Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) p a s s e r


p a s s e r
őstag

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#2) snecy20


snecy20
veterán

Keret-nélküli monitorok szerintem sosem fognak készülni, így jobb híján marad ez a megoldás.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Olvasom a címet és eszembe is jutott, hogy ezt valamikor 2-3 éve láttam már. És valóban, ez nem "mai" fejlesztés, de miért tartott eddig kiadni?
Amúgy nem rossz, bár már vannak ívelt 29:9 sőt 32:9-es monitorok "egyben".

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#4) Male


Male
nagyúr

Mondjuk ha a játék direktben támogatná, akkor akár még meg is lehetne oldani ezt a torzítási gondot.... persze nem lesz tökéletes, mert kicsit homályos marad, de legalább torz nem.

(#5) D1Rect


D1Rect
félisten

Majd megveszem aliról 3$-ért.

(#6) iguana


iguana
őstag

vajon mi indokolja a maximum 27 inch-es monitor méretet? :U
belehaltak volna, ha pár centivel hosszabb lenne és felmenne akár 30+ inch-es monitorra is?
vagy estleg te magad méretre vághatnád?
én úgy látom, hogy aki 3 monitorban gondolkodik és használ, ott a 27 inch a leginkább a belépő méret, nem a maximum.

[ Szerkesztve ]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#7) kriszpontaz válasza D1Rect (#5) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Hát kb.
Egy fólia darabért meg műanyagért elég pofátlan ár.

(#8) snecy20 válasza iguana (#6) üzenetére


snecy20
veterán

Jaja, azért nem ritka a 3*''32 -es kiépítés, na azokra nem gondoltak.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#9) Envo_ válasza kriszpontaz (#7) üzenetére


Envo_
aktív tag

még jó hogy nem a műanyagot fizeted ki, hanem magát a terméket megvalósítással és fejlesztéssel, plusz a hozzáadott élménnyel együtt.

(#10) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Az Asus mindig is tudott árazni. Nem is értem, hogy miért nem dupla ennyi pénzt kérnek érte... ;]
Mondjuk én maradok a 21:9-nél. :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#11) Tiszteletes válasza tibaimp (#3) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Ugye!

Nekem is az ugrik be, hogy ez már egy 3 éves történet... Ráadásul én egy magyar szabadalomra emlékszem.

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#12) macilaci78 válasza kriszpontaz (#7) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És akkor nézd meg, mennyibe kerül újonnan egy 3 monitoros kiépítés. A 110 $ gyakorlatilag kütyafüle, kb csak a kábelek kerülnek kevesebbe, minden más drágább hozzá.

Szerintem marha nagy ötlet, nem láttam még DIY projektet sem hasonlóról.
Remélhetőleg lesz több méretben is, hogy a magasabb monitorokhoz is jó legyen.
Szintén hasznos lenne valami nagyobb fényáteresztésű anyagot használni, akril, vagy plexi például.
A 13 mm-es korlátot is másfajta csiptetővel ki lehet tolni. De ha nincs nagy súlya, akár a káva tetejére ragasztott mágnes is megtarthatná.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#13) Segal válasza snecy20 (#2) üzenetére


Segal
veterán

Tulajdonképpen csak meg kéne csinálni ezt monitornak és kész is lenne a kávanélküliség. Tehát ha nem is ma, mert ehhez még kicsi a felbontása ennek a panelnak de a jövőben mindenképpen megoldható a káva nélküli monitor.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#14) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem rossz, érdekes hogy ez eddig senkinek sem jutott eszembe eszébe.

(#15) kriszpontaz válasza Envo_ (#9) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nálam ez az "élmény" nem ér ennyit. Kíváncsi lennék milyen fejlesztési költség volt (ha már említve volt egy korábbi próbálkozás erre).

(#12) macilaci78: tudom mennyibe fáj, főleg, hogy vas is kell alá. Viszont az árazást továbbra sem tartom észszerűnek. Ez egy műanyag darab. Kész.
Közelről kellene látni milyen torzítást okoz.

[ Szerkesztve ]

(#16) lemusz


lemusz
addikt

Távolról jónak tűnik, közelről viszont szerintem zavaróbb lehet, mint nélküle.

(#17) XORANDOR


XORANDOR
kezdő

És ha mondjuk van 2db 27" -os ívelt monitorod, akkor ezzel a megoldással akár a fejed köré is teheted. DIY VR :D

(#18) K0vasz


K0vasz
aktív tag

hát nekem erről a topshopos csodadolgok jutottak eszembe

(#19) Beggar válasza Envo_ (#9) üzenetére


Beggar
csendes tag

De, pontosan a műanyagot fizeted ki. Nem hiszem, hogy valaki is úgy vásárol bármilyen terméket, hogy nem magát az eszközt nézi, hanem a mögötte lévő árazási faktort.

(#20) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Hát ez nagyon ecseri piacos megoldás.

(#21) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Egyébként maga a módszert lehetne "tudatosan" alkalmazni.

Ehhez driver támogatás kellene. A monitorokat összekötő elem nagyítaná a képernyők szélső oszlopait, ami nyilván rontaná ebben a sávban a felbontást, de 2x4K vagy 3x4K mellett nem hiszem, hogy bárkit zavarna.

(#22) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Valódi fejlesztési költsége biztos nem sok, de egy Kolumbusz-tojása (lenne, ha ők lennének az elsők ezzel az ötlettel), amit biza kifejezhetnek árban egészen addig, amíg az Aliexpressen meg nem jelenik 2 tál rizs + anyagárban egy (újabb) koppintás.

[ Szerkesztve ]

(#23) Piftuka válasza p a s s e r (#1) üzenetére


Piftuka
veterán

:C ;] :DD :DDD

"Aquila non captat muscas."

(#24) Piftuka válasza macilaci78 (#12) üzenetére


Piftuka
veterán

"Szerintem marha nagy ötlet, nem láttam még DIY projektet sem hasonlóról."

Az ötlet jó; a megvalósítás viszont még távol áll a tökéletestől. Engem a gyakorlatban jobban zavarna ennek az eszköznek a monitorokon túllógó alső és felső része, mint a monitorok kávája.

"Szintén hasznos lenne valami nagyobb fényáteresztésű anyagot használni, akril, vagy plexi például."

Van egy olyan érzésem, hogy éppen a lényeg, a "fénytörés" elve sérülne egy átlátszó megoldással.

"Aquila non captat muscas."

(#25) Piftuka válasza GodGamer5 (#10) üzenetére


Piftuka
veterán

Tudott bizony. :K

"Végy egy 50.000 forintos "Seasonic Prime Ultra" tápegység belsőt. Építs köré egy RGB színben világító, apró OLED kijelzőt tartalmazó keretet, és add el 150.000 forintért az eszközt "ROG Thor" néven"...

Szerintem elképesztő. Ám bejött nekik.

"Aquila non captat muscas."

(#26) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Borzalmasan sok mérnöki óra és tudás kee ennek a szarnak...Ezt 1 mérnök aki nem 2 libát adott a diplomájáert kB 1 délután megtervezi.. Az enyhén opak kialakitas pedig tuti azért van mert a jobb áteresztő műanyag vagy 3 centtel drágább lett volna/darab.
Itt kB 3 dollár értéket adnak 110 dodoert, és vannak buta emberek akik tapsolnak mellé..
Általános iskolás fizika tularazva. :C :C :C De legalább ROG.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#27) Predatorr


Predatorr
őstag

Mit kellett ezen már 8 évig fejleszteni? Kb. Akkor láttam az első ilyen fénytörős megoldást. Aztán az nv driver még 2db 4k monitort sem tud teljes felbontásban surba roundolni, akkor mit akarnak? :F Csak valami 5178*Y felbontás a maximuma. :(((

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#28) D1Rect válasza Piftuka (#24) üzenetére


D1Rect
félisten

"Engem a gyakorlatban jobban zavarna ennek az eszköznek a monitorokon túllógó alső és felső része, mint a monitorok kávája."
Crtl+X

(#29) Duree


Duree
veterán

Szépen meg kérik az árát. 2db műanyag közel 40 ezerért, hát vegye akinek kell.

duree54

(#30) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Ahogy nézem nagyobb az átfedése amin homályos a kép, mint maguk a kávák, ezt így nem értem minek. Amúgy meg van 32:9 is már.

(#31) FlashLed


FlashLed
senior tag

Valószínűleg a ROG szócska adja az árazás alapját, nem maga a termék...

The Mechanic

(#32) Armagedown


Armagedown
őstag

Elég pofátlan ára van, de még drágább volna, ha az Apple adja ki :DD

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#33) nexplo


nexplo
őstag

Nagyon jópofa :) nincs ilyen rendszerem de akinek van annak szerintem simán megéri megvenni.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#34) kavalkád


kavalkád
aktív tag

kiváló megoldás

(#35) drsanya


drsanya
aktív tag

Jómagam is szimulátorozom, szerintem ahhoz elég jó ez a cucc:
Itt egy videó, hogy néz ki POV-ban

I am iRacer

(#36) Piftuka válasza drsanya (#35) üzenetére


Piftuka
veterán

Impresszív.

A videó elején ámultam, és bámultam.... majd észrevettem az összeillesztést, és azt követően nem tudtam másra "fókuszálni". :(

"Aquila non captat muscas."

(#37) drsanya válasza Piftuka (#36) üzenetére


drsanya
aktív tag

Ha néző vagy. Hidd el, egy 24 órás versenyen, amikor te vagy az aktuális pilóta, rohadtul nem fog érdekelni, csak az, hogy lásd az apexet, a másikat, a tükröket stb... :)

I am iRacer

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.