Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #52588800


#52588800
törölt tag

Várható volt, kérdés az ára, mennyivel lesz olcsóbb, mint a hagyományos modell.

[ Szerkesztve ]

(#2) captainm


captainm
tag

Szóval ők is bele akarnak taknyolni abba, amibe belebukott az onlive és döcögve megy a Sony-nak :( . Sosem értettem ezt a felhő alapú ránkerőltetést, mihez kezdünk, ha hackerek ismét elérhetetlenné teszik a hálózatot, vagy szimplán vihar van és elmegy a net? Mi még egész jó helyzetben vagyunk MO-n, de sok helyen még nincs gigabites net, pláne ennyire stabil.

(#3) oriic válasza captainm (#2) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Amíg csak a dolog csak alternatívaként lesz jelen (Mert ugye sima gép is jön), addig szerintem ezzel nincs gond.

Nyilván kíváncsian várjuk a latency javulását segítő megoldását az MS-nek, remélhetőleg nem csak színes-szagos pletyka az egész, hanem valódi fejlesztés.

Live-Die-Respawn

(#4) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az IT café-n és a Mobilarénán is lesz erről külön hír?! ;] :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5) sp8787


sp8787
addikt

bukta

(#6) ProEvoFan válasza oriic (#3) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Szerintem meg térjünk vissza rá olyan minimum 10 év múlva.Sonynál szintúgy.
Mondjuk alternatívának jó lesz, legalább elrettenti a felhasználókat ettől a baromságtól.

(#7) Wesder


Wesder
félisten

Ha megoldjàk olyanra mint a GeforceNow, akkor rossz nem lehet.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#8) l.skywalker válasza captainm (#2) üzenetére


l.skywalker
félisten

Az onlive-ot megvette a Sony és az lett a PSNow.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#9) captainm válasza l.skywalker (#8) üzenetére


captainm
tag

Én úgy tudom a technológia egy részét vették csak meg, a cég maga előbb volt bajban az egésszel.

(#10) [CsuCsu] válasza captainm (#2) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ki erolteti rad, ha egyszer van alternativa? A hackelos es internetes dumat pedig hagyjuk mar, a legtobb jatekhoz most is internet kell es nem panaszkodik senki az egvilagon. A WoW annak idejen, tobb mint 10 eve ugy lett a vilag egyik legnepszerubb jateka, hogy internet nelkul semmit sem ert.

Mar epp it az ideje, hogy a streamelest is megoldjak ertelmesen. Nekem az tok jo lenne, hogy a laptopomon felhoben jatszok, otthon pedig hardveren, mikozben a jatekot csak egyszer kell megvenni.

(#11) l.skywalker válasza captainm (#9) üzenetére


l.skywalker
félisten

Valószínűleg így volt, de hivatalosan a Sony miután megvette az OnLive szabadalmait még ment pár hétig a szolgáltatás és csak utána kapcsolták le.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#12) GhanBuri Ghan válasza captainm (#2) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Viszont nagyon jó megoldás a csalások kiküszöbölésére.
Bár ha van helyi számítás, akkor az már egy kiskapu.

(#13) Def26


Def26
félisten

Az egyesült Államok nagy részén még manapság is akadozik a net és 10Mb alatt van a max sebesség is. Kibaszott korai ez még. :(

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#14) Dark Archon válasza ProEvoFan (#6) üzenetére


Dark Archon
addikt

Mert akkor az üvegszál (és a fénysebesség) helyett feltalálják az azonnali adatteleportációt?

A 30fps-t még streamelni is nagy ötlet egyébként, gratulálok :D

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#15) #52588800 válasza Dark Archon (#14) üzenetére


#52588800
törölt tag

Nem feltalálni kell helyette mást, hanem eljuttatni az emberekhez.

(#16) gproject


gproject
aktív tag

10év múlva fog működni?
már jó ideje megy az nvidias geforce now, és tökéletesen működik a saját játékokkal. év végére már a pc-s játékokkal is tökéletesen fognak működni vele a steamtől és társaitól

az xbox saját játékok is simán menni fognak majd, ezzel a streamelős megoldással
nincs ebben semmi különös mamár
persze ahol szar a net ott nem, de nekem a 100as digi simán viszi

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#17) schwartz


schwartz
addikt

Nalam egy felhos konzol az ingyen sem kell kategoria.

If he dies, he dies.

(#18) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

Olcsó, gyors, felhő alapú - válassz kettőt :DD
Mellesleg sem a netszolgáltatók, sem a netet értelmes célokra használó többség (?) nem lesz boldog, ha rászabadul pártízezer gémer a streamingjével a hálózatokra. Örülhetnek, ha háromjegyű lesz a ping :C

(#19) Deck válasza schwartz (#17) üzenetére


Deck
titán

+1

PS5

(#20) looser


looser
addikt

Ilyenkor a grafikai beállítások a szolgáltató oldalán vannak, ugye? Mert az oké, hogy adott felbontásnál van egy tól-ig sávszél igény (egyszínű kép vs. minden pixel másszínű), de pl. azt, hogy legyen-e élsimítás, azt nem én állítom a felhős konzolnál, ugye? Mert ez a szolgáltató oldalán okoz terhelés növekedést.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#21) gproject válasza looser (#20) üzenetére


gproject
aktív tag

geforce now-nál úgy működik, hogy a szolgáltatás indításánál leteszteli a kapcsolatot(gép-router-szerver) és az alapján megállapít egy ajánlott beállítást. A tesztet át is lehet ugorni, ekkor azzal a beállítással fog elindulni a játék, amit alapból beállítottunk(mehet 1080/60ig). A játékban, ha van rá lehetőség(szinte mindig van) tovább lehet hangolni a grafikát.
Ez ugye az a geforce now, ami a mi gépünk hardverét használja és nem az új, aminél bérelhető a hw és azon futnak a pc-s gamek.
Gondolom az Xbox az előbbi mintát akarja követni, hiszen a játékok kompatibilisek az eszközükkel.

[ Szerkesztve ]

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#22) l.skywalker válasza gproject (#21) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ebben az esetben egy olcsóbb gép vajon elég lesz erre?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#23) gproject válasza l.skywalker (#22) üzenetére


gproject
aktív tag

A tárhelyen jócskán spórolhatnak, és br se kell bele, így a készülék is kisebb lehet. Ezek nem tudom mennyivel csökkenthetik az árát.

[ Szerkesztve ]

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#24) RudY


RudY
addikt

How Xbox 'Scarlett' and 'XCloud' game streaming aim to expand Microsoft's reach
Reports suggest Microsoft is aiming to launch tandem consoles in its rumored 'Scarlett' Xbox line. We have more details on what that means.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#25) Bandi995


Bandi995
aktív tag

Az egyetlen streaming, amit hajlandó vagyok használni, az az in-house Steam-es streaming, Link cél hw-ük nagyon jól elviszi, realtime amennyire csak lehet (vezetéken persze végig a két végpont között), de egy biztos, én a lóerőt nem vagyok hajlandó házon kívül helyezni. Lassan a streamelt levegőt is feltalálhatnák, hogy internet nélkül nem hogy játék, de még levegővétel sincs hirtelen...

(#26) ConseQuence


ConseQuence
csendes újonc

Én várom. A Sony totál megvett a PS Now-al. Egyedül inputlag van egy picit, de épp h észrevehető.

(#27) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Kissé kockázatos vállakozásnak tűnik, pláne az OnLive bukását látva. De ha a hardver jó áron lesz (max. $99, ha az új konzol $399-en indul), a stream minősége elfogadható és a sűrű szerverek miatt az input lag se lesz nagyon észrevehető (ez mondjuk stílusfüggő), akkor még akár be is jöhet a számítás. Pláne, hogy az Xbox Game Pass programmal a MS már e felé tereli a játékostáborát, amit a konzol exkluzív EA Access csak tovább tetéz.
Meg egyébként is: ezáltal annak se kell lemondani a MS exklzívokról, aki alapból a PS masináját preferálja.

(#20) looser Szerintem itt a szerver egy kötött beállítást fog adni, ami ideális esetben a maximum.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#28) SlayerSub válasza gproject (#21) üzenetére


SlayerSub
tag

Lehet rosszul értem amit mondasz, de szerintem pont, hogy azt akarják megoldani, és véleményem szerint csak is annak van értelme, hogy béreled a hardwert, az ő rendszerükön fut a játék, nem pedig azt a változtatot, hogy van egy géped amin elfut a játék és egy másik eszközödre streameled. Mert annak csak PCről tablet streamelésre van értelme, hogy mobilabb legyél.
De ebbe az esetben minek venne valaki egy otthoni konzolt amire otthon a másikszobában lévő gépéről streamelne..

Amúgy Geforce-nak a bérelős szoláltatása tényleg elég rég működik, volt Nvidia shield tablettem, de megmondom őszintén nem próbáltam ezt a bérelős megoldást. Viszont egy két tesztet láttam youtubon ahol azért elő elő fordult komolyabb fps drop.

Másik: Kicsit úgy érzem olyan ez mint a benzines autóról áttérni a villanyra, vannak akiknek nem érdeke hpgy működjön a technika. Mekkora piac esne pikkpakk a nullára, ha már nem vennék a gamerek a többtízeres videokártyákat, mert bőven elég egy kajak net az eljátszol az auchanos laptopon.

(#29) #52588800 válasza SlayerSub (#28) üzenetére


#52588800
törölt tag

Nem tudom, hogy nagy piac esne -e ki. Majd ha kérnek ilyen 25 dolcsit 10 óra játékért...

(#30) SlayerSub válasza #52588800 (#29) üzenetére


SlayerSub
tag

-

[ Szerkesztve ]

(#31) gproject válasza SlayerSub (#28) üzenetére


gproject
aktív tag

Rosszul értetted, amit írtam. Nem 2 eszköz kell. 1 Xbox kell, amiben csak a játékok futtatásához szükséges hw(passz mi van egy xboxban, de kb.: alaplap, CPU, GPU, RAM, minimális ROM pl.16GB) van.
Nem kell 500-1000GB-s winyo, nem kell blueray. Ezzel máris jelentősen csökken az ár, pláne ha ebből a verzióból kiszorjak a média lejátszó képességeket is, mert akkor license díjakat se kell rá fizetni.

Nekem sose akadt a geforce now(a regi, nem a hw bérelős. Az még béta. Ennek ellenére meglepően jó, bár többször van fagyás, mint fps drop. Igaz, nem is az ajánlottakkal(optimalizált) próbáltam.)

[ Szerkesztve ]

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#32) looser válasza gproject (#21) üzenetére


looser
addikt

Egy ideje már nem nagyon játszom, de pont egy PS3-as cím az, amit nagyon szeretnék pc-n látni, a Heavy Rain. Ettől függetlenül szimpatikus az xbox, sok kollégám választotta játékra.
A felhős xbox esetén kihagyni egy olyan lehetőséget, hogy bárki játszhasson, az nagy hiba lenne, ezért nem igazán értem a felhős xbox koncepciót, mivel ezzel az erővel bármilyen streamingre alkalmas eszközön mehetne a Minecraft. Ha ezt maguknak szűkítik le, az hiba, esetleg ha nem úgy alakulnak az eladások, akkor lesz egy menekülőút, amikor jöhetnek az egyéb vasak.
Én egy ekkora cég esetében, mint az MS, mindenképpen azt próbálnám meg, hogy minél több emberhez elérjen a dolog, így fura kicsit.

#31: "amiben csak a játékok futtatásához szükséges hw(passz mi van egy xboxban, de kb.: alaplap, CPU, GPU, RAM, minimális ROM pl.16GB)...van." Hát az van a többiben is, szerintem ezzel nem lehet spórolni :-)
Ha nem game streaming szolgáltatás (Gamefly), akkor meg előfizetéses-letöltős (Origin access)...előbbi esetén nincs szükség számottevő hardverre, utóbbinál meg kell a játéknak megfelelő pc.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#33) Necroman_Mk2 válasza #52588800 (#29) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Ha havonta kérnek, akkor az nem tűnik soknak, de 10 millió felhasználó esetében már jelentős pénz.

(#32) looser A Netflix féle on-demand streaming előfizetés felé haladnak, amivel egy kb. fix bevételt kap a MS, amiből aztán maga gazdálkodhat.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#34) #52588800 válasza Necroman_Mk2 (#33) üzenetére


#52588800
törölt tag

Azért az nagyon valószínűtlen, hogy 100 euróért évente korlátlanul játszhatsz majd. Csődbemennek a stúdiók.

(#35) gproject válasza #52588800 (#34) üzenetére


gproject
aktív tag

a jatekot meg kell venned, utana jatszhatsz

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#36) l.skywalker válasza #52588800 (#34) üzenetére


l.skywalker
félisten

Már jelenleg is működik. GamePass.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#37) oriic válasza l.skywalker (#36) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

+Origin Access Premier

Live-Die-Respawn

(#38) l.skywalker válasza oriic (#37) üzenetére


l.skywalker
félisten

XO-ra értettem, de tény, hogy az is ott van. Nem mellesleg minden szívem vágya, hogy legyen Premier konzolra is :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.