Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MK VII


MK VII
veterán

Ez most komoly? Elérte a fényképező gépeket is a profitorientált üzletpolitika?
Kihagynak funkciókat a termékekből, hogy azután azt plusz költség ellenében értékesíthessék..
Kezd nagyon a videó játékok szintjére süllyedni minden elektronikai eszköz és annak támogatása.

(#3) Jim Tonic válasza MK VII (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem, az R verziót védik ezzel. Valahol érthető.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#4) rumos14 válasza Jim Tonic (#3) üzenetére


rumos14
nagyúr

na ja, de egyáltalán mi szükség az R verzióra?

(#5) taranis válasza Jim Tonic (#3) üzenetére


taranis
addikt

Az R verzió csak annyiban más, mint a sima (firmware frissítés után), hogy nem limitált a felvétel ideje. Szerintem nem arról van szó, hogy védenek egy új verziót, hanem arról, hogy csináltak egy új verziót, hogy a fizetős firmware upgrade jobban letolható legyen az emberek torkán.

colorizer.net

(#6) Daywalker válasza rumos14 (#4) üzenetére


Daywalker
addikt

Nos, ha valakinek nem kellett addig, annak valószínűleg ezután sem kell. Akinek pedig mégis, mert olyan szinten foglalkozik a videózással, annak ez nem tétel - olcsóbb, mint a gépet cserélni.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7) MK VII válasza Daywalker (#6) üzenetére


MK VII
veterán

Lehet, hogy nem tétel, de mi értelme ennek?
Lassan bemész egy elektronikai boltba akármiért és azt veszed észre, hogy csak egy darab vasat kapsz aztán vedd meg az oprendszert és vedd meg, hogy tudj fényképezni aztán még vedd meg, hogy le is tudd játszani és mindezeken felül még vegyél rá plusz garit is, mert olyan szépen meg vannak csinálva ma már az elektronikai eszközök, hogy x éven belül egy alkatrész tuti feladja a szolgálatot. (Ugye, tervezett elhasználódás.)
Nem azon van a hangsúly, hogy akinek kell annak nem pénz, hanem egy ilyen készülék árába simán beleférnek ezek a dolgok csak kiszedik, hogy tudj még valamiért pluszban fizetni..
Itt ez a része dühítő..

Amúgy alapvetően pont ez a probléma, hogy nem tételek egyeseknek ezek a dolgok és kiszolgálják a gyártók ez irányú perverzitását, hogy majd úgyis megveszed.. Aki megteheti persze nem fog lázadni, mert megteheti.. Ettől függetlenül gerinctelen és undorító dolog az emberek kizsákmányolása...

[ Szerkesztve ]

(#8) rumos14 válasza Daywalker (#6) üzenetére


rumos14
nagyúr

mi nem kellett addig? a nagy dinamikájú videó képesség? az azért nem "kellett", mert nem volt ;)
az R csak szoftveres fejlesztéseket tartalmaz, tehát igazából indokolatlan a létezése.nem tudom, u.annyiba fog kerülni újonnan mint az alap GH4?

(#9) taranis válasza rumos14 (#8) üzenetére


taranis
addikt

Az eddigi hírek alapján többe fog kerülni, mint az alap GH4 + a firmware upgrade. A 30 perces limit feloldása miatt adóügyileg már más kategória az új modell, ezért lesz drágább.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#10) Bici válasza MK VII (#7) üzenetére


Bici
félisten

Nem lehet, hogy egy másik cég szoftver megoldását (is) használják az új gépben, ami licensz köteles?
Az új gép árába be van építve, de lehetőség van a GH4 tulajoknak is megvenni, mert a hardver tudja amit kell.

Nem állítom, csak feltételezem.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11) Mr.Csizmás válasza taranis (#9) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Mondjuk ez a feature talán csak Tarr Bélának kell :F (Torinói ló pl.)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12) taranis válasza Mr.Csizmás (#11) üzenetére


taranis
addikt

Jól jöhet mondjuk koncertfelvételeknél is.

colorizer.net

(#13) Mr.Csizmás válasza taranis (#12) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

már ahova be lehet vinni :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14) #06658560


#06658560
törölt tag

mocsokszemétpanasonic, nem adja ingyé az új funkciót, mint mindenki más...

(#15) theporcupine válasza Mr.Csizmás (#13) üzenetére


theporcupine
tag

De hát ez egy profi fícsőr, csak profiknak, akik ki tudják fizetni és megéri nekik simán a 40 ezer. Ők hivatalosan videóznak koncerten, beengedik, mert profik és egy koncerten be is hozzák az update árát. ;]
Aki meg nem profi, az úgysem érti mire jó ez és nem is kell neki igazán, ha nem termeli ki azt a 100 dodót.
Kicsit frusztrált lettem a hírtől. :((

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#16) theporcupine


theporcupine
tag

Így lehet egy elavuló vázat újra eredeti áron eladni. Ügyes. Meg így lehet eljátszani, hogy eladok valamit kicsit jobb áron, mint a konkurencia, kicsit kevesebb tudással, majd utólag, apránként pénzért adott frissítésekkel felhozni arra a szintre, de összeségében már drágábban. Ha már megvettél valamit drágán, könnyebben költesz rá kisebb összegeket. A marketing egy csodás dolog, mint a 99.99 dolláros ár, mint a vevők hülyének nézésének közvetlen jele.

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#17) Jim Tonic válasza rumos14 (#8) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ettől még megvette enélkül a gépet...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#18) .mf válasza MK VII (#1) üzenetére


.mf
veterán

Ezzazz, dramatizáljuk még túl.

A GH4 már megjelenésekor kerek egész volt. Ez egy extra fícsör, amit sokan szeretnének. A pozitív az, hogy ezt nem tartogatták egy GH5 exkluzív fícsörének, mint ahogy azt a legtöbb más gyártó tenné, hanem elérhetővé tették az eredeti GH4 tulajok számára is.
Más kérdés viszont, hogy pl. egy Fuji is rengeteg javítást és új funkciót adott ki fw-ben, ingyen. Ez a 100 USD / EUR egy kissé lehúzós lépés, bár még mindig jobb, mintha az új fícsörért új gépet kéne venni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19) rumos14 válasza Jim Tonic (#17) üzenetére


rumos14
nagyúr

az az egész S log, V log, stb. trend egy bő éve kezdődött a Sony A7S-sel, tehát most a Pana utánamegy a konkurenciának.
a Sony meg már az 1000 USD alatti RX100-ba is beleteszi, mert csak egy szoftveres dolog az egész.

(#20) theporcupine


theporcupine
tag

Nem vagyunk egyformák. Nekem kevésbé fájna, ha a GH5-be tették voltna ingyen. Sajnos én anyagilag megrogytam, de eddig megvan GH1-GH4-ig a sorozat és ha tehetem, akkor lesz GH5. Vagyis annyira nem zavarna. És ott talán nem csak ez lenne az újítás, de jobb szenzor stb. Most így ki tudják tolni a GH5 megjelenését is. (Amit igaz, annyira szintén nem sajnálok, ha nincs rá pénzem.)

Akik szerint ok a dolog így pénzért, azok közül hány GH4 tulaj van és hányan veszik meg majd ezt az firmware-t? És hányan profik közülük? Mert más kivülállóként beszélni róla, szerintem.

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#21) PistiSan


PistiSan
addikt

Fura a cikk, ha bele írják a címébe hogy fizetős az fw frissítés talán többen rá kattintanak, nem ilyen címekhez vagyok szokva mostanában az oldalon. ;]
A fentebb írt plusz licenc díj közre játszhat, de ezt soha nem tudjuk meg.

(#22) Daywalker válasza PistiSan (#21) üzenetére


Daywalker
addikt

Ad 1: nem fért ki
Ad 2: szerintem összekeversz minket az index-origo-444 és társai lapokkal, ott van minden címben, hogy ha nem kattint nem tudja meg, nem fogja kitalálni stb. Hol vagyunk mi ettől? Ne bosszants :W
Ad 3: ha nem kattintanak, akkor nem tudjuk magunkat miből fenntartani, ergo nem lehet jönni hova fikázni sem majd. Szóval ezen tessék elmélkedni :U

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#23) bteebi


bteebi
veterán

Firmware-ért pénzt? Ráadásul ennyit? :Y Nice... :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#24) Stauffenberg válasza MK VII (#1) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Elérte a fényképező gépeket is a profitorientált üzletpolitika?"

Én ezt nem értem, eddig mit csináltak a gyártók a profittal? Kivették készpénzben és lehúzták a klotyón merő szórakozásból?

Arra meg fel kell készülni, hogy egyre többször lesz ilyen a jövőben. Miben különbözik egy tudást kibővítő új firmware egy tetszőlegesen kiválasztott bármilyen kiegészítőtől? Azokat is meg kell venned.

A fotóipar meg ezzel talán elkezd racionalizálódni és az évente, kétévente lecserélt modellek helyett hosszabb termékciklusokra koncentrálnak és jönnek az alternatív bevételi források. Egy ilyen 100 dolláros befektetés még mindig kisebb, mint a bukó, amit egy új modellre váltással elszenvedsz.

(#25) bteebi válasza Stauffenberg (#24) üzenetére


bteebi
veterán

"A fotóipar meg ezzel talán elkezd racionalizálódni és az évente, kétévente lecserélt modellek helyett hosszabb termékciklusokra koncentrálnak és jönnek az alternatív bevételi források. Egy ilyen 100 dolláros befektetés még mindig kisebb, mint a bukó, amit egy új modellre váltással elszenvedsz."

A bukóval igazad van, de nem valószínű, hogy hosszabbodnának a termékciklusok. Eddig se az volt a lényeg gyártói oldalról, hogy érdemben jobb legyen az új készülék, valami igazi újdonság legyen benne, hanem csak az, hogy más, "új", és így eladható legyen. Az ilyen "fejlesztések" sokkal többet hoznak a konyhára, mint az esetleg fizetőssé váló firmware-ek. A legtöbb embert amúgy sem érdekli, hogy milyen firmware van az adott eszközén, és nem is értesül arról, ha adnak ki belőle újabbat.

Olyan szempontból is nagyon veszélyes lenne ez az irány, hogy akkor ki lehetne adni egy alap, "buta" firmware-t, és lehetne vásárolni "különböző szintű" firmware-eket. Ez elég sok dolgot érinthetne, a képfelbontásokat, mindenféle hasznos-haszontalan fícsört. Videóknál korlátozva lenne a felbontás, az fps - lehetne olyan is, hogy a leggagyibb fw csak 720p @30 fps-t tudna, a jobbak már 1080p @30/60 fps-t is tudnának, a legjobbak pedig már 4K @30 fps-t és 1080p @120 fps-t is.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#26) Stauffenberg válasza bteebi (#25) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Eddig se az volt a lényeg gyártói oldalról, hogy érdemben jobb legyen az új készülék, valami igazi újdonság legyen benne, hanem csak az, hogy más, "új", és így eladható legyen."

Most betoldottál valamit az én kijelentésem elé. Igen, ez a cél, de ha megnézed az iparági kimutatásokat, akkor látod, hogy a kereslet évről-évre zsugorodik, különösen a rövidebb ciklusban kibocsátott termékeknél. Szóval az eddig alkalmazott üzleti modell kezd fenntarthatatlanná válni.

"Olyan szempontból is nagyon veszélyes lenne ez az irány, hogy akkor ki lehetne adni egy alap, "buta" firmware-t, és lehetne vásárolni "különböző szintű" firmware-eket."

Kis túlzással, de most is ez megy. Főleg az MFT rendszerre jellemző, hogy hosszan kitart egyetlen adott szenzor mellett, ami mögé különböző szintű szolgáltatásokat pakol. Simán elképzelhető a jövőben, hogy egy modell 3-4 féle verzióban is kapható és utólag is tudsz feloldani funkciókat, persze pénzért. A lényegen nem változtatna, eddig az egész gépet le kellett cserélned, ezután meg csak fogod a bankkártyád, kifizeted a licencet és rögtön mehet az unlock.

De ezen az S-Log Gamma frissítésen is úgy rugóznak internet-szerte, mintha az életük múlna rajta, miközben szerintem a nyafogók tizede sem tudja, hogy egyáltalán mire jó. Akinek erre tényleg szüksége van, annak a 100 dolcsis firmware aprópénz.

(#27) PistiSan válasza bteebi (#25) üzenetére


PistiSan
addikt

" Videóknál korlátozva lenne a felbontás, az fps - lehetne olyan is, hogy a leggagyibb fw csak 720p @30 fps-t tudna, a jobbak már 1080p @30/60 fps-t is tudnának, a legjobbak pedig már 4K @30 fps-t és 1080p @120 fps-t is."

Ezzel kapcsolatban elég szkeptikus vagyok, nem hiszem hogy legyártanának egy 4k képes eszközt valamennyi összegért, utána pedig akár előállítási ár alatt árulnák alap fw-vel ami a felhasználók nagy részének elég. Nyilván lenne kb 10% aki megvenné hozzá a jobb fw-t, de akkor is elenyésző lenne az arány, egyszerűen nem éri meg így csinálniuk.

(#28) Stauffenberg válasza PistiSan (#27) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Processzor gyártók is csinálják, hogy a nagyobb processzorokban letiltanak magokat és kiadják olcsóbban, más típusnév alatt. Én is vettem anno Phenom II X2 555 BE-t fele annyiért mint a Phenom II X4 955 BE, de a magokat feloldva lett egy teljes értékű X4 955 BE-m.

A fényképezőgép gyártók meg szinte semmit nem gyártanak maguk, csak összeszerelnek. Az alkatrészek beszállítóktól jönnek, így a gyártó számára a legértékesebb a gyártási kapacitás. Ha két modell gyártásához két gépsor kell, miközben puszta szoftveres trükközéssel gyártható lenne egyetlen gépsoron is, akkor pont be tudnak állítani valami másnak a gyártását a felszabaduló gépsorra.

(#29) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Az a baj ezzel, hogy majd mások olyan firmware frissítésért kérnek pénzt, ami semmit nem ad, csak új.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#30) Stauffenberg válasza Fryskitt (#29) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

És akkor azt ki veszi meg?

(#31) bali74


bali74
csendes tag

Szerintem nem pénz érte. A Sony F3 -hoz megjelent LOG update $3000 volt. Az is igaz, hogy az a pro vonalhoz tartozik és akinek kellet ki is fizette, de szerintem itt azt kell értékelni, hogy ez volt az első olyan cam amit meg lehetet venni $2000 alatt és hasonló képességekkel bír, mint a nagyok videós tesók. A fotós rész ebben a sorozatban mindíg csak másodlagos funkció volt. Lehet venni Canon C300-at cirka $17000 ért ha ez a 100 dodó sok lenne valakinek. Szerintem innen kell nézni és nem azon siránkozni, hogy még ezért is pénzt kérnek. Minden csak nézőpont kérdése.Akinek igénye van rá az megveszi, aki meg úgy gondolja, hogy ez nagyon sok érte az meg nem. Az új gép meg valóban csak időhúzás míg a GH5 piacra kerül.
Remélem senkit nem sértettem meg a hozzászólásommal. Amennyiben így volna előre is elnézést kérek. :P

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.