Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BiP


BiP
nagyúr

Akarok ilyet a gépbe, most, 30ezerért :)

(#2) liksoft


liksoft
nagyúr

Minek a biztonságos megsemmisítés, ha egyszer belül titkosítva rögzít a FLASH-be? :F Eddig ezen a pontos tudtommal még nem lépett át senki. Titkosított belső tartalom adatmentése még várat magára. Így ugyanekkora biztonsági mentés is szükséges. Mert ha ekkora tárterület megy a levesbe..... Ja, és érdekes lehetne, hogy SLC, MLC vagy TLC (tárterület miatt az utóbbira szavaznék).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3) nbg


nbg
senior tag

Ja, ebbol tojhatna a nyuszi nekem par darabot husvetre, NAS-ba... :DDD

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#4) Zotya84 válasza nbg (#3) üzenetére


Zotya84
őstag

Most őszintén, NASba mi a fenének? :F 10+Gbites hálód van? Csak mert ha nem, akkor gyorsabb nem lesz, azért a pár watt spórolásért én meg nem nagyon látom értelmét. 4- dbos NASnál, 4+osnál esetleg...

Attól függetlenül én is elfogadnék párat, de biztos, hogy inkább a gépbe tenném...

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#5) Angel1981


Angel1981
veterán

FÁKKJEEE! :D
Eljön az idő, amikor már a zenéket, videókat is ezeken tároljuk, nem csak a rendszert! :)

(#6) KaiotEch válasza Angel1981 (#5) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Te még nem azon tárolod? :C

(#7) Ispy válasza Angel1981 (#5) üzenetére


Ispy
veterán

Eljön az idő, amikor már semmit nem tárolunk mozgó alkatrészes tárolókon (majd a nyugdíjamból spórolok rá össze :DD )

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#8) lujo10 válasza BiP (#1) üzenetére


lujo10
aktív tag

+1 :K

Lehet kevesebbért is.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#9) Godefroy válasza Ispy (#7) üzenetére


Godefroy
senior tag

miből? ;)

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#10) bteebi válasza liksoft (#2) üzenetére


bteebi
veterán

Hát sajna tényleg eléggé valószínű, hogy TLC van benne. 2 TB 2,5"-on, nem semmi :).
Az árát elfogadnám, sokkal inkább, mint magát a meghajtót :DDD.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#11) M@cika válasza BiP (#1) üzenetére


M@cika
őstag

Euróban sem kapnád meg 30 ezerért úgy hiszem egyelőre.

Nasit a kis fehér medvének!

(#12) rii


rii
nagyúr

2 tera nagyvállalatoknak?

mégis melyik szegmensbe?

akik nagy képpekkel, videoanyagokkal foglalkoznak, azoknak kellhet 2 tera a gépébe.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13) djculture válasza Ispy (#7) üzenetére


djculture
félisten

Ja csak ne csodálkozz ha 1-2 tera adat megy a levesbe, vinyóról legalább lehet adatot menteni ezekről nem.
Egyébként hamarabb fog kimenni a divatból a flash chip mint a sima hdd. Addig egyikkel sincs baj amíg nem döglenek be. Még pendrive is kínlódás mostanában mert egyszerűen ott hagysz egy pendrive-ot 2-3 évig a polcon a rajta lévő adat frissítése nélkül és eltűnik róla az adat. Én is jártam már így.

[ Szerkesztve ]

(#14) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Ez is filléres cucc lesz megjelenéskor. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15) Ispy válasza djculture (#13) üzenetére


Ispy
veterán

Látom nem ment át az irónia :)

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#16) djculture válasza Ispy (#15) üzenetére


djculture
félisten

Ezzel nem nagyon tudok viccelgetni mert napi baromkodás van velük , de vettem.:D Arra jó hogy fusson rajta a win meg nem fontos adatok gyors elérése.

(#17) Ispy válasza djculture (#16) üzenetére


Ispy
veterán

+1 :))

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#18) XEON_QUADRO


XEON_QUADRO
tag

Az áráért vajon mekkora 3,5" hdd kapacitást lehetne kapni vajon?

(#19) Tidus


Tidus
addikt

Akár mit lehet mondani, de ez a jövő. Ez pedig az első fecske.

(#20) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A hdd-nek kellett vagy 25 év a 2 TB 2.5-ig úgy tűnik az SSD agyonvágja kapacitásban is még az idén. :C

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#21) Angel1981 válasza KaiotEch (#6) üzenetére


Angel1981
veterán

Bevallom nem! Csórkesz vagyok! :D

(#22) pusszycat válasza Angel1981 (#21) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

...dettó ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#23) McSpy


McSpy
őstag

Ez szerintem lesz vagy100 rugó

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#24) nbg válasza Zotya84 (#4) üzenetére


nbg
senior tag

Egyelore csak gigabit (de cat7 kabellel van behuzva a lakas, szoval ha a tobbi vas is elerheto aru lesz, ki tudja...), mindossze csak arra gondoltam, hogy ha valaki azt mondana, hogy nesze, itt van 16 darab, csereld le a regi szar 1 teras vinyoidat a nas-ban, akkor siman elfogadnam... ;) Amugy meg egy raid rebuild vagy extend igenis, hogy sokkal gyorsabba lenne...
Gepekben meg mar ssd pihen.

Amugy meg reszben viccnek szantan, lasd a smiley-t a mondat vegen. ;)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#25) TeeJay válasza pusszycat (#20) üzenetére


TeeJay
félisten

ne feledd hogy 2,5"-os vinyóban még mindig 1TB az átlagos 9,5mm vastagságban
a 2TB-os egyetlen példány a WD-nek van de azt hiszem 15 vagy 16mm vastag talán
ez pedig rendes méretben 2TB-os SSD szóval már most leverte a notivinyókat ;)

az lenne jó ha az ára max 2x annyi lenne mint az ugyanekkora HDD-nek és akkor már lehetne gondolkozni hogy megér-e 2x annyi pénzt a 1000x gyorsabb működés és a kevesebb fogyasztás

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26) benedekco válasza djculture (#13) üzenetére


benedekco
addikt

"ott hagysz egy pendrive-ot 2-3 évig a polcon a rajta lévő adat frissítése nélkül és eltűnik róla az adat"
Pont erre kérdeztem rá valamikor a flash topikban és tökre hülyének néztek. Még nem jártam így, csak rákérdeztem, ha egy pendrive-ra/ssd-re lementek valamit és 5 év múlva beteszem akkor mindent úgy fog-e olvasni mint egy merevlemez?!

re: (#20) pusszycat
Az árával meg az agyamat vágja agyon! :(

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#27) lvb válasza TeeJay (#25) üzenetére


lvb
aktív tag

Elég optimista vagy, hogy szerinted kevesebb lesz a fogyasztása, mint egy sima vinyónak. Nem hiszem, hogy sikerül 2-3W alá leszorítani a fogyasztását úgy, hogy még gyors is legyen... Mivel 5W-nál már egy 3.5-ös vinyó fogyasztása is megáll. A gyors 1T-nál nagyobb SSD-k fogyasztása simán felugorhat 20W fölé, és még a kisebb és lassabb, SATA-s SSD-k is lazán betolnak 3 - 4W-t.

(#28) fokukac válasza TeeJay (#25) üzenetére


fokukac
nagyúr

az a baj, hogy egy 2 TB-s vinyó ~25 ezer Ft, és ennek a duplájába egy 256 Gigás SSD kerül. :)

@benedekco: nekem van egy kb. 8 éves pendrive-om, még mindent olvas. :)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#29) forbence


forbence
csendes tag

Szerintem adattárolásra a HDD-k a legjobbak, az SSD-k pedig a pendszernek jobb. Ezért minnél több laptopba kéne hogy rakjanak mSATA-s helyet. Valahogy úgy érzem a HDD-n jobban biztonságban vannak az adataim.

(#30) KaiotEch válasza Angel1981 (#21) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Jajhát gyere adok én neked egy 64-est, de én sem vagyok gazdag :D

(#31) djculture válasza benedekco (#26) üzenetére


djculture
félisten

Én ezt tapasztaltam ,sőt a múltkor egy pendriveokat forgalmazó emberke is megerősítette ezt a tényt itt a fórumon, ha nem frissíti fel a rajta lévő adatot az ember egy idő után egyszerűen eltűnik. A gyártók amúgy 10 évet adnak meg időnek, de ez csak laboratóriumi érték ahol semmilyen hatás nem éri a chipet, gyakorlatilag 2-3 év alatt is eltűnhet ha elektrosztatikus hatások érik.

[ Szerkesztve ]

(#32) TeeJay válasza lvb (#27) üzenetére


TeeJay
félisten

ja tedd hozzá hogy akkor ha hajtva is van, na és ugye egy SSD-t elég ritkán kell órákig maxon hajtani míg egy vinyó folyamatosan pörög... szóval az amit írtál szerintem íráskor mért érték és üresjáratban tizedwattokat fogyaszt max. az meg hogy 2 vagy 10watt édes mindegy ha cserébe 1000x gyorsabb mint a vinyó és hangja sincs ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33) TeeJay válasza forbence (#29) üzenetére


TeeJay
félisten

utóbbi idők 2,5"-os vinyó kínálata után én nem mondanék ilyet a helyedben
sorra döglenek szinte minden előjel nélkül és egy vinyóban sokkal több minden tud tönkremenni mint egy SSD-ben... az esetleges leejtésről stb... nem is beszélve amire ugye az SSD immunis
az hogy van pár gagyi széria SSD-ből az érthető de ott is inkább a vezérlő hal meg és nem a flash memóriák

vegyél Samsung 830 vagy 840Pro SSD-t és nem kell paráznod :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#34) BiP válasza McSpy (#23) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem nyugodtan tegyél oda még egy nagyságrendet.
A múltkor híreztek egy 1tb-os pendriveról, és a fél terás is 400e volt. Szóval ez az SSD sem fog kijönni 100e-ből.

"az lenne jó ha az ára max 2x annyi lenne mint az ugyanekkora HDD-nek és akkor már lehetne gondolkozni hogy megér-e 2x annyi pénzt a 1000x gyorsabb működés és a kevesebb fogyasztás"
Abben az esetben, ha csak 2x annyiba kerülne, akkor nem kéne rajta semennyit sem gondolkodni...

(#35) Hina válasza djculture (#31) üzenetére


Hina
aktív tag

Ezt én is tanusítom...

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#36) djculture válasza TeeJay (#32) üzenetére


djculture
félisten

Van hátránya meg előnye is.
Hátránya hogy egy normálisan összerakott hdd-hez képest nagyon korlátozott az élettartama meg hogy a fajlagos ár/tárhelyméret mutatója rossz
Előnye az hogy nincs hangja/ kivéve egy két darabnak ami ciripel/, teljesítménye fényévekkel jobb.

De a fogyasztás az biztos hogy minél több chip kerül rá annál durvább lesz azt felesleges nézni lassan.
Meg persze előjöhet az hogy majd már erre is hűtés kell ha nem akarjuk hogy szétégjen. Akkor előjön az hogy elég egy borda vagy venti megint..

(#37) liksoft válasza benedekco (#26) üzenetére


liksoft
nagyúr

SLC esetén igen, MLC esetén a gyártástechnológiától függ már, a TLC-t meg sem merem becsülni.

Nem a tartósság a cél, hanem a garancia idején belül ha lehet, ne menjen tönkre, de sokkal tovább se húzza, mert újat kéne eladni. A HDD nem jó termék, mert a második kritériumnak nem felel meg annyira mint a FLASH. :K

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#38) McSpy válasza BiP (#34) üzenetére


McSpy
őstag

Igen most hogy jobban utánanéztem az 1tb-s kerül 94k-ba,igaz pcie

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#39) M3Ny3'T válasza Angel1981 (#5) üzenetére


M3Ny3'T
senior tag

Nem értünk egyet, ahhoz még mindig túl drága, hogy személyes holmikhoz érdemes legyen beszerezni (és pl. pont videóhoz és zenéhez fölöslegesen gyors, egy normálisabb 5200-as vinyó is tökéletes szvsz.). :U

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#40) atus72 válasza djculture (#13) üzenetére


atus72
senior tag

"adatot menteni ezekről nem."
Már hogyne lehetne, flash chip van benne, ha a vezérlő elektronika borult meg akkor minden adat visszanyerhető róla.

(#41) vinibali válasza djculture (#13) üzenetére


vinibali
őstag

rosszul tudod, ssdkről is lehetet adatot menteni. azt hiszem a titkosítással még nem annyira boldogulnak, de az áruk legalább irgalmatlanul drága :D

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#42) XEON_QUADRO válasza atus72 (#40) üzenetére


XEON_QUADRO
tag

És ha nem is kéne menteni? Asztali gépnél a hdd-re is tenni a fontos file-okat péell.

(#43) djculture válasza XEON_QUADRO (#42) üzenetére


djculture
félisten

Igazság szerint már egy ideje azok sincsenek a helyzet magaslatán, hasonló játszódik le ott is mint az ssd-nél. Egyre nagyobbak egyre kevesebbet bírnak. A normál vinyókat már nem is folyamatos üzemre gyártják mint a régieket. Volt is belőle balhé mikor ez már a leírásában is megjelent az egyik gyártónál hogy 24/7 re nem alkalmas csak a raid edition, után a balhé után eltűnt a leírásból.
Persze az ssd megbízhatósága még meredekebben zuhan. Hogy mi lesz ennek a vége nem tudni. Azt mondanám a gyártóknak semmi se drága.
ssd ügyben majd bevezetik az írási mennyiségre való garanciát /már van ilyen tlc termék/. Egye fene csinálják de akkor legyen negyed annyi egy ssd. De az ár meg maximum szépen lassan kúszik e helyett lefele.

[ Szerkesztve ]

(#44) XEON_QUADRO válasza djculture (#43) üzenetére


XEON_QUADRO
tag

És amit egy külföldi oldal befogott samu 830 256GB valami több ezerszeresen túlteljesítette a beígért élettartamát? Sajna már nem emléxem vhol linkelték egy hasonló fórumban

(#45) Lord Dragon válasza pusszycat (#20) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Erre majd visszatérünk, ha árban is agyonvágja. Még így is baromi messzire van árban a vinyóktól, pedig a vinyók őrült drágák az árvíz óta és az SSD-k ára meg folyamatosan lefelé haladgat.

De mondjuk nem is várom el, hogy agyonvágja árban a HDD-t, elég ha csak a duplájába fog kerülni a hasonló SSD kapacitás.... szerintem akkor talán már ki lehet jelenteni azt, hogy a vinyók "agyon lettek vágva" :)
De amíg fél millió Ft-ba kerül kb a 2 terás vagy lehet még 1 millióból se futja ki ez a szar... addig nem nevezném agyonvágásnak, hogy az emberek 0,01 % -a már le tudja cserélni a HDD-ket teljesen mindegyiket SSD-re! :DD

[ Szerkesztve ]

(#46) dabadab válasza XEON_QUADRO (#44) üzenetére


dabadab
titán

Persze, teljesen nyilvánvaló, hogy a sok fórumos SSD-s nyavalygás java része puszta fikción alapul, mindenki folyamatosan sír, hogy jajj, csak akármennyi írást bírnak az SSD-k, aztán ehhez képest olyat még nem nagyon látott senki se, hogy tényleg elkopott volna egy. Ha megdöglenek, akkor általában simán az elektronikájuk makkan meg, pont úgy, mint a HDD-knél.

Olyan, bármennyire komolyan vehető adatot nem láttam még, ami alátámasztaná azt, hogy az SSD-knek bármi valós gondjuk lenne a megbízhatósággal (leszámítva egy-két gázos modellt, de az HDD-knél is előfordul).

(#45) Lord Dragon: az SSD árak zuhanórepülésben vannak, 2010 óta kb. a harmadára esett egy GB-nyi SSD ára. Már most teljesen megfizethető egy rakat felhasználási területen és ez a jövőben még inkább így lesz.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#47) djculture válasza XEON_QUADRO (#44) üzenetére


djculture
félisten

Olvastam én is de egyrészt mi a garancia hogy ez így volt és nem szponzor reklám. Másrészt 1db nem mérés.
Én is mondhatnám akkor hogy nekem a 470-es 94Tb-ot bírt, ez is magába semmit se jelent.
Lehet gyári hibás volt vagy bármi.
Ez igazság szerint most még elmegy.
De még egy két csíkszélesség váltás a tlc túl jó találjunk ki még annyit se bíró chipet után már mindenki otthon is tapasztalni fogja. Márpedig én ezt az irányt látom.
Nem arra mennek hogy megbízható legyen, hanem újabb chipfajta amiben cellánként 3 bit majd újabb amiben 4 bit és így tovább...

[ Szerkesztve ]

(#48) Lord Dragon válasza benedekco (#26) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Én már jártam úgy, hogy Pendrive-ról csak úgy eltűnt egy-két fájl idővel, de nekem nem kellett éveket várnom. Kb ilyen volt, hogy rámásoltam és 1 hónap múlva nem volt ott, pedig nem töröltem le (nem az egész tartalomra kell gondolni itt most, hanem mondjuk 150 fájlból 1 nem volt ott éppen aminek ott kellett volna lennie) .... De amikor leformázom és frissen írok rá akármit, majd utána olvasni próbálom, akkor kivétel nélkül hibátlan, aztán később egy bizonyos idő elteltével egy-egy fájl nincs ott, vagy egy-egy exe-t nem lehet telepíteni, mert hibát dob... mintha meghibásodott volna állásában a tartalma... mihelyt rámásolom firssne újra, egyből hibátlan.

8GB-os Kingston meg 4GB-os noname Pendrive-okat használtam ... először visszaküldtem gariba az első pár ilyen tapasztalat után és küldtek is újat helyette, de azoknál is ezt tapasztaltam. Sajnos elég nehéz reprodukálni a hiba jelenséget, mert így, hogy (számítógép szervizes lévén) minden nap mocsok sokat használtam a Pendrive-ot így is csak mondjuk 3-4 hetente tapasztaltam egy fájlnál ilyen eltűnést, vagy nem működést.... de tény, hogy tapasztaltam és "folyamatosan" megfigyelhető volt. :K 1 év után rá is untam picit a pendrive-okra, de nem igazán emiatt, hanem inkább azért mert egyfolytában gariztatni kellett akármilyet vettem, mert semelyik sem bírta fél évnél tovább, mert napi szinten "mindenbe" dugdostam és írtam-olvastam róla jó sokat :) Sajnos nem igazán van alternatívája, ha olcsón akar az ember vmi kis adattárolót ami kevés helyet is foglal és egyszerűen is lehet rá írni - olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#49) djculture válasza djculture (#47) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem lehet két év múlva egy 256 gigás ssd lesz 15k, dehogy már a tlc-röl is úgy fogunk beszélni hogy visszasírjuk hogy bezzeg az 1000 ciklust bírt ki abban biztos vagyok. El is mentem ezt a kijelentésemet és két év múlva ha még meglesz a fórum (jó lenne) akkor fogok rá hivatkozni.:)

Lord Dragon Ez sajnos ilyen egy jó ideje tlc van azokban is, érdekesen a régi 1 gigásról nekem se akar eltűnni adat. Maga a tlc technológia a pendriveoknál kezdődött már vagy 2 éve.

[ Szerkesztve ]

(#50) XEON_QUADRO válasza djculture (#47) üzenetére


XEON_QUADRO
tag

Na igen, ha ez be fog következni, akkor majd visszaesnek az eladások, aztán összeszedik magukat, újra jókat gyártanak, és a kör bezárul. Az autók piacán a "válság" miatt is valami hasonlót vizionálnak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.