Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#94) scarbantia válasza KFORboy (#68) üzenetére


scarbantia
aktív tag

"A felhasznált kijelzők minősége hagy bőven kívánnivalót maguk után..."

Nem vagyok egy új szériás ThinkPad rajongó, de soha nem voltak még ilyen jó kijelzők ThinkPadben mint manapság! Mondom ezt úgy, hogy volt QXGA és UXGA IPS FrankenPadom is!

1. Minden szériába elérhető az IPS panel.
2. Felbontás minden méretben bőven kielégítő. (FHD, QHD, 4K)
3. Színtér legtöbb esetben tudja az sRGB-t, vagy akár az AdobeRGB-t 100%-ban.
4. A legtöbb modellben PWM mentes az IPS panel!
5. 8bit-es színmélység.
6. Opcionálisan OLED kijelző is létezik.

Mi kell még?? (tudom már meg is írtam, 15", 4:3 4096x3072, IPS, 10bit, wide gamut, A-TW polarizátor. :) )

Ezzel szemben mi volt évekig? Sírtuk vissza a 4:3-as IPS paneleket, amik tudták az sRGB 60%-át, és 6bit-es színmélységet. Öregedett bennük a CCFL cső, se fényerő, se normális kalibrálás nem volt egy idő után.
Akadt még a T61p LG-Philips WUXGA panelje, ami tűrhető volt, meg később a W széria FHD TN panelje, ami betekintési szögben visszalépés volt az LG-Philips után, és wide gamut mellett tudott 6bit-es színmélységet, egy átlag szürkeskálát nem bírt megjeleníteni vörös-zöld elszíneződés nélkül, kalibráció után. Az X szériában akadt még IPS, 6bit, gagyi színtér, kis felbontás. A többi egy hulladék volt, borzalmas színekkel, a TN-ek legalja, 200Hz-es PWM-el, az sRGB kevesebb mint felét lefedő teljesen fals színű szürkéskék kijelzők.

Most meg ott a P51, 4K, PWM mentes, IPS, 8bit, wide gamut.

Szóval ha valami, akkor ez végre jó, a létező legjobb laptop panel jelenleg ThinkPadben van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.