Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jacis


jacis
nagyúr

Már régen beszéltük a barátokkal, hogy a kocsikban csak egy kijelzőnek kellene lenni ami a telefont használja mint erőforrás és így nagyon sok hasznos tartalmat lehetne vezetés közben használni.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2) guriga1234


guriga1234
addikt

A német prémium autó gyártók a Here-t vették meg. Szerencsére.

(#3) pampika


pampika
őstag

azt is érdemes lenne hangsúlyozni, hogy maga az android auto program függetlenedik a beépített autókompjútertől és önálló appként is működni fog. ergo olyan is használni tudja majd simán playből letöltve, aki nem vett android autoval szerelt (új) autót, vagy direkt ilyennel készített utólagos fejegységet.

(#4) jacis válasza pampika (#3) üzenetére


jacis
nagyúr

Ezt hogyan tudja megtenni? Ezt a részt nem értem csak....

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#5) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Aztán előbb utóbb lesz még Microsoft Auto vagy IOS Auto platform is?

A térerő veled van!

(#6) Fejvadi válasza jacis (#1) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ez nagyon jó lenne. Okos ötlet.

(#7) pampika válasza jacis (#4) üzenetére


pampika
őstag

nem tudom, a tegnapi keynote-on ennyit mondtak, de asszem későbbi előadáson tán majd részletezik.

(#8) NomadND1


NomadND1
senior tag

Áj tink ic ö gúd ájdí.
Júzerek vil bí heppi.

Bocs Bog, de van rá szép magyar szavunk, tessék használni. :R
Legalább Ti ne legyetek divatpatkányok. :O :W

Pampika: Vitafórum :R

Tudom tök menő dolog, de ne ba...uk már szét, szép és egyedi anyanyelvünk. :U

[ Szerkesztve ]

(#9) MaCS_70 válasza guriga1234 (#2) üzenetére


MaCS_70
félisten

Miért szerencsére?
Nem mondom, hogy a HERE nem jó, de azért igencsak szerencsétlenke a Waze interaktív szolgáltatásai mellett.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10) pampika válasza NomadND1 (#8) üzenetére


pampika
őstag

ööö, keynote == vitafórum?
vagy nem tudom, mire értetted, de a keynote, az nem vitafórum. én nem tudok rá igazán passzoló magyar fordítást. lehet hívni nyitóelőadásnak, de az nem igazán fedi le a tartalmát, de ha te tudsz erre jó szót, akkor hajrá ;)

@jacis:
kicsit bővebb leírás itt

[ Szerkesztve ]

(#11) szebev


szebev
senior tag

A Waze - el az a bajom, hogy nem tud postcode alapján navigálni.... :(

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#12) guriga1234 válasza MaCS_70 (#9) üzenetére


guriga1234
addikt

Azért, mert a Here tud offline is menni.

(#13) marcedli válasza guriga1234 (#12) üzenetére


marcedli
tag

Veszel okostelefont, de mobilnetet nem?

#csakawaze

(#14) jacis válasza Balint1408 (#5) üzenetére


jacis
nagyúr

MS már van sajnos.
Az én kocsimban az van és olyan mint minden más MS termék...

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#15) FeRRaR1 válasza szebev (#11) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Pedig tud, vagy csak véletlenül hozott haza ma :F

(#16) Rusi válasza Balint1408 (#5) üzenetére


Rusi
senior tag

A Microsoft feldobta a pacskert (mármint mobil fronton), úgyhogy onnan már nem lesz semmi. Az Apple-nél már egy ideje létezik a CarPlay, ami tulajdonképpen az "almás Android Auto"-nak felel meg. A Veletech-en (és azóta néhány másik alkalommal) is volt lehetőségem élesben kipróbálni (Opel Astra K rendszere mindkettőt viszi, lásd a tesztünket is róla). Már most fasza a cucc, de a Waze frissítése igazi királyság (mivel ezt használom, régóta várok erre a bejelentésre), persze ezt jó lenne CarPlay fronton is megcsinálni, mert ott jelenleg csak az Apple Maps engedélyezett, szóval még Google Maps sincs, ha valaki iPhone-t köt rá a kocsira.

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#17) dkekesi válasza jacis (#4) üzenetére


dkekesi
tag

Ez a rész engem is érdekelne. 2014-es és 2015-ös Mazdához jó lenne párosítani :)

(#18) jacis válasza dkekesi (#17) üzenetére


jacis
nagyúr

Nekem meg egy 2015-ös Mondeo-hoz 😃

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#19) guriga1234 válasza marcedli (#13) üzenetére


guriga1234
addikt

Honnan veszed, hogy nincs mobilnetem? (Egyébként van.)
De az offline navinak ott van nagyon nagy haszna, ha külföldön vagy, nem kell méregdrága roaming díjat kicsengetned. Az autómban egyébként is van navi, emellett másik navi nem sok vizet zavarna. Egyébként meg nem szeretem, ha olyanok is naplózzák, hogy merre járok, akiknek semmi közük hozzá (ezért is jó az offline navi). A szolgáltatómat nem tudom kihagyni (ha telefonként is akarom a telefonomat használni), de ezen kívül bőven elég, ha csak én tudom, hogy hol vagyok, nem kell ehhez olyanok segítsége, amit akkor sem használnék, ha fizetnének érte.

Samuhoz egyébként van Car Mode, de azt sem használom.

[ Szerkesztve ]

(#20) #06658560 válasza marcedli (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egyrészt a roaming, másrészt a nem teljes lefedettség okoz a nem offline rendszereknek gondot.

(#21) vitezlejszlo válasza dkekesi (#17) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Mazdara (3 skyactive) van AA bar nem hivatalos, en is jatszom vele. Keress ra a mazda3revolution-on.

[ Szerkesztve ]

(#22) Tesztelo.hu válasza guriga1234 (#19) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Ma már a roaming sem méregdrága, Waze nagyon kis adatforgalommal beéri.

(#23) Rusi válasza Tesztelo.hu (#22) üzenetére


Rusi
senior tag

Pont ezt akartam írni én is, hogy egyrészt a Waze nagyon kevés adatot használ, másrészt a roaming mobilnet sem vészesen drága már. A Telenornál 1 gigányi adatot kérhetsz egy hétre 3,5 ezerért az EU országokban. Én is ilyet használtam, mikor legutóbb egy hétre külföldön voltam. Mindenhol Waze navigált, helyben a Google Maps-on keresgéltem cuccokat és még bőven elég volt rá, hogy böngésszek, de még az emailekről sem maradtam le (a szálláson volt WiFi, de azt inkább a laptopra használtam, mert néha elég döcögős volt), tudtam chatelni, szóval ugyanúgy használtam a mobilt, mint ha itthon lennék, az 1 giga pedig bőven elegendő volt (itthon egy hónapra van ennyi netem és az is elég). Ez az egyszeri 3,5 ezer forint pedig egy pár napos vagy egy hetes külföldi kiruccanás összköltségéhez képest nem egy összeg. Ráadásul most már 4G roaming is megy sok országban, a hátralévő keretet nyomon követheted applikációból (persze küldenek sms-t is, ha már para van), ha elfogy, akkor pedig lekapcsolják, nincs túlforgalmazás.

Mobilaréna (2010-2017)

(#24) MaCS_70 válasza guriga1234 (#19) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én is használok off-line navigációt (motoron, külföldön), sokáig idegenkedtem is az on-line-tól, de már nagyon bénának érzem magam off-line.

Meg aztán úgy vagyok vele, hogy azzal, hogy megy a Waze, hozzájárulok a közös szolgálathoz, úgyhogy kifejezetten jó, hogy a rendszer feldolgozza az adataimat -- a naplózás meg szerintem nettó hülyeség.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#25) Rusi válasza guriga1234 (#19) üzenetére


Rusi
senior tag

Waze-ban van "láthatatlan mód", amikor nem látják mások, hogy te merre jársz, viszont ilyenkor te sem tudsz beküldeni jelentéseket (dugó, baleset stb.), viszont a navigálásban semmi hátrányt nem jelent. Amúgy például nekem eleve ki van kapcsolva az, hogy a többi wazerest lássam a térképen, illetve nem vagyok semmilyen Waze csoport tagja, nincs összekapcsolva a Facebook fiókom vele, illetve én is van, hogy "láthatatlan" módban megyek.

Mobilaréna (2010-2017)

(#26) #06658560 válasza Rusi (#23) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem ártana nem elfelejteni, hogy az EU-n kívül is van világ, ahova mehet az ember!

(#27) marcedli válasza #06658560 (#26) üzenetére


marcedli
tag

Igen, de arról nem a Waze tehet, hogy nincsenek normális EU-n kívüli roaming csomagok. Egyébként tapasztalat alapján a legegyszerűbb és legolcsóbb módszer külföldön is egy helyi prepaid net kártya (mifi-be, vagy másik telefonba, aztán hotspot), "osztjóidő".
Szerintem az offline navinak manapság semmi előnye nincs, kivéve a célszerszámokat (kamionos, motoros, stb.), ahol viszont elengedhetetlen. De magán használatra az offline navi vagy crackelt, vagy nem elég jó, vagy mindkettő egyszerre.

#csakawaze

(#28) uki


uki
aktív tag

Az igazsag szokas szerint valahol feluton van, mindkettonek van letjogosultsaga de en is inkabb az online navit preferalom mert rengeteg elonye van a valos forgalmi adatok miatt. Ugyanakkor a multkor olyan helyen kellett navigalnom ahol 8 oran keresztul nem volt nem hogy adat kapcsolat nem
volt hanem meg terero sem (sivatag). Na ott a hajamra kenhettem az online navit.
Ugyanakkor nemreg jartam europai nagyvarosban ahol nagyon kenyelmes volt a google maps online navija a helyi tomegkozlekedesben. Csak beirtam hova akarok menni mar irta is hogy setalj ide szallj fel a meteora menj 5 megallot, ugorj fel a masik buszra es mar ott is vagy. Pontosan tudtam hany perc mulva jon a busz, metro, stb.

[ Szerkesztve ]

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#29) guriga1234 válasza Rusi (#25) üzenetére


guriga1234
addikt

Ha navigálok, akkor nem akarok semmilyen infókat küldözgetni, vezetés közben ez nagyon macerás lenne. Ha a mobiltelefonálás (a kézben tartott eszköz!) tiltott, mert veszélyes, akkor az infók küldözgetése fokozottan az.
Ha nálad ki van kapcsolva minden, akkor semmi előnye nincs számodra az online navinak.
A külföld nem egyenlő az EU-val. Nem EU-s országban húzós ára van az adatforgalomnak. Ha nem független a telefon, akkor helyi SIM vásárlása sem játszik. Az online navi nagy hátránya, hogy ha nincs lefedettség, akkor navigáció sincs. Sokkal jobb az offline navigáció. De ha már valaki közlekedési info központosdit akar játszani, akkor jobban jár olyan navival, ami tud online és offline is működni. Ilyen a Here és a Sygic is.

(#30) guriga1234 válasza marcedli (#27) üzenetére


guriga1234
addikt

Ha nincs térerő, akkor milyen előnye is van az online navinak? Ja, hogy semmi? Akkor biztos jobb :W

(#31) helixP válasza guriga1234 (#29) üzenetére


helixP
nagyúr

"Közlekedési info központosdi" kicsit degradálod a navigációk jelenleg folyó innovatív fejlődési irányát. Egyértelműen ez a jövő, mindenki rájött, hogy a közösségi kommunikáció tudja CSAK realtime-ban jelezni a dolgokat.

Amúgy egyetértek abban Veled, hogy nem kéne, hogy határozottan vannak előnyei az offline navinak, nekem is a Waze mellett van általában valami offlány is, bár egyre kevesebbet használom, most már csak külföldön.

Azt kéne csinálnia a Waze-nek, hogy egy offline térképet+tervezés le lehet tölteni, és erre lehetne rányomni az onlány szolgáltatásokat, annak, aki akarja.

[ Szerkesztve ]

(#32) macskea válasza Rusi (#25) üzenetére


macskea
őstag

Szerintem arra gondolt, hogy a Waze mint cég gyűjt róla adatokat, nem arra, hogy Jóskapista kilesi, hogy hol van. :)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#33) #06658560 válasza marcedli (#27) üzenetére


#06658560
törölt tag

Amikor N darab országon utazol át, vagy a helyi SIM vásárlásához kell helyi lakcím, akkor kenheted a hajadra az opciót. Amennyiben nincs térerő (a fejlett németeknél autópályák környékén is elő fordul), akkor megint.

(#34) Bdanyy válasza #06658560 (#26) üzenetére


Bdanyy
addikt

EU-n kívül sem vészes, 4k fel giga [link] bőven elég volt waze mellett is

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#35) guriga1234 válasza Bdanyy (#34) üzenetére


guriga1234
addikt

Ezeken kívül még rengeted ország van, amire nem érvényes. Vagyis: sokkal több ország van, ahol nem érvényes, mint ahol igen.
A térerő hiányát semmilyen vásárlással nem tudod megoldani, úgyhogy kakukk van az online navinak.

(#36) guriga1234 válasza macskea (#32) üzenetére


guriga1234
addikt

Pontosan.

(#37) guriga1234 válasza helixP (#31) üzenetére


guriga1234
addikt

"kicsit degradálod a navigációk jelenleg folyó innovatív fejlődési irányát. Egyértelműen ez a jövő, mindenki rájött, hogy a közösségi kommunikáció tudja CSAK realtime-ban jelezni a dolgokat" - ez csak egy irány, ami neked éppen tetszik. De ez nem azt jelenti, hogy ez a jövő, csupán egy lehetőség.
Mivel én nem úgy vezetek, mint az átlag autós, így a közösségi marhaságok sem érdekelnek. Az esetek 95%-ában az autóm gyári, offline naviját használom.

PS: már a gugli is tud offline navigációt, igaz, egyelőre csak kb. fél Magyarországnyi térkép tölthető le, amit tud offline használni.

(#38) helixP válasza guriga1234 (#37) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem-nem :N Ez nem az én hülyeségem. Egyszerű tény, hogy ez az irány, ami felé halad, az ipar jelenleg. Az, hogy az offline navi ott van és annyit tesz, hogy mondja, merre menj és így eljutsz A-ból B-be, szép-szép, de egyre kevésbé elég. Az kell az embernek, hogy elkerülje a dugót, balesetet, megtalálja az épp aktuális legjobb útvonalat, és lehet akármilyen TMC, az autósok által szállított információknál nincs frissebb (lásd még egymásnak körkörös mozdulattal trafi/rendőr jelzése, ami ugyanez, csak offline módon).
Akárhányszor írod le, hogy közösségi marhaság, nem lesz kisebb jelentősége :)
"Nem úgy vezetek, mint az átlag autós" mért, hogy vezetsz? Hogy lehet máshogy vezetni?

[ Szerkesztve ]

(#39) atike


atike
nagyúr

Kezdhet félni az NNG? :U

(#40) guriga1234 válasza helixP (#38) üzenetére


guriga1234
addikt

"mért, hogy vezetsz? Hogy lehet máshogy vezetni?" - jól és gyorsan. :)
Nekem egy navinál az a lényeg, hogy mutassa, hogy merre menjek. Más nem érdekel. Nem kívánok tovább ezzel kapcsolatban vitázni. Akinek az egyebek is fontosak, az használja az online navit és fizessen, mint a katonatiszt.

(#41) marcedli válasza guriga1234 (#30) üzenetére


marcedli
tag

A Waze kétpercenként csak frissíti az online információkat, nem nulláról letölti. Szóval egy tervezett úton (amit már egyébként tervezéskor letölt) minden infó ott szerepel, amire szüksége van. Azt meg ne nagyon mondja senki, hogy egy transzeurópai utazáson van egybefüggő 15 perc 130-nál, amikor nincs mobilnet egyáltalán (Edge sem), mert azt nem hiszem el...

Persze mindig lehet mesterséges feltételrendszert felállítani, és azzal indokolni, hogy miért nem jó az online navi, de mondjuk ez a feltételrendszer az emberek 99.9%-nál az év 99,9%-ban nem áll fenn, innentől fogva kb pont értelmetlen, vagy legalábbis nem érv a másik számára a vitában.

Igen, alagútban sincs megfelelő GPS pozi, szerencsére az életemben eddig megtett néhány százezer kilométerből kb 20 km vezetett alagútban, de nem tévedtem el benne, így ezt sem érzem hátránynak.

[ Szerkesztve ]

#csakawaze

(#42) Bdanyy válasza marcedli (#41) üzenetére


Bdanyy
addikt

De a beepitett navi meg terkepfrissites legalább ingyen van :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#43) marcedli válasza Bdanyy (#42) üzenetére


marcedli
tag

Francokat van ingyen, a kocsid árával bőségesen megfizetted. Ha kíváncsi vagy, mennyiért adják, kérdezd meg a kereskedést, mennyi a pótlása, ha tönkremegy.

#csakawaze

(#44) Rusi válasza guriga1234 (#29) üzenetére


Rusi
senior tag

Senki sem írta, hogy infókat küldözgetek útközben, csak annyit, hogy ha bekapcsolod a "láthatatlan" módot, akkor nem tudsz bejelentést tenni (dugó, baleset, traffi, rendőri ellenőrzés stb.). Egyébként egy ilyen bejelentés pontosan 2-3 érintés a kijelzőn, amit persze nem illendő menet közben megtenni (ha van utasod, akkor egyszerűbb), viszont ha az autó saját kijelzőjén teszed ezt meg (ugye Android Auto), akkor nem nagy művészet (már persze aki tud néhány másodpercig többfelé is figyelni). Egyébként a bejelentés hiányát leszámítva, ha épp "láthatatlan" vagyok, semmilyen hátrány nem ér, ugyanúgy online, élő navigációt kapok, folyamatosan jönnek az értesítések az útvonalon lévő eseményekről, ha dugó/baleset van az előttem lévő szakaszon, újratervezi az útvonalat, szól a traffipaxoknál, rendőrnél, még az út szélén veszteglő hibás autóra is figyelmeztet valós időben. Ezeket hol tudja egy offline navi, a forgalmi helyzettől függő útvonaltervezésről és újratervezésről nem is beszélve? Hja, azt meg le is hagytam, hogy a térkép mindig friss, felhasználóként bármikor jelezhetek bármilyen hibát vagy pontatlanságot a térképen, amit rögtön feldolgoznak, ellenőriznek és a lehető leghamarabb javítják, onnantól mindenkinek automatikusan(!) már az új adatok jelennek meg és ez alapján dolgozik a szoftver. Ja, és még pénzt sem kérnek érte, az autóban meg jó esetben évente 60-80 rugót leakasztanak a frissítésért, amihez még a márkaszervizbe is be kell gurulnom.

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#45) helixP válasza Rusi (#44) üzenetére


helixP
nagyúr

Hagyjad "nem kíván tovább ezzel kapcsolatban vitázni" . :)
Beír egy fórumba, majd nem kívánja az érvelést folytatni.

[ Szerkesztve ]

(#46) szebev válasza FeRRaR1 (#15) üzenetére


szebev
senior tag

Kétszer próbáltam a Waze - t, és egyszer sem találtam meg benne a postcode - os menüt.... Aztán HERE - t meg Navmii - t kezdtem el használni kb 1 éve. De ha van a Waze - be postcode navigálás, akkor lehet teszek vele 1 próbát!

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#47) jacis válasza atike (#39) üzenetére


jacis
nagyúr

Kezdhet bizony. Már rég kint kellene lenni a mobilos verziónak nem vacakolni vele évek óta.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#48) szebev válasza szebev (#46) üzenetére


szebev
senior tag

Na most letoltottem! Tényleg van benne postcode keresés.

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#49) FreedomHUN


FreedomHUN
senior tag

Érdekes érveket olvasok. Online navi akkor is felhasználó barátabb, pár ezer forintos roamin opciót simán megéri. Egyrészt ha dugó van, időt veszítesz, ezzel pénzt, másrészt nem pöfögsz el feleslegesen x ezer forintot dugóban álls miatt, mert a real time navi nem visz be a málnásba. Német autópályán elmegy 5 percre az internet, akkor is mutatja merre mész, mert térképet letölti jó pár kilóméteres körben, maximum jnfót nem kapsz. Az országban egyértelműen okosnavi , mikor kezdtem váltani igo-waze között cseszhettem ha az igo a hungárián vitt és beleszaladtam egy 20 perces sorba, na itt a waze pl. Szó nélkül visit hogy ne arra menj, vagy menjél, de toljál rá 20 percet a késés miatt. Mint irtam az idő pénz. Szerintem pár év és nem lesz létjogosultsága az offline naviknak, ahogy napjainkban is egyre kevésbé.
Bp-en rohangálom egész nap a munkám miatt, mig 2 éve a kollégák 95% igoval nyomja mára 60% wazét használ, mert rájött megyivel jobb.
Ez az adatgyüjtés meg szánalom, kit érdekel hogy az nsa vagy bárki más tudja hol járok. Rosszabb lesz neked ettől? Ha igen megnyuktatok bárkit, hogy ha eleve mobilt használsz, 15 éves nokiát akkor is meghatározzák hol vagy 10 méteren belül. Még adatkapcsolat sem kell hozzá. Erről ennyit....

(#50) #06658560 válasza FreedomHUN (#49) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Német autópályán elmegy 5 percre az internet, akkor is mutatja merre mész, mert térképet letölti jó pár kilóméteres körben, maximum jnfót nem kapsz. "

Saját tapasztalatom, hogy nem, olyankor semmit nem csinál, pláne, ha keresztezödés, vagy egyéb jön közbe. Csak tekeri a homokórát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.