Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Nem baj az, ha javítják a hibákat már a β-ban.
Azért remélem ingyenes lesz a frissítés a 8.5-ről (azt hiszem ez van most a telón).

MOD: A sebességére leszek kíváncsi, mit művel egy 208MHz-es procin...:U

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#2) asadasad22


asadasad22
őstag

mindenféle platformra egyszerre jön?

(#3) D27


D27
tag

Remélem lesz Symbian 6.1-re meg Java-s verzió.
(N-Gage Classic & Sony Ericsson W580)

(#4) Inarus válasza D27 (#3) üzenetére


Inarus
addikt

javas verzió teljesen más irány... az most is van: opera mini 4.1
az kicsit független az opera mobile-tól.

(#5) asadasad22 válasza Inarus (#4) üzenetére


asadasad22
őstag

így van. csak jöjjön s60v3-ra a mobile és egy boldog ember leszek :)

(#6) D27 válasza Inarus (#4) üzenetére


D27
tag

Ja télleg.:DDD
Bocs. (Pillanatnyi eszméletvesztés:DDD)

(#7) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Egye kutya!? Két nap késést elnézünk nekik!? ;)

Samsung Galaxy A54

(#8) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Kiváncsi vagyok, hogy mennyivel lesz jobb az eddigi opera miniknél

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#9) asadasad22 válasza Jégkokó (#8) üzenetére


asadasad22
őstag

azt nagyjából már lehet tudni, hogy miben lesz jobb, volt róla valami videó. tudni fog Flash Lite 3-at, widget-eket, körülbelül mindent, amit az asztali tűrsa, míg a Mini szép és jó de azért elég butácska :)

(#10) Jégkokó válasza asadasad22 (#9) üzenetére


Jégkokó
veterán

és ezzel menni fognak a rendes flash alapú weboldalak is?

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#11) asadasad22 válasza Jégkokó (#10) üzenetére


asadasad22
őstag

ha minden igaz, de majd kiderül holnap.. vagyis ma :) ha minden igaz, nagyon remélem (de vhogy túl szépen hangzik, hogy igaz legyen:) )

(#12) asadasad22


asadasad22
őstag

elérhető, egyelőre kizárólag windows mobile-ra :(
tudtam, hogy ez lesz.

(#13) Dufresne válasza asadasad22 (#12) üzenetére


Dufresne
addikt

Már telepítem is, eddig az előző béta volt fenn, kíváncsi vagyok ez mennyiben frissített változat.
Na egyből látszik a különbség, külsőre szürkés skin-t kapott a régebbi fekete helyett. Sajna itt nem tudom kipróbálni, mert nem tudok fellépni az itteni wifi-re, de majd otthonról jól megnyúzom. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) Dufresne


Dufresne
addikt

Na akkor egy kis beszámoló:)
Nagyon jóra sikerült már ez a Béta is.
A külalak nekem tetszett, letisztult és szép szerintem ez a szürkés-fehéres hatás. A kezelő szervek jó elhelyezést kaptak és a görgető rutinon is csiszoltak az előző bétához képest ( baromi jó szerintem), nagyon gyorsan és jól lehet csúszkálni vele az oldalakon.
Ahogy próbálgattam meg lett oldva benne a hitelesítést igénylő oldalak kezelése is, az előző bétában ezek az oldalak valamiért nem akartak menni...
Max 3 oldal lehet nyitva egyszerre, de a sebesség még 3 nyitott oldallal is tűrhető marad. ( és egy FuSi N520-as PDA-val próbáltam, gondolom egy gyorsabb procis pda-val még gördülékenyebb lesz). Amúgy egész gyorsan hozza be és tördeli le az oldalakat. Az oldaltördelésekben is fejlesztettek valamicskét, ahogy néztem, de ez a dolog már az előzőben sem volt rossz.

A Freemail oldalán már meg lehet nézni a leveleket és írni is lehet, de nem ajánlanám, mert egy kínszenvedés, azonban szerencsére a freemail régi felületével tökéletesen együttműködik, ami itt elérhető.

Youtube és flash alapú cuccok nem működnek, de ezt írták is, hogy ne is várjuk.

El lehet menteni kedvenceket és ezeket mappákba is rendezhetjük.
Oldalakat is tudunk külön menteni.
A History is rendesen fel van építve, mai-tegnapi-heti-előző heti és régebbi fülekre, amikből persze törölhetjük, ami nem kell.
A downloads fül alatt értelemszerűen a letöltéseinket nézhetjük meg, egy kék csík mutatja a töltés állapotát, sajnos sem a hátralévő időt, sem a sebességet, sem azt nem látjuk mekkora a file valójában ( de nem hinném, hogy egy mobil böngészőnek ez az elsődleges célja).
A beállítási lehetőségek, szerintem kielégítőek, van egy Mobilview opció, ilyenkor az oldalakat egy folyamatos oszlopba tördeli, lehet hogy van, ahol ez jól jön, de szerintem még kisebb képernyős okostelefonon is jobb a teljes weblapos nézet (igaz ha nemlehet kihasználni a görgetőrutint érintőképernyő hiányában, akkor érdemes lehet erre az opcióra állítani a böngészőt).
A minimális betűméretet kicsire állítva is teljesen jól olvasható marad a szöveg.

Szóval összegezve eddig ez a legéletképesebb mobil böngésző amit mobil ezsközökre fejlesztettek szerintem.

(#15) asadasad22 válasza Dufresne (#14) üzenetére


asadasad22
őstag

elég jól hangzik. flash-es oldalakat próbálgattál vele, vagy azt még komolyabban nem? Flash Lite 3-nak elvileg vinnie kéne a youtube-ot is, de ha azt nem viszi, más flash tartalmakra kiváncsi vagyok, hogy mennyire viszi.
a freemail szerencsére nem érdekel, kb 3 éve otthagytam azt a fost, gyakorlatilag már nem is levelezőoldal, hanem reklámoldal, amin mellékesen levelezni is lehet, ráadásul minden spam úgy csúszik be, hogy öröm volt nézni, fejlődni meg semmit nem fejlődik. szóval tipikusan az lett vele, mint a többi nagy cégel által felvásárolt magyar oldalakkal. nomind1, ez most más téma.
mindenesetre tényleg eléggé korrektnek tűnik ez a progi, már nagyon várom, hogy S60-ra is elérhető legyen.

(#16) cousin333 válasza asadasad22 (#15) üzenetére


cousin333
addikt

Ez az első béta változat. Jelenleg nem támogatott a Flash és a streaming video sem. Nincs Opera Link (könyvjelző szinkronizálás), sem widget futtatási lehetőség. Sajnálatos, hogy szinte egyetlen beharangozott funkció sem működik még benne :(.

Van viszont honlapdebuggolási lehetőség az Opera Dragonfly használatával. Nem tudom pontosan, hogyan működik, de elvileg a gépedről tudod javítani a mobilos honlapokat. Ígéretesen hangzik, még ha engem nem is érint közvetlenül.

Sebessége kielégítő, memóriaigénye remélhetőleg csökken majd, a PDA-m 64MB-ját idővel kevesellte...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.