Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

HP400-al szemezek már egy ideje. Ha egyszer lapot fogok váltani, és a mostani cooler-em felfogatása nem lesz megfelelő, akkor valszeg' ezt fogom venni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2) #25954560 válasza AxBattler (#1) üzenetére


#25954560
törölt tag

erdekes, hogy egy 6 eves hutorol van szo, de csak most er ide. netes tesztek alapjan jobb tud lenni, mint az etalon noctua l9i, sokkal olcsobban. nem csoda, ha ilyennel tervezel.

(#3) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

HX6250-es tetszik, jó kialakítás és halk is mellé. Mondjuk furcsa hogy az ASUS X99 Deluxe deszkájával szerepel a képen. Ami szintén nem mai darab /6-7 éves lehet/. Ezek szerint ez is késett kissé. :DDD

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#4) AxBattler válasza #25954560 (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem gondoltam, hogy ennyire jó, de akkor szupi.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5) sb válasza #25954560 (#2) üzenetére


sb
veterán

Ezek baromi jónak tűnnek.
A súlyukon meglepődtem, az már eleve jó teljesítményt sugall. 36mm és majdnem 400gr? A CR-701 pedig 570?
A "nagygépben" Brocken 2-őm van, 14-es ventivel és a házból kilógó féltégla: 840gr.

Amikor aktuális volt kisebb gépbe, eleve olyasmit kerestem ami, egyszerű top-flow, esetleg hőcsővel megtámogatva és simán rámennek a normál ventik. Nem nagy kérés szvsz mégis elég kicsi a választék normális árban.

Mivel nem extra kicsit kerestem a CR-701 szimpibb, de ez már igazából overkill lenne nekem kisebb gépbe, 35-45W-os cpu-k mellé. Ha nagyobb kraft kell akkor viszont jó tudni, hogy van ilyen is.

[ Szerkesztve ]

(#6) #16939776


#16939776
törölt tag

Egész különleges lett az a CR-701. Íme a példa arra, hogy meg lehet oldani a gyakorlatban azt, hogy a lamellák és a hőcsövek egymással párhuzamosan fussanak.

:))

[ Szerkesztve ]

(#7) yericho800


yericho800
aktív tag

Hx 6250 tetszik :)
Be fosik a 240 lite, jöhet is :K

R5 3600 4,2ghz -32gb tridentz neo 3600mhz - asrock phantom 6800xt

(#8) yericho800


yericho800
aktív tag

Árak?

R5 3600 4,2ghz -32gb tridentz neo 3600mhz - asrock phantom 6800xt

(#9) DanielLong válasza sb (#5) üzenetére


DanielLong
senior tag

Még 2018 novemberében vettem CR701-et a mITX házamba. Jó hűtő volt, megbirkózott a Ryzen 2600-zal. Viszonylag hamar aztán túladtam a gépen, így hosszabb tapasztalatokat nem tudok megosztani.

(#10) sb válasza DanielLong (#9) üzenetére


sb
veterán

Köszi!

(#11) AxBattler válasza #16939776 (#6) üzenetére


AxBattler
félisten

Erre a CR-701-re gondolsz?
Itt hol futnak párhuzamosan a hőcsövek és lamellák?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#12) Acélfarkas válasza AxBattler (#11) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

A cikkben szereplő képen pl., ami valószínűleg hibás renderkép. Az téveszthette meg Duracellm..-t. De ha megnézed az általad linkelt gallériát, ott is szerepel több olyan renderkép. Arról nem is szólva, hogy az a fajta elrendezés lehetetlen lenne a legtöbb lamella számára, hogy a hőcsövekhez csatlakozzon.

[ Szerkesztve ]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#13) AxBattler válasza Acélfarkas (#12) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, akkor a szélső lamellák csak a levegőt terelnék, dísznek... :)
Egyébként szerintem nem hibás a renderkép, hanem 3 oldalt található egy körbefutó, sötétebb árnyalatú, hajlított lemez, ami oda van csavarozva a szélső lamellákhoz... az lehet a szerepe, hogy nem engedi oldalra kiszökni a levegőt, hanem gondoskodik róla, hogy a 120mm-es venti teljes légárama telibe' átmenjen a lamellák között, és csak alul, a procifoglalat mellett közvetlenül "terüljön szét".

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14) Acélfarkas válasza AxBattler (#13) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Hibás az, nézd meg jobban a cikkben lévő képet, +a linkelt galériában az összes hasonló fotót. A forgó ventilátor mögötti részeken tisztán látható a kifogásolt párhuzamosság.

[ Szerkesztve ]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.