Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) apatyas


apatyas
Korrektor

Még nem olvasott, csak ír: WÁÁÁÁÁÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!!!!!!! négynégy
Sz: ideje volt már valami értelmesbe is belepakolni, kop-kop. Bár konkrétum nemigazán olvasható
Az S205 jó volt, a Flex2-14D kicsit háklisabb a driverrel perpill vagy az enyém kicsit megzakkant, de hardverileg az is megállja a helyét, és ezek még csak az olcsó szériák voltak 100 körül.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#2) stratova válasza apatyas (#1) üzenetére


stratova
veterán

Röviden: eddig is volt TP Edge, alias smb-nek eladott kb. konzumer testben lakó AMD-s gép. Itt az A széria lesz MAJD érdekes 2018Q3-ban.

(#3) warrior93


warrior93
tag

Eddig nem volt jó tapasztalatom AMD laptoppal, mindig csak szenvedtem velük, remélem ezek már nem csak pasziánszra való gépek lesznek.

Üdv. Woules

(#4) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Kellett mint egy falat kenyér. De Abuék biztosan megmagyarázzák, hogy az elmúltnyolcév is jól alakult AMD notebook fronton...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5) solfilo válasza Plazmacucci (#4) üzenetére


solfilo
veterán

Most nem azért, de hogy jön az elmúltnyolcév egy új termékbejelentés kapcsán? :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#6) vicze válasza stratova (#2) üzenetére


vicze
félisten

Pár nagyon célzott CAD-os felhasználást kivéve nem volt eddig se értelme, illetve ezután se lesz az AMD-s laptopnak, amíg az AMD többet fogyaszt mint az Intel. Biztos van cég aki meg akarja spórolni azt a max. 50-100$-t, de nem biztos hogy kifizetődő befektetés.

(#7) Plazmacucci válasza solfilo (#5) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Tapasztalat... Mutass egy AMD-s notebookot gyártótól függetlenül ami jobb mint az inteles variánsa. De offolom a témát inkább :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8) Dhampir válasza warrior93 (#3) üzenetére


Dhampir
félisten

Eddig nem volt jó tapasztalatom AMD laptoppal, mindig csak szenvedtem velük, remélem ezek már nem csak pasziánszra való gépek lesznek.

Consumer vonalon pasziánsznál némileg többre, multimédiás felhasználásra szánva kapható volt a Lenovo IdeaPad Y700-15ACZ (FX-800P, AMD Radeon R9 M385X).

Inkább attól tartok, hogy egyéb izmosabb konfigurációk nem jutnak el Magyarországra. Más gyártót tekintvén, például a Dell nem hozta be az Inspiron 5576-ot (FX 9830P, AMD RX460 ).

Jelenleg az Acernek van szolid, teljes AMD konfigurációja: Acer Aspire 5 A515-41G (FX-9800P, Radeon RX 540), valamint valószínűleg a HP (a Pavilion széria) és az Asus kínál még olcsóbb típusokat, de ezekről jelenleg nem rendelkezem pontos információkkal.

Üzleti vonalon például HP EliteBook 745 G4 és 755 G4 (AMD Pro A12-9800B) integrált grafikus meghajtóval kapható hazánkban is.

(#9) Plazmacucci válasza Dhampir (#8) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az Inteles Y700 bucira veri azt minden tekintetben, még az olcsósága sem lehet mentség.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10) Silεncε válasza solfilo (#5) üzenetére


Silεncε
őstag

Mindegy, csak lehessen szidni Abut meg az AMD-t... :W

(#11) hokuszla válasza solfilo (#5) üzenetére


hokuszla
aktív tag

új termékbejelentés
link?

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#12) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Tök jó! Remélem a Fujitsu is kiad hamarosan AMD-s notikat!

(#13) Victoryus válasza warrior93 (#3) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nekem ugyanez a tapasztalatom intellel... éljen az intel gma :) Még egy bus driver vagy spin tire se ment el rajtuk, 800x600-on se akadás nélkül. Intel 4500-as vga volt ha jól emlékszem... míg az amd-s gépeken simán játszható volt komolyabb játék is. A következő laptopom is amd-s lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#14) edward2 válasza turbulencia8 (#12) üzenetére


edward2
addikt

Ha olyan gyorsan jön mint a HP Acer verziók akkor várhatunk még 1 évet.

(#15) .mf válasza Plazmacucci (#4) üzenetére


.mf
veterán

[Doge] Wow, such fanboi, much hate [/Doge]

Vicze: de ha én nem cég vagyok, hanem magamnak keresek valamit, ami a kommerszeknél jobban összerakott, jó akkuidős, kisebb-könnyebb (tehát nem külön GPU-s) de pár már retronak nevezett játék még elmegy rajta, akkor ez miért ne lehetne jó? Miért fáj az, ha van választék?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16) pengwin


pengwin
addikt

Én inkább egy Thinkpad P50a-t kérnék a legmagasabb cTDP-re belőtt Raven Ridge-dzsel... :)

De Precision 3520 / 7520 is lehet az alapja felőlem.

(#6) vicze1
Azért ez így elég erős kijelentés.
Szerinted annyira pici a laptoppiac, hogy két CPU gyártó nem fér meg egymás mellett?
Mégis mit csinálnál ha az Intel ténylegesen, 100%-ban monopolhelyzetbe kerülne?
Használnád tovább a céges ultrabookodat, és az életben többet ne tudnál egy értelmesebb notebookot megfizetni privát felhasználásra.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#17) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, mióta várok erre az Inteles grafikus lassítók után... :R Most már csak 5 év, és elérhető árba kerülnek. :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#18) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

képek & belsős roadmap

2018 ThinkPad Overview
Adrienne Mueller, NA ThinkPad Product Manager | February, 2018

https://cloud.kapostcontent.net/pub/c70ce445-1abd-4fe0-b95c-5fa235e77dea/asset-lpn-en-us-slash-en-ca-2018-thinkpad-portfolio-february-2018-channel-webinar-presentation?kui=bq1HoOeEIfjbsvUQDKs1jA

Mottó: "A verseny jó!"

(#19) BoB válasza CPT.Pirk (#17) üzenetére


BoB
veterán

+1, bár szerintem 2-3 év is elég lesz :DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#20) vicze válasza .mf (#15) üzenetére


vicze
félisten

Nem mondtam, hogy ne legyen csak azt, hogy az a réteg akinek pont ez kell(van akinek ideális), nagyon kicsi.

Először is, egyedül az A sorozat ami a T AMD-s változata van jobban összerakva a többi ugyan az a kommersz műanyag ház, minden nemű extra nélkül. Egyedül annyi előnye van, hogy megvan az 5év HW support ha kell, mint minden Thinkpad-hez.

"jó akkuidős" - Még a Raven Ridge is 40%-kall nagyobb idle fogyasztással rendelkezik mint egy 7 vagy 8gen, ami a legfőbb probléma.

A dupla GPU teljesítményhez meg dupla fogyasztás is társul, egyszerűen nincsenek csodák, ahhoz jóval kisebb "csíkszélesség"(rég nem az tudom-tudom) kéne AMD oldaláról.

Magánember számára, van sokkal jobb Raven Ridge laptop enterprise felár nélkül.

(#16) pengwin: Csak a cikkben szereplő ThnikPad-ekről beszélek. Asztali gépnek használva, ritka hordozáshoz, teljesen jó. Majd talán változik jövőre, csak remélhetünk.

[ Szerkesztve ]

(#21) Fred23 válasza S_x96x_S (#18) üzenetére


Fred23
nagyúr

"All ThinkPads now have USB-C charging"

Klassz!

(#22) solfilo válasza hokuszla (#11) üzenetére


solfilo
veterán

bocsi, pongyolán fogalmaztam, csak egy kiszivárgott dokumentum a forrás, ami a cikkben nincs megjelölve. :B

mod: #18-ban már linkelték is a kiszivárgott anyagot.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#23) vicze válasza Fred23 (#21) üzenetére


vicze
félisten

Jaja nagyon örülhet neki minden cég, főleg, hogy a dokkoló port is cserélődött USB-C-re...
A régit tessék kidobni! :K

(#24) Fred23 válasza vicze (#23) üzenetére


Fred23
nagyúr

A fejlődésnek gyakran meg kell fizetni az árát. :D

(#25) vicze válasza Fred23 (#24) üzenetére


vicze
félisten

A dokkoló esetében visszafejlődésről van szó... Kisebb sávszélesség, kevesebb ráköthető eszköz, driver telepítés, stb... És tápnak ugyan úgy a régi csatlakozót használod, mert mert miért ne!

(#26) füles_


füles_
őstag

Jöjjenek csak! :K

(#27) letepem válasza vicze (#20) üzenetére


letepem
aktív tag

40%-kal nagyobb fogyasztás idle-ben? Link?

Dupla gpu teljesítményhez dupla fogyasztás? Ismétlem önmagam: link?

Te összekevered az asztali variánssal, ami Abuék szerint a lap kevésbé agresszív fogyasztás keretének tudható be!
Én amiket láttam teszteket, ott a RR mind kvázi ajánlott(guru, notebookcheck) és dicsérik hogy ez igen újra kétszereplős ez a piac (is)! [link]

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#28) vicze válasza letepem (#27) üzenetére


vicze
félisten

link
Amit linkeltél az azok az AMD által megadott PR értékek, egy PR esményről, és fogyasztás egyáltalán nincs tesztelve.

Attól, hogy önmagához képest nagyot ugrott az AMD, Intelhez képest azért nem, mondom, majd talán jövőre, ha 10/7nm-re tudnak menni.

[ Szerkesztve ]

(#29) Tidus válasza Plazmacucci (#7) üzenetére


Tidus
addikt

A desktop vonalat is említheted.
Nézd meg a felsőkategóriás Intel, és AMD felhozatalt alaplap szinten. Az AMD nagyon siralmas az összes gyártónál.

Amúgy a Lenovo-t vegye meg az akinek kell.

[ Szerkesztve ]

(#30) Raysen623 válasza Plazmacucci (#9) üzenetére


Raysen623
addikt

1. Az Y700-at nálunk szidják mint a bokrot annyi baj van vele.
2. Milyen alapon hasonlítasz össze egy APU-s megoldást (ha jól értem ez lesz az E széria, egy jelenlegi DVGA-s megoldással?! :F Az A széria esetén nem szerepelt a cikkben a VGA típusa, de ha belevágnak egy RX570-et mondjuk, már kenheted a hajadra az Y700-at a 960-al.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#31) .mf válasza vicze (#20) üzenetére


.mf
veterán

"Még a Raven Ridge is 40%-kall nagyobb idle fogyasztással rendelkezik mint egy 7 vagy 8gen, ami a legfőbb probléma."

Nekem külföldi tesztek alapján egyáltalán nem úgy tűnt, sőt, azt emelték ki, hogy mennyit fejlődtek ilyen téren, alig nagyobb az idle fogyasztás, mint az Intel szintén IGP-s megoldásai, és mennyivel alacsonyabb, mint egy dedikált GPU-s notié.

"Magánember számára, van sokkal jobb Raven Ridge laptop enterprise felár nélkül."

Mit ajánlanál helyette? Jelenleg alig van egy maroknyi bejelentett RR-es laptop, és még azok felénél is mintha direkt szúrtak volna valamit el (pl. single-channel, kevés port)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32) vicze válasza .mf (#31) üzenetére


vicze
félisten

Pontosan milyen teszt? Mert hogy még ez is ezt igazolja. Az AMD marketing anyagokat hagyjuk.

A választékot szerintem te is ismered van vagy 5 jelenleg. A845 is csak április végén lesz, ha lesz, mivel itthon nem biztos. Nem úgy tűnik mintha az AMD nagyon szállítani tudná őket, na meg a gyártók is valószínűleg bizonytalanok, a múlt miatt.

(#33) M@cika


M@cika
őstag

Az egyik ismerősömnek tök jó lenne egy RR-el szerelt noti. Csak egyelőre nincs képben egy sem itthoni elérhetőséggel.

Nasit a kis fehér medvének!

(#34) solfilo válasza M@cika (#33) üzenetére


solfilo
veterán

Egyelőre csak ez van az egyik nagyobb webshopban: Acer Swift 3, egyik 2500U, másik 2700U-val szerelve.

solfilo

(#35) M@cika válasza solfilo (#34) üzenetére


M@cika
őstag

Köszi, Talán ez is jó, bár szerintem jó lenne neki, ha megállna az ár 200 alatt.

Nasit a kis fehér medvének!

(#36) And01 válasza vicze (#32) üzenetére


And01
aktív tag

Azért olvasd át az álltalad linkelt tesztet légyszives! :)
We should note that we had to pick up this machine at a local retailer since thus far HP and other OEMs have not seeded review units. As a result, this machine isn’t what we would suggest as an optimal configuration. For starters, it’s a relatively low cost configuration and the OS resides on a standard spinning hard drive. HP does have optional NVMe solid state drives available on its configuration page for the machine and for the $130 up-charge for a 256GB drive, we’d highly recommend it.

Egy olcsó hdd-vel felszerelt gépet összeeresztettek
ssd-vel felszerelt intelekkel, aztán megy a csodálkozás
az eredményeken......................... :O

[ Szerkesztve ]

(#37) Dhampir válasza Plazmacucci (#9) üzenetére


Dhampir
félisten

Ki tudja, még kijöhet Intelre egy-két további teljesítménycsökkentő mikrokód és netán abból is "buci" lesz?

(#38) solfilo válasza M@cika (#35) üzenetére


solfilo
veterán

Szerintem érdemes várni kicsit, lassan kéne jöjjön több típus is, olcsóbbak is.

solfilo

(#39) vicze válasza And01 (#36) üzenetére


vicze
félisten

Akkor ajánlom figyelmedbe az első linket, amelyikben Nvme van és amiből írtam a %-kokat,a második csak igazolja. Megnyugtatlak nem a HDD miatt van 50%-kal nagyobb fogyasztása.

[ Szerkesztve ]

(#40) Reggie0 válasza Tidus (#29) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyilvan ennek megvan az oka. Pl. hogy AMD-nek nem igazan volt megemlitheto processzora az elmult 10 evben. Most itt van egy Ryzen, de egy alaplapgyarto nem alapozhat arra uzleti strategiat, hogy a partner 10 evente kidob egy olyan procit, amivel verseknyekepes a piacon 2 evig.

(#41) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ideje lenne már annak, hogy komoly / drága / elegáns noti épül AMD alapokra.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42) hallador válasza Reggie0 (#40) üzenetére


hallador
addikt

Az hagyján, de amit az AMD csinál, az a 2002 - 2003-as időszakot játsszák el újra. Akkor is megjelent az Athlon FX csak éppen drágábban, mint az aktuális Nothwood B, és szimplán nem lehetett kapni. Annyira nem, hogy mikor kijött a K8, ami ennek az utódja volt, akkor az intel agyonverte a piacot a Core-al.
Itt a mobile Ryzen, csak éppen nem lehet kapni értelmes kiszerelésben. Mire az első verzió sincs kinn a piacon az AMD már az utódról beszél. Hogy is mondjam...
Ha a piacon lenne tegyük fel egy HP EliteBook 745 Gen 5, ProBook 645 Gen 4 Ryzennel, és nem csak valamikor kiadjuk majd, meg látta már a haverom haverjának haverja Amerikában, de igazából Európában csak hallottak ilyenről... Meg esetleg a tervezett Latitude 5495-ök is kinn lennének már a piacon, akkor érteném a hurrá optimizmust.
De csak szimplán nincs a piacon értelmes Ryzenes notebook... És nem vészmadárkodom, de az Intel megint kijön a megfelelő processzorokkal amiknek az első példányai a kaby Lake R-el jöttek ki. Intel Microkód ide Spectre and Meltdown oda, mire az AMD észbe kap az Intel letarolta a piacot...

Mert a terv nagyon szép, csak épp nem lehet kapni...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#43) Joci10 válasza hallador (#42) üzenetére


Joci10
őstag

Ha "Itt a mobile Ryzen, csak éppen nem lehet kapni értelmes kiszerelésben"; akkor miért az AMD a hibás? Nem a notikat összeszerelők, akik nem képesek 'normális' kiszerelésben ezt megosztani a vásárlókkal?

(#44) Hieronymus válasza Joci10 (#43) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ennél azért sokkal bonyolultabb a helyzet.
Az AMD, bevezető árral tudná befolyásolni a gyártókat. A gyártók tudnák befolyásolni a kereskedőket. A kereskedők viszont nem tudják befolyásolni a vásárlókat.

Felénk időnként megjelennek AMD alapú gépek. Mivel alacsony az igény rájuk, eleve drágábbak a konkurenciánál. Esetleg dömping áron nyomják, de ezek a gépek valamiért használhatatlanok, (hosszú távon.)
Az átlagos vásárlónak fogalma sincs az új AMD processzorokról, szóval érdeklődés nélkül mennek el a gépek mellett.
Ezt az állapotot csak hatalmas reklámmal lehetne áttörni. De erre senki sem akar pénzt költeni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#45) Tigerclaw válasza vicze (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ma már azért nincs olyan fogyasztáskülönbség. Cégek esetén én az IT döntéshozóknál látom az akadályt, akik már rég szemellenzősen az Intelre vannak beállítva. A lízingelt, kölcsönzött gépek esetén lehet némi esély, ha a sok gépről van szó és az árat nézik. Persze Celeronos gépekkel nem biztos, hogy lehet versenyezni az árban és átlag irodába azt veszik. Notik esetén persze már nagyobb az igény, és ott irodai felhasználásra az alsó árkategória jellemzően kiesik, nem csak a belső tartalom miatt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#46) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én huszadszor is azt mondom, hogy indítson az AMD egy saját referencia családot a hordozható kategóriában. Olyat mint a pl. a Surface az Microsoftnál. Legyen state of the art, a legjobb amit az AMD adhat, prémium kivitelben, de persze nem Surface, Macbook áron, hanem alájuk lőve szépen, hogy megfogja a vásárlókat. Mondjuk egy 2 in 1 vagy convertible megoldással, indulásként egy R7 2700 U-val.

Láthatóan az OEM-eket a kezében tartja az Intel és továbbra is csak ilyen budget kategóriás notikat építenek AMD-re, szóval ha nem raktárra akar gyártani mobil APU-t az AMD, akkor neki kell lépnie. A desktop szegmensbe meg mehetne egy Mac Mini szerű kis elegáns gép, opcionálisan a monitorra rögzíthetően VESA furatokkal. (persze szolidan világítós AMD logóval a fedlapján :-))

Azt nem tudom, hogy van-e még nekik hibrid, CF megoldásuk, ahol egy APU mellé tesznek egy ugyanolyan budget DGPU-t, mint ami abban van, tehát mondjuk egy R7 2700U mellé egy VEGA10-et, mondjuk 2/4GB VRAM-al. Szóval fel lehet-e kicsit tuningolni az APU erejét olcsón úgy, hogy egyszerre dolgozik az IGP és a DGPU is?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#47) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

AMD procit eddig csak gagyinotiba raktak. Most akkor ez azt jelenti hogy a Lenovo hivatalosan is elismeri hogy a Thinkpad márkát jól szétkúrták? Persze jó ötlet az AMD proci, de eddig kellett volna, amíg még volt is értelme mibe rakni. Feltéve hogy az IGP-jük nem Intel szintre van visszabutítva.

[ Szerkesztve ]

(#48) Tigerclaw válasza Dr. Akula (#47) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az egyértelmű, hogy az AMD főleg a mobilszegmensben tényleg nem muzsikált fényesen a fogyasztást tekintve, szóval nem csoda, hogy kevés gépbe került és főleg az alacsony árszegmensbe. Most viszont pont pozitívum, ha egy AMD APU kerül egy notiba, főleg olyan megoldásokba ahol elég az IGP vagy egy belépő szintű dGPU. Most nyugodtan mehetne Macbookba, Mac Mini-be, iMac-be.

A Core M TDP kategóriájába is hozniuk kellene valamit.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#49) CPT.Pirk válasza Dr. Akula (#47) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

He?

Most van olyan proci az AMD oldalon, ami nem fogyaszt sokat, miközben tisztességes grafikus teljesítményt nyújt. Miért lenne ez a TP márka szétbarmolása? Olvastad a PH! tesztet ezekről az APU-król?

A TP márka egyik problémája pont az volt mindig is, hogy csak kevés tagjuk tudott tisztességes grafikus teljesítményt nyújtani, azt is csak külső kártya beépítésével, ami meg egyéb hülyeségekkel járt, mint pl. az átkapcsolható grafika.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#50) Chaser válasza vicze (#6) üzenetére


Chaser
titán

az megvan, h tavaly kiadott egy új gent az amd?:) már minden téren versenyképesek intellel, az új gpu-s verziók pedig gpu terén kiütéssel győztek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.