Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#54) #76289792 válasza HMárió (#53) üzenetére


#76289792
törölt tag

Felesleges sajáttal rendelkezni amikor nem kevés lehetőség van rá. Ahogyan Samsung megoldásánál is van jobb és biztonságosabb. Szerencsére a OnePlus nem ilyenekbe öli az idejét. Ez az a dolog amire akkor jöttem rá, amikor telefont váltottam, a funkciókat csak azért használja az ember (ha használja) mert vannak. Ha nincsenek fel sem tűnik. Pl nálam az Apple szolgáltatásai. Évekig ezért nem váltottam, fizettem egyre többet, de végül rájöttem, hogy ennyi elég volt. Váltás után rájöttem, hogy az egyes funckiókra van alternatíva vagy éppenséggel mindenféle hátrányos vonzat nélkül el lehet őket hagyni. A Samsung sem rejt olyan fontos dolgokat, szimplán egy jó kamerás mobil. Ellenben szerintem végtelenül unalmas a felülete, nagyon komoly problémák vannak a rendszerrel, baba-ikonok, rendkívül rossz üzemidő stb. A Mercedes-es felvetés pedig szerintem nem állja meg a helyét...persze jó vezetni, ott az embléma, bőrülés...de a kormány mellett szétmegy a térdem, míg a Suzukinál nem. A Suzuki elvisz kényelmesen és olcsón, míg a Merci hátsó üléseibe LCD monitorok vannak építve. Ugyanez elmondható a mobiliparról is.

"Lehet telefonálni meg böngészni az O+ telefonnal is, meg a Samsunggal is, csak nem mindegy, hogyan."
Ezzel helyesen megragadtad a lényeget. Tényleg az számít, hogy hogyan használod az a telefont, mit nyújt az alatt az idő alatt amíg használod. És ezt az időt a telefon nem azzal tölti ki, hogy milyen funkciókat ismer. Váltás után olyan pozitív élményt adott a OnePlus, amiről sosem gondoltam volna (árak miatt váltottam). 6,7 col 90 hz QHD ÉS lyukmentes kijelző. Ez az amit a Samsung többek között még most sem tud megadni (OP tavaly május). A tartalomfogyasztás! Na ez az ami nem semmi! A rendszer zökkenőmentessége, gyorsasága, letisztultsága, fluidsága az amit a Samsung nem tud úgy megoldani.
30W töltés, hatékony ram-kezelés, ujjlenyomatolvasó, pop-up kamera, gyors frissítések, elsőosztályú garanciáztatás háztól-házig futárral, és mindemellett nagyon jó személyreszabhatóság (egyébként a tévhitekkel szemben a OP mar egyáltalán nem stock, hihetetlen sok beállítási lehetőség van. Launcher a Nova után a legjobb.
És még nagyon sokáig sorolhatnám. Ezzel ellentétben vannak hátrányok is, pl a kamera (na meg Qi és IP, már akinél ez hátrány).

Szóval tényleg nem mindegy hogyan teszi a dolgát használat közben. Szerintem ezek miatt a dolgok miatt jobb jelen esetben a Suzuki, mint a Mercedes. Én személy szerint nem fizetnék ki ekkora különbözetet, két hasznos, öt lényegtelen és halomnyi teljesen nélkülözhető funkció miatt amik komoly rendszerbeli hátrányokkal párosulnak egy adott vétel esetén.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.