Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stutga


stutga
tag

Szép lett a színe. Most már megvárjuk a IoT-s W10 es Raspberry-t.

(#2) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Ide minek LTE? Nem látom a gyakorlati hasznát. Van?

(#3) zzola


zzola
félisten

Snapdragon 810 lesz a véglegesben? Durva!

(#4) jerry311


jerry311
nagyúr

Hmm, ac WiFi-n már átmegy 4K?
Jó tudni.

(#5) tomistarkapi


tomistarkapi
tag

Ezeknek a cuccoknak kb 3 rongyba kellene kerulniuk

(#6) szabi__memo válasza tomistarkapi (#5) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Annyiba is kerülnek. Csak nem nekünk

[ Szerkesztve ]

(#7) azopi74 válasza jerry311 (#4) üzenetére


azopi74
addikt

Miért ne?

(#8) Dare2Live válasza szabi__memo (#2) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mért ne?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9) banhammer


banhammer
veterán

Egy ilyen kütyü már kellene.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#10) azopi74 válasza banhammer (#9) üzenetére


azopi74
addikt

Nekem is, braswell-el és full win10- el :)

(#11) DemonDani


DemonDani
addikt

Péniszméregetés... Ez igen, nem hittem, hogy ilyen hülyeségbe belemegy a QC.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#12) banhammer válasza DemonDani (#11) üzenetére


banhammer
veterán

Miért lenne hülyeség?

Végre egy normális hardverrel rendelkező "tévé okosító".

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#13) philips20


philips20
aktív tag

Jól hangzik, de az ára is szép lesz, legaláb 20-30 de lehet hogy keveset mondtam.

[ Szerkesztve ]

(#14) lajthabalazs válasza philips20 (#13) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Mármint ezer forint, nem dollár... Akinek kell az Android, annak jó lehet, de sokszor elég valami buta passzív eszköz, ami nem csinál mást, csak fogadja és dekódolja a neki küldött video-stream-et. Az álom egy losless streamer lenne, PC renderel, tömörít, átküld, és meg lehet spórolni a 40-50e Ft-os prémium HDMI kábeleket.

(#15) philips20 válasza lajthabalazs (#14) üzenetére


philips20
aktív tag

Igen forint, az lemaradt.
De szerintem akár 80e ft körül már lehet okostv t is venni, ami alapbol tudja ezt.(ha épp tv vásárlás elött van valaki)

(#16) lajthabalazs válasza philips20 (#15) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Nem tudom, hogy a H.265-tel elbír-e az egyszeri okos TV, vagy a komolyabb BDRipekkel. Illetőleg engem még mindig az zavar, hogy a szerver veszteségesen tömörítve küldi a videót, amit aztán egy buta kis chip igyekszik kinyitni. Van néhány klassz eljárás amivel javítani lehet a tömörített tartalmat, csinálja azt meg a szerver egy dedikált videokártyán, és a szép képet küldje át hálózaton (jó széles hálózaton), hogy a buta kis chipnek csak ki kelljen raknia a pixeleket.

(#17) MortalVenoM válasza lajthabalazs (#14) üzenetére


MortalVenoM
tag

tudnál mondani ilyen "buta passzív eszközt"? engem érdekelne a dolog :R

(#18) szabi__memo válasza lajthabalazs (#16) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mekkora sávszélességre lenne ehhez szükség?
Hol tárolnád veszteségmentesen?

(#19) bteebi válasza philips20 (#13) üzenetére


bteebi
veterán

30 ezerért szerintem még elfogadható lenne, de valószínűleg többe fog fájni. Pedig amúgy tényleg elég szimpatikus megoldás.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20) lajthabalazs válasza MortalVenoM (#17) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Vannak a Wireless HDMI adapterek, pld. De nem az, amire vágyik az ember. Aztán a megjelenítők egy része támogatja a WiDi-t, ami az Intel wireless HD video szabványa, csak nekem még nem sikerült rá jelet küldeni, a projektorom tudja PA72G, csak a laptopom nem, és PCIe kártyát találtam csak, ami WiDi képes biztosan. De nem tudom, hogy itt milyen kódolás zajlik, milyen minőség megy át.
A Miracast is azt igéri, hogy veszteségmentesen viszi a képet, viszont azt is mondja, hogy tömörítés nélkül, ami azt jelenti, hogy nem fog átmenni a hétköznapi WiFi-n a 2Gbps-es video folyam.

(#21) DemonDani válasza tomistarkapi (#5) üzenetére


DemonDani
addikt

NAGYON nem látod te tisztán azt, amire ezek képesek, ha te ezt komolyan gondoltad.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#22) balika011 válasza lajthabalazs (#20) üzenetére


balika011
senior tag

Ez 14 gigabyte / perc ami 350 gb / óra. Ezt egy szuperszámítógép se enné meg!

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#23) lajthabalazs válasza balika011 (#22) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

A 2Gbit / sec - et a monitorod is megeszi, ha HDMI-t dugsz bele. Nem kell ahhoz szuperszámítógép, ha egy egyszerű feladatot kell elvégezni. Ilyenkér célhardwarerel is lehet nagy sávszélességet elérni. Egy gyors keresés alapján a nagyságrend nem lehetetlen: 500MB/s (4Gpbs) kitömörítés egy i7 magon. Hasonló eredmények FPGA-val.

[ Szerkesztve ]

(#24) szabi__memo válasza lajthabalazs (#23) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nincs min tárolni ilyen adatmennyiséget. Broadcastolni még inkább nincs hozzá sávszélesség.
Egyébként meg a 4k@60 az 2gBájt/sec. És ez csak a kép, igaz a hang ilyen mennyiség mellett elhanyagolható

[ Szerkesztve ]

(#25) lajthabalazs válasza szabi__memo (#24) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Amire én gondoltam:
- veszteségesen tömörített video állomány (8GB/óra), ez kerül tárolásra, ahogy eddig is
- nagy grafikus feldolgozó képességű médialejátszó (HTPC dedikált VGA-val) dekódolja, élsimítja, kiemeli, és amit még kell, neurális hálóval, itt bármi belefér, ennek a kimenete lesz az 0.6Gbps full hd@24fps tartalom. Itt volt a hiba, közben megnéztem és a 4:4:4 már elég jó bitmélységnek számít, nem kell a csatornánként 10bit.
- veszteségmentesen tömöríti a video jelet egy gyors stream tömörítő, itt nem találtam hirtelen számokat, de egy 4-es szorzót megelőlegezek a videotartalom veszteségmentes tömörítésének marad 150Mbps, hozzáad egy kevés hibajavítást, 250Mbps
- ez megy át a hálózaton
- másik oldalon csak kitömörít és HDMI portra küld

Igazából elvileg ezt csinálja a HDMI kábel is, csak a tömörítés és hibajavítás nélkül, ezért nagyon érzékeny a zajra, csillapításra, ezért egy jó 15m-es kábel ára soktízezer forint, hosszabb meg nem is nagyon van.

[ Szerkesztve ]

(#26) lajthabalazs válasza lajthabalazs (#25) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Teljesen belezavarodtam a színterekbe meg a subsamplingbe, át kellene nézni a számítást, mindenesetre a teljes 2Gbit-es Full Hd, három csatornán 10bites színmélységgel jött ki, abból is 500Mbit lesz ami símán átmegy UTP-n, és átmehet akár WiFi-n is.

(#27) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

En mar belekeveretem mit is akarsz. Ma ez van:
kvazivesztesegmentges tomorites. eszkoz kicsomagolja es kitolja a kikodolt jelet egy kabelen keresztul a tv-nek ami szimplan megjeleniti.
Minek akarsz meg beiktatni egy ujra be es kitomoritest?

[ Szerkesztve ]

(#28) lajthabalazs válasza szabi__memo (#27) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Az én bajom, hogy az eszköz, ami a kváziveszteségmentes tartalmat tömörít ki, és olcsó, az nem ad elég szép képet, nagyobb bitrátánál akadozik, gond lehet a feliratkezelés, a kép kalibrálására nincs lehetőség, összességében erősen limitált.

Ami a kváziveszteségmentes tartalmat szépen tömöríti ki, és biztosítja a többi szolgáltatást is, az meg nagy, és ezért nem lehet feltenni a projektor mellé a konzolra. Úgyhogy kell egy HDMI kábel, ráadásul hosszú: a konzolon fel a plafonig, aztán a plafonon el a gépig, aztán le a géphez, minimum 5-6m, az én esetemben 9. És ez már egy 30-40e Ft-os kábel lenne, ami igérni nem igér semmit, csak reménykedik az ember, hogy kevésbbé lesz rossz, mint a belépőszint.

Szóval ezt a problémát szeretném megoldva látni: vezeték nélküli HDMI kábel.

(#29) Lever90


Lever90
újonc

Sziasztok!

Kezdő streamer vagyok egy kis segítségre lenne szükségem.
Adott a szituáció:
-Van egy lenovo laptop: core i5 proci nvidia 2 GB
-Egy félprofi kamera (régi nem hd)
-stabil 500-as net (UTP-n)
-Kütyü amivel összekötöm a kamerát a géppel(Easy cap)
-Open Broad cast szoftver.

Amivel eddig próbálkoztam:
1. A kamera képét az OBS-es kiteszem a képernyőre és a képernyőt megosztom skype-al vagy teamviewer-el
Ez elég siralmasan lassú és szétesős, szétkapcsolósra sikerült.

Hol lehet a baj?
Izomgép kell?
Vagy jobb szoftverek?

Van valakinek valamilyen tapasztalata ezen a téren?

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.