Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) halkow


halkow
őstag

Elsőre microsd-t olvastam már kezdtem megörülni ,lehet csak idők kérdése és lesz microsd változat is

Alcatel onetouch idol2s the king

(#2) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Ebből microsd változat is lesz?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#3) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Mennyi lesz egy ilyen? 80-100E Ft? :U
Egy 64 GB-os Extrem Pro kb. 35E jelenleg.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Ok, kikerult ez a hir ph-ra, de ma-ra minek?!
Se tablet, se mobil nincs, amibe bele lehetne rakni. :F

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5) deka10 válasza Zirowe (#4) üzenetére


deka10
senior tag

Nekem is ez jutott eszembe meg az, hogy mennyire lesz elég 64 giga igazán duplázhatnának az árban meg felezhetnének :))

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#6) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

lehet kcsiti off, de létezik olyan eszköz, amibe több memórikártyát dugva, egyfajta ssd-ként lehetne használni, szal mondjuk 4et ebbeol, akkor lenne egy 256 Gb-os ~1 GB/s-os írással,
Nyilván ebben a formábannem éári meg anyagilag, de bizonyos egyéb memkártya variációkban talán igen.

(#7) Zoja™ válasza Zirowe (#4) üzenetére


Zoja™
őstag

Ott a pont, rohadjak meg, ha nekem is nem ez jutott először eszembe... :W

(#8) Fritz Teufel válasza Cannabis7 (#6) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Te meg mit szívtál?! :D

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#9) Cannabis7 válasza Fritz Teufel (#8) üzenetére


Cannabis7
senior tag

régen mintha olvastam volna ilyenről, vagy csak álmodtam volna?

(#10) Zoja™ válasza Cannabis7 (#9) üzenetére


Zoja™
őstag

Szerintem Te a szoftveres Raid-re gondolsz, de memóriakártyáknál még én sem hallottam róla...

(#11) Cannabis7 válasza Zoja™ (#10) üzenetére


Cannabis7
senior tag

nem-nem, nem a RAID-re gondolok.

Konkrétan egy ilyen eszközről olvastam (?), hogy hogyan castlakoztott a géphez már nem tudom, de gyanicom h PCI-E-n keresztül.
De mondom, lehet csak álmodtám régen :D

szerk.:
áhháá :) igaz nem SD kártyával, de végülis működik a dolgo elvileg

jah meg csak 1 kártyával működik, rosszul emlékeztem

[link]

[ Szerkesztve ]

(#12) fi:zi'k válasza Cannabis7 (#11) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Meg ez CF kártya. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13) Janaboy válasza Cannabis7 (#11) üzenetére


Janaboy
veterán

Erre gondoltal?
http://www.ebay.com/itm/Minerva-L914D-SATA-II-to-SD-Card-x4-adapter-converter-with-2-5-inch-case-/121273625405

Janaboy

(#14) vigyori78 válasza Zirowe (#4) üzenetére


vigyori78
őstag

Vannak USB3-as kártyaolvasók amik ugye bőven tudják ezt a sebességet arra per pill jó. / Akár Pendrive helyett is /
De biztos jönnek tabletek stb amik tudják ezt.

(#15) Zirowe válasza vigyori78 (#14) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Tablet meg telefon eselytelen, mert azoknak mar eleve a class 10 is tobb, mint amennyit hasznositani tudnanak.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#16) fi:zi'k válasza Zirowe (#15) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Szerintem simán mehetnének a gyorsabb kártyák is a telefonokba/tabletekbe. Manapság úgy is sokan ezeken filmeznek, zenélnek, így gyorsabban meglenne az adatátvitel.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#17) Zirowe válasza fi:zi'k (#16) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Masolast leszamitva felesleges, nem tudjak kihasznalni.
N7em egyaltalan nem masol gyorsabban a sandisk extremerpl, mint egy masik pendriverol.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#18) Zoja™ válasza Janaboy (#13) üzenetére


Zoja™
őstag

Ez tökjó, de értelmét nem nagyon látom.
Ha ehhez hozzá vesszük 4 normálisabb kártya árát, abból már simán ssd-t is kapni.

(#19) NeRo28


NeRo28
aktív tag

Ezeknek az a bajuk h nagyon kicsik!A 16 gb-ost 4k videóval mennyi idő alatt töltöd meg?
Kb. 5 perc fér rá vagy még annyi sem!

(#20) lmisi válasza Zirowe (#17) üzenetére


lmisi
senior tag

A nexus 7 -ben nincs is microsd, a nokia n7 meg egy ősi darab, tehát mindkettőhöz elég 0 (Nexus7) vagy class2 sebességű.
Nálam sony xperia z, csak microsd read 30,85 write 17,38, ergio kihasználja a class 10-et. A belső sd valamivel gyorsabb olvas 46/ír 20,5.
Tablet Lg g pad 8.3 olv. 57MB/s!!!!! ír 12.32MB/s!!! azaz megközelíti olvasásban a kártya elméleti maximumát.
Egyébként másoláskor nagyon érezni.
De rootollt androidos tableteken/telefonokon kis ügyeskedéssel alkalmazásokat is telepíthetsz rá (A tableten most cirka 11 giga alkalmazás van a microsd-n) és nagyon nem mindegy, hogy onnét mennyi a betöltési idő.
Szóval az újabb készülékek középkategóriától kezdve androidos fronton bizony kihasználják a Class 10-t.

(#21) Zirowe válasza lmisi (#20) üzenetére


Zirowe
nagyúr

N7 2013ról beszéltem, az általad írt 57MB/s pedig még bőven messze van a sandisk extreme penem 190MB/s írási sebességtől, tehát nem használja ki a feláras tulajdonságot.

Arról nem is beszélve, hogy ez továbbra is egy teljes méretű sd kártya, amit se mobilba, se tabletbe nem tudsz rakni.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#22) Asycid


Asycid
tag

Ezek pont arra jók, amire kitalálták. DSLR-ekbe durván jó, egy ML-es Canonba például hasznos tud lenni, amikor az ember RAW-ban szeretne videót felvenni, mert a puffer gyorsan megtelik, ha nincs elég írási sebessége a kártyának...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.