Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Hiába lesz jobb a proci, mivel forrasztva lesznek a notikba, így a fejleszthetőség ugrott. :W Asztali skylake procit pedig igen kevés notiba lehet rakni. :(

(#2) BgrGry válasza Fücsök007 (#1) üzenetére


BgrGry
csendes tag

Pont ezen járt az agyam, és lehet, hogy a komolyabb gamer meg maximális teljesítményre szánt darabok között majd megjelennek nagyobb számban az asztali cpu-ra épülő megoldások. Emlékszem egy régi gépre talán Asus lehetett amiben asztali 775-ös proci volt.

Uff

(#3) Fücsök007 válasza BgrGry (#2) üzenetére


Fücsök007
őstag

Tévedés, Clevo gyártotta illetve gyártja ma is az asztali procis notikat. Lényegében egy két apróságban pl. jobb bios, külsőségek, lézergravírozás stb. tér el az összes átnevezett Clevo, rengeteg más neve van a referencia Clevo típusoknak. Amire gondolsz, az a híres, itt a PH-n is tesztelt Asus W90-es noti volt, de abba mobil proci ment, csak az északi meg déli híd volt asztali. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4) kukulec válasza Fücsök007 (#3) üzenetére


kukulec
őstag

jól értelmezem, hogy nem lesz a már sklylake-hez beharangozott erős igp-ből semmi 2017 előtt?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#5) Fücsök007 válasza kukulec (#4) üzenetére


Fücsök007
őstag

A 2 magos BGA-s procikból lesz GT3-as változat 64MB eDram-mal felturbózva, de a nagyágyú GT4-es nem várható ezek szerint. :( Gondolom nincs olyan nagy igény a csúcs IGP-re jelenleg, inkább nem adják ki 2017 elejéig a GT4-es fenevadakat. :U

[ Szerkesztve ]

(#6) kukulec válasza Fücsök007 (#5) üzenetére


kukulec
őstag

nos, én vennék 110-ért i7-es procit nagy igp-vel. kis igp-vel meg szépen megvárom míg az i3 ára leesik 40 körülre. szerintem ezzel nem vagyok egyedül. mindegy, én járok jobban :)

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#7) jbush válasza BgrGry (#2) üzenetére


jbush
tag

...és Fücsök007:
Asus C90S
Anno járt nálam ilyen, mert kipurcant benne a 8600M GT. A hátuljában három, úgy rémlik, 3 vagy 4cm-es venti szívta a meleget a 775-ös E6600-ról. A kijelzőjét viszont irigyeltem, mert 1680x1050-es volt, amikor nekem még csak 1280x800 (felbontásfetisiszta vagyok).
Ami a clevókat illeti, hát, khm, nálam tiltólistán vannak. És igen, tudom, hogy pl. a Eurocom is árulta saját nevén az asztali (i7) procis verziókat, de nekem clevóval jó tapasztalatom még nem volt (azaz egy mégis: van egy régebbi, Dothan-os 17"-os gépem, amelyet szétvertek, de a lap még annak ellenére is működik benne, hogy a felső oldalán van egy viszonylag mély, húszcentis szántás).

(#8) derive


derive
senior tag

No, akkor jovore a Zen es a Skylake-E kozott fog eldolni, mi lesz a fa alatt :(((

(#9) BgrGry válasza Fücsök007 (#3) üzenetére


BgrGry
csendes tag

Nem tévedés :P

És valóban Asus C90S volt, kikerestem. Alaplapja olyan mértékben elfüstölt, hogy bontásra ítéltetett, nem ismertük a típust, csak pislogtunk amikor megláttuk az asztali procit benne :D

[ Szerkesztve ]

Uff

(#10) Fiery válasza derive (#8) üzenetére


Fiery
veterán

Skylake-E nem hiszem, hogy megjelenne jovore. Jelen allas szerint februar-marcius kornyeken erkezik a Broadwell-E (es az me'g csuszhat tovabb rendesen, legalabbis nem csodalkoznek rajta). A Skylake-E egy-masfel evvel a Broadwell-E utan erkezik, de en szemely szerint me'g a 2 ev kulonbsegen sem csodalkoznek.

Sz'al jovore a fa ala a Zen ezerszer eselyesebb, mint a Skylake-E :K

[ Szerkesztve ]

(#11) derive válasza Fiery (#10) üzenetére


derive
senior tag

Ezek szerint szerverfronton nem marad ki a Broadwell?

(#12) bmakszim válasza Fücsök007 (#5) üzenetére


bmakszim
senior tag

A Broadwell változat elég későn jelent meg, gondolom előbb azokat szeretnék elpasszolni.

(#13) berVi válasza Fücsök007 (#1) üzenetére


berVi
senior tag

Jaja, mert eddig olyan kurva surun csereltunk procit a laptopokban.

(#14) Fücsök007 válasza jbush (#7) üzenetére


Fücsök007
őstag

Erről nem tudtam, de a clevo S775 noti a jobb a kettő közül. Egyébként megnyugtatlak, hogy a mostani Clevo (és a rengeteg átnevezett) gépek közül nyugodtan választhatod az az erősebb 17 hüvelykes gépeket, nem szokott velük sok baj lenni, és a hűtésük is nagyon jó. Egyébként más gyártó nem is csinál asztali foglalattal noteszgépet, így intel fronton a többi gyártónál csak BGA procis notit építhetnek a Broadwell szériától kezdve. :O

(#15) Amacs válasza berVi (#13) üzenetére


Amacs
aktív tag

Én a sajátomban 2x, és ezt nem fogja elengedni a socket. De ezek már ki lettek tárgyalva annál a hírnél.

(#16) Fiery válasza derive (#11) üzenetére


Fiery
veterán

Az -E az Enthusiast szegmens, azaz HEDT, azaz high-end desktop. Az elvileg erkezik a Broadwellbol jovo ev elejen. Hogy a szerver verziokkal mi lesz, azzal kapcsolatban valtozatos pletykak keringenek. En a legvaloszinubbnek azt gondolom, hogy az EX (mission critical szerverek) nem lesz frissitve Haswellrol Broadwellre, csak az E, EN (belepo szintu szerverek) es EP (mainstream 1P/2P szerver). De a Kaby Lake amugy is megkavarta a kartyakat, sz'al siman lehet, hogy a Skylake-E/EN/EP/EX vonalat ugy ahogy van, arrebb toltak 1 evvel, es akkor boven lesz a Broadwell-E/EN/EP/EX-nek kifutni magat. A Skylake-E/EN/EP/EX a szokasosnal is jobban kulonbozik a "sima" Skylake vonaltol, pl. AVX-512F tamogatas, ennelfogva pedig teljesen realis lenne, ha a Kaby Lake-kel egy idoben (vagy egy kicsivel utana) jelenne meg, es idoben nem a "sima" Skylake-kel futna egyutt, hanem a Kaby Lake-kel ill. a Cannonlake elso fecskeivel. Sot, azon sem lepodnek meg, ha a Skylake-E-bol kimaradna az AVX-512F tamogatas, es csak a szerver verziok kapnak meg ezt a feature-t. Sajnos az Intel tovabbra is hajlamos az AVX utasitaskeszlet mentén szegmentalni a CPU-kat :(

[ Szerkesztve ]

(#17) Oliverda válasza derive (#11) üzenetére


Oliverda
félisten

Augusztusban kérdeztem rá erre egy német intelesnél. Mosolyogva nagyjából annyit mondott, hogy ők sosem állítottak olyat, hogy szerver fronton kimaradna a Broadwell.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#18) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Iris Pro márkanév köré épített csomag a Skylake felhozatalból hiányzik"
Ez azt jelenti hogy Skylakeből ilyenre már ne is számítsunk? Leginkább notiban érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#19) Fiery válasza Dr. Akula (#18) üzenetére


Fiery
veterán

Elobb-utobb lesz. Vagy ki tudja... Lehet, hogy csak a Kaby Lake kapja meg az eDRAM-ot?

(#20) Dr. Akula válasza Fiery (#19) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hát ez a kérdés. :) Tervezek váltani X230-ról, nem vettem T450-et, mert mindjárt itt a Skylake, nemtom érdemes-e várni egyáltalán a csodára, vagy mindig csak "majd legközelebb".

(#21) Spirit


Spirit
őstag

Ebből nekem az a hír,hogy lehet, hogy 2018 év vége felé érdemes lesz lecserélni a 4,5Ghz-es i5-ös Sandy Bridge-et.

(#22) tibaimp válasza Fiery (#16) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Azt esetleg lehet tudni, hogy a következő HEDT platformok hány magosak lesznek? Marad a 6-8 + ht vagy már jön a 10 esetleg több?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23) Fiery válasza tibaimp (#22) üzenetére


Fiery
veterán

Nem, ezt sajnos me'g nem lehet tudni. En 6+8+10 magos HEDT CPU triora tippelek, es arra, hogy a 10 magos verzio elrugaszkodik a jol bevalt 999 dollaros artol, es inkabb 1199 vagy 1299 dollar lesz majd. A desktop PC-piac egyre inkabb arrol szol, hogy egyre kevesebben vasarolnak uj PC-t, de azokbol a lehet legtobb penzt probalja minden komponens gyarto kisajtolni. Egyre tobb a gamer alaplap, gamer notebook, gamer akarmi, es egyre nepszerubbek az igazan draga komponensek is. Ebbe a trendbe jol illeszkedne egy me'g durvabb aru HEDT proci, plane mivel ugy tunik, mostantol Xeont csak szerver/ws lapba lehet majd illeszteni. Manapsag sokan azzal kerulik ki a "csupan" 8 mag "hatalmas problemajat", hogy HEDT alaplapba Xeont raknak.

[ Szerkesztve ]

(#24) tibaimp válasza Fiery (#23) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, köszi. A xeon cpu-kal kapcsolatban nem tudom megítélni, hogy igazad lehet-e. Az én lapomban még simán megy xeon cpu (a lap kompatibilitási listája szerint) és van köztük 12 magos is :C
Jó persze, nem mintha kellene.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#25) Fiery válasza tibaimp (#24) üzenetére


Fiery
veterán

Sajnos az a gyakorlat, hogy a Xeon procik mukodnek sima desktop lapokban is, hamarosan a múlté :( Az Intel -- velhetoen fokent az eros konkurencia hianya miatt -- egyre szorosabbra fogja a gyeplot, es egyre inkabb meg fogja akadalyozni az ilyen "okos" megoldasokat. Xeonhoz olyan alaplapot kell majd venni, amin workstation vagy szerver chipset van, ami nyilvan tobb $$-t hoz a konyhara az Intelnek.

(#26) Oliverda válasza Fiery (#25) üzenetére


Oliverda
félisten

Erről van már valami konkrétum is vagy csak pletyka/találgatás?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27) Fiery válasza Oliverda (#26) üzenetére


Fiery
veterán

Idezet a PH-s cikkbol --> Hivatalosan is elérhető a munkaállomásokba szánt Skylake

"Az Intel fontos módosítása a korábbi évekhez képest, hogy az új Xeonokat hagyományos, asztali piacra szánt vezérlőhíddal már nem lehet majd működtetni, így mindenképpen speciálisan munkaállomásokba szánt alaplapot kell vásárolni a fejtebb említett vezérlőhidak egyikével. Bár az LGA1151-es tokozású Xeonok lábkompatibilisek az asztali piacra szánt hagyományos alaplapokkal is, viszont ezekbe olyan mikrokód van betöltve, ami visszautasítja a Xeon processzorokkal való bootolást, és ez a speciálisan workstation modellként eladott, Z170-es vezérlőhidat használó alaplapokra is vonatkozik."

Hivatalos info nincs arrol, hogy ez vonatkozik-e a Broadwell-E/EP szeriara is, de meglepodnek, ha ott a regi, "liberalis" vonalat vinné tovabb az Intel.

(#28) Oliverda válasza Fiery (#27) üzenetére


Oliverda
félisten

Értem. Tehát ASRock lapokban menni fognak.:D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.