Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aginor


aginor
addikt

És vajon ha dedikált RT maggal rendelkező kártyán futtatjuk, akkor jobb lesz a teljesítmény, mintha anélküli videokártya az alany (a cikk szerint mondjuk elvileg nem)? Ugyanakkor az is érdekelne, hogy a Pacsal és Turing (1660) architektúra között van érdemi különbség? Ugyan elvileg nem kellene lennie számottevően, de tegnap azt tapasztaltam a fórumban megosztott eredmények láttán, hogy arányaiban egy 1660 kevesebbet lassul, mint egy 1080 (bár ezt elég nehéz megítélni az eltérő hardveres környezet miatt).

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#2) Abu85 válasza aginor (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Semmit nem ér a célhardver itt. Processzormagok kellenek, illetve FP32 TFLOPS.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) aginor válasza Abu85 (#2) üzenetére


aginor
addikt

A cikk alapján sejtettem, akkor a tapasztalt különbségeket a platformok okozzák. :F Amúgy egyesek már azt víziónálják, hogy decemberben az Amd is előrukkol globálisan valami hasonló megoldással.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#4) wwenigma válasza aginor (#3) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Annyira nem vizio mert PS5-ben lesz ray tracing abba meg AMD cucc ketyeg :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#5) Thrawn


Thrawn
félisten

Más se hiányzott belőle :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6) aginor válasza wwenigma (#4) üzenetére


aginor
addikt

Elvileg logikus lépés lenne, de ettől még nem lesz a kártyákban hardveres feldolgozó, tehát egyes esetekben tetű lassú lesz. Ugyanakkor ki mondta, hogy a PS5-ben nem egy olyan GPU fog dolgozni, amiben lesz RT mag? ;)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#7) siposz


siposz
aktív tag

Megnézve a két képet, nekem ez 1 FPS különbséget se ér meg. Biztos vannak emberek, akiknek ez mozgás közben feltűnő és hatalmas különbség, én nem tartozom közéjük.

(#9) martonx válasza siposz (#7) üzenetére


martonx
veterán

Hát nekem is nagyon kellett figyelnem a különbségeket. Mondjuk én High-on játszok, már az Ultra-Highnál se igazán látok különbséget, csak az FPS esik (VGA hangosodik fel).

Én kérek elnézést!

(#10) schawo válasza siposz (#7) üzenetére


schawo
titán

Ez csak azért készült, hogy földbe döngölje az RT technológia megítélését :DD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11) Alogonomus válasza aginor (#6) üzenetére


Alogonomus
őstag

Inkább azt az irányt érzem – WoT is ezt erősíti –, hogy a dedikált RT mag helyett inkább az egyre elterjedtebbé váló 10+ szálas rendszerek kapacitását használnák ki a sugárkövetéshez.
– Ezzel megspórolhatják az RT mag 100-200 ezres drágító hatását, amelyik mag ráadásul sugárkövetést nem igénylő alkalmazásokban csak a helyet foglalja.
– A GPU-n belül így felszabaduló helyre extra teljesítményt biztosító részegységeket tervezhetnek.
– A CPU-kban láthatóan inkább a magok/szálak száma emelkedik, és nem a magos nyers sebessége, így inkább a CPU-k egyre teljesebb kihasználása a célszerű, amit pont az ilyen EnCore és Cryengine típusú megközelítések tudják biztosítani. A munka egyre nagyobb részét a CPU átvállalja, így a GPU kevesebb speciális alrendszert igényel, míg több univerzális egységgel általánosan nagyobb teljesítményt nyújthat.

(#12) mepet


mepet
addikt

Nagyon látványos a különbség a két példa kép között!

(#13) DraXoN válasza Alogonomus (#11) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Mondtam korábban, hogy lehet ebbe az irányba megy majd el a piac és a "speciális cél RT" dolog nem fog elterjedni mert a CPU veszi át a számítási részét, a gyors PCIE sávok és sokmagos cpuk "általánosan programozhatóan" eltudják látni a feladatot, és nem korlátozza annyira a számítások minőségét a végeredményben.
De kb. egy éve amikor ezt felvetettem, azt mondták ez "lehetetlen" irány, és hülyeséget beszélek :(
De egyre több program még is inkább ezt az irányt választja, persze még semmi se dőlt el az irányt illetőleg, mert még nagyon az elején járunk a technológia elterjedésének...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#14) #65537792


#65537792
törölt tag

Fenomenális.... :C

(#15) rezessanyi válasza mepet (#12) üzenetére


rezessanyi
csendes tag

hol? :D

(#16) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Fent van már az enCore-on? ;]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#17) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Megnéztem a tesztet egy FX8200+RX470 4G kombinációjával ... nem tudom működik-e ténylegesen az RT, vagy sem (bár az árnyékok másmilyenek), de mindent Ultra szintre rakva szerinte játszható a szint.

Teljesítmény RT nélkül:

Teljesítmény RT-vel:

Érdekesség, az RT számolásos teszt mellett kisebb a CPU terhelése.. Úgy néz ki a videokártya lehet a szűk keresztmetszet, bár RT terhelés esetén 1 cpu száll jobban terhelődik mint a többi.

Ha a pontszám az alapján jön, hogy a kb. 3 perces jelenet alatt hány képkockát rajzolt ki, akkor az alapján kicsivel 30fps lehet a tempó (kb. reálisnak tűnik látvány alapján), de sehol nincs beszaggatás, kb. folyamatos a számolás..

én mondjuk "high" grafikán játszom 4xAA-val a játékkal amikor játszok (ott sose esik be 60fps alá kicsit se)..

Azért látszik a teljesítményt majdnem befelezi, de egy "tesztnek" érdekes volt.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#18) #65537792 válasza DraXoN (#17) üzenetére


#65537792
törölt tag

thx :R

(#19) DraXoN válasza #65537792 (#18) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Azért az látszik, hogy árnyékokon kívül jelenleg másra nem használják az RT-t, pl. van egy jelenet ahol vízben gázolnak át a tankok, de ott nincs használatban tükröződéshez.
Lehet erősen igénybe venné annál a jelenetnél a dolgot ha tükröződést is számítanának.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#20) weiss


weiss
addikt

Az interjúalanyok is renderelve vannak?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#21) #65537792 válasza DraXoN (#19) üzenetére


#65537792
törölt tag

Akkor egyenlőre ez egy korai korai, hogy lássák foglalkoznak a grafikával hír és fícsőr.

(#22) TeeBee73 válasza DraXoN (#17) üzenetére


TeeBee73
addikt

Hmm. Holap én is megnézem az asztalin (i7 4790K, R9 390) és a laposon is (i5 3800H, 1050Ti) kombóval. Az asztalin visszaveszem a felbontást FullHD-re, az erőviszonyok miatt.
Kíváncsi leszek, bár eltérő a 2 cucc, (4th gen 4/8, 4GHz 16GB RAM, régebbi, de 8GB-os VGA, SATA-s SSD, vs. 8th gen 4/8, 4GHz, 8GB RAM, újabb, de csak 4GB-os VGA, nVME-s SSD.)
Möglássuk'. :)

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#23) MongolZ


MongolZ
addikt

Najó, engem kilóra megvettek.
De remélem nem kell lecserélnem az i7 6700T-met... mindjárt csinálok tesztet.

(#24) #65537792 válasza MongolZ (#23) üzenetére


#65537792
törölt tag

Ettől? Én egy dinamikus időjárást szívesebben látnék benne mint ezt....

(#25) MongolZ válasza #65537792 (#24) üzenetére


MongolZ
addikt

Így képek alapján jobbra számítottam. Érzésre RT-vel mikrolaggolt, amikor közel voltak a tankok.

Az eredmények:
Minden max, RT nélkül:

Minden max, RT szintén:

i7 6700T, Radeon 5700, 32 GB RAM, 2560x1440

(#26) Sinesol válasza DraXoN (#13) üzenetére


Sinesol
veterán

A cpu nem igazán tudja komolyabb játékok esetén átvenni a szerepet, egyszerűen össze se lehet hasonlitani számítási kapacitásban egy combosabb vga-val, vagy célhardverrel, max ilyen kis alapszintű bohóckodásra elég. Igazából még a 2080ti is megszenved a raytracinggel, pedig még csak kezdetlegesen van beépítve a játékokba, alig használják ki a benne lévő potenciált, hol vagyunk még az általa lehetséges fotorealisztikus grafikától..

[ Szerkesztve ]

(#27) Alogonomus válasza DraXoN (#17) üzenetére


Alogonomus
őstag

Inkább valami korlát lehet benne, mert R2600 és RX580 alatt 1920x1200 RT-vel látszólag még kevésbé dolgoztatta meg a processzort.

[ Szerkesztve ]

(#28) Drenadar


Drenadar
veterán

de most a wargaming szerint az RT az csak az arnyék?

A játékban működik már a füstgránát, vagy az főleg megfektetné a játékot....?

(#29) b. válasza DraXoN (#17) üzenetére


b.
félisten

Ha jól értettem a cikket, akkor A CPU nak itt igazából ugyan az a szerepe- a normál számítási kapacitáson kívül-, mint a RT magnak az RTx kártyákban, egy BVH gyorsító, ami valószínűleg nem igazán számítás igényes feladat, inkább egyfajta cache szerepet tölt be az ütközések kiszámításának a gyorsítására ezért nem terhelődik sok mag csupán egy vagy kettő. Valószínűleg kisebb / kevesebb magos CPU nál az lehet a gond, hogy kiesik teljesítmény ezáltal, hogy gyorsító szerepet töltsön be a BVH struktúra számára.. nem véletlenül Intel áll ez mögött. 50 % teljesítményvesztés, csupán árnyékolásra azért elég jelentős, mert tükröződéseket és fényeffekteket nem számítanak a motorban ezzel , csak árnyékot.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#30) #65537792 válasza Drenadar (#28) üzenetére


#65537792
törölt tag

Ez még csak az első fázis. Gondolom fokozatosan akarják betenni ezeket az új effekteket.

(#31) DraXoN válasza Alogonomus (#27) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Az adott különbség erősen csak videokártyákból lehet, ugyan 470-em van, de a RedDevil RX470 órajelei szinte megegyeznek az 570 alap órajeleivel. A CPU ezek szerint meg csak malmozik...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#32) korren


korren
aktív tag


(8700k @ 5 GHz - delid)

Azért a VGA dobja a pontszámot, úgy tünik... :P

-I like the misery. -I like this world!

(#33) hokuszpk válasza Sinesol (#26) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

no para.
mindjart itt a 3950X. meg a toklampasszezon. teli leszunk maggal. ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#34) Prof


Prof
addikt

hmm nagyon lemaradtam, en meg ott tartok az online MMO harci jatekoknal minimumra levettek a jatekosok mindent, hogy jobban lassak az elenfelet, folyamatosabb gyorsabb legyen a jatek.
Azert biztos hasznos annak aki screenshotokat keszit, de szzertinem ez az egesz RT tema nagyon tul van lihegve, plane hogy mit tudott mar 10 eve is a valodi RT amit filmeknel hasznalnak. (szuperszamitogepeken renderelve persze)

(#35) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Nagyon kellett figyelnem, hogy meglássam a különbséget, de biztosan csak öregszem.

(#36) Jacek válasza b. (#29) üzenetére


Jacek
veterán

CPU-m nem megy 20% fölé a tesztben.. legtöbbször 10-15% tanyázik..

(#37) kikikirly


kikikirly
senior tag

Igy néznek ki RT nélkül max grafikán az árnyékok? X D
Nem egy játékba van külön elsimítás az árnyékokra, és közel hozzák az itteni RT-s árnyékok szintjét.Igaz árnyék elsimítás is levesz az FPS-ből de közel se annyit mintha RT-vel csinálnád.
Azért választhatták az RT-s megoldást mert később a tükröződést,fényterjedést is RT-vel akarják megoldani, most még csak ismerkednek a rendszer működésével.

(#38) aginor válasza Drenadar (#28) üzenetére


aginor
addikt

Ilyet nem mondtak, de egyelőre csak az árnyékokkal játszadoznak. Gondolom oka van, ami akár az is lehet, hogy hardveres megoldás nélkül ennyi vállalható be, de az is, hogy a motor nem bírna el többet, vagy csak simán erre áll a cerkája az egyik programozónak, ezt egyelőre nem tudhatjuk. ;)

Ködgránát?! Ugyanmár, minek az! Abból nem lehet prémium tankot csinálni, amit el lehet adni. ;]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#39) Drenadar válasza aginor (#38) üzenetére


Drenadar
veterán

Én az árnyékokat szoktam kikapcsolni elsőre... Egy tankos játékban semmi értelme semmi előnyt nem ad az árnyék viszont rengeteg fpst visz el.... Úgy általában.

A ködgranat meg taktikai eszközként nagyon sok mindent meg változtatna a játékban...

(#40) nihill válasza #65537792 (#30) üzenetére


nihill
őstag

Ha már az első lépésben lefelezték a teljesítményt, akkor szerintem itt meg is állhatnak...

(#41) TeeBee73 válasza nihill (#40) üzenetére


TeeBee73
addikt

Az nVidia féle RTX meg harmadolja, azt is a 2xxx-es szérián tudja. Az se jobb.

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#42) schawo válasza TeeBee73 (#41) üzenetére


schawo
titán

Annak legalább van látszata. Ez a semmiért fogyaszt 50%-ot.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43) Macka


Macka
veterán

Juhééé. Ez kell ide, ettől sokkal jobb lesz ez a játék. :W :W

(#44) Cifu válasza Prof (#34) üzenetére


Cifu
nagyúr

A magukat eSport gamereknek tartó halmazról beszélsz. A jelentősebb számú réteg csak kikapcsolódni akar. Ami azt jelenti, hogy nem egymásra villogó hasábokat akar nézni, tehát a felhasználók egy jó részének hasznosak az ilyen pluszok...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#45) nihill válasza Cifu (#44) üzenetére


nihill
őstag

Én pl. casual gamerként koppanásig odatolt grafikával játszom, pont ezért amit írsz.
Mondjuk ezzel a fele FPSért cserébe kicsit szebb árnyékkal nem vettek meg.

(#47) Cifu válasza bertapet11 (#46) üzenetére


Cifu
nagyúr

Elég komoly különbség az RTX 2070 vs. RX 5700 XT szinten...

Tudom-tudom, majd decemberben az új driver...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#48) Qkackca


Qkackca
őstag

Nekem pl ultran felezi, mediumon meg majdnem harmadolja a pontszámot ha bekapcsolom az rt-t (A10-6700, Rx 580 4gb, 8gb ram / cpu közel 100%, gpu viszont 16% kihasználtsággal megy az aida napló szerint...)

Ja és 1 perccel a vége előtt megáll a venti a gpun, csak az utolsó pár másodpercen indul újra szóval szerintem valós lehet a gpu kihasználtság :)

[ Szerkesztve ]

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#49) bertapet11 válasza Cifu (#47) üzenetére


bertapet11
tag

jaja, és ez még csak nem is 2070S

(#50) Raymond válasza Cifu (#47) üzenetére


Raymond
félisten

Hat valami csiszolas kell az 5700XT-nek mert ennel jobban kene teljesitenie. Nalam ez van egy Strix 2080-al:

Pont FPS
---------------------------------------
Off : 27851 167
High : 21909 131
Maximum : 20282 122
Ultra : 18180 109

A CB-nel lathato 2070-es eredmenyekhez kepest ez kb. +32% es kb. ennyivel (3x%) gyorsabb GFlops es Texels/s-ban a 2080 a 2070-nel. A pixel fillrate es a mem savszel kb. egyforma. Az 5700XT a papir orajeleken olyan 30%-al jobb az flops es tex teljesitmenyben mint a 2070 de mivel az joval a hivatalos fole boost-ol a valosagban olyan mondjuk 15% jobb csak. Attol fuggetlenul nem kene annyival lassabbnak lennie, az Off eredmenyek kb. egyformak.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.