Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Remélem nem csak symbiannal adják ki :DDD

...

(#2) grabber


grabber
addikt

Ezért kötöttek megállapodást az Intellel? :F

(#3) LackoMester


LackoMester
addikt

jövöre már graf kártyát is fognak gyártani :DD

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#4) rudi válasza grabber (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem ezen a vonalon messze nem az Intel platform az érdekes (n+1-edik netbookgyárosnak lenni nem nagy dolog), hanem a Snapdragon. Arra ilyen kaliberű vállalat eddig nem mozdult rá, pedig eléggé ígéretes valami netbookszerűségben (smartbook a hivatalos neve).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) shabbarulez válasza grabber (#2) üzenetére


shabbarulez
őstag

Nem csak ezért, sőt a legutóbbi megállapodásnak nem igazán ez volt a fő témája. Az hogy a Nokia beszáll a netbook piacra már fél évvel ezelőtt is volt hír, így ez nem olyan nagy meglepetés hogy időben elérnek oda hogy a termékek is megjelennek. A Nokia a netbook/smartbook piac felé terjeszti ki a kínálatát, az Intel pedig az okostelefonok irányába. A legutóbbi megállapodás inkább arról szólt. Az Intel új 2. generációs Atom Moorestown platformját a felső kategóriás okos telefonokba pozícionálja, az azt követő 3. generációs Medfield platformját pedig már a mainstream és felső kategóriás okostelefonokba. Az azt követő generációkról pedig még nincs ismert adat. Az Intel nem akar maga okostelefont gyártani mint pl. az Apple, helyette szerződik nagy telefon gyártókkal pl. LG, Nokia és ez a sor az elkövetkezendő években még nagy valószínűséggel tovább fog bővülni.

(#6) Ste válasza rudi (#4) üzenetére


Ste
addikt

Lehet erről bővebb infót kérni?

Szerinted ennek van valami értelme? :U

(#7) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Ha abból indulunk ki, hogy pl. az Ubuntu Netbook Remix sokaknak jó, akkor teljesen rendben van ez is, lesz rá kereslet. De ha azt nézzük, hogy sokan úgy használják a netbookjukat mint a hagyományos notebook-ot, akkor nem sokat ér az egész. Hiába viszonylag gyenge az atom platform, ha egy Windows 7 is simán elfutkorászik rajta. Jól bevett programok, cuccok, beállítások, minden. Most azért én nem vennék ilyet, hogy netezni tudjak rajta csak.

<-ƘƘ->

(#8) mephi666


mephi666
nagyúr

na, nokia-fan (kicsit sznob) ismerősöm majd szalad ilyenért, ha már lehet kapni... és onnantól kezdve minden más netbook "sz@r lesz" :(

...egyébként nem vagyok a cégtől hanyattesve, mert telekommunikációban azért van pár jóval olcsóbb vetélytársa, aki szintén hozza a minőséget és nokiáék is tudnak esetenként gagyit gyártani...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9) LackoMester válasza mephi666 (#8) üzenetére


LackoMester
addikt

voltak-vannak-lesznek ilyen emberkék :DD

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#10) leviske válasza Devid_81 (#1) üzenetére


leviske
veterán

Én úgy tudom, hogy szó sincs Symbian-ról... Moblin(Intel)/Maemo(Nokia) keverékkel érkeznek, és, ha jól rémlik ez az OS fogja felváltani az okostelóikban is a Symbian-t.

(#8) mephi666: Mostanság tényleg nem gyártanak kiemelkedő telefonokat, de régebben kézzel fogható volt a minőségbeli különbség egy Nokia és egy "más" telefon közt...

[ Szerkesztve ]

(#11) evone válasza grabber (#2) üzenetére


evone
őstag

Ezért. :F :F :F Mondd meg oket anyunak. :F

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#12) cizoe


cizoe
őstag

Inkább 10colos macbookot a népnek ;]

[ Szerkesztve ]

(#13) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ion-t bele!

(#14) DroneZ


DroneZ
aktív tag

ahha, akkor erre ment ki a játék az intellel?! várjuk szeretettel... :)

(#15) #72042496


#72042496
törölt tag

Videót, monitort már gyártottak, most várjuk a netbookot. :)

(#16) Tomcat


Tomcat
őstag

Büszke vagyok a Nokia N series telefon gyüjteményemre de ha Intel proci lesz bennük ezután kénytelen leszek más gyártót választanom az Intel-Nokia helyett.

Tomcat

(#17) domi007


domi007
őstag

Kemény Photoshoppos az IntoMobile, h egy eeePC képernyőjébe sikerült belepasszintani egy Nokia logót :DDD Legalább az Asus feliratot tüntették volna el a képernyő aljáról :DD

Érdeklődve várom, erősödjön csak a piaci verseny, kell az nekünk felhasználóknak ;).

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#18) mazsó válasza domi007 (#17) üzenetére


mazsó
aktív tag

Így van, nekünk végfelhasználóknak a piaci verseny talán jól jön. Szerintem a Nokia nem fog rossz lapokat gyártani, hisz a neve kötelezi (elvileg).

(#20) #72042496 válasza debug (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tényleg, ezt régen hallottam már, de most biztos nem jutott volna eszembe. :)

(#21) D1Rect


D1Rect
félisten

Akkor végül csak kiderül, netbookot fognak gyártani valami spec. fícsörrel.

(#22) Tomcat válasza debug (#19) üzenetére


Tomcat
őstag

Gumicsizmával kezdték anno, ezután jött az autógumi. Nem vicc!!! :)

Tomcat

(#23) mazsó válasza Tomcat (#22) üzenetére


mazsó
aktív tag

Komolyan?? :F :U

(#24) leviske válasza Tomcat (#16) üzenetére


leviske
veterán

Mi a gondod az Intellel? :)

nV fan is akad a NGage tulajok közt, pedig az meg elvileg ATi-ra épül. :)

MOD: Vagy nem a Nokia&ATi megállapodás szüleménye volt?

[ Szerkesztve ]

(#26) Tomcat válasza leviske (#24) üzenetére


Tomcat
őstag

Szerintem hagyjuk ezt a témát itt. A kettő nem fér össze részemről.

mazsó: :K

debug: :D

[ Szerkesztve ]

Tomcat

(#27) BloodRay


BloodRay
veterán

Kíváncsi leszek mi fog ebből kisülni és hogy fogja árazni a Nokia a termékeit.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#28) DroneZ válasza debug (#19) üzenetére


DroneZ
aktív tag

az nem Nokian volt véletlenül?

(#29) leviske válasza DroneZ (#28) üzenetére


leviske
veterán

Wiki

Kaucsuk feldolgozóként szerintem lazán gyárthattak csizmát is, meg abroncsot is. :)

(#30) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Furán fog nagyon hangzani, hogy milyen netbookod van?: Nokia :C

(#31) DroneZ válasza leviske (#29) üzenetére


DroneZ
aktív tag

[ezek] szerint semmi köze a kettőnek egymáshoz... a nokia kivált mint különálló vállalat és kész.

[ Szerkesztve ]

(#32) mazsó válasza -XadAnuX+ (#30) üzenetére


mazsó
aktív tag

ÜDVW MINDENKINEK!

Szerintem hamar meg szokják majd az emberek. Biztos hogy jók lesznek, mert ha az elején rontják el akkor utána már nehéz helyrehozni, és a legtöbb embernek rossz lenne róluk a véleménye.

(#33) -XadAnuX+ válasza mazsó (#32) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Én valahogy meg nem vennék olyan terméket, amiben a gyártónak nincs tapasztalata.
Ha lenne 10 éves múltja, azt mondom, hogy az már valami. :R

(#34) mazsó válasza -XadAnuX+ (#33) üzenetére


mazsó
aktív tag

Biztos vmi komoly szakembergárdát szednek össze, meg szövetkeznek 1 nagy lapgyártó céggel is. :K

(#35) -XadAnuX+ válasza mazsó (#34) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Szakembergárdában biztos vagyok, utóbbiban már nem ;]
Igazából telefonba is Nokia párti vagyok, miért ne lehetnék netbookban is? Remélem jó minőségüek lesznek! :R

(#36) mazsó válasza -XadAnuX+ (#35) üzenetére


mazsó
aktív tag

Telefonba én is nokiás vagyok, ha olyan jók lesznek a lapok mint a telefonok akkor no1!! :D

(#37) -XadAnuX+ válasza grabber (#2) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Remélem Intel proci fog dobogni bennük! :K

(#38) -XadAnuX+ válasza mazsó (#36) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

:K
Így gondolom én is!

[ Szerkesztve ]

(#39) mazsó válasza -XadAnuX+ (#37) üzenetére


mazsó
aktív tag

Szerintem biztos az :K

(#40) leviske válasza -XadAnuX+ (#33) üzenetére


leviske
veterán

Ha a netbook-ot vesszük, akkor igazából (az eredeti ötlet alapján" nem sokkal állnak távolabb a mobiloktól, mint a notebookoktól.

És abból kiindulva, hogy elég rég óta fejlesztenek egy saját kis Linux disztrót házon belül,és ezt még most össze is fogják keverni az Intel féle Mobilinnel...

Ha egyszer véletlen netbook vásárlásra adom a fejem, akkor az biztos, hogy Nokia márkájú lesz.

Gyártani, meg a cikk alapján egyik nagy sem maga gyártja a netbookjait, így ebből a szempontból sem indulnak hátrányból.

(#41) -XadAnuX+ válasza leviske (#40) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Ha tényleg jó lesz összerakva, hűtését jól megoldják stb, , akkor én is lehet, hogy Nokiát fogok venni netbookba, az tuti. :K

(#42) -XadAnuX+ válasza mazsó (#39) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Bízzunk benne!

(#43) copin válasza leviske (#40) üzenetére


copin
őstag

Netbookoknál aztán tényleg sokat számít a márka. Egyengépek között csak ötetekkel lehet kitűnni. Tartok tőle hogy 12 egy tucat szintű gépek jönnek megint.

(#44) leviske válasza copin (#43) üzenetére


leviske
veterán

Nem utaltam elég jól (... után entert nyomtam) arra, hogy a Maemo&Mobilin keverék Linux miatt preferálnám a márkát. Bár a Symbianos történések után várható gondolom, hogy az oFono is feltűnik majd még más cégeg gépein is. Főként miután elvileg az Android a fő ellenség.

(#41) -XadAnuX+: Az új, csillogó, szürke szamár designt elnézve és azt hozzáadva, hogy bérgyártóval fognak gyártatni... Nem számítanék komoly minőségbeli különbségre.

[ Szerkesztve ]

(#45) copin válasza leviske (#44) üzenetére


copin
őstag

mi olyan jo ebben a linuxban? a legtöbb felhasználó valószínűleg windowst rak majd rá. ha teheti. árcsökkentőnek jó, de ezen kívül semmi extra, legyen akármilyen jól optimalizálva.

(#46) -XadAnuX+ válasza leviske (#44) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Lehet, hogy igazad van, majd kiderül. :K

(#47) Hunter2 válasza leviske (#10) üzenetére


Hunter2
addikt

"ha jól rémlik ez az OS fogja felváltani az okostelóikban is a Symbian-t."

Az érdekes lenne ugyanis éppmost fejlesztik a gyártófüggetlen Symbiant. :F

(#48) leviske válasza copin (#45) üzenetére


leviske
veterán

Nekem spec. netbook-ra nem kell Windows, az a kevés alkalmazás amit azokon lehet futtatni, azoknak átlagban van Linux-os alternatívája.

És sejtésem szerint az oFono azért kellemesebb használatot fog biztosítani és valamivel azért gyorsabb is lesz, mint a Windows, mivel ezt konkrétan netbook/mobil OS-nek tervezik.

(#47) Hunter2: Már van gyártófüggetlen Symbian nem? Már a Samsungnak és a Sony Ericsson-nak is van Symbian alapú telefonja.

Amúgy nem azt írtam, hogy most állnak át, de amint megjelenik az első X86-ra építkező mobiljuk, szerintem a Symbian azzal fog eltűnni.

(#49) copin válasza leviske (#48) üzenetére


copin
őstag

a win7 várható hegemóniáját nehéz lesz ezzel megtörni. ne felejtsd el hogy a többség úgy használja a netbookokat, mintha csak egy átlag laptop lenne. Ilyenkor kerül elő az usb-s telepítés gondolata, ha már ilyen névtelen rendszert akarnak ráerőltetni az emberre, csak azért hogy ne windows legyen rajta eleve
x86-os mobilja pedig kétlem hogy lesz a nokiának. arm
uralom megtörhetetlen és az új platformal sokat kockáztatnak a piaci részesedésből.

[ Szerkesztve ]

(#50) shabbarulez


shabbarulez
őstag

A Nokia nem igazán a boltokban megvásárolható netbook vonalra fog ráfeküdni, ők szerintem azon a piacon nem igazán lesznek jelen. A Nokia a meglévő szerződéses távközlési partnerei felé fogja kínálni a smart/netbookjait hasonló konstrukcióban ahogy a mobiltelefonjait. Ezeket az eszközöket elsődlegesen a mobil netes szolgáltatások mellé fogják árulni, ahogy erre már most is van példa. Ugyanúgy ahogy a hangszolgáltatás mellé adnak mobilkészüléket, a mobil netes szolgáltatás mellé és árulnak majd okostelefont vagy smart/netbookot. Ezeket a készülékeket a mobilokhoz hasonlóan elsősorban havi részlet konstrukcióban akarják majd értékesíteni. Pl. egy 2 éves hűségszerződés mellett havi $10-20-ból összejöhet egy smart/netbook egy mobilnetes előfizetés mellé comboban árusítva. Mivel ezeket a készülékeket elsődlegesen mobilnet szolgáltatás mellé adják, ezért az alap felszereltség részét fogja képezni a beépített mobil kapcsolódás legyen az WiMAX vagy HSPA, pár év múlva pedig az LTE.

A mobil gyártók nagy valószínűséggel inkább a mobilhoz közelebb álló Menlow platformot, jővőre pedig annak utódják a Moorestownt fogják preferálni. Az ARM-es smartbookoknak is jővőre leginkább ezek lesznek az érdemi konkurensei. OS fronton is ezek a gyártók elsősorban a mobil internet melletti net felhasználásra fognak kocentrálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.