csendes tag

Jó volt az 5X, de a 2016. júniusi készülék most vasárnap elhullott. Amúgy karcmentes, és semmi baj nem volt vele, az egyik legjobb telefonom volt eddig.(még nem tudom, javíttassam e, már nem garis) Ezután LG biztosan nem lesz egy darabig, jöhet a Honor9. A frissítések meg jönnének, az Oreo-t nem tartom annyira nagy ugrásnak, bár volt ennek is egy kis egyéni íze - látva a többi márka nyüglődését ezekkel... 1.6 verzió óta használom a Droidot, ez mondjuk biztosan marad ;]

(#47) tomboy0013 válasza csakany2001 (#42) üzenetére


tomboy0013
veterán

Sokat nem érsz a biztonsági frissítéssel, legalábbis átlagembernél sok vizet nem zavar a dolog.

(#48) csakany2001 válasza tomboy0013 (#47) üzenetére


csakany2001
senior tag

Szerintem azért néha jó ha 1-1 nagyobb hiba foltozva van később, az meg már befolyásoló tényező.
Az átlagembert szvsz. az sem izgatja hogy épp milyen Android verziója van, csak működjön.(így a frissítéseket feleslegessé vállnak, mivel elég kis réteg foglalkozik ezzel, ilyen szempontból meg is értem a gyártókat hogy feleslegesen nem írnak új főverziót ha a többség úgy is 2 évente cserél telót)

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#49) apaszka válasza B.Gaboo (#23) üzenetére


apaszka
veterán

+1

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#50) agressor12


agressor12
senior tag

5x volt az utolsó Nexus mobilom,a Pixel már nagyon drága,arra biztos nem fogok váltani.
Köszi Google jó volt eddig,kár ,hogy ilyen irányt vettél a referencia modellekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.