Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Angel1981


Angel1981
veterán

3 hónap. Az még kibírható.
Bár nekem a mai napig a Heroes 3 az etalon! ;)

[ Szerkesztve ]

(#2) kenwood3 válasza Angel1981 (#1) üzenetére


kenwood3
őstag

+1
A legjobb része volt :K

Mi az az ekezet dragasag??

(#3) D1Rect


D1Rect
félisten

"a minden várakozást felülmúló minőség elérését jelölte meg"
Át kell portolni xboxról mi?

(#4) Plazmacucci válasza Angel1981 (#1) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én azt mondom Heroes 2, mert a rajzstílusa és a zenéi nagyon jók. Lehet, hogy a H3 jobban kidolgozott, de az a pixelgrafika már teljesen más stílus. Nekem sterilebb, letisztultabb.
A borzasztó negyedik rész, és az elfeledett ötödik után szeretettel várom a hatot :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5) Findzs


Findzs
addikt

az utóbbi heros részek olyan semmilyenek voltak
a 3. rész volt a legjobb mind közül

inkább leülök egy king's bounty elé :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#6) kenwood3 válasza D1Rect (#3) üzenetére


kenwood3
őstag

" Át kell portolni xboxról mi? "
:DDD :DD

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#7) Huma


Huma
addikt

Szerintem az összes heroes rész jó volt. A 4 is. Az különbözött legjobban a többitől, de ennek ellenére nem volt rossz.

Az 5 pedig az eddigi legjobb volt szerintem. A 6 pedig végre grafikában/hangulatban is oda fog verni.

Persze én is a hárommal játszottam a legtöbbet, de szerintem inkább csak megszokás/nosztalgia miatt mondja az emberek 90%-a, hogy az volt a legjobb.
Eddig egy értelmes indokot hallottam, hogy miért jobb a heroes 3 mint az 5. Azért mert a heroes 5 pályái sokkal kisebbek.

Kár érte, hogy csúszni fog. Remélem nem olyanok mint a máv ahol 10 percenként bemondják, hogy a vonat további tíz percet késni fog.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#8) nap


nap
addikt

Inkább tolják el a megjelenést, mint ismét kiadjanak egy bugos bétát.
A második résznek a legjobb a grafikája, a harmadiknak a harcrendszere, de a legjobb játszani a wog. :)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#9) GoldenJ


GoldenJ
tag

Kíváncsian váriom mit tudnak kihozni a címből. A Heroes 2-3 mai napig az alltime toplistámon van. A negyedik-ötödik sajnos elég közepeske lett. Ha kalsszikus nem is de remélem egy jó játék azért lesz a VI.

A mai gyerekek nemcsak megveszik a vackot, hanem még azt is elhiszik róla, hogy király.

(#10) Kapti


Kapti
tag

Remélem a multis részre jobban ráfeküdnek, hogy ne kelljen arra várni, míg a másik lép :K , de azért lesz "hot seat" is.

Phenom II X3 720BE @955X4 - Life is good.

(#11) HS 2142 válasza D1Rect (#3) üzenetére


HS 2142
őstag

Lesz boxra is? :Y

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#12) kexksz válasza D1Rect (#3) üzenetére


kexksz
addikt

:DDD

Kíváncsi vagyok lesz-e a bármi újítás az előző részekhez képest, a három egyértelműen a legjobb, de az 5 se lett annyira rossz.

(#13) afterburner_ válasza GoldenJ (#9) üzenetére


afterburner_
őstag

nekem is a 2-3 a best :)

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#14) FefeeX válasza Kapti (#10) üzenetére


FefeeX
veterán

Az 5ösben már ment a multi gyorsabban, mert amíg nem látod a másik játékost, addig paralell lehetett tolni a köröket...
Ha nem lennének benn ennyien az irodában, már tolnám is a hírózt :) Most valamiért a harmadikra vágyom, pedig az ötödik jobban bejött - sőt, igazából nekem a negyedik tetszett rendszerszinten legjobban, csak az nem teljesen híróz :)

(#15) djculture


djculture
félisten

Hármas jött be nekem is a négyes is jó volt.viszont az ötösnek köze se volt a sorozathoz.Remélem nem az ötös-t akarják tovább vinni,mert az tucat cucc volt teljesen.

(#16) Huma válasza djculture (#15) üzenetére


Huma
addikt

Hogy érted, hogy az ötösnek köze sem volt a sorozathoz?

Amúgy én a heroesből nagyon hiányolok két dolgot. A diplomáciát és világtérképen használható normális varázslatokat.

Az age of wondersben mindkettő megvan pedig már nem mai játék. Hegyeket tudtál benne teremteni ill eltüntetni. Áradást okozhattál az egész térképen, meg még ezer dolgot tudtál befolyásolni.

A diplomácia meg azért lenne fontos mert mikor multiban toltuk csomószor volt olyan, hogy először szövetségesként ledaráltuk a gépi ellenfeleket aztán meg egymást. De mivel csak a játékkezdéskor tudod kiválasztani a szövetségeseket ezért ha szövetségesként kezdtek akkor nem támadhatjátok meg egymást. Így a szövetség csupán szóbeli volt, hogy le tudjuk irtani egymást.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#17) wikings2 válasza Plazmacucci (#4) üzenetére


wikings2
őstag

+1
Heroes 2 a mai napig előkerül ( Ja bocs Androidon telómon is tolom xD :D )

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#18) errorcode06 válasza D1Rect (#3) üzenetére


errorcode06
őstag

remélem nem lesz igazad...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#19) bAtt001


bAtt001
addikt

huh legalább nem vizsgaidőszakban lesz nagy a kísértés :D

(#20) ABee válasza Plazmacucci (#4) üzenetére


ABee
tag

Nana, csak a magad nevében beszélj! Az V nem volt olyan rossz. Nem volt olyan hangulata mint a 3-nak de az első olyan heroes volt ahol végre tetszett a hősök és a szörnyek kidolgozása/dizájnja. A kiegekkel együtt nagyon ott volt. :K

(#21) #65675776 válasza Huma (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pl a H3-nak messze jobb a hangulata, mint a H5-nek.

A térképek mérete meg nagyon is fontos. Persze ma az a divat, hogy mindenki rohanjon, nem meglepő, hogy egyre kisebbek a térképek (ebből a szempontból a Generals a mélypont, nem hiszem, hogy alul lehet múlni...).

(#22) Lacika112 válasza #65675776 (#21) üzenetére


Lacika112
aktív tag

a 3 a legjobb akárki akármit mond az utánozhatatlan
Zene, a hangulat a látvány minden nagyon ok volt
4ben is voltak tetszetős dolgok pl a hős nálküli csapatmozgás nekem bejött
5 az rémes volt bár a képességek elég sokfélék voltak na az tetszett
várom a 6 ot de nem várok tőle túl sokat a 3 ba letették a minőséget azt igen nehéz lesz űberelni de ha sikerül le a kalappal

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#23) #65675776 válasza Lacika112 (#22) üzenetére


#65675776
törölt tag

Annyira nem rossz az 5, a képességek fájának felépítése pl szerintem kifejezetten jó. Azért érdekes dolgok is vannak benne. Mást ne mondjak az átvezetőkben a hasbeszélő hősök, és a folyamatos varázsolgatás. Illetve az a Pershing is érdekes egy jelenség.

A H3 játékmenetileg mondhatni tökéletes. Azt nehéz lesz újra elérni.

(#24) Huma válasza #65675776 (#21) üzenetére


Huma
addikt

Mitől jobb a hangulata?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#25) FefeeX válasza #65675776 (#21) üzenetére


FefeeX
veterán

Egyedül a pályák nagysága amit H3 mellett tudnék felsorolni; bár vannak nagy pályák a H5-ben is... Valahogy nekem hangulatra inkább H5. Kifejezetten jók lettek szerintem a várak, az erőviszonyok mondjuk nem 100%-osan elosztottak, de ennél jobban korábban nem is különböztek egymástól a várak. A képességek elosztása is szerintem itt volt a legjobb (vagy a 4-ben, de ugye azt sokan nem szeretik)

Egyébként ma reggel a 3mal játszottam (munka helyett :P )

(#26) Huma válasza FefeeX (#25) üzenetére


Huma
addikt

Az erőviszonyok a 3-ban sem voltak a legjobbak. Voltak gyengébb és erősebb várak.

A heroes 5-ben külön tetszenek még a titkos képzettségek amiket akkor választhatsz, ha a megfelelő kombóban veszed fel a képzettségeket. Ráadásul minden várnak van vagy három egyedi képzettsége.

Amúgy a heroesben még azt az egy dolgot utálom nagyon hogy sosem lehetett szintlépésnél szabadon választani se tulajdonságot, se képzettséget. Mondjuk a tulajdonság még hagyján, de mikor már vagy 15-ik szintű voltam és még mindig nem adta be a logisztikát ill a földmágiát akkor már egy kicsit morcos voltam.
Remélem a hatban ezt is megváltoztatják. Végülis ez egy stratégiai játék. Ha véletlenszerűen dobja gép a képzettségeket az nem a legszerencsésebb.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#27) #65675776 válasza Huma (#26) üzenetére


#65675776
törölt tag

És az miért probléma, hogy nem tudsz szabadon választgatni? Ez is egyébként az adott hőstípustól függ (mármint a felajánlott secondary skill-ek). Ahogy minden vártípusnál vannak soha elő nem kerülő varázslatok. Pl ettől is különböznek a vártípusok. És nem véletlenszerűen dobja őket, hanem mindegyikre meg van adva egy valószínűség, méghozzá hőstípusonként. Primary Skill Advancement és Secondary Skill Advancement Az oldalon egyébként a többi említett dolgot is megtalálod.

(Mondjuk azt sem értem miért kellene kiegyensúlyozottnak lennie egy stratégiai vagy taktikai játékban a feleknek.)

Hogy mitől tartom jobbnak a H3 hangulatát? Engem speciel messze jobban magával ragad az egész, mint a H5. Utóbbi nem tűnik annyira kidolgozottnak, és hamar el is laposodik.

Vajon Steam-en mikor módosítják a kiadás dátumát?

[ Szerkesztve ]

(#28) sviba válasza #65675776 (#27) üzenetére


sviba
tag

(Mondjuk azt sem értem miért kellene kiegyensúlyozottnak lennie egy stratégiai vagy taktikai játékban a feleknek.)

mi? :F

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#29) #65675776 válasza sviba (#28) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha minden kiegyensúlyozott, akkor nem a taktika/stratégia a lényeg, hanem a sebesség és a mennyiség... (Tank rush gondolom mond valamit.) Mondjuk figyelembe véve, hogy a legtöbb ilyen jellegű játékban semmit sem jelent a fedezékhasználat, vagy a megkerülés, hátbatámadás, nem véletlen, hogy ki kell egyensúlyozni a feleket. (Ellenpéldának RTT vonalon ott a Close Combat sorozat. Ott bizony akár jóval gyengébb csapattal is lehet győzni, mert valóban a taktika dönti el, hogy nyersz, vagy veszítesz.)

(#30) Huma válasza #65675776 (#27) üzenetére


Huma
addikt

Tudom, hogy a hőstípustól ill vártól is függ, de általában egy stratégiai játékban az a lényeg, hogy egy stratégiát követsz ami nehezen jön össze ha randomra dobálja a képzettségeket. (itt most csak a hősről van szó)
Persze tudom, hogy mindig lehet kettő közül választani, de pl mikor a földmágiát 20-as szinten adja be az elég kellemetlen.

A feleknek meg azért kell kiegyensúlyozottnak lennie mert különben két egyformán jó játékos esetén mindig az győzne aki az erősebbel van. Hogy nézne már ki ha pl a sakkban az egyik oldal erősebb lenne? Vagy pl a starcraftban amiből versenyeket rendeznek?

Egy jó stratégiai játék kiegyensúlyozott és a játékosok képességei döntik el, hogy ki fog nyerni nem pedig az, hogy milyen erős az az oldal amit választott.

Ha valaki jobb mint a másik akkor sok játékban lehet korrigálni. A kezdés előtt be lehet állítani különböző hátrányokat.

"Ha minden kiegyensúlyozott, akkor nem a taktika/stratégia a lényeg, hanem a sebesség és a mennyiség..."

Ez egyáltalán nem biztos. Sok olyan játék van ahol számít, hogy milyen taktikát követsz és hová állítod fel a sereged ill milyen irányba fordítod őket. És ha mindent jól csinálsz akkor akár másfél-kétszeres túlerővel szemben is győzhetsz. Mindezt természetesen úgy hogy a két fél teljesen egyenértékű.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#31) #65675776 válasza Huma (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

Megértem, hogy az Earth Magic a szíved csücske (az expert Implosion 10-es Spell Power-rel már egészen nem gyenge, illetve nem emlékszem múltkor ki emlegette a Town Portal-t). Ettől függetlenül nem tartanám jónak, hogy szabadon válogathass mikor mit fejlesztesz. Azzal teljesen egysíkúvá válna a játék, jelentősen csökkenne az újrajátszhatósági faktor is. Illetve ezzel is csökkenne az általatok magasztalt kiegyensúlyozottság.

Ha maga a játékos és az alkalmazott taktika/stratégia számít főleg, akkor miért is kell kiegyensúlyozni a feleket? Ezzel pont a játékos maga szorul háttérbe.

(#32) shev7 válasza Huma (#30) üzenetére


shev7
veterán

"És ha mindent jól csinálsz akkor akár másfél-kétszeres túlerővel szemben is győzhetsz. "

Pont magadnak mondtal ellent. Mit csinalsz 2szeres tulerovel szemben ha a masik is mindent jol csinal? Ha minden kiegyensulyozott akkor dobhatod el a startegiat...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#34) Huma válasza #65675776 (#31) üzenetére


Huma
addikt

Town Portal volt a lényeg. A legtáposabb varázslat. Az ötben amúgy okosan megoldották a town portalt. Mindenki automatikusan megkapja ha megfelelő szintű és a varázstorony is ki van fejlesztve. Viszont gyengítették is mivel csak a legközelebbi várba teleportálja el a hőst.
Ez például nagy előrelépés a háromhoz képest.

Kiegyensúlyozni meg azért kell a játékot mert ha valakiben él a versenyszellem és nyerni akar akkor egy azonos képességű játékos ellen nem fog egy gyengébb várral indulni mert tudja, hogy 90% hogy veszíteni fog. Így erősen leredukálódik a választható várak száma és tényleg egysíkúvá válik a játék. Persze heroesben is ott a mázlifaktor, hogy pl milyen varázstárgyakat találsz.

De amúgy stratégiai játékra nem a heroes a legjobb példa mivel elég egyszerű játék. Ha csata van akkor szinte az összes lépés adja magát.
Pl ha a háromban te voltál a gyorsabb és volt légmágiád meg gyorsításod akkor borítékolható volt a győzelem, ha a lényeidet is úgy válogattad össze. Mire az ellenfél lépett addigra már a fél seregét lemészároltad.
Ha jól emlékszem a négyben volt úgy, hogy a lények egyszerre ütöttek. Az szerintem jobb megoldás volt. Sokkal nehezebbé tette a játékot.
Míg a háromban gyakran végigvertem a fél térképet egy közepes sereggel meg egy fullos hőssel veszteség nélkül addig a négyben bizony alaposan mérlegelnem kellett, hogy ezt vagy azt megtámadjam e.
Az ötben a harcon is sokat csiszoltak. Számtalan olyan apró kis újítás van a háromhoz képest ami jobbá teszi.

shev7: "Pont magadnak mondtal ellent. Mit csinalsz 2szeres tulerovel szemben ha a masik is mindent jol csinal? Ha minden kiegyensúlyozott akkor dobhatod el a strategiat..."

Nem mondok magamnak ellent. Épp az a lényeg, hogy ha kiegyensúlyozott a játék akkor az nyer aki jobb stratéga (ill szerencsésebb, az mindig kell).
Ha egyelő körülmények közt az ellenfélnek kétszer nagyobb a serege akkor egyértelmű, hogy hibáztál valahol és ezért fogsz veszíteni. (most nagyjából egyelő felekről van szó)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#35) shev7 válasza Huma (#34) üzenetére


shev7
veterán

"ha kiegyensúlyozott a játék akkor az nyer aki jobb stratéga"

Ha kiegyensulyozott a jatek, akkor nem kell azon gondolkodni, hogy melyik varral indulj, nem kell elgondolkodnod, hogy egyes varakhoz melyik strategia illik jobban siman csak tobb egyseget kell gyartanod. Tok jo, valaszthatod barmelyiket, de ha ugyan olyanok, akkor a valasztas lehetosege csak illuzio...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#36) Huma válasza shev7 (#35) üzenetére


Huma
addikt

Ellenpéldaként pl ott a starcraft 1-2. Tökmindegy melyik fajt választod, mindegyik egyforma erős. Mindegyik fajjal teljesen máshogy kell játszani. Minden egységnek van ellenszere. A harcmodort, egységgyártást folyamatosan módosítani kell attól függően, hogy az ellenfél, hogy reagál, milyen stratégiát követ. Rengeteg trükköt, stratégiai lépést lehet benne használni.
A starcraftra sokan azt mondják, hogy csak egy reflex játék, de annál azért jóval több. Igaz, hogy ha nem vágod fejből az összes hotkey-t, nem pörögsz folyamatosan 120%-on akkor lenyomnak. Ezért is hagytam abba. Túl stresszes volt. Jobb szeretem a körökre osztottat.

"siman csak tobb egyseget kell gyartanod"

Ez heroes-nál pont nem így van mivel limitálva van a hetente vehető lénymennyiség.

"nem kell elgondolkodnod, hogy egyes varakhoz melyik strategia illik jobban"

A heroes-ban minden várnak megvan a maga stratégiája. Nem értem, hogy miért ne lehetne kiegyensúlyozott ennek ellenére? Attól még, hogy teljesen más stratégia szerint kell játszani velük lehetnek egyforma erősek.
Nem attól lesznek egyformák, egysíkúak a várak, hogy egyforma erősek.
Mondjuk jól kiegyensúlyozni több különböző oldalt iszonyat nehéz. A starcraftnál is több évbe telt mire sikerült összehozni. És ott csak 3 faj van, nem 7 (vagy mennyi) mint a heroesban.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#37) shev7 válasza Huma (#36) üzenetére


shev7
veterán

Parttalan vita, ugyanarrol beszelunk csak az egyforma eros es a kiegyensulyozottsag fogalmak mast jelentenek neked es nekem.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#38) Huma válasza shev7 (#37) üzenetére


Huma
addikt

Akkor kiegyezünk döntetlenben? :D

Már várom a Heroes 6-ot. Nagy hiány van jó körökre stratégiai játékból. (újakból)
A Disciples 3-at jól elcseszték.
Egy Age of Wonders 3 kellene még.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#39) oxox


oxox
addikt

ohhh, hogy kapn.ak be...pedig remeltem, hogy ket honap es a polcon lesz....

3 Vs 5, mert latom megy a vita....szemely szerint a harom hagyott bennem melyebb nyomokat...de ennek szerintem semmi koze nincs igazan a ket jatek kozotti hasonlosaghoz, kulonbseghez, tehat teljesen szubjektiv melyik a "jobb"

Annyi a lenyege, hogy akkor nem kaptunk az arcunkba havonta 5-10 hasonlo (szinte zavarbaejtoen ugyanolyan) jatekot...A heroes a maga koraban egyedi jatek volt (szerencsere tovabbra sem nagy divat a korokre osztott fantasy rpg/strategia). Ma mar grafikaval nem lehet igazan nagyot durrantani, ahogy a hangulat is nehez dolog, mert minden emlekeztet valami korabbira (mint pl a "siker" filmek 99%)...lassuk be 10-15 ev mulva nem fogunk olyan meghatarozo mai jatekokra emlekezni, mint ma a heroes, doom, dune2 stb-kre...persze ha azt mondja valaki cod, vagy quake, nfs, akkor mindenkinek beugrik majd egy kep, de, hogy az aztan a 2-3-4-5, vagy eppen a porsche kiadas.....

es lassuk be: ha mas lenne a cime, de csont ugyanez a jatek lenne, akkor nem is varnank tole sokat....es valoszinu nem is nagyon rendelne elore senki

szerintem

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.