Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xmaas


xmaas
őstag

Ezzel mar lehet kenyeret is szeletelni ugye? :D

(#2) Inzl válasza xmaas (#1) üzenetére


Inzl
csendes tag

1366x768 12.5"-en, mikor már vannak fullHD telefonok... hát "bravó".

Nekem kezet csókolnak a csajok a kocsmában B+!

(#3) AxBattler


AxBattler
félisten

Hát, elérhetőbb ára van, mint a Carbon-nak...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4) .mf válasza Inzl (#2) üzenetére


.mf
veterán

... és még tudják fokozni:

" A tápellátást beépített (pontosabban nem hagyományos úton cserélhető) háromcellás akkumulátorra bízták, a várható üzemidőről egyelőre nincs információ."

Ezt is jól elcseszték... A TP-ekben mindig is azt szerettem, hogy a normál 6-cellás akku mellett opció a 9-cellás is. Ez meg 3, fixen... ez nem is érdemli meg a Thinkpad X nevet, hívják csak nevén, Ideapad vagy Gagyipad vagy akármi. Bezzeg a háttérvilágításos szigetes középszar minőségű billentyűzet, az kell... Sic transit gloria mundi... :(

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pedig hogy örültem anno a x200s idején, hogy 1440x900, sőt az előd, az x61 is volt 1400x1050-be, még a tablet is! De látom gyűjtik a nagyfelbontású kijelzőket a következő gennek, vagy legalábbis nagyon remélem, hogy a Haswelles generáció olyan lesz, és az azutániban már nyomottabb áru lehet a nagyfelbontás.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) Tikakukac


Tikakukac
titán

Ööö, rendben. Továbbra is ráncfelvarrott x200s-t kérek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#7) atus72


atus72
senior tag

Akkor marad az X201... :(
Rendes dokkoló nélkül nehezen képzelem el az üzleti notebook fogalmát.

(#8) lezso6 válasza atus72 (#7) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, hát eredetileg úgy volt, hogy a S verzió még bőven üzleti, sosem volt butább ebből a szempontból. Inkább az "u" jelölést tettem volna a név mögé, mint bUtított, ultradivatos termék.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9) M@trixfan válasza Inzl (#2) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ekkora méretben nem igazán lenne jól használható egy bizonyosnál nagyobb felbontás. 1080p pont rémálom lenne, mert HDPI-hez nagyon kevés, natívan pedig túl sok. A Windows skálázása csak tovább fűszerezi a dolgot. Mindamellett én is utálom az 1366x768 sorfelbontását.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#12) Integra


Integra
titán

WTF??????????????????

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13) Daywalker válasza Kalandor (#11) üzenetére


Daywalker
addikt

Szerintem -bár erről nem láttam infót és nem is próbáltam még- lesz ott felül gomb a trackpadben elrejtve, csak nem az a két nagy fizikai gomb, ami eddig volt. Majd kiderül...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#14) Prof


Prof
addikt

Elárulná végre valaki miért jó, hogy ennyire vékony ? Azon kívül, hogy lehet bele jó hangos hűtést tervezni?

(#15) Tikakukac válasza Daywalker (#13) üzenetére


Tikakukac
titán

Öööö elviekben virtuális gombok lesznek.

Mondjuk annak a hülyének is megnézném a fejét aki ezt kitalálta, de igen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16) Daywalker válasza Prof (#14) üzenetére


Daywalker
addikt

De nem értem a felháborodást. Akinek nem tetszik, vesz X230-ast aztán ennyi. Az vastag, nehéz :))

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#17) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

Ez már pont az a szintű vékonyítás ami már árt a modellnek. x230 és kész. Ez szerintem halott ügy.

(#18) Tikakukac válasza Daywalker (#16) üzenetére


Tikakukac
titán

A felháborodás azért van, mert ahogy a Thinkpad nevet úgy az "s" végződést is eladják úgy, hogy valami totál mást tálalnak ahelyett amit eddig jelentett.

Ennek egy L vagy egy U véget kéne kapnia, nem s-t.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

Én se sok értelmét látom manapság egy ultrabook-nak. Ha az innováció és a futurisztikusság nem merülne ki a gép karcsúságában még jó gép is lehetne! A felbontás hagyján,de egy ilyenbe hova pakolják a ventilátort? :Y Az ilyen modelleket úgy kéne már lassan piacra dobni mint a hamarosan megjelenő flexibilis házzal+kijelzővel rendelkező okos telefonokat. Természetesen hűtő nélkül mert ami jelenleg rendelkezésre áll az inkább ront a helyzeten mint segít :U

[ Szerkesztve ]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#20) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Nagyon szép kis gép, de a pöcökegér gombjait nem szabadott volna elhagyni. Így aztán pláne kevés a két USB, mert a többség ezek után feltehetően szívesen csatlakoztatna hozzá mondjuk egy wireless egeret, de annak a vevője kapásból elfoglalja az egyiket. ExpressCard slotba lehetne tenni egy két portos USB bővítőkártyát, ami olcsó megoldás és nem is lóg ki - ellentétben egy hubbal - de ugye ezt is lehagyták. A képernyő felbontását is keveslem. Szerintem nem ez lesz a legsikeresebb megoldásuk, nekem mindenképp ellentmondásos gépnek tűnik. Könnyű és vékony, tehát jól hordozható, ellenben kényelmetlen lehet vele dolgozni "menet közben". Inkább asztalnál tudom elképzelni, ahol az ember dokkolja, helyesebben a cikkben említett USB port replikátort köti rá, de akkor meg minek a karcsúság és a kis súly? Na jó, persze ez így sem haszontalan dolog, csak túl sok minden esett ennek áldozatául.

(#21) sutszi


sutszi
veterán

Hát eddig nem akartam elhinni...de kb most nyírták ki a TP nevet. Ha komolyan ezt a koncepciót fogják erőltetni akkor nagy bajok lesznek.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#22) franc0 válasza Kalandor (#11) üzenetére


franc0
őstag

Már csorgattam a nyálam a gépre, amikor ezt megláttam.
Egy ütemet kihagyott a szívem. Hát mi a frászt csinálnak ezek :c

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#23) MZperX75


MZperX75
addikt

Mennyire reklámozták az Ájemdéjék ,hogy Ultrabook-ben milyen jó lesz Trini ,egy jót nem láttam .

Intelt még abba is tesznek amibe nem kell.....

270.000Ft-ért :( kell...

(#24) Ringman válasza Daywalker (#13) üzenetére


Ringman
nagyúr

mármint 3 fizikai gomb, ami nagyban megkönnyíti(te) a használatot.

---

a felbontás meg szégyen :(

3 cellás nem cserélhető akku? grat.

szerk:
(#23) MZperX75

corporate/enterprise notiban meglepő lenne az amd (pl intel vpro szolgáltatás miatt)

[ Szerkesztve ]

(#25) MaUser válasza newx (#10) üzenetére


MaUser
addikt

Sajnos ez a 16:9 átka. A régi 1440x900-as kijelzők kipusztultak a 16:10-zel együtt. 12-13"-ra meg nem tudsz mást rakni, mert a HD-t natívban alig látná valaki normál noti nézési tartományból, a Win hülyesége miatt a skálázás meg félmegoldás. 1366x768-on egyébként kompromisszumokkal el lehet lenni, taskbar bal vagy jobb oldalra átrakása rengeteget segít és ilyen méretben 50-60 centiről még jobb szemmel sem pixeles (vészesen) a kijelző.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#26) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

" Az operációs rendszer Windows 8, ennek ellenére a kijelző nem érintős"
Ez nagy hiba, illene már Win8-hoz ilyet gyártani. És itt még nem is hozható fel érvként hogy nem fér bele a pénzbe, mert ez egy luxusmodell, olyan árral amit csak nem szégyellnek.

(#27) AxBattler válasza MZperX75 (#23) üzenetére


AxBattler
félisten

True (AMD) story!

(#26) Dr. Akula
Nono, Te a Carbon-ról beszélsz: ott a bő fél milkába tényleg nem számít a kijelző, ez a gép viszont még csak a 300k-s mezőnyben versenyez...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28) Ati1979


Ati1979
veterán

Kicsit növelhették volna a felbontást...

(#30) .mf válasza MaUser (#25) üzenetére


.mf
veterán

16:9-be lenne az 1600×900 is még a HD és a fHD között, de azt is csak 14" és fölötte látni, ott is ritkán.
Gyakran felhozott példám a régi 11.1"-es Vaiom 1366×768-as felbontása számomra nyújtott kartávolságból is tűrhető, sőt, még kicsivel finomabb is jó lenne, főleg amikor nagy táblázatokkal dolgozik az ember. 12.5" az 1600×900 mellett kb. hasonló pixel-méretű lenne, de sajnos ilyet még nem láttam, pedig nekem ez ideális lehetne.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#31) stratova válasza MaUser (#25) üzenetére


stratova
veterán

Ahogy a kínálatot elnézem jelenleg az 1600x900 alsó mérethatára a 13,3" lett.

(#32) hallador


hallador
addikt

Kurvul a Lenovo is sajnos azokat a szeruakat is elrontjak amit nagyon nem kellene.

Ugy tunik a T marad a Lenovo a tobbi, meg megy a levesbe. Ennek a modellnek nem sok ertelme van igy, ezt kiadhattak volna EDGE nev alatt is pontosan ugyanolyan erenyekkel bir technologiailag.

Ebben a kategoriaban maradt a HP EliteBook 2570p, meg a Dell Latitude E6230.

Van a cegnel Lenovo ThinkPad X230. Mondanom sem kell, hogy a touchpad hulladek. Egyedul a TrackPoint hasznalhato. A fedele olyan halvany vekon, mint egy gyengebb konzumer masinanak. A zsanerok meg jok. Haz merevsegenek semmi koze a x4x, x6x szeriakhoz.
Ez meg gyengebb lehet.

Egyre kevesbe tettszik a Lenovo.

Nekem meg van egy T61-em, de ahhoz kepest az uj Lenovok komolyan mondom konzumernek tunnek (kivevve a T), minden degradalas nelkul.

Soha nem gondoltam volna, hogy azt fogom irni, hogy jobban kellene egy HP, mint az X.... De sajnos igen.....

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#33) lapa


lapa
veterán

muhahahahaha hát ez meg mi a picsa?

mondtam, hogy az x200s a világ uccsó számítógépe. vegyétek-vigyétek amíg lehet kapni (azaz amíg fel nem vásárolom az összeset). x201s-t úgyis alig kapni, nem mintha az kéne.

(#34) Dr. Akula válasza AxBattler (#27) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Pontosabban 300k-tól felfele egész 500k-ig.

(#35) Dr. Akula válasza hallador (#32) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A T61 is ugyanilyen Lenovo (nekem is volt). A rendes X szériával semmi baj nincs, a touchpad nálad egyedi probléma lehet, vagy user error, nálam semmi baj (X230). A ThinkPadnél rollcage van, az merevít, nem a műanyag burkolat, a Dellnél meg alumínium ház, ami lehet hogy elsőre merevebbnek tűnik, de csak addig amíg le nem ejted. A HP ott elkúrta hogy összekutyulta az nc/nw szériát a gagyival, mostmár azt se tudni melyik "Edge" és melyik "ThinkPad", és a szervízhálózata se ér fel az IBM-től örökölt Lenovoval.

(#36) hallador válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


hallador
addikt

A T61 is ugyanilyen Lenovo (nekem is volt).

Szerintem is.

A rendes X szériával semmi baj nincs, a touchpad nálad egyedi probléma lehet, vagy user error, nálam semmi baj (X230).

Hat az alul egesz gombos megoldasaval hasznalhatatlan lett (Nekem az legalabbis). Akkor inkabb ne tettek volna ra touchpadet, hanem csak trackpointot.

A ThinkPadnél rollcage van, az merevít, nem a műanyag burkolat,

Az X230-nal az a merevites az en T61-emhet kepest egy vicc nem merevites. Top Roll Cage nincs benne, az ujt T-ben sem, de az legalabb nem olyan harmatvekony, mint az X230-ban.

a Dellnél meg alumínium ház, ami lehet hogy elsőre merevebbnek tűnik, de csak addig amíg le nem ejted.

Sajnos a Lenovo TP X230-nal merevebb igy is az uj E6x30 szeria ez biztos.

A HP ott elkúrta hogy összekutyulta az nc/nw szériát a gagyival,

OOoooo Lattal mostanaban EliteBook-ot fém a vaza... (Belul magnezium otvozet (duracase - (RollCage, kivul aluminium belul magnesium merevites)), Durafinish (TopRollcage) Dura techologies] Az X230-nal az is merevebb. Amugy Te meg tudod kulonboztetni elso blikkre a W530-at a T530-tol. Sztem egy hozzaerto talan.
Amugy NC/NW ma 8x70p/w. Jobban nem is kulonbozhatna egymastol.

mostmár azt se tudni melyik "Edge" és melyik "ThinkPad", és a szervízhálózata se ér fel az IBM-től örökölt Lenovoval

Hat igen az EDGE-t konkretan mar csak "Business Partnerek" Javitjak, akik meg brrrrr, sose figyeltek a minosegre. "Szar" ker...
A Lenovo mar nem az a Lenovo szerviz hatter szempontjabol sem. A Dell egyertelmuen elnaspangolja a Lenovo-t, de azt kell mondjam a HP is. Magyarorszagon kb partiban van a Lenovo, HP, de kulfoldon a Lenovo sehol nincs, a HP-hoz kepest. (Hozzateszem lassan Magyarorszagon sem)

Amiota nem a kozponti szerviz inteze a Lenovo-k javitasat, hanem ilyen olyan nagyker, azota egy kalap...... .

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#37) abacsx


abacsx
tag

Felejtős történet ez. Van egy x230-asom. Szerintem egy jól eltalált kis masina, de ettől az s verziótól megborzongtam.... :Y

do not underestimate the power of the dark side

(#38) Integra válasza hallador (#36) üzenetére


Integra
titán

nekem sajnos egyre unattraktívabb a mostani x és t kínálat... főleg az x :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#39) lapa válasza hallador (#36) üzenetére


lapa
veterán

a merevség nem az a tulajdonság, amitől jó lesz. a jó tervezés az a tulajdonság, amitől jó lesz. nézz meg pár videót lassított ejtésről, látni fogod hogy hihetetlenül csavarodik a váz abban a pillanatban (asszem pont t-t láttam nagyon látványosan falhoz vágódni múltkor). szóval nem az a lényeg esésnél, hogy egyátalán ne flexizzen, hanem hogy ne szakadjon szét az alaplap miközben flexizik egy rettentőt. amikor a lenovo már nagyonsok éve csinálta a military szintű teszteket, akkor se a dell, se a hp / compaq nem volt még kanyarban se.

(#40) Dr. Akula válasza hallador (#36) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Sztem a touchpad megteszi, a trackpointtal együtt csak végszükség esetén van használatban, úgyis mindenki egeret használ. Arra a pár klikkre az integrált gomb is jó. Nekem speciel a különálló gombos se állt kézre, és ott is volt hogy 2x kellett klikkelni mire egyszer bevette.

A duralumínium ház addig jó amíg le nem ejted, utána csak cserélni lehet.
Persze mint mindennek, ennek is van negatív oldala: forrasztani és hegeszteni nem igazán lehet, ráadásul az anyag jó tulajdonságait is negatív irányba befolyásolja.

Az "Edge" és "ThinkPad" szavakat azért raktam idézőjelbe, mert nem a Lenovora gondoltam, hanem a HP üzleti és kommersz megfelelő sorozataira. Régen az üzletik jele volt az nc és nw.

Dell és HP gépem még nem volt, de a HP szervízét szinte elrettentő jelleggel szokták fikázni, gondolom nem véletlenül. A Dell meg úgy tudom külföldre szállít, aztán valami majd visszajön, ez addig nem gáz, amíg megjavítják, de ha csak visszapasszolgatják hogy szerintük ez jó / megjavítva, de szerinted meg nem, akkor nem lehet hol anyázni. Meg többen írták hogy nem olyan jó mint a Lenovoé, bár saját tapasztalatom szerencsére nincsen. A Lenovonak az Infoparkban van szervize, nekem ott simán javítottak, nem kellett nagykerezni. Többek közt pont emiatt maradtam a TP-knél. Mondjuk ha nem ThinkPad (azért nem mondok Lenovot, mert abban benne van az Edge meg a 3000, vagy azóta ki tudja milyen néven futó kommersz gagyijuk is), akkor inkább Dellt vennék mint HP-t. Amíg nem kúrják el végleg a TP-ket, addig viszont maradok.

"de kulfoldon a Lenovo sehol nincs"
Pedig náluk világgari van, ami serial alapján működik, nem kell számlákkal kiskerekbe járkálni.

(#41) Integra válasza lapa (#33) üzenetére


Integra
titán

a nagy baj velük, hogy nincsen usb3 rajtuk.. nekem egyre égetőbb az usb3 hiánya bármilyen eszközön sajnos :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42) hallador válasza lapa (#39) üzenetére


hallador
addikt

akkor se a dell, se a hp / compaq nem volt még kanyarban se.

Jogos, csak ma mar tul szarnyaltak a Lenovo-t

Dell és HP gépem még nem volt, de a HP szervízét szinte elrettentő jelleggel szokták fikázni, gondolom nem véletlenül. A Dell meg úgy tudom külföldre szállít, aztán valami majd visszajön, ez addig nem gáz, amíg megjavítják, de ha csak visszapasszolgatják hogy szerintük ez jó / megjavítva, de szerinted meg nem, akkor nem lehet hol anyázni. Meg többen írták hogy nem olyan jó mint a Lenovoé, bár saját tapasztalatom szerencsére nincsen. A Lenovonak az Infoparkban van szervize, nekem ott simán javítottak, nem kellett nagykerezni. Többek közt pont emiatt maradtam a TP-knél. Mondjuk ha nem ThinkPad (azért nem mondok Lenovot, mert abban benne van az Edge meg a 3000, vagy azóta ki tudja milyen néven futó kommersz gagyijuk is), akkor inkább Dellt vennék mint HP-t. Amíg nem kúrják el végleg a TP-ket, addig viszont maradok.

Hat a dellt javitjak helyben, azaz jon a szerelo hozzad.... A business vonalpm.

Az en hp-et is helyben javitjak. Sehova nem viszik egyiket sem. Meg sem kell mozdulnod, jonnek hazhoz.

Amiket leirtal az kb 5 evvel ezelott volt, ma megvaltozott a helyzet.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#43) Tikakukac válasza Dr. Akula (#40) üzenetére


Tikakukac
titán

E5 és E6-okat a Dell helyszínen javít, másnap, egyből így gyárilag ez van hozzájuk. Szóval igen, alapból a Dell garija a legjobb. Olvass utána a dolgoknak, mert így elég sós a hsz.-ed.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#44) Integra válasza lapa (#39) üzenetére


Integra
titán

nekem szimpatikus ez a ruganyosan merev szerkezet, nem itt látom a tp gondokat.
klavi, és eltűntetik a design miatt a trackpointhoz tartózó hardveres gombokat. és igen, jó lenne bele egy komolyabb amd gpu végre valahára az intel helyett, illetve azzel a kijelző felbontással nem tudok dűlőre jutni. :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45) lapa válasza Integra (#41) üzenetére


lapa
veterán

x200 és x201 expresscard usb3, aztán jónapot. ugye ezen már az sincs. nemtom smart card van-e, annyira nem mélyültem el benne, a fix akksi után nem láttam fontosnak tovább tanulmányozni az adatait.

ja, hát a 768 kijelző az tényleg a júzer leköpése.

@hallador: nekem volt pár dellem. kb olyan, mintha azt mondanád, hogy lám fantasztikus, mert megnyomod a gombot a platós aro-n és már ott is terem a sárgaangyal. amikor egy termék a szervíz miatt jobb, az már régen baj. akkor ha céges flottám van, inkább rábeszélem a managgert egy plusz gépre, amit addig is oda lehet adni valakinek "bármikorelvevősre" desktop vagy vékonyklines helyett. de itthonra is inkább veszek két gari nélküli x-et összesen 200 alatt, mint akármilyen új csillihulladékot.

[ Szerkesztve ]

(#46) Dr. Akula válasza Integra (#41) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nekem is az - lenne, ha egyáltalán működne az USB3. eddig még nem láttam olyan USB3 vezérlőt, ami nem dobta volna el az egész portot egy nagyobb mennyiségű filemozgatás alatt.

(#47) T. Almeida válasza Dr. Akula (#40) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Szvsz a DELL szervizháttere a legjobb, tapasztalataink szerint, egyedül ők adnak 3 év helyszíni garanciát. Hiba esetén megy az e-mail egy központi címre, másnap, legkésőbb 2 nap múlva jön a szerelő arc és megcsinálja a cuccot.

A Lenovonak sem rossz, de náluk a szervizbe neked kell bevinni.

(#48) Integra válasza Dr. Akula (#46) üzenetére


Integra
titán

nem csak ezért kell nekem usb3, hanem azért mert ironkey-t használnék.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49) hallador válasza lapa (#45) üzenetére


hallador
addikt

nekem volt pár dellem.

Akkor most tegyél egymas melle egy Dell Latitude E6430-at vagy egy HP EB 8470p-et, meg egy T-t.

Sztem nem nagyon volt dolgod komoly Dellel (D series, E series Latitude) A D konkretan merevebb, tartossagban is partiban volt a T-vel.

Supportban a Dell nagyon megveri a Lenovot a vilagon mindenhol, A HP is.

Az Regen baj, hogy gyakorlatilag a Lenovonak nincs Small Business gepe (Mert nincs R series, csak edge). A T series ami meg Lenovo, a tobbi sehol nincs.

Minosegben tartossagban a DELL Latitude, HP EliteBook mar jobb. Supportban is. Ezzel en akkor szembesultem, mikor a Lenovo bejelentette hogy megjelennek ezek csoda "ThinkPad" -ek.

Amig TP-ben benne volt az IBM altal megtervezett Billentyuzet,meg a TrackPoint, meg a ThinkLight, addig a ThinkPad mindenek felett alt, miota ez nincs kb 2 ev alatt nott tul a TP-en a DELL, meg a HP.

Az emlekekbol szep doloog elni, de felesleges.

a merevség nem az a tulajdonság, amitől jó lesz. a jó tervezés az a tulajdonság, amitől jó lesz. nézz meg pár videót lassított ejtésről, látni fogod hogy hihetetlenül csavarodik a váz abban a pillanatban (asszem pont t-t láttam nagyon látványosan falhoz vágódni múltkor). szóval nem az a lényeg esésnél, hogy egyátalán ne flexizzen, hanem hogy ne szakadjon szét az alaplap miközben flexizik egy rettentőt. amikor a lenovo már nagyonsok éve csinálta a military szintű teszteket, akkor se a dell, se a hp / compaq nem volt még kanyarban se.

En sztem akkor T-t hasznaltam amikot Magyarorszagon nem nagyon volt ismerem, nem nekem kell bemutatnod. Na ez volt az IBM era. Ez elmult.

Igen 2004-ben. Azota a HP EliteBook minimium osszes modellje megfelel valamilyen IP szabvanynak kb 3 eve. Meg a Lenovo egyes modellje, NA ez az X amirol a cikk szol nem.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#50) hallador válasza Dr. Akula (#40) üzenetére


hallador
addikt

Sztem a touchpad megteszi, a trackpointtal együtt csak végszükség esetén van használatban, úgyis mindenki egeret használ. Arra a pár klikkre az integrált gomb is jó. Nekem speciel a különálló gombos se állt kézre, és ott is volt hogy 2x kellett klikkelni mire egyszer bevette.

Ezzel en pont forditva vagyok. Ha van touchpad akkor legyen, ha meg szar akkor ne legyen, plane egy Lenovoban.

A duralumínium ház addig jó amíg le nem ejted, utána csak cserélni lehet.

Biztosan lattal Te ilyen gepet? Mert picit ugy tunik nem. A DELL, HP gepek szalcsiszolt Aluminium otvozet. Az alja pedig kompzit anyag. Nem horpad, mar csak azert is, mert belul egy vaz van mint a Lenovonal.

Az "Edge" és "ThinkPad" szavakat azért raktam idézőjelbe, mert nem a Lenovora gondoltam, hanem a HP üzleti és kommersz megfelelő sorozataira. Régen az üzletik jele volt az nc és nw.

A HP-nel mire gondolsz, mert a ProBook S konkretan leveri az EDGE-t a ProBook B szenne veri a Lenovo Edge-t. az L-el meg pariban van talan, nem a Lenovo javara.
Milyen kommersz HP-krol beszelsz?

Konkretan az NX-nek meg az NC-nek pont ugyanaz volt a haza kivul belul, a szolgaltatasokban kulonbozott. Nem ertem mirol beszelsz. (Szervizes voltam tudom)

Dell és HP gépem még nem volt, de a HP szervízét szinte elrettentő jelleggel szokták fikázni, gondolom nem véletlenül.

Erdekes nekem jottek hazhoz... Itt Angliaban is, de Otthon is. Milyen szerviz? Csunyan nezett aki hazhoz ment vagy mi?

A Dell meg úgy tudom külföldre szállít, aztán valami majd visszajön, ez addig nem gáz, amíg megjavítják, de ha csak visszapasszolgatják hogy szerintük ez jó / megjavítva, de szerinted meg nem, akkor nem lehet hol anyázni.

A Dell konkretan az utolso bokorba is kimegy Afrikaba, ha kell. Nem hogy Magyarorszagon, ahol 1 nap mulva megy a szervizes es javitja helyben. Rosszul tudod.

Meg többen írták hogy nem olyan jó mint a Lenovoé, bár saját tapasztalatom szerencsére nincsen.

Nekem van. A Lenovo-val minimum pariban van a HP. A Dell viszont mind a kettot leveri.

A Lenovonak az Infoparkban van szervize, nekem ott simán javítottak, nem kellett nagykerezni.

Es akkor mi van ha a gep Nyiregyhazan vagy Gyorben van a notebook, akkor beviszed az Info parkba.... ?

Többek közt pont emiatt maradtam a TP-knél. Mondjuk ha nem ThinkPad (azért nem mondok Lenovot, mert abban benne van az Edge meg a 3000, vagy azóta ki tudja milyen néven futó kommersz gagyijuk is), akkor inkább Dellt vennék mint HP-t. Amíg nem kúrják el végleg a TP-ket, addig viszont maradok.

En mar most sem veszek Lenovo-t. En a HP-t jobban szeretem, de ha Magyarorszagon laknek en is lehet Dell-t vennek.

"de kulfoldon a Lenovo sehol nincs"
Pedig náluk világgari van, ami serial alapján működik, nem kell számlákkal kiskerekbe járkálni.

Meg a HP-nak, Meg a Dell-nek (Igaz a dell honosiatasert penzt ker a HP ingyen honosit.)

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.