Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoeYi


JoeYi
őstag

lassan jöhetnek az intel szuperintegrált alaplapok, integrált procival, vidkarival, vinyóval, memóriával :D

(#2) vd1992


vd1992
tag

Szerintem még így is drága :O

(#3) Ijk válasza vd1992 (#2) üzenetére


Ijk
nagyúr

Talán egy év múlva már elgondolkodom egy ssd beszerzésén. Bíztató, hogy ilyen gyorsan esik az áruk, de pl. itthon hivatalos forgalmazótól még alig lehet beszerezni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Az olcsó nekem azért még mindig mást jelent. Inkább mondjuk úgy, hogy kevesebbe kerül. :U

(#5) ^Clown válasza juliabrilke (#4) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Valahogy nekem is ez volt az első gondolatom. Szép és jó, hogy esnek az árak, de azért olcsónak nem nevezném őket.

(#6) TeeJay válasza vd1992 (#2) üzenetére


TeeJay
félisten

valszeg a normális vezérlőt nem is fogják olyan hű de olcsón adni.
a többi gyártó olcsó termékébe meg ha jól tudom az a gagyi vezérlő van ami nem tudja kihasználni rendesen a flash chip-ek tudását...

az lenne jó ha több nagy gyártó is Intel vezérlőt használna :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7) .mf


.mf
veterán

Ha ez "olcsó", akkor én kimondhatatlanul csóró vagyok :DDD
Ha a 80GB-os a felébe kerülne, akkor a következő gépemnek még talán el is gondolkoznék rá, de még akkor is elég drága a HDD-khez képest teljesítmény-többletéhez képest.
Remélem a sebességen és a telítődés utáni lelassuláson is javítottak valamit.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8) D1Rect


D1Rect
félisten

SSD-hez képest mindenképp jó az ára, ha tényleg beindulna valami árverseny lehet bepróbálkoznék előssör egy ilyen 80 Gb körülivel.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#9) Chaser válasza .mf (#7) üzenetére


Chaser
titán

Egyik user valamelyik SSD hírben valahogy így mondta: ha a 320-ast adnák a 80-as árának feléért dupla garanciával, akkor már olcsó lenne:D
1ébként elég szépen csökkennek és gyorsulnak az SSD-k, csak így tovább :K A garanciavállalás is nőhetne még.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) glutamin válasza Chaser (#9) üzenetére


glutamin
őstag

:C

Lassan de biztosan csökken azért az áruk. Mire széles körben megfizethető lesz, addigra már gyakorlati tapasztalat is lesz elég a megbízhatóságukról is.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#11) liksoft


liksoft
nagyúr

Ahogy ezek árai esnek, úgy nőnek a winyók kapacitásai. Mire elérhető árúak lesznek, addigra a kapacitásuk miatt nem kell majd. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#12) .mf válasza liksoft (#11) üzenetére


.mf
veterán

Én ezzel szemben úgy látom, hogy a PMR felkavarta ugyan a HDD-k állóvizét, de azóta kezd megint belassulni a kapacitás-bővülés. Továbbá az árak sem esnek olyan mértékben mostanában. Pl. tavaly tavasz elején vett WD GP 500-as ára azóta alig változott (ennek emlékszem még az árára, ezt vettem legutoljára). Tudom, közben válság meg árfolyam-emelkedés is volt (tavasszal még drágábban is lehetett csak kapni, mint egy évvel azelőtt), de a többi alkatrész ára valamivel nagyobb mértékben csökkent. Hacsak nem jön megint valami áttörés, szerintem az elkövetkezendő egy-két-három évben 2,5-3 TB lesz a legnagyobb kapacitás.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13) Ijk válasza liksoft (#11) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kell egy gyors 80-as rendszernek, progiknak, és mellé egy 5400-es 1TB-os merevlemez háttértárolónak.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#14) Atis707 válasza Ijk (#13) üzenetére


Atis707
tag

Ott a pont! :R pont ezt akartam írni azoknak akik nem elégszenek meg 80-al, sőt én egy 40GB-s -talán SLC-s inkább- darabbal is beérném, win7 meg 2-3 játék ráfér, többi meg az 5400-as 1terrásra :)

[ Szerkesztve ]

(#15) P00By


P00By
nagyúr

Végre olcsó :K :DDD

(#16) Bluegene


Bluegene
addikt

[link]előbbb vezsek meg egy ilyet vagy hasonlót 17 ezerért, mint egy ssd-t 100ezerért ami csak 160 gigás

szépen kipárnázom, oszt ez is csendes és halk

nem sok értelme van az ssd-nek sztem a mai tuti korszerű winchik mellett

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#17) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Ugyan már, minden viszonylagos. Tényleg, hogy mi vagyunk a csórók hozzá, egyébként tök megéri a vezérigazgatóknak, állami vezetőknek, sikkasztóknak, bankrablóknak, stb... :DDD

Bluegene: jól is teszed, nekem is van egy ilyenem is, frankó.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#18) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

kit érdekel a kapacitás. Arra ott a hdd.
Sebességre nem volt semmi, most már van.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19) D1Rect válasza Bluegene (#16) üzenetére


D1Rect
félisten

Pont ilyenem van.
Amint mindennel elégedett vagyok a gépben berakok két SSD-t RAID-ben.

Egy költő veszett el bennem. :D

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#20) Bluegene válasza D1Rect (#19) üzenetére


Bluegene
addikt

a mai tuti vinchik mellett hülyeség a drága SSD

- 1. az életbe nem hozza vissza az árát mert kevesebbett fogyaszt
- 2. rövidebb az élettartama
- 3. én úgy tudom a mai legpengébb winchesterektől nem sokkal gyorsabb, van ahol lassabb, elhanyagolható
- 4. drágább sokkal, de sokkal

egyetlen pozítvum h hangtalan

na jó ezen lehet vitatkozni, de nemigazán éri meg legyünk őszinték, inkább két winchi raid-be

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#21) pete_21 válasza liksoft (#11) üzenetére


pete_21
addikt

Hát, nem tudom, hogy a winyók tárkapacitásait meddig tudják még növelni... Valahol olvastam régebben, hogy nem fog az azért a csillagos égig menni... :U (persze még simán kitalálhatnak valamit. :) )
Bluegene: Egy jobb SSD-nek az olvasási és írási sebessége: 250 Mb/s illetve 200 MB/s. És ez még mindig nem a leggyorsabb. :)
Szóval az igazi negatívum szvsz csak az ára...

[ Szerkesztve ]

(#22) D1Rect válasza Bluegene (#20) üzenetére


D1Rect
félisten

- 1. fogysztás nem érdekel
- 2. az élettartama bőven elég, mire maghalna még 3x lecserélem(egyébként legenda az élettartam)
- 3. sokkal gyorsabb rendszernek, érezhető a különbség, nem kell mérni meg semmi, látod hogy gyorsabb, eddig akit megkérdeztem egybehangzóan állítotották tapsztalatból
- 4. attól függ mire vágysz, átlagusernek még nem éri meg ez tuti.
Tényleg jobb tud lenni 2 HDD raidben, de az nem az igazi.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#23) Bluegene válasza pete_21 (#21) üzenetére


Bluegene
addikt

Egy jobb SSD-nek az olvasási és írási sebessége: 250 Mb/s illetve 200 MB/s. És ez még mindig nem a leggyorsabb a késleltetése? miért mennyi a winchesteré?

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#24) Voyage válasza JoeYi (#1) üzenetére


Voyage
aktív tag

Jah, és 39861 féle alaplap lesz, mert ezen 1154 láb van, azon 1155, amazon 1156, másikon 1366, itt most 80gb-s ssd, itt 320-as, ezen 9400gt van 4gb ddr2-es rammal, ezen 9500gt, bár 8gb ddr2-vel, ebbe i9643 proci van, abba i9644, amabba i7, i5 egyszerre, stb..
Áááá, intel hogy lehet ennyire hülye most... :F

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#25) DV válasza Bluegene (#23) üzenetére


DV
senior tag

Remelem a 80GB-os tudni fogja ezeket a sebessegeket, de nem bannam, ha kiadnanak 60GB-os SLC SSD-ket is. Rendszervinyonak eleg lenne, a 30GB-os SSD-m eppen eleg.

(#26) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Csak 400 euro a 160gb-os? Hmmm.....hármat kérek. :W Amikor egy 160gb-os HDD tizedennyibe kerül. A 320-as mennyi lesz? Kitalálom: 1000 euro, csak mert szép kerek szám. :W
Én az SSD-t úgy képzelném el a gépemben, hogy egy minimum 320gb-os ssd-re megy a rendszer meg a játékok és mondjuk egy terás winchester adattárolásra (filmek, image file-ok, mp3, az összes linux disztribúció :DDD stb.). Ehhez pedig az kellene, hogy egy Intel x25-höz hasonlóan gyors, 320GB-os SSD kb 30k HUF-ot kóstáljon. Na mire ezt az emberi értéket elérik az SSD-k, addigra vagy elavulnak vagy én őszülök meg.

[ Szerkesztve ]

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#27) sasha007 válasza Ricco_hun (#26) üzenetére


sasha007
tag

raid0ba kell rakni két 160ast:)

(#28) Márton válasza Bluegene (#20) üzenetére


Márton
nagyúr

egyetlen pozítvum h hangtalan

Jól van, helyet foglal, egyes!

Tudod milyen jó érzés, hogy a photoshop kattintás után 1,5sec alatt ott figyel
full betöltve? Vagy hogy nincs kerregő, seek hang és rezonáló ház?
A defragról még nem is szóltam..
Szóval dolgoztál már ssd-s rendszer alatt, vagy csak úgy gondolod ezeket?...

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29) Bluegene válasza Márton (#28) üzenetére


Bluegene
addikt

nekem nincs kerregő, seekelő, rezonáló ház

azt tanácsolom, csillapítsá és akkor neked se fog rezonálni

a programokat úgyis a RAM-ba másolja a gép, max a betöltődési sebességre van hatással, később mivel a gyorsabb RAM-ból olvas nincs hatással a sebességre

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#30) Ricco_hun válasza sasha007 (#27) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

És akkor spóroltam 200 eurót az 1000-ből. Fú, kihagyhatatlan ajánlat. :W
Eszméletlenül, pofátlanul drágák. Egyebet nem tudok elmondani, kérem kaccsojja ki!

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#31) #95561216 válasza Ijk (#13) üzenetére


#95561216
törölt tag

Inkább három raid5-ben :DDD

(#32) Silentfrog


Silentfrog
veterán

inkább olcsobb, nem olcso. :F

(#33) #72042496 válasza Bluegene (#29) üzenetére


#72042496
törölt tag

Photoshop a swap fileból is dolgozik, azt mondják, nagyon meghálálja, ha ez SSD-re kerül. Amúgy a tulajok szerint sokkal fürgébb az SSD-re telepített rendszer. (Nekem mondjuk a HHD-vel sincs nagy gondom, nem használom különösebben erőforrászabáló dolgokra a gépet.)

(#34) Bluegene válasza Márton (#28) üzenetére


Bluegene
addikt

[link] tessék még cikket is írtam erről, nekem is rezonált, most már nem :)

olvasd a hsz-eket is ott sok okos ötlet van

Balika: de ha 4 giga ramod van?

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#35) Dr. Akula válasza Atis707 (#14) üzenetére


Dr. Akula
félisten

1terrásra

Nem értem miért kell földet hányni a vinyóra...

(#36) Márton válasza Bluegene (#34) üzenetére


Márton
nagyúr

nekem is így van a vinyóm, ez nem újdonság.
Attól még hallani a hangját, max. a ventijeid elnyomják.
De nekem passzív vga-m, cpu hűtőm és csendes seasonic tápom van, hidd el, most a vinyó a leghangosabb :))

"max a betöltődési sebességre van hatással "
nekem azért elég sokat töltöget a gép, ahol érezhető a sebesség,
nem word doksit írogatok, bár gondolom te sem :)

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#37) Márton válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


Márton
nagyúr

ezt én se értettem sose :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#38) #72042496 válasza Bluegene (#34) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha a swap file-ra irányul a kérdés, akkor mintha Nyugdíjas nyilatkozta volna ezt úgy, hogy 8 GB RAM-ja volt. De nem értek a Photoshophoz, érdemes lenne utánakérdezni.

(#39) Bluegene válasza Márton (#36) üzenetére


Bluegene
addikt

hallani én is hallom, de olyan halk h nem zavar

és teneked szokott rezonálni a házad akkor miről bezsélünk ;]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#40) keIdor válasza Bluegene (#39) üzenetére


keIdor
titán

Ültél-e már SSD-ről futó Windows előtt? Mert szerintem nem... akkor nem mondanál ilyeneket. Senki se vált a fogyasztás miatt...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#41) Bluegene válasza keIdor (#40) üzenetére


Bluegene
addikt

jól van, sztem nem ültem, akkoris Ft/gigabyte-ba kábé 15 szörös a különbség vagy több

persze elhiszem h ez a jövő, de aki élelmes vár vele még pár évet

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#42) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Nah azért ez nem éppen olcsó kategória...vagy csak én vagyok csóró :U

...

(#43) keIdor válasza Bluegene (#41) üzenetére


keIdor
titán

De itt nem a Gigabyte a lényeg, értsd már meg... :(

Jó várást...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#44) deicide válasza #95561216 (#31) üzenetére


deicide
veterán

A 3db stimmel, de raid0-ban tolom...:D

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#45) Bluegene válasza keIdor (#43) üzenetére


Bluegene
addikt

tudom

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#46) Dr. Akula válasza deicide (#44) üzenetére


Dr. Akula
félisten

jmicronos?

(#47) deicide válasza Dr. Akula (#46) üzenetére


deicide
veterán

Csakis, mást nem is használnék...a sok negativ kritika ellenére nekem a kezdetektől semmi gondom vele, gyors, nagyon.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#48) LackoMester


LackoMester
addikt

majd ha 100 euró lesz a 80-as,majd akkor :D addig maradnak a HDD-k OR alá :)

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#49) twollah


twollah
nagyúr

Mostanaban kezdtem kacerkodni egy SDD meghajtoval, de ugy nez ki, hogy meg varok vele ev vegeig hatha addigra meg elfogadhatobb aruk lesz.

(#50) Ricco_hun válasza twollah (#49) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Majd' másfél éve regeltem ph-ra. Azóta azt várják a ph tagok, hogy elfogadható áruk legyen az SSD-knek. Most 2009. 07. 20-án jelentem, annyi történt, hogy a semmire sem használható méretű 16 meg 32 GB-os ssd-k elérhető közelségbe kerültek. Ezalatt a HDD-k 2TB-ig jutottak ugyannyi magyar pengőért. Te komolyan azt várod, hogy a karácsonyfa alá majd a mostani árak töredékéért raksz egy használható tárkapacitású, gyors SSD-t? Fő az optimizmus! :D

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.