Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lujó55


lujó55
őstag

10k dodó...
uhh :Y

(#2) #56573440


#56573440
törölt tag

höhö. az áttörés akkor fog eljönni amikor nem ennyibe fog kerülni az eszköz... így ez nem hogy drága, de marhadrága kategória, és az első "hubazeg" faktor után már szerintem nem annyira lenyűgöző dolog. remélem azért a szemüveges 3d hamar kihal.

(#3) Thome válasza lujó55 (#1) üzenetére


Thome
addikt

10 ezer forintért beleférne... :DDD

(#4) Male


Male
nagyúr

A 20dB szép (már ha igaz), és külsőre is sikerült valami jót alkotni... főleg a felső képen ahogy kinéz :)

Azért az 1300 lumen elég kevés szerintem, még besötétítve is.

(#5) Fr3eWar válasza Male (#4) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Lehet hogy a 20dB-t a szomszéd kertjéből mérték. Szeretem ezeket a zaj meghatározásokat hogy ennyire meg annyira hangos. Nem mindegy hogy honnan.

(#6) Levin01


Levin01
őstag

És nem értik a gyártók, hogy miért nem tolonganak az emberek a pénztáraknál? :C :C :C
Majd akkor "TALÁN" tömegtermék lesz ha elvesznek egy nullát az árból ;)

[ Szerkesztve ]

(#7) Dassler válasza Levin01 (#6) üzenetére


Dassler
őstag

Nekem megfelel az a 10.000, forintban. Annyit adok érte. :DDD
.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#8) Dassler


Dassler
őstag

Azért nagy valószínűséggel meglehetősen kevés ember teheti meg, hogy évente komplett új házimozit vegyen, mert jött egy új hű meg ha. Ez is már oylan, mint a PC piac, 3 havonta cserélgethetné az ember.
A gyártók szerint az idei sláger....ahha, mnit a rádiókban az idei sláger. Ha mást nem játszanak, persze, hogy az lesz a sláger.
Csak msotanság valahogy mintha az emberek kevésbé ennék be a marketinget, de úgy általában az élet minden területén. Valahogy nem megy a gyártóknak ez az "igény" teremtés

[ Szerkesztve ]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#9) EczkE


EczkE
addikt

Mennyi?! :Y Ennyiért már projektrort is lehet venni... :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#10) #16939776 válasza Fr3eWar (#5) üzenetére


#16939776
törölt tag

Egy csillapított szobában (20M3) 1m-ről. legalább is szabvány szerint így kell.

(#11) Bird


Bird
addikt

hmm 10k-ért viszem én is :DDD

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#12) Peter13


Peter13
senior tag

Valaki hozáértő pls magyarázza már el, hogy mit kell ezen fejleszteni (vagy ha van erre link/topic/forum, pls linkeljétek ide). Én egyszerűen nem értem. Adott egy projektor, x mennyiségű képpont megjelenítésére képes z fényerő mellett. Az hogy most ezeket a képpontokat 2D vagy 3D információ megjelenítésére hasznáják, az hol érdekli a projectort magát? "Neki" képpont-képpont, nem? Meglátásom szerint egy projectornak tökmindegy hogy egy tőle 3 méterre ülő fura szerves organizmus (pl én) a kezdetleges bioszomatikus receptoraival hogyan csinál ebből képet...neki csak a lényeg hogy minden képponthoz legyen forrásinfó (színmélység, kontraszt, qtyafüle).
A forrásnak kell 3D információt tartalmaznia, nem? És ha pl egy DVD 3D-ben lett lekódolva (vagyis "szellemképesen"), akkor azt elvileg bárminek ki kell tudni rajzolni, kezdve a katódsugaras tévétől a TFT-n át a plazmáig, vagy éppen projektorig...miért kell ehhez bármit is fejleszteni megjelenítői oldalról? Valami én itt nagyon nem értek az egész 3D őrület kapcsán...:( pls help...

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#13) #16939776 válasza Peter13 (#12) üzenetére


#16939776
törölt tag

Benne van a kép processzor ami eldönti, hogy most adott képet melyik szemnek kell látnia. Van hozzá egy shutter-es szemüveg, ami ahhoz a szemhez engedi a képet ami meg van címezve. A processzor által generált szinkronjel szerint.

Ennyivel több...

Meg még 8500Usd-al :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14) Peter13 válasza #16939776 (#13) üzenetére


Peter13
senior tag

Áááááh, asszem leesett: itt nem egyszerre van jelen a két szemnek szánt információ, hanem időben eltolva, egymást váltogatva (ezért kell magas frissítés - 2x60Hzx). Ééééétttem:) Köszi :R

Hmm, továbbra sem győztek meg róla hogy ez óriási mérföldkő, vagy korszakalkotó fejlesztés lenne: ez számomra egy feature, amit vagy bekapcsolok vagy nem (szeritem egy jobb képjavító algoritmus kifejlesztése is innovatívabb ennél)...
Az árképzés kapcsán akkor ezek szerint egyetértünk :D

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#15) Duree


Duree
veterán

Hát azért ez nevetségesen drága egy szaros vetítöért.Mire eljut hozzánk,ha eljut az ára lenne vagy 3 millió forint.Ezért a pénzért nem eladható

duree54

(#16) t72killer válasza Levin01 (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én a raktárban tolonganék, de a kasszát kihagyom :P
Amúgy mi ez az 1300 lumen?? ha a 3d szemüveget is felveszi az ember, akkor ez még feleződik, nem?

A képalkotásról tudunk valamit? legalább beleraktak egy használható natív 1080p DLP chipet?

Amúgy alternatív megoldás: 2db fullHD proji, 2DB polárszűrővel és sok OLCSÓ polárszűrős szemüveggel. teljes projekt ára max 5k$, csókolom...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

Az áron alakítanék egy kicsit, mint jó pár kollégám :C

(#18) Márton válasza t72killer (#16) üzenetére


Márton
nagyúr

Kihagytad az ezüstvászont, ami ha minőségi, nagy méretben irtó drága tud ám lenni!
És az 1300 lumen bőven elég, még sok is egy normál házimozi szobába (értsd sötét falak, mennyezet, stb) Ha feleződik a 3D miatt, kb. még mindig jó. Említhetném még a 1.0 gain feletti erősítéssel rendelkező vásznakat. Az is segít a dolgon.
1000 lumen felett beszűrődő fény esetén van szükség.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#19) Márton válasza Peter13 (#14) üzenetére


Márton
nagyúr

Szerencsére már egy jóideje nem az anaglifről szól az otthoni 3D sem :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#20) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

"elsősorban a Dárius királlyal szoros rokoni kapcsolatban álló otthoni felhasználóknak ajánlott"<-lol

a szerzőnek: :R

Aurea mediocritas

(#21) t72killer válasza Márton (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Naja, viszont a JVC megoldáshoz hozzászámolhatsz 5-6 active shutter szemüveget, darabja 200-250$-ért, és a vászonra is ugyanúgy szükség van. A polárszűrős szemüvegek meg kb ennek ötödébe kerülnek.

Amúgy mennyibe fáj egy jó 2*4m-es ezüstvászon?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#22) domi007


domi007
őstag

Sajnos ez a valóság, a FullHD 3D az a 10k dollár körüli kategória...érdekes, 720p-set lehet kapni 800 dodóért is, és ha jó helyről nézed, akkor nincs is különbség :DD

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#23) Entryy


Entryy
aktív tag

Én a vetített képükre lennék kíváncsi!
Vagy ugyan olyan 3D,mint amit a sima multiplexekben lehet látni mostanság?

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#24) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Azért ne legyünk eltévedve a JVC D-ILA projektoraival kapcsolatban! Simán 3-8000 USD-s ársávban mozogtak eddig is, az otthoni mozi vetítők csúcsgépei. Nyilván van még ezektől is drágább. A "Best Buy" rovatokban mindig szerepel legalább egy JVC D-ILA vetítő. Meg lehet nyugodni, veszik ezeket rendesen. Inkább annak kell örülni, hogy már van ilyen és jönni fog a többi gyártó is. Remélem 2-3 éven belül a számomra is megfizethető kategóriában megugorható lesz a 3D.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#25) Márton válasza t72killer (#21) üzenetére


Márton
nagyúr

Azért van már $250-nál jóval olcsóbban is shutter szemcsi.

"vászonra is ugyanúgy szükség van."
Nincs. Fehér fallal is működik. Már akinek megfelel.
De ha vászon is, akkor is jóval olcsóbb mint az ezüst.
Nekünk egy 3,5m széles került közel 200k-ba!
És ez csak maga az anyag méretre vágva, semmi eldolgozás a széleken,
esetleg lukak, amivel feszíteni lehetne, keret, stb..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26) Male válasza Márton (#25) üzenetére


Male
nagyúr

Ez jó... a 10k dolláros projival majd fehér falra vetít, mert vászonra már nem telik :DDD

(#27) Márton válasza Male (#26) üzenetére


Márton
nagyúr

"vászonra is ugyanúgy szükség van"
csupán erre reagáltam

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#28) Findzs


Findzs
addikt

ilyet fog nekem hozni a télapó
:))

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#29) #16939776 válasza Male (#26) üzenetére


#16939776
törölt tag

A többi falat le se kell meszelni, sőt világítás sem kell abba a szobába ahol ezt használod. :DD

Másik kérdés: a sutteres szemüvegnél hullámzik a kép ha mozgatod a fejed/szemed?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.