Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Raysen623 válasza Hieronymus (#44) üzenetére


Raysen623
addikt

Szóval a kereskedők nem tudják befolyásolni a vásárlókat? Hát szerinted... Bármelyik Aqua boltba bemész azzal kezdik, hogy Intel és Nvidia, mert nekik is az van és semmit nem tesznek azért hogy a vásárló véletlenül is objektív tájékoztatást kapjon a piros márkáról, ami van olyan jó otthoni használatra mint az 1,5x drágább (és ugye ezáltal neki nagyobb árbevétel).
Ott feszítenek NV pólókban meg amit el lehet képzelni. Ezt úgy hívják hivatalosan hogy gyártói marketing annak minden eszközével együtt. Hiába gyártanak piros oldalról jó terméket ha továbbra is azt hiszik, hogy az eladja magát. Nem fogja. Brand-et kell építeni a termék köré és marketinget amivel már el lehet adni. Ez a távolkeleti felfogás e téren nem elegendő.
Azok vesznek AMD termékeket, akik jól tájékozottak és/vagy tisztában vannak a saját szükségleteikkel és annak megfelelő értékben akarnak csak költeni.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#52) Alchemist


Alchemist
addikt

[link]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#53) vicze válasza Alchemist (#52) üzenetére


vicze
félisten

Igen? Ezek a régi 70-es sorozat, a 80-as csak áprilisban lesz.

(#54) KFORboy


KFORboy
senior tag

Az E széria nem ThinkPad... illetve míg nem kerül vissza régi megszokott komfortos billentyűzet, a magnézium váz és a hülyeálló megbízhatóság, a minőség amit valóban MINŐSÉG néven ismerünk addig meg végképp nem lesz ThinkPad.

AMD-val szerelt notebookot meg már bármelyik gyártótól lehet kapni... ebben nincs hír...
Majd ha valóban ThinkPad-be kerül... akkor lesz hír !

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#55) Dr. Akula válasza KFORboy (#54) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Meg a normális, nem hátracsúszós kijelző.

(#56) Chaser válasza KFORboy (#54) üzenetére


Chaser
titán

már a t széria is messze van tp-től, hülyeálló megbízhatóság rég elmúlt:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57) Dr. Akula válasza CPT.Pirk (#49) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem az AMD, hanem a Lenovo kúrta szét a márkát, már nem jelent semmit a Thinkpad név. Mostmár felesleges abba bármit is rakni, addig kellett volna, amíg többet jelentett egy Acer-Asus-MSI konzumer brigádnál. Ezt már kenhetik arannyal is... :)

A TP legnagyobb problémája hogy már nem jelent minőséget. Nincs rollcage, nincs normális billentyűzet, nincs megfelelő merevítés (pedig a fedélmerevítés 3 fillérnél nem sokkal kerülhetett többe), alaplapra heggesztett memória (véletlenül se lehessen több rammal dual channelezni). Csak az ára ami bc. De aki ennyit kiadna érte, az azért meg is nézi mire költi el, és joggal teszi fel a kérdést hogy ezért? pénzt?.

[ Szerkesztve ]

(#58) vicze válasza KFORboy (#54) üzenetére


vicze
félisten

Szeptember óta elérhető az A sorozatú Thinkpad, amik ekvivalensek a T-vel. Fentebb linkelték.

(#59) Tidus válasza Reggie0 (#40) üzenetére


Tidus
addikt

Pont az elmúlt egy évről beszélek, a Ryzen és a TR4 világáról.

(#60) CPT.Pirk válasza Dr. Akula (#57) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Így már világos miről írtál az előzőben.

1-2 éve volt riport itt a PH!-n a TP-k főtervezőjével, azt olvastad? Mikor kérdezték arról, hogy pl. a kék enterrel, normális hagyományos billentyűzetel meg a hasonló igazi TP-s dolgokkal adnának-e még ki gépet a régi TP rajongók számára, akkor valami olyat válaszolt a faszi, hogy "érdekes felvetés".

Na ott látszott, hogy el kell felejteni azt, ami régen volt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61) Dhampir válasza Dr. Akula (#47) üzenetére


Dhampir
félisten

AMD procit eddig csak gagyinotiba raktak.

Nem éppen, lásd például a jelenleg újonnan is kapható HP EliteBook 745, és 755 (G3 és G4) típusokat.
A Lenovonál például az Edge-k kaptak korábban AMD procis verziót is.

(#62) Alchemist válasza CPT.Pirk (#60) üzenetére


Alchemist
addikt

Kiadták, de csak a T420-as billentyűzet utal a hagyományos megoldásokra.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#63) Dr. Akula válasza Dhampir (#61) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az Edge az pont a gagyi kategória. Még Thinkpad se volt, csak úgy hívták, de mostmár a rendes Thinkpad se ér semmit. Sajnos. Kár érte, jó ügynök volt.

(#64) Dhampir válasza Dr. Akula (#63) üzenetére


Dhampir
félisten

Sajnos igen.

(#65) KFORboy válasza vicze (#58) üzenetére


KFORboy
senior tag

Pls... hagyjuk már...

T550:

T500:

Ekvivalensek egy sapka fosHal egytől egyig...

T500-W500 volt az utolsó ThinkPad... az is amiatt mert az IBM tervezte, a lenovo meg legyártotta miután átvették a placcot.
Erről ennyit !

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#66) vicze válasza KFORboy (#65) üzenetére


vicze
félisten

Hát nézzük csak...

T500:

T510:

T520:

T530:

T540:

Ezután kerül integrálásra a keret a billentyűzet és alsó fedőbe, ami már nem műanyag mint T540-ig, hanem fém.

T550:

Csak a szokásos értelmetlen következtetések...

(#67) Chaser válasza vicze (#66) üzenetére


Chaser
titán

fedlapot is követhetjük, 500-nál még volt benne rollcage, 510-nél már nem
és 500-ig az összeépítés is más volt, az ibm kb az emberi felépítésre alapozott, rollcage a csont, azon belül vannak belső szervek, külső műanyag a hús, és ez tökéletesen működött is
540 már nesze semmi, fogd meg jól

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68) KFORboy válasza vicze (#66) üzenetére


KFORboy
senior tag

Te frankón meg vagy huzatva...

Mi műanyag? Ahol műanyag van a ThinkPad-den ott belül/alatta fém volt mindig is...
Azzal a papírvékony nyeklőnyakló fene tudja mivel meg igazán béna példálózni...
Még mindig egy sapka fos és semmi anyag nincs bennük, ne akarj meggyőzni se engem se azt aki a 90'-es évek óta használja ezeket a gépeket és tudja mi a valódi ThinkPad életérzés !

A rollcage egy rossz vicc, a gépek masszívitása nevetséges.
LCD ugyanígy nincs már védve, mert a vékonyítás miatt ott is feláldozták a minőséget és a masszívitást.
A billentyűzet egy marék homokot nem ér... még ha csak figyelmen kívül is hagyjuk azt, hogy szigetes kialakítás, az egész egy tejfölös doboz, "webble-wobble" hulladék, rossz nyomásponttal... appropó, benyomod közepén vagy bárhol és az egész billentyűzet tálca behorpad/benyomódik mert levegővel van kitámasztva vagy az általad sztárolt papírvékony "fém deklivel"... de legalább világít...
A felhasznált kijelzők minősége hagy bőven kívánnivalót maguk után...

Lassan már a hűtőrendszeren, a szerelhetőségen is spórolnak, plusz a maximális integrálás is kezd egyre divatosabb lenni...

Monca, hol ThinkPad ez már? Azért mert rá van írva? Adok neked egy papírlapot, rá írom 47 000 HUF, akkor az 47e Forint? Mert kb ennyit érnek az új "ThinkPadek", semmivel sem különbek mint bármelyik másik gyártó notijai, csak 5x annyiba kerülnek mert az évtizedekig épített brandet lovagolják...

Az összes ThinkPad olyan volt, hogy egy felnőtt férfi ráállhatott és semmi-de semmi baja nem esett a gépnek, meg se kottyant neki...
Ezt most játszd el, bármelyik újabb "ThinkPaddel" ! :)

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#69) Chaser válasza KFORboy (#68) üzenetére


Chaser
titán

nagyon sok sztori keringett anno, miket éltek túl, többek között tüzet, igaz h szétolvadt a burkolat, de bekapcsolták és működött, reptéri "létra" tetejéről repülést, több emeletet, műanyagok szétpattantak, kijelző esetleg berepedt de működött, volt itteni beszámoló is sok, valaki mosogatógépbe rakta a billzetet és kimosta:d - az mondjuk nagy mák volt h túlélte -, mai napig kicsit hiányzik az ips kijelzős t60, nekem az az utolsó igazi tp 4:3-mal,a "fekete doboz" ( : volt nekem belőle még ibm logós is, ha jól rémlik ettől a szériától tette rá kezét a lenovo, és t61/t500 még zömében ibm tervekre épült
maiak jobb konzumer szint, jó esetben, van gamer gép ami kiröhögi őket, a híres system updatet is addig csesztették amíg a jól működő funkciói el kezdtek nem jól működni, nem tudom sw-es akku szabályzás megmaradt-e, az is tp kiváltság volt

szerk: én az x200-amat tapostam meg párszor a pici 100 kilommal ( : abban nagyon ütött a bele hackelt ips-affs bh panel

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70) vicze válasza Chaser (#67) üzenetére


vicze
félisten

El kell szomoritsalak, de már a T60-ban se volt, ahogy kb. a T500 az egyetlen amiben volt az utóbbi 15évben.

@KFORboy: látom nehezen veszi be a gyomrod a valóságot, sajnálatos. A T60-nál is belvárosa az IBM, a minőséget?
Most is ugyan úgy ráállok neked bármelyikre ha szeretnéd, nem egy nagy mutatvány.

A városi legendák legendák maradnak...

[ Szerkesztve ]

(#71) KFORboy válasza vicze (#70) üzenetére


KFORboy
senior tag

Szimplán allergiás vagyok a f@xságokra... :U

Állj rá, hajrá ! :K
Aztán azzal a lendülettel kaphatod is szét mert valami biztos megsínyli !

Nem városi legenda hanem megtörtént tények, amik engem és a ThinkPad-ekkel folytatott közös munka folyamán megtörténtek;

-Fejmagasságból (186cm magas vagyok) jobb sarkára esett egy T500 betonra !
Lepattant a műanyag HDD takaró fedél meg némi műanyag a sarokról, ezeket könnyen lehetett ragasztani.
A gép még megvan, akár képeket is tudok küldeni, hogy további 3 és fél év meló után hogy néz ki jelenleg :")

-Lezúgtam 2015-ben Peacehaven-ben egy 45°-os erdős sziklás lejtőn hátizsákban egy X61-el, pár fotós holmival.
A végeredménye az lett, hogy a combcsontom megrepedt, egy Nikon 24-70mm F2.8 szét ment, még egy CF kártyám is ketté tört, pedig az nem egy egyszerű dolog !
Az X61-et meg le kellett törölgetni és ennyi !

-Izland, sátras kitelepülés... tudjuk, hogy vannak csodás forró vizű patakok, amikből sok gőz is ered és emellett a környezeti hőmérséklet 2 és 7 fok között változott.
A céges MEKBÚK bekapcsolás után nem sokkal, kimerevedett képpel meghalt, force off után bekapcsolni sem akart.
A T500-am amit szerencsésen magammal hoztam, mind a 4 napot aktívan végig dolgozta mellettem hiba nélkül !

-Még egy T500 moment, háztartási jelleg; Noti földön, macskám kiakar menni az erkélyre én meg indulnék elkapni, hogy ne tegye és teljes erőmből belerúgok a kijelző fedlapba, de úgy, hogy azzal a lendülettel fénysebességgel is zárult/csapódott le.
Az egész után szétszedtem, megnéztem a zsanér rögzítési pontokat, stb... de semmi baja nem volt.

Csak, hogy pár említésre méltót bedobjak a tapasztalataimból.
Az, hogy rá lehet állni és semmi baja nem lesz, az totál átlagos dolog ! A legújabbak közül meg örülhetünk ha egy is következmények nélkül megúsz egy ilyen mókát !

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#72) vicze válasza KFORboy (#71) üzenetére


vicze
félisten

Ki ír f@szsagokat, mikor azt módja, hogy T500 után nem volt, belső merevítő mikor még 4évig tök ugyanazt építették be? Ha allergiás vagy a f@szsagokra akkor előbb kezeld a saját kiütéseidet...

Hány újat ejtettél le? Ja hogy egyet se és megy a levegőbe beszélés, ennyit a f@szaágokról...
Ebből egyértelmű a következtetés, hogy az újabb az szar.

(#73) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

Végree :R 3 éves a munkatársam gépe (A4 5000m) elvannak vele még nem panaszkodott.

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#74) stratova válasza Jon Mathias (#73) üzenetére


stratova
veterán

Türelmes ember, nagy erény részéről :)

(#75) Apollyon válasza Jon Mathias (#73) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem használja? :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#76) Jon Mathias válasza Apollyon (#75) üzenetére


Jon Mathias
senior tag

Minden nap sőt a gyerekek játszanak is vele (sims 3) azért a 8gb ram +ssd besegít. ja és a quake 3 hasít :D Általános célra használja böngészés, socialnetworking bullshit és a többi.

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#77) vicze


vicze
félisten

Amúgy Lenovotól már van megvásárolható (nem itthon) AMD-s konzumer opció, jóval olcsóbban.
Az A875 valahol 850$ körül fog nyitni, ha nem felette.

Mondjuk az egyértelmű, hogy az AMD-nek szállítási gondjai vannak a mobil platformmal. Az US oldalon csak 2700U elérhető, míg az angolon van 2500U is, nagyon összevissza van a kínálat régiónként.
Elég egyértelmű, hogy a gyártók ezért nem építenek rá modelleket, pl. a Dell teljesen kihagyta.

(#78) solfilo válasza vicze (#77) üzenetére


solfilo
veterán

Pont valamelyik nap olvastam, hogy a Dell is épít hamarosan Ryzen APU-ra.

mod: meg is van, hol láttam: [link] :)

mondjuk az elég fura, hogy csak 17 colosakat jelentettek be, mi lesz a kisebbekkel? :F

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#79) vicze válasza solfilo (#78) üzenetére


vicze
félisten

LOL, úgy 1hete volt hír, hogy kihagyják. :DDD Ah "hírek"...

[ Szerkesztve ]

(#80) apatyas válasza vicze (#79) üzenetére


apatyas
Korrektor

Így kétszer beszéltek a Dellről, nem egyszer...

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#81) pengwin válasza vicze (#79) üzenetére


pengwin
addikt

Eddig tartott a Dell CTO szerződése az Intellel ;)

Nekem nagyon gyanús, hogy egy hanyatló / zsugorodó / stagnáló piacon a PC OEM-ek nem akarnak ráugrani az egyetlen lehetőségükre, hogy tartósan csökkenthessék a költségeiket. Most elég jó az AMD ahhoz, hogy megérje azt venni, vagyis az OEM-ek simán versenyeztethetnék a két chipgyártót, őgyelve a kb. egyensülyi helyzet fentartására. Ezáltal sokkal jobb feltételeket tudnának teremteni saját maguknak.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#82) hallador válasza pengwin (#81) üzenetére


hallador
addikt

Szerintem ezzel az a baj, hogy ez nem így van. Az AMD az összes esélyét a mobil piacon ellőtte az elmúlt 20 évben. Egyet sem tudott kihasználni, a cégek ezt nem szeretik. Pláne a nagyobbak nem szeretik. Most kiadnak egy szériát ami esetleg még nem rossz, majd a következő, vagy a harmadik kiadásnál az AMD fogja magát leáll a fejlesztéssel, mint ahogy ezt tette a K7, K8, K10-el is majd ennyi. Erre nem lehet építeni vállalati infrastruktúrát desktop szinten. Az otthoni felhasználóknál ez elmegy, de a nagyok, nem az otthoni felhasználókból élnek elsősorban.
Az AMD-nek nincs semmilyen központi vállalati Desktop infrastruktúrája, mert megbízhatatlan volt az elmúlt 20 évben. Ha én nagy cég lennék, én sem építenék komolyabb vállalati infrastruktúrát az AMD chipekre.
Kb a HP fixen tartotta eddig az AMD-s üzleti vonalat.. Senki más. Nem gondolom, hogy a HP sikereresebb termékei közé tartozna...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#83) pengwin válasza hallador (#82) üzenetére


pengwin
addikt

Milyen vállalati infrastruktúráról beszélsz?
Nem szerverekről van most szó, hanem desktopról... hol érinti a Ryzen 3/4 milyensége egy Ryzen 1-es notebook használhatóságát?

"Az AMD az összes esélyét a mobil piacon ellőtte az elmúlt 20 évben."
Erről meg csak annyit, hogy nehéz úgy fejleszteni egy termék sokadik generációját, hogy közben az OEM-eket megkeni az Intel, amiért évekkel később kap egy nevetséges bírságot.

Az ugye megvan, hogy amikor utoljárta volt az AMD-nek versenyképes terméke, akkor a Dellnek nagyobb bevétele volt az Intel rebate-jeiből, mint a tényleges eladásokból?

Elfogadom, hogy a cégek bizonytalanok az AMD-vel kapcsolatban, de ezt ne próbáljuk már 100%-ban az AMD hibájának beállítani, és végképp ne akard teljesen objektív álláspontként tálalni.

Üdv, pengwin

(#84) hallador válasza pengwin (#83) üzenetére


hallador
addikt

Milyen vállalati infrastruktúráról beszélsz?

Na látod ez az, csak kicsiben gondolkodunk, de vissza szólunk, hogy nagyobbnak látszódjunk...

Nyilván az AMD 36 éves microchipekre vonatkozó történelme alatt mindenki megkent mindenkit csak, hogy szegény AMD ne boldoguljon, na nagyjuk ezt a magyaros sarkosságot.

Erről meg csak annyit, hogy nehéz úgy fejleszteni egy termék sokadik generációját, hogy közben az OEM-eket megkeni az Intel, amiért évekkel később kap egy nevetséges bírságot.

Mi köze van ennek ahhoz, hogy az AMD amit eddig kifejlesztett abba beletojt? Nem értem az összefüggést...

Elfogadom, hogy a cégek bizonytalanok az AMD-vel kapcsolatban, de ezt ne próbáljuk már 100%-ban az AMD hibájának beállítani, és végképp ne akard teljesen objektív álláspontként tálalni.

Eddig Te beszéltél 100 %-ékról.Ne próbáljuk már meg beállítani, hogy mindenki hibás csak az AMD nem...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#85) Raysen623 válasza hallador (#84) üzenetére


Raysen623
addikt

Nem lehetséges, hogy nem fogalmaztál elég tisztán elsőre és ezért értette azt amit? :U Nem az utolsó eset lenne itt a fórumon.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#86) hallador válasza Raysen623 (#85) üzenetére


hallador
addikt

Már mire gondolsz elfogadom a kritikát, sőt legközelebb változtatok is ezen, de melyik résznél nem fogalmaztam tisztán?

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#87) Raysen623 válasza hallador (#86) üzenetére


Raysen623
addikt

Speciel én két esetet látok:

1. Az általad "nagyobbaknak" hívott vállalatoknál a számítógép beszerzésről és arról melyik gyártótól veszik a gépeket a helyi IT szakember dönt. Az esetek többségében ezekbe az emberekbe bele van verve az Intel mint gyártó és csak azt választják, nem is néznek mást. Innentől kezdve tök mindegy milye van a másik gyártónak, hiába készít hasonlóan jó terméket olcsóbban, nem fogja érdekelni a vállalati döntéshozót mert nem is fog róla tudni. Márpedig ha egy termék több cikluson keresztül nem fogy valami miatt, akkor egyszerűen lelövik a gyártást a gyártónál, innentől kezdve pedig őket nem lehet okolni közvetlenül csak közvetve. Gondolok itt az elmaradt marketing munkára és akár "kenőpénzekre".
HP mellett én végre a Dell-nél is láttam AMD konfigot, habár sajnos Workstation-t nem. Kérdés pedig vajon miért nem? Megvan hozzá a szükséges komponens AMD oldaláról, mégis kizárólag Intel WS gépek vannak vállalati Desktop megoldásként ajánlva. Külön oknyomozást lehetne tartani abból hogyan fordulhat ez elő és egy gyártó miért csinálja meg ezt.

2. AMD-nek nincs központi vállalati desktop infrastruktúrája. Mit értesz ez alatt? Készítsen saját brand terméket erre a célra? Nem emlékszem hogy az Intelnél lenne ilyen. Csak azt látom hogy úton-útszélen a fos U-s végű Intel procik vannak a mobil gépek zömében. Nekem meg ne mondja már senki, hogy nincs igény vásárlói oldalról egy remek AMD APU-s megoldásra az új Ryzen-Vega kombóból, ráadásul olcsóbban, vagy közel azonos árért. Itt is úgy tűnik számomra és érthetetlen, hogy a gyártók nem készítenek AMD build-eket kellő számban mobil platformon sem. Kereslet van rá, a piac azonban érdekes módon nem akarja kielégíteni ezt az igényt, ami kapitalizmuséknál kissé fura. Az más kérdés mennyire nem folytat agresszív üzletpolitikát az AMD, míg az összes amcsi gyártó rendkívül durván tolja ezt az oldalt.

Úgy gondolom ezek ha nem is ilyen bőlére eresztve elfértek volna a mondandódban.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#88) hallador válasza Raysen623 (#87) üzenetére


hallador
addikt

Na igen és ha belegondolok igazad van, nem volt türelmem kifejteni, és ez az én saram.

Az általad "nagyobbaknak" hívott vállalatoknál a számítógép beszerzésről és arról melyik gyártótól veszik a gépeket a helyi IT szakember dönt.

Itt én gyártót értettem, nem vállalatot, alaphelyzetben az Intel mint olyan azért jobban elterjedt, mert a gyártók nem foglalkoznak az AMD-vel. A HP az egyetlen, de Ő sem igazán érdekelt a nagyvállalati AMD terítésben.

Megvan hozzá a szükséges komponens AMD oldaláról, mégis kizárólag Intel WS gépek vannak vállalati Desktop megoldásként ajánlva. Külön oknyomozást lehetne tartani abból hogyan fordulhat ez elő és egy gyártó miért csinálja meg ezt.

Szerintem ez nem ennyire egyszerű. Az AMD-nek nincs olyan infrastruktúrája, amire, ha felteszel egy Windows 10-et. akkor az pöcre menni fog, de legalább megismeri tegyük fel a Network adaptert, amivel már pxe boot mehet. ez az egyik baj, a másik baj, hogy az AMD processzorai, és a hozzá tartozó architechtúrák gyengébben szoftverezettek mint az AMD cuccai. Windows Linux szempontból. Nem beszélve arról, hogy a gyártói szoftverek Adobe, Autodesk, stb az intelt preferálják. Szóval itt nem csak arról van szó, hogy az vállalat nem azt veszi meg, hanem arról is, hogy a szoftvergyártók sem annyira ugranak és a nagyobb baj itt van.
Ott az Intel E3/E5-as XEON családja, nem valószínű, hogy gyorsabb, mint az Epyc, csak ameddig az Intel e-köré egy komplett üzletágat épített az Epyc egy fogalom, de én sem a HP, sem a DELL sem egyik nagynál nem láttam még, mint Workstation. DL385 Gen10 van már.

AMD-nek nincs központi vállalati desktop infrastruktúrája. Mit értesz ez alatt? Készítsen saját brand terméket erre a célra? Nem emlékszem hogy az Intelnél lenne ilyen

Centrino, vPro komponensekkel rendelkező PC-k (Nic, Cpu, Szoftver). Az intel már 12 éve rendelkezik ilyennel, amit az oprendszerek is támogatnak. A komolyabb AMD-és business PC-kben (ProBook 6x5, EliteBook 8x5) ugyan business broadcom NIC-ek vannak, azért nem egy i210 vagy egy I219-LM.

Csak azt látom hogy úton-útszélen a fos U-s végű Intel procik vannak a mobil gépek zömében. Nekem meg ne mondja már senki, hogy nincs igény vásárlói oldalról egy remek AMD APU-s megoldásra az új Ryzen-Vega kombóból, ráadásul olcsóbban, vagy közel azonos árért.

Nagyon szép elmélet, mutatsz olyan Notebookot, ami minőségben felveszi a versenyt egy Inteles versenytárssal, és AMD Apu van benne? Nagyon szép a cikk, aminek a topikjában vagyunk, csak éppen Magyarországon, és a világ nagy részén ilyen gépek nem lesznek. Nincs választék, nem lehet kapni innentől kezdve a fos U-s végű processzor kb 100 %-ig érv a vétel mellett...

Itt is úgy tűnik számomra és érthetetlen, hogy a gyártók nem készítenek AMD build-eket kellő számban mobil platformon sem.

Ha én nagy gyártó lennék én sem készítenék. Az AMD az elmúlt 30 évben megbízhatatlan volt Mobile PC fronton, asztali PC szinten még csak csak.

Kereslet van rá, a piac azonban érdekes módon nem akarja kielégíteni ezt az igényt, ami kapitalizmuséknál kissé fura. Az más kérdés mennyire nem folytat agresszív üzletpolitikát az AMD, míg az összes amcsi gyártó rendkívül durván tolja ezt az oldalt.

Nincs rá kereslet. Ami van, az az Acer kielégíti. Ha lenne erre igény, akkor ezt gyártanák, az nem nyugtatja meg a nagy gyártókat, hogy éppen van egy 2 hónapos fellángolás. Majd utána meg nincs. Ahogy én látom az AMD megmarad a Játék piacon, és a konzumer piacon. Valamint a szerver piacon természetesen. A Business PC piac várat magára. Én is sajnálom, de ahogy említettem én sem kezdenék gyártani csak azért AMD-s PC-ket mert szimpatikus.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#89) Raysen623 válasza hallador (#88) üzenetére


Raysen623
addikt

Utolsó bekezdéshez: szerintem meg van rá kereslet. Amit eddig olvastam az új Ryzen APU-s mobil megoldásról, az igen pozitív mint vásárlói megelégedettség. Mindezt itthoni weboldalakon. Youtube teszt csatornákon is pozitív véleménnyel vannak róla, egy valamit rónak fel az pedig a driver frissítés eltolódása.

Mindazonáltal, ha a gyártóknál nem sikerül elérni hogy kellő számú terméket építsenek, akkor AMD oldaláról nem lesz értelme sokáig fejleszteni a mobil procikat. Nálam ez ennyi. Ennek a miértje az érdekes, és nem beszéljük bele, hogy bezzeg az intel. Ott sem volt mindig minden tökéletes, mégis készültek termékek, a rendszer meg kiforrottá vált időközben. Előbb volt a termék és utána a kiforrott infrastruktúra.

Itt van pár létező példa.
Az Acer speciel fémházas gépet ad 225k-ért. Ennyi pénzért én intel oldalon műanyagot kapok, ami ott fémből van az +200k-val több. Szóval nem olyan reménytelen a helyzet csak bele kellene állni rendesen.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#90) hallador válasza Raysen623 (#89) üzenetére


hallador
addikt

Nem fognak beleállni, mert nincs koncepció erre, ha megnézed, akkor az az Acer amit emlegetsz a legolcsóbb, de ha még jobban megnézed, akkor 3 - 400 000 Ft-os átlagárban vannak a notebookok amiket linkeltél, szerinted, a világ mennyi %-át érinti ez az ár kategória? Csak kérdezem, tegyük fel a magyar piacot, ha már ott tartunk?
Az az Acer meg egy ilyen felesleges sallang, mert a felülete fém a belseje, meg hulladék, annyira nem jó, mint látszódik. Egy HP ProBook 400-as sorozat KabyLake R-el előbb kellene mint az az acer bármennyire is csábító ne beszéljük be, hogy az Acer mennyire jót ad ennyi pénzért főleg azért mert ha az acer annyira fasza lenne akkor a TravelMate 600-as sorozatban is lenne Ryzen nem csak egy alsó kategóriás konzumer termékben igaz?
Visszatérve én tartom azt, hogy az AMD széles rétegekben megmarad a Konzumer, és az olcsó gamer piacon, komoly szereplő az elkövetkező évben nem lesz azt gondolom, és utána is csak valamivel több mint eddig, de nem sokkal a Business piacon. Ha megnézed ezek konzumer gépek, ebből ma az Asus, Acer, Lenovo és meg, a komoly business szállítók mint a Dell, Fujitsu, HP nem ők a nagyvállalatokból élnek.
A HP volt aki eddig kb 13 éve épít Business NoteBookot AMD vonalon, senki más, és nem annyira megy mint amennyire kellene, ha szerinted 13 év nem elég erre, ráadásul a gyártó a hibás, akkor szerintem ezt a piacot nem ismered.
Senkit nem érdekel, a business piacon, hogy valami 10 %-al gyorsabb, ha semmivel nem kompatibilis, olcsó komponensekből építik fel, és nem tartják komoly szereplőnek, mert nem is az.
A Dell ezt mondja nem feltétlenül alaptalanul.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#91) Raysen623 válasza hallador (#90) üzenetére


Raysen623
addikt

Az általad linkelt cikk második felében pedig ott van amiről én is beszélek. Ami pedig a jelent illeti: 1 év nem elegendő egy új széria felfuttatásához, azonban az irány jó. Ha ezt tudják tartani, akkor elóbb-utóbb meg fognak jelenni a drágább vállalati laptopokban is az AMD processzorok. A többi már csak az intel üzletpolitikáján múlik, legfeljebb kap még pár pert a nyakába.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#92) hallador válasza Raysen623 (#91) üzenetére


hallador
addikt

Igen, és azt a részt is elolvastad amit írtam, hogy a HP 2005 óta gyárt folyamatosan Business notebookot, azt ne játsszuk, mint Magyarországon általában, hogy nem foglalkozunk csak a saját véleményünkkel, mert abból csak olyan szintű beszélgetés lesz, mit amilyen ma Magyarország. 10 millió polihisztor országa. Én nem értek mindenhez és nem is akarok, ezért jöttem el abból az országból.
Az AMD-vel eddig a HP-n felül Business vonalon senki nem foglalkozott komolyan. A cikk termékei pedig nagyon szépek még egyszer mondom, de Magyarországon nem láttam ilyet még, meg nagyon sehol.
Igazából, ha itt most arra megy ki a játék, hogy bizonygasd az igazad, akkor annyit mondanék igazad van, és itt zárjuk is le a témát.
Kellemes ünnepeket amennyi maradt még belőle.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#93) Raysen623 válasza hallador (#92) üzenetére


Raysen623
addikt

Természetesen elolvastam és tudomásul vettem. Tovább megyek: én is ezt tapasztalom amit te. A Dell döntése pedig egyértelmű és logikus. Készítenek majd AMD-s terméket ha elég stabilan tudja fejleszteni a továbbiakban a mobil vonalat és kellően meg is támogatja.

Kellemes Ünnepeket! :D

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#94) scarbantia válasza KFORboy (#68) üzenetére


scarbantia
aktív tag

"A felhasznált kijelzők minősége hagy bőven kívánnivalót maguk után..."

Nem vagyok egy új szériás ThinkPad rajongó, de soha nem voltak még ilyen jó kijelzők ThinkPadben mint manapság! Mondom ezt úgy, hogy volt QXGA és UXGA IPS FrankenPadom is!

1. Minden szériába elérhető az IPS panel.
2. Felbontás minden méretben bőven kielégítő. (FHD, QHD, 4K)
3. Színtér legtöbb esetben tudja az sRGB-t, vagy akár az AdobeRGB-t 100%-ban.
4. A legtöbb modellben PWM mentes az IPS panel!
5. 8bit-es színmélység.
6. Opcionálisan OLED kijelző is létezik.

Mi kell még?? (tudom már meg is írtam, 15", 4:3 4096x3072, IPS, 10bit, wide gamut, A-TW polarizátor. :) )

Ezzel szemben mi volt évekig? Sírtuk vissza a 4:3-as IPS paneleket, amik tudták az sRGB 60%-át, és 6bit-es színmélységet. Öregedett bennük a CCFL cső, se fényerő, se normális kalibrálás nem volt egy idő után.
Akadt még a T61p LG-Philips WUXGA panelje, ami tűrhető volt, meg később a W széria FHD TN panelje, ami betekintési szögben visszalépés volt az LG-Philips után, és wide gamut mellett tudott 6bit-es színmélységet, egy átlag szürkeskálát nem bírt megjeleníteni vörös-zöld elszíneződés nélkül, kalibráció után. Az X szériában akadt még IPS, 6bit, gagyi színtér, kis felbontás. A többi egy hulladék volt, borzalmas színekkel, a TN-ek legalja, 200Hz-es PWM-el, az sRGB kevesebb mint felét lefedő teljesen fals színű szürkéskék kijelzők.

Most meg ott a P51, 4K, PWM mentes, IPS, 8bit, wide gamut.

Szóval ha valami, akkor ez végre jó, a létező legjobb laptop panel jelenleg ThinkPadben van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.