Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

lehet, hogy megsem 2008 lett a Linux eve? :P

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) Gregorius


Gregorius
őstag

Jobb tizenegynéhány évvel később, mint soha...

(#3) VaZso válasza Gregorius (#2) üzenetére


VaZso
senior tag

Igaz, végülis valamikor el kell kezdeni... :)

(#4) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az utsó bekezdést elsőre véletlenül félreolvastam:
"A legeltaláltabb rövidfilm készítője három éjszakás tokiói kalózkodást nyer, ..." :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) Lenry


Lenry
félisten

"a már itthon is ismert I’m a Mac után szabadon, „I’m Linux” jeligével." - ha pontosak szeretnénk lenni, akkor "I'm a penguin"-t kellett volna ;]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

A reklámfilm nem a stílusuk, de aranyos. :)

(#7) Inv1sus


Inv1sus
addikt

És Tokióban mi van? :F

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#8) Vladi válasza Inv1sus (#7) üzenetére


Vladi
nagyúr

Necsináldmá! A japánok a leg őrültebb emberek a világon. Szerintem tudnak bulizni. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9) FTeR válasza Lenry (#5) üzenetére


FTeR
addikt

i'm free... :)

(#10) bambano válasza anulu (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hát a vista éve nem lett, az tutti... :D

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) Vicoo


Vicoo
senior tag

A nyertes jegyet kap a tokiói MS-konferenciára + társként Moonmant.

(#12) Inv1sus


Inv1sus
addikt

:P

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#13) Narxis válasza Vicoo (#11) üzenetére


Narxis
nagyúr

De szemét. :DD

Thanos was right.

(#14) VaZso válasza Vicoo (#11) üzenetére


VaZso
senior tag

Saját felajánlás? :DDD

...miért, vele is el lehetne beszélgetni... csak nem op.rendszer témában... :N :P

(#15) (Kolombusz) válasza VaZso (#14) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Mivel egyetlen oprendszer van, a WINDOWS, a többi pedig csak gyenge utánzat, ezért arról is jól el lehet vele beszélgetni. Szerintem.

(#16) Dr. Romano válasza Vicoo (#11) üzenetére


Dr. Romano
veterán

vááá ez jó volt :C :DD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#17) Depression válasza Vicoo (#11) üzenetére


Depression
veterán

Hol lehet beállni a sor elejére?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#18) bambano válasza Vicoo (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ha emlékeznétek arra, hogy egyszer leírta: korábban foglalkozott debianos szerverekkel is, nem látnátok itt akkora poént. Szerintem itt most alulbecsültétek Moonmant.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) Vicoo


Vicoo
senior tag

Addig örüljünk míg meg nem találja a topikot,mert amitn megtalálja használni fogja a Microsoft Kickban 2009-et.

(#20) moonman válasza Vicoo (#19) üzenetére


moonman
titán

nehéz nem megtalálni, de nem éreztem szükségét, hogy belefollyak ebbe a magasröptű eszmefuttatásba. :P

(#21) Vicoo válasza moonman (#20) üzenetére


Vicoo
senior tag

:))

Neked is Boldog Karácsonyt! Mindenki másnak is persze,de neked most különösen! :B

(#22) marcee


marcee
addikt

Remélem nem az Apple kampányát akarják majmolni, mert az nagy bukó lenne! Amellett, hogy nekem semmiképpen nem lenne szimpatikus.

\m/

(#23) Neil Watts válasza moonman (#20) üzenetére


Neil Watts
veterán

Boldog Karácsonyt, és egészségben/sikerekben/flame-ben (;]) gazdag új esztendőt kívánok! :)

(#24) Vicoo válasza Neil Watts (#23) üzenetére


Vicoo
senior tag

:DDD :DDD

(#25) Neil Watts válasza Vicoo (#24) üzenetére


Neil Watts
veterán

:))

(#26) moonman válasza marcee (#22) üzenetére


moonman
titán

pedig lenne pár jó koncepció :D

1
2
3

(#27) Vladi válasza moonman (#26) üzenetére


Vladi
nagyúr

Karácsonykor legyen béke. Ezt neked küldöm. :R :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#28) moonman válasza Vladi (#27) üzenetére


moonman
titán

(#29) VaZso válasza bambano (#18) üzenetére


VaZso
senior tag

Ami engem illet csak instrukciókat próbáltam írni a 100% békességhez. :D

Szeretnék én is Boldog Karácsonyt kívánni minden kedves fórumozónak!

(#30) Polesz válasza anulu (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Lesz jó kis Get the FUD kampány, meg kompizkocka, szemcukorka meg fene tudja még mi minden. Eljön a Linux éve és a gonosz hatalmának vége! :D

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#31) moonman válasza Polesz (#30) üzenetére


moonman
titán

apróbetűsen pedig: "drivers not included" :P

(#32) Morden24 válasza Polesz (#30) üzenetére


Morden24
nagyúr

És a gonosz helyett a Linux totyikokat elözönlik a "ménemmegy a buguntun a Krájzisz?" jeligére reagáló júzerek :DDD

Nem mellesleg boldog Karácsonyt, meg hasonlókat! :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#33) Neil Watts válasza Morden24 (#32) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ez milyen igaz! :D :DDD

Boldog karácsonyt! :)

(#34) VaZso válasza moonman (#31) üzenetére


VaZso
senior tag

*Some drivers are partially included. Please ask your hardware vendor for more help.

...mint Vista esetében is, az ok ugyanaz... mindössze Linuxra kisebb a késztetés megfelelő drivert írni. (Tudom, hogy mind tudjuk, de... :P )

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy manapság már maguktól ajánlgatják pl. a videokártya zárt driverének is a letöltését az egyes disztribúciók (vagy pl. wlan firmware-t, stb.), így lassacskán egyre jobbnak tűnik a helyzet, no meg egyre több gyártó érzi szükségét Linuxra is fejleszteni drivereit (én pl. már régen nem veszek olyan eszközt, ami csak Win alatt jó és ezzel gondolom többen vannak így).
Sőt, bizonyos (régebbi) hardverek esetében a Linux van előnyben, mert több (már nem támogatott) eszközhöz valószínű, nem lesz már Vista driver sem, nem hogy újabb...

+nagyon sok hardverhez van akár friss driver (modul) a kernelben, amit a rendszer indulásakor lefutó hardverfelismerés be tud tölteni, nem kell azt egyesével frissítgetnem mint pl. XP esetében a kora miatt.

:)

(#35) delacroix


delacroix
csendes tag

szerintem gáz a kiirás cime :) az apple megcsinálta, az ms lemásolta (cserébe kapott sok füttyölést), most pedig a pingu is beáll a sorba

én most váltottam win 7-ről buguntura, egyszerü ok miatt. a windows nem támogatta a hangkártyámat, utobbin pedig muxik. amúgy a win xp alatt még volt default ms-általi driver is beépitve, vista+ -ban már nem :O

(#36) ngabor2 válasza VaZso (#34) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én is tudnék mondani olyan hw-élményeket, amit linux alatt egyből össze tudtam hozni, win alatt meg több óra szenvedés árán se. mondjuk elég ritkán használ az ember egy gépben egyszerre 2 tévékártyát, de én megcsináltam :D

ennek a reklám-dolognak az lesz a legnagyobb gátja, hogy nem áll mögötte akkora pénz. oké, hogy egyes nagyvállalatok támogatják, de támogatni és népszerűsítéshez pénzt adni... az 2 dolog. ráadásul ugyebár nem 1 linux van (pontosabban linux általában 1 van, de disztró sok). most melyik legyen támogatva? miért az, és miért nem egy másik? vagy miért nem a többi? egy idő után a nagy választék elvezet a bőség zavarához, ami megosztást szül. win egyszerre egy van erősen támogatva, a többinél esetleg még megvan a támogatás lehetősége, de már nem reklámozzák. egy cég, egy (aktuális) termék... így egyszerű(bb). mac esetén hasonló a helyzet.

(#37) moonman válasza VaZso (#34) üzenetére


moonman
titán

hát az össznépi orgazmus ugye az lenne, hogy volna egy nagy központi driver-adatbázis, és oda szépen minden hardvergyártó felpakolná a legfrissebb cuccait, és Windows, Linux, akármi le tudná húzni az aktuális változatot. no de ébredjünk fel. (Windows Update ilyesmi, de még az is korlátozott és Windows only.)

(#38) moonman válasza delacroix (#35) üzenetére


moonman
titán

mit másolt le már megint? :D

(#39) VaZso válasza moonman (#37) üzenetére


VaZso
senior tag

Tényleg szép lenne, ha nem kéne annyit rohangászni egy-egy hardver üzembe helyezéséhez. (pl. olvastam, hogy a TV-kártyámat nem támogatja a Vista - és nem is fogja -, bár azt erősen kétlem, hogy nem lehetne üzembe helyezni... így is "3rd-party" programot használtam. - bár annyira nem izgatott, hogy jobban utánanézzek, próba még annyira sem, mert ahhoz fel kéne tennem a Vista-t)

Szóval tényleg szép lenne, ha egy helyen kéne csak korrekt drivert keresnem pl. ahhoz a pcmcia wlan-kártyához (mondjuk ez XP-n), ami az eredeti driverével nem tud WPA2-t, az MS Update-essel jónéhány hálózaton nem megy, sokadik helyről előszedett driverrel pedig megy korrektül mindenhol, WPA2-n is.

Amúgy sem vagyok legtöbbször elragadtatva a Windows Update-féle driverektől, olykor hibásak, korlátozottak, nem feltétlenül teljes értékű dolgok... azért egy próbát megér, legalább van egy adatbázis, amiben benne lehet a megfelelő, akár tökéletesen működő változat (amit szintén nem egyszerű menedzselni, hogy melyik hibás esetleg vagy azt a problémát kibogozni - amit sokszor a gyártók is nehezen tudnak -, hogy más-más revíziókhoz a gyártó esetleg más típusú alkatrészeket (komponenseket) használ).

No meg a legnagyobb baj sokszor ugye az, hogy egyszerűen a gyártó nem támogatja már a terméket vagy jó eséllyel már a weboldalán sem található róla akár szó szerint semmi sem... így pedig "legyen gazdája"... :(

Sokszor pedig direkt keserítik az ember életét, amikor egy eszközhöz (pl. notebook) dugdossák az XP-s drivereket (mondjuk úgy: nem támogatják), csak Vistát.
Mondjuk egyfelől érthető, másfelől pedig le kell vadászni - az amúgy létező - meghajtókat, ami plusz munka.

...szóval sajnos ettől az idilli állapottól nagyon messze vagyunk, sajnos... :O
...pedig örülnék neki.

[ Szerkesztve ]

(#40) VaZso


VaZso
senior tag

...ha már reklám: Simulated Reality :)

(#41) bambano válasza moonman (#37) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A legújabb linuxokban meg freebsd-kben van ndis emuláció, ha minden kötél szakad, hálózati eszközöket tudsz windows xp driverrel használni. Nem lenne lehetetlen azonos drivereket csinálni a többire is...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) #40553216 válasza moonman (#37) üzenetére


#40553216
törölt tag

a Windows Update hardware drivereket frissíti?

(#43) Polesz válasza #40553216 (#42) üzenetére


Polesz
addikt

Igen tud frissíteni, persze nem mindent.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#44) Traxx


Traxx
őstag

Na itt tényleg van lemaradása a Linuxnak, kell a bornak a cégér :) Nekem apróbb copásaim voltak csak lin alatt (és vannak is, de majd az ünnepek után megyek csak panaszkodni ;] )

Nullbites júzernek szerintem jobb egy felhasználóbarát linux, mint a win...és ha az egzotikusabb hardvereket is támogatná, na meg az elterjedtebb játékok is mennének rajta, akkor tényleg kitörhetne. Csak ne legyen benne a filmben, hogy "A telepítéshez csak nyissuk meg a terminált, és..." :D Az ismerkedőket szerintem ez, no meg nagyrészt az előítéletek taszítják.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#45) moonman válasza VaZso (#39) üzenetére


moonman
titán

"Windows Update-féle driverektől"

azok pedig a gyártótól érkeznek. :)

(#46) moonman válasza Traxx (#44) üzenetére


moonman
titán

"Nullbites júzernek szerintem jobb egy felhasználóbarát linux, mint a win..."

"és ha az egzotikusabb hardvereket is támogatná, na meg az elterjedtebb játékok is mennének rajta"
pont, amit a nullbitesek szoktak... agyoncsaptad a saját állításod. :)

(#47) VaZso válasza moonman (#45) üzenetére


VaZso
senior tag

...mondtam, hogy a gyártókkal van a legnagyobb baj... :K
/Illetve azok nemtörődömségével, akarom mondani a "support" és ahhoz tartozó karbantartás hiányával.../ - azért szép, hogy a korrekt driver a neten kering és semmilyen hivatalos forrásból nem érhető el, csak hibás vagy semmi... aztán vegyen az ember másik eszközt ugyanettől a gyártótól (arról nem is beszélve, hogy ezt az eszközt használni Vista alatt nyilván teljesen esélytelen)...
- Mondjuk ez az a hardver, ami szerintem Linuxon viszont még mindig beüzemelhető lenne, bár nem néztem rajt a chipsetet. Azért Vista alatt is megpróbálnám, de szerencsére nem kell. :)

Néhány további reklám:
1
2
3

:)

[ Szerkesztve ]

(#48) moonman válasza VaZso (#47) üzenetére


moonman
titán

1: megint ott tartunk, hogy a másikat fikázzuk. Apple-stílus.
2: nem értem.
3: ez is értelmetlen, ráadásul idétlen is.

drivertéma: mondjuk én ezért szeretek brand gépet venni, ott általában nincs gond a drivertámogatottsággal. (legalábbis HP-val jók a tapasztalataim)

[ Szerkesztve ]

(#49) VaZso válasza moonman (#48) üzenetére


VaZso
senior tag

1. Nincs benne némi igazság? - Jó, mondjuk azt, hogy a Win általános elterjedsége közrejátszjat vagy Vista-ban valamivel jobb lehet a helyzet...

2. nem baj. :) A Linux is felveszi a versenyt +Vista cikizés ill. OSX... Inkább ez az Apple stílus.

3. Idétlen, ok. :) Amúgy mindennek lehet értelmet adni, csak rá kell hangolódni... manapság amúgyis erre nevelnek pl. középiskolában... :)

Amúgy ezen reklámok egyike sem a mostani "reklámkampány" része, mind régebbi pl. Novell és IBM kreálmány...

Driver: HP-nél legalább meg lehet találni az adatokat a gyártást követő egy éven túl is... ilyen volt még pl. az IBM is, ahol simán fent volt a tízéves gép leírása is (mostanában nem néztem, fent hagyták-e).

Egyébként notebookom HP (semmi bajom vele), az asztalit meg saját ízlésemnek/elvárásaimnak megfelelően raktam össze, azzal sincs gond.

...de a HP gépedhez is vehetsz kiegészítőt és ilyenkor már ki lehet szolgáltatva az ember, hogy annak gyártója mennyire okoz gondot...

(#50) dark100 válasza ngabor2 (#36) üzenetére


dark100
aktív tag

Szerintem eleg ha a Linuxot kezdik reklamozni. Semmi disztro meg anyamfule. Arra kell koncentralni, hogy a Linux a baratod, a Linux jofej, fiatalos, lenduletes, mittomen marketing marhasagok, meg ha szetnezel kicsit magad korul, kiderul hogy mindenutt ott van. Nem hiszem hogy tul sok olyan ember elne itt korottunk, aki igy vagy ugy ne hasznalna Linuxot. Akkor miert ne lehetne a gepeden is?

Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.