Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) VaZso válasza dark100 (#50) üzenetére


VaZso
senior tag

Így van, például nézzünk körül a routerek belső világában vagy egyéb rendszerekben, mindenhol visszamosolyog. :D

[ Szerkesztve ]

(#52) ngabor2 válasza dark100 (#50) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hát ez a baj... első körben a felhasználó nem találkozik a linuxszal. legalábbis azzal, amit szorosan linuxnak nevezünk, a kernellel. mindig egy adott disztribúció elemeivel találkozik. tehát mégcsak azt se lehet mondani, hogy egy disztribbel, hanem azt, hogy pl. a gnome/kde felülettel. viszont a felület alatt egyrészt ott az egész disztrib, annak a kellős közepén pedig a kernel, ami a linuxot linuxszá teszi. winnél egy kicsit egyszerűbb, mert ott oly mértékben össze van az egész gyógyítva, hogy szétválasztásához nagyon kellene érteni.

értem én, hogy mindenből a jót, a használhatót megmutatni... de itt elérkezünk ahoz, ami a reklámokban is a legkevésbé őszinte: mindenről csak a jót, a hátulütők nélkül.

a linux közösség, akik a disztrókat készítik és használják, egy bizonyos vonalon túl nem egységesek. és a "túloldal" sajnos ezt is kihasználja. tehát mi tudjuk, hogy a linux szép, a linux jó, de ha elkezdik kérdezni, hogy melyik disztró, és miért, akkor hopp, mindjárt rengetegfele szalad a nép. én azt mondom, hogy ubi, Vladi azt mondja, hogy fedora, Sipi azt mondja, hogy Gentoo, és még sorolhatnám jó hosszan. pedig mind linux... csak más megközelítésből. és ami a legrosszabb, egy mandrivához/suse-hoz szokott user nem biztos, hogy ey slackware-rel, vagy egy ubival hipp-hopp elboldogulna, ha a felszínnél mélyebbre szeretne menni.

mondjuk az is igaz, hogy az egyszerű felhasználónak nem kell a felszínnél mélyebbre menni, se win, se linux esetén.

(#53) VaZso válasza ngabor2 (#52) üzenetére


VaZso
senior tag

Így van, egyszerű felasználó Wint sem látja igazán át, illetve nem is érdekli igazán.
Ezért is tudtam néhány helyre Linuxot tenni, mert senki sem akart mélyebben alá látni, egyszerűen csak használni...

Való igaz az is, hogy Mandriva és Debian (/Ubuntu) között bizonyos dolgokat máshol/másként talál meg az ember, de azért olyan óriási különbség talán nincs (habár bizonyos esetekben akár éppen elég), legfeljebb kicsit idegesítő, hogy miért kell valamit máshova tenni pl. :)
Slackware-rel mi a baj? :DD

Az is igaz, ha mindenki csak a pozitív dolgokat emeli ki, annak semmi értelme...
Ha viszont szembeállítják egy másik OS-sel, akkor pedig azért problémás az összehasonlítás, no meg rövid idő alatt nem lehet túl sokat mutatni, főleg negatívumokból egy népszerűsítő reklám kapcsán...

(#54) bambano válasza ngabor2 (#52) üzenetére


bambano
titán

azt a részét nem látom a dolognak, hogy mit is akarnak elérni, amivel én is egyet tudok érteni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#55) dark100 válasza bambano (#54) üzenetére


dark100
aktív tag

Na ezzel a mondassal nalam beiratkoztal a hallhatatlanok koze.

Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

(#56) dark100 válasza ngabor2 (#52) üzenetére


dark100
aktív tag

A reklam egy mas vilag, mert mindossze maximum 60 masodperced van. Maximum egy percbe kell osszesuriteni valamit, ami felkelti az erdeklodest. Nem az a celja, hogy elmagyarazzunk barmit is, csak illo lenne mar kimaszni a Linux a geekeknek valo godorbol. Ha ezen a teren elernek valamit, akkor megerte a cirkusz.

Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

(#57) ngabor2 válasza bambano (#54) üzenetére


ngabor2
nagyúr

te linuxot használó vagy. tehát nem téged kell megfognia a reklámnak, hanem egy olyat, aki nem használ linuxot.

VaZso: miért lenne gond bármelyikkel? mind jó, csak más elvek szerint építették fel az alap köré a cuccot. mindössze azt mondom, hogy én pl. azért szedtem el egy gépről a slackware alapú cuccot, emrt nem boldogultam a rendszerközeli beállításokkal... debianhoz vagyok szokva.

dark100: te se hallod fórumon keresztül Bambanőt? ;]

[ Szerkesztve ]

(#58) bambano válasza dark100 (#55) üzenetére


bambano
titán

Pedig tudtommal nem némultam meg :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#59) bambano válasza ngabor2 (#57) üzenetére


bambano
titán

Azt nem látom, a linux foundation miért akar reklámokkal nyomulni és hol?
Nagyvállalati szinten terjed a linux, de a nagyvállalati döntéshozók nem tv-ből meg nem linux kockák által összehekkelt reklámokból értesülnek a dolgokról. Nekik ez nem jó, oda szolgáltatáscsomaggal körülvett üzleti ajánlat kell, nem kockareklám.

Nem nagyvállalati szinten meg minden erőltetik? Linuxot Marinéninek akció?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#60) FTeR válasza VaZso (#40) üzenetére


FTeR
addikt

érdekes, h annak ellenére, h xp-ről beszélek végig 9x-es hibaüzenet van bevágva (még csak nem is bsod, ez akkor jött, ha kiszedted a flopit, 3. cacle-re visszajött a desktop). a legtöbb ember fel sem ismeri az xp-s bsod-ot...

(#61) Traxx válasza moonman (#46) üzenetére


Traxx
őstag

Én a nullbites alatt a saját környezetemben lévő atomkezdőket értem, akiknek elég, ha megy a freemail meg 1-2 egyéb oldal, torrent nuku, némi film meg zene...Crysis nem :) Tipikus példa a szembeszomszéd, aki 39 éves, és a játék kimerül a pasziánszban és társaiban. Erre pedig mondjuk egy Ubuntu elégséges bőven. És nem cop azzal, hogy pl. mi a fene az a codec, de kéne, mert nem megy a film...Az Ubuntu vinnyog, hogy kéne, és letölti a netről...amit win-től még nem láttam, legalábbis xp-től ;) Eljutott addig, hogy keres, aztán letöltés sikertelen :)

Lin telepítésnél meg felismert kapásból mindent (kivéve a nyomtatóbat...IP2000-nek volt már hozzá drivere, ennek az 1500-nak még nem), de kapásból volt net, hang, nomális monitorfelbontás. Win alatt meg rakjam fel ezt meg azt, meg amazt, tegyem be ezt meg azt a CD-t...totál kezdő szemmel nézve a linuxos a barátságosabb, nem? :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#62) VaZso válasza ngabor2 (#57) üzenetére


VaZso
senior tag

Nem azért kérdeztem, csak az üzenet elején említetted a Mandrivát, ahhoz sokkal közelebb áll mint Debian/Ubuntuhoz. :)

FTeR:
Ez igaz. Én azért elég sokszor láttam XP-s kék képernyőt is, elsősorban hibás hardverek miatt (amik azért kerültek hozzám, hogy kibogozzam a problémát). Esetleg hibás driver vagy overclock miatt... egyébként ez utóbbi okán elég sok "hardcore gamer" láthatott ilyet, no meg egyes registry hibák miatt vagy a szokásos "inaccessible boot device" képernyő okán.
+ megállt CPU/videokártya/chipset ventillátor, elöregedett vezetőpaszta, táphiba, hibás RAM és sok egyéb másból kifolyólag.

Ja, mellesleg valóban kevesen látták... XP alapértelmezetten reseteli magát, amivel engem őrületbe tud kergetni ahelyett, hogy rögtön a hibaüzenetet látnám, mert nyilván nem véletlenül történt a dolog... (nem beszélve arról, hogy így telefonban is nehezebb választ adni a miért kérdésre...)

Traxx:
Szerintem totál kezdő számára egyre megy a két rendszer, mindegyik újdonság. Mindegyikhez kell valaki, aki segítséget tud adni benne. Ha ez megvan, nem számít, melyik van fent. (A pénztárcának és egyéb dolgoknak számíthat persze a szoftver ára miatt, no meg pl. a számítástechnikai újságok - "ha vannak még ilyenek" - mellékletén lévő programok kipróbálásánál is felmerülhetnek kérdések... :) )

(#63) dark100 válasza bambano (#59) üzenetére


dark100
aktív tag

Nem nem nem. Linuxot mindenkinek. Tudod ha az ember veleteln olyan helyre / forumba keveredik, ahol nem informatikusok vannak, es valahogy elhangzik a Linux neve, akkor mindenki jon a Linux csak kockaknak valo dolog. Plane ha veletlenul meg van is ott egy ilyen, es benyog egy-ket dolgot, amit rajta kivul senki sem ert...

Ahol jo lenne:
- Iskolakban, foleg kozep es alapfoku oktatasi intezmenyekben
- Hivatalokban, e-pontokban (vagy micsodak vanank nalunk)

Jo volna ha a fiatalsag idejekoran megismerne a lehetosegeket, es nem lennenk olyan kukak meg elutasitoak azzal amit nem is ismernek. Ezt a donteshozok nem csinalhatjak meg. Ezt a kozossegnek es az allamnak a feladata.

Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

(#64) VaZso válasza dark100 (#63) üzenetére


VaZso
senior tag

Ezért nem értettem soha, hogy miért kell iskolában MS Win + MS Office + MS akármiket tanítani, ha legalább az Office-t cserélhetnék Openoffice-ra, hogy alternatívát lássanak a gyerekek.

Azt sem tudom megérteni, hogy miért kell óriási mennyiségű pénzt áramoltatni MS zsebébe ahelyett, hogy ingyenes szoftvereket alkalmaznának nagyon sok helyen.
Lehet, hogy kezdetben - az átállás miatt - sokba kerülne, de hosszútávon miért nem térülne ez meg? :F

Ha alternatív rendszert is mutatnának az embereknek, talán nem kerülnének sokan olyan helyzetbe, hogy pert indítanak ellenük vagy rákényszerülnek, hogy fizessék meg a szoftver árát. (Néhány évente, új gép esetén, stb.)

Persze ehhez a tanároknak is többet kellene sok esetben tudniuk, de ha van, aki feltelepíti és beállítja (rendszergazda), az alapfunkciókat bárki képes volna használni.
Szövegszerkesztést végezni, internetezni, esetleg programozást tanítani bármelyik rendszeren lehet, ugyanakkora (lényegében akár a már meglévő) tudásanyaggal.
Miért nem jó ez nekünk?

...persze ésszel, de normális hozzáállással...

[ Szerkesztve ]

(#65) ngabor2 válasza VaZso (#64) üzenetére


ngabor2
nagyúr

remélhetőleg a gazdasági válság addig is elér... bár attól tartok, hogy kishazánkban elszórni való pénz mindig lesz, akkor is, ha értelmesen elkölthető már rég nincs. de ez már nem ide való.

(#66) MiZY válasza VaZso (#64) üzenetére


MiZY
tag

Nagyon benne vagyok az iskolai dolgokban, es a szomoru valosag az, hogy a tanar is csak az Officehoz ert. (vagy meg ahhoz sem) Egy ilyen atallas megolne oket. Raadasul ECDL vizsgakozpont is mukodik a munkahelyemen, abban meg MS Office specifikus dolgok vannak, ha jol tudom.
Felreertes ne essek, en vagyok az, akin ha az egesz mulna, mar minden gepen Ubuntu lenne! :) Csak amig az emberek nem nyitnak az ingyenes szoftverek fele, addig sajnos az iskolakban az MS-kombo fog ervenyesulni. Azt ismeri mindenki cimszoval, az allam szemrebbenes nelkul eladja az orszagot, aztan meg pislog mindenki, hogy semmire nincs penz. Bezzeg aktivtablara! Az iskola osszedol, de ilyen szarok kellenek, amiket ugyse hasznal senki semmire, csak vetit ra. Ahhoz meg szerintem luxus.
Na mind1, mert ugysem en fogom megvaltani a vilagot, de mindenkeppen olyan embereket kellene ultetni, a megfelelo poziciokba, akik legalabb konyitanak az informatikahoz.

(#67) gabaly


gabaly
tag

Én 6 hete váltottam Linux-Ubuntura és az azelőtti héten illetve azóta eltelt időben hatalmas anyagot átolvastam ezzel kapcsolatba, amit csak ajánlottak a fórumokban, a dokumentációt, de még a blogot is az Ubi.hun. Ezekből az írásokból (fórumokban kezdők, tétovázók, akarok Linuxos lenni de...) világosan kiviláglik, hogy a nagy formátumú játék lehetősége Linuxon a kulcs. Tömeges váltás lenne, ha a játékok gond nélkül úgy futnának ott is mint Windowson. Én is tudom, lehet a gépen XP is, meg ott a Wine....de ez már így nem az igazi.

Aztán ott van az is, ki mutatja be a Linuxot a tétovázóknak, akik csupa jót hallanak a róla, ők sem hülyék és nem akarnak a vírusokkal a végtelenségig küzdeni, de csak magyarázat kevés! Meg kéne nekik mutatni a Live CD-ről a csomagkezelőt, meg hadd ne soroljam mit, nekem a család hozzáértő "fiatalja" bemutatta, 30-40 perc után azt mondtam neki, mikor telepítünk? De addig ha valaki magyarázott a Linuxról nem nagyon érdekelt és már az elején elvesztettem a fonalat. (4-5 éve kiválóan működő jogtiszta XP-m volt, vírusok nélkül)

Ja, teszem hozzá közeledek a 60-hoz. És most hatodik hete Ubuntu 8.10-em van, pedig rengetegen leírták, hogy az bugos és a 8.04-est kell feltenni. Nos, nekem a szkennelen kívül minden működik. Mert én ha belevágok valamibe, akkor a legújabb kell. És el kell mondani, kb 2-3 nap elteltével szinte ugyanúgy boldogulok az Ubival mint előtte az XP-vel. (és angol tudás nélkül, mert voltak itt akik azt írták nekem, aki linuxra enélkül vált át, az a halál :-))))) ) Én meg azt mondom, a 4-5 éves Windows múlt elég a váltáshoz! Anélkül, hogy profi lennék.

Tehát, van-e a családban egy türelmes segítő aki segít telepíteni, aztán ha kisebb gondok vannak, szakít időt rá, hogy elmagyarázza a probléma megoldását. Ha nincs és addig jól el volt a Windowssal, soha nem fog váltani.

Meg még miért is nem akarnak váltani?! Közel 200 km-re lakik a barátom aki a Windowshoz sem ért és nekem kellett szkáypon istápolni. Telepíteni kellett a gépét, rábeszéltem az Ubira, mert akkor mindegy melyikkel indul nulláról? De már nagyon is rajta volt. Két hét múva felhív, most telepítenek, szó sem volt a Linuxról, én meg nem akarom erőltetni. Kiderült, hogy a huszon éves lánya lebeszélte, mert azt hallotta, hogy a Linux-al sok a baj/probléma. Pffff.....
Szerintem óvatosan de egyre többen át fognak váltani!

Még egy mondat azokhoz, akik lépten nyomon azt hangoztatják, hogy x-y korcsoport, (ángyom, sógorom, szomszéd, kispista, nagyjancsi) az istennek sem akarnak a Windows v a Linux rendszerek működése "mögé" látni, csak használni akarják azt, ugye ez nem baj?! Ugyan ne legyen már mindenki számtek szakértő, mert akkor becsukhatnak a computer szerelők, stb. :) :)

Üdv minden Linuxosnak, de mégjobban az Ubisoknak. :)

(#68) bambano válasza gabaly (#67) üzenetére


bambano
titán

Én ilyenkor (amikor a huszonéves csirke véleménye fontosabb) szoktam azt mondani a következő híváskor, amikor segítséget akar kérni, hogy a huszonéves csirkétől kérjen, ha már rá hallgatott...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#69) dark100 válasza gabaly (#67) üzenetére


dark100
aktív tag

Kar, hogy hozzad hasonloakbol keves van. A baratom apjanak az unokajanak a haverja mondta es en elhiszenm tipusuakbol meg sok... Remiszto mennyi baromsag forog kozszajon. Ezert kenytelenek ilyen szintre menni a Linux alapitvanyok.

Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

(#70) VaZso válasza MiZY (#66) üzenetére


VaZso
senior tag

Sajnos el tudom hinni, hogy csak az Officehoz ért... és azt is, hogy az emberek félnek változtatni.
Persze amellett, hogy alapvetően az MS Officenak új felületet adtak, eltörpül az OpenOffice felületének különbözősége... szerintem. Bár megintcsak el tudom képzelni, hogy az intézményben Office '97 vagy már talán Office 2000 fölé nem igazán mennek...

ECDL-lel kapcsolatban egyszer hallottam, hogy létezik Linuxon alapuló kurzus is... nem tudom, mi lett a kezdeményezéssel.

Szerintem elsősorban az iskoláknak kéne nyitni az ingyenes programok felé és felvilágosítani, tanítani az embereket. Nem pedig hagyni, hogy az MS a szokásos módszereivel érvényesüljön, "kedvezményes" árért...

Gabaly:
Az a "szép" az egészben, hogy elsősorban a Linux elterjedtége miatt nem készítenek rá annyi játékot... viszont leginkább azért nem terjed, mert a népszerű játékokból kevés készül el rá... Ezt kéne még valahogy megtörni, lassan talán eljön az az idő is...

A türelmes segítő valamilyen formában mindegyik rendszerhez (Windowshoz is) kellhet, mindig, mindenhol merülnek fel problémák.
Az viszont nem kérdés, hogy egyelőre Linux rendszerekhez sokkal kevesebb ilyen embert találni mint Windowshoz.
Én is tapasztalom, hogy a környezetemben egyre többen térnek át Linuxra. Amikor látja az ember, hogy nem akkora ördöngősség az egész, a végén még kiderül, határozottan tetszik is neki, a saját gépén (sőt, olykor ismerős ismerősének is megtetszik és ilyet szeretne).

Itthon édesanyám gépére is Linuxot tettem, a szokásos feladatok elvégzésére tökéletesen megfelel azóta is a gép, panasz pedig nem volt emiatt...

Jó hallani ilyen véleményt is, talán tényleg megindult valami az elterjedtséget illetően.

[ Szerkesztve ]

(#71) bambano válasza VaZso (#70) üzenetére


bambano
titán

A linux jelenleg inkább munka, mint játszótér és inkább szerver, mint desktop. Bár a desktop sokat fejlődött mostanában. De inkább legyen gagyi játékra, minthogy több bajom legyen vele a melóban attól, hogy átfaragtak benne dolgokat a játszósok kedve szerint.

Mert volt már rá példa, hogy sok tízmilliós projektet majdnem felborítottam amiatt, hogy valami elmeroggyant belefaragott a kernelbe....

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#72) VaZso válasza bambano (#71) üzenetére


VaZso
senior tag

Én nem arra gondoltam, hogy a Linuxot kell szétverniük hozzá, hanem a programokat/játékokat megírni/lefordítani... Persze lehet, hogy kellenek módosítások, de remélem, problémát nem csinálnak ezzel... :(

Mondjuk engem a játékok nem érdekelnek...

[ Szerkesztve ]

(#73) bambano válasza VaZso (#72) üzenetére


bambano
titán

például a windowsban egy ideig ment a vekengés, hogy user space vagy kernel space grafikus alrendszere legyen. Kipróbálták user space-ben (3.51-es nt), tök biztonságos volt, meg minden, csak lassúnak találták. Belegyógyították kernel space-be, ettől meg sokáig instabil volt az egész.

Én nem szeretném, hogy hasonló okoskodásokat kövessenek el a kernellel....

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#74) VaZso válasza bambano (#73) üzenetére


VaZso
senior tag

hmm... :(

(#75) moonman válasza VaZso (#72) üzenetére


moonman
titán

amíg 1% körüli a "Linux" (melyik is?) elterjedtsége, addig egyetlen nagyobb játékfejlesztő cég sem fogja bevállalni. ha valaha egyszer el is indul a dolog, az első pár projekt törvényszerűen hatalmas pénzügyi bukta lesz. pláne úgy, hogy lassan PC-re is alig írnak játékot, max konzolról portolják át őket, már nagy szám, ha valami PC-re is megjelenik. de ott még mindig erős pozíciót ad, hogy létezik a "Games for Windows Live" dolog, ami összeköti az Xbox-osokat és a Windows-osokat... ekkora birodalmat nehéz lesz bevenni. én sokkal inkább az üzleti vonalon látom életképesnek a Linuxot.

ha valaha valami lenyomja a Windows-t, az a Mac lesz, mert bár ugyanolyan szar :), de amögött legalább erőteljes marketinggépezet áll.

[ Szerkesztve ]

(#76) bambano válasza moonman (#75) üzenetére


bambano
titán

"amíg 1% körüli a "Linux" (melyik is?) ": nem mindegy? normálisabb linuxok kompatibilisek egymással.
Egyébként régen volt linuxos játékfejlesztő, úgyhogy múltidőben kellene írnod :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#77) VaZso válasza moonman (#75) üzenetére


VaZso
senior tag

Azért nem biztos, hogy érdemes ilyen jóslásokba bocsátkozni.
Törvényszerű, hogy nem lehet egy termék folyamatosan egyformán sikeres.

Kérdés, hogy hosszútávon mi történik a Windows, Linux vagy Mac vonalán.
(Ezt még maguk a cégek sem tudják, nemhogy mi...)

[ Szerkesztve ]

(#78) dark100 válasza moonman (#75) üzenetére


dark100
aktív tag

Mondasz valamit. Lehet hogy ebbe a versenybe tenyleg nem kene beszallnia a Linuxnak. Jo ha van erdemi lehetosege az embernek ha valami ertelmeset akar csinalni...

Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

(#79) moonman válasza bambano (#76) üzenetére


moonman
titán

igen, es a Bungie is Mac-en kezdte... ;)

(#80) gabaly


gabaly
tag

Sziasztok.
Jól elsüllyedt ez a topik. Ami miatt előkapartam az az, hogy majd' két hónapos Ubuntus mivoltom alatt további három Usert rántottam magammal ubis kollegának és további 4-5 pacientúra nagyban gondolkodik a váltáson. Akik már váltottak azon a véleményen vannak, hogy hová tették eddig az eszüket? Ezek különben mind a vírusok elleni küzdelemből kifolyólag álltak át, hathatós magyarázkodásom által, amelyet egyébként én a fórumokban szedtem össze és nem átallottam belinkelni nekik a volt Windowsosok aggódásaira már hosszabb ideje Linuxos kollegák véleményét. (valahogy csak kijöttem belőle) :)

Egyikük azonban egyetemista és lelkes Ubuntus beszámolóm után 2 órával már írta a iso-képfájlokat..... :DD És lőn belőle két napon belül elégedett Linuxos felhasználó, aki nagyon sokrétű feladatokat végez Laptopján és félt egyes dolgok Linuxon való (nem)működésétől, de azóta teljesen elégedett mindennel. Ő mielőtt beszéltünk volna a Linuxról, "azt hallotta", hogy jó dolog a Linux, csak pár dolog nem működik rajta.....amikor elmondta minek is kéne működni és meggyőztem, hogy az nálam mind nem gond, csak belevágott.
Hát így szépen, lassan de biztosan térnek át közénk tétovázó barátaink, csak kezdő lépéseiket kell hathatósan noszogatni! Azért kis szerencse sem árt.....sokan megküzdenek pl a hanggal, net kapcsolattal stb, de pl az egyik barátom miután felment az Ubi, bedugta a net madzagot és már ment is neki. Ettől ő el volt alélva..... :C

Nem tudom van-e valami oldal ahol lehet szavazni, feliratkozni vagy akármi, hogy hahó én is itt vagyok?! Mert amikor november 17-én Ubis lettem azt olvastam, hogy kb 1.6-2 százalékos a Linuxos tábor, a Windows 90%-hoz képest. Hát én úgy látom, ez alaposan változik.....
Ja, BUÉK mindenkinek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.