Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ligend


Ligend
tag

A videokártya átviteli sebességét mivel mérted? Rémlik, hogy volt erre valami teszt, de olyan rég volt már, hogy elfelejtettem. :B

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#2) John Fowler válasza Ligend (#1) üzenetére


John Fowler
tag

Rengeteg tesztprogi van, de tapasztalatom szerint a 2 legelterjedtebb, ami kb azonos értéket hoz, az a landmark2.0 (VGA tekintetében a 6.0 is jó) ami karakter/sec-es értéket ad, -ezt egy az egyben érthetjük kbyte/sec-nek is-, illetve a másik program az a vgaspeed nevű. Ez különböző felbontásokban ilyen rasztercsíkokat futtat és alul real-time írja Megabyte/sec-ben a sebességet.

Ha kell, el tudom küldeni őket, ez csak nem számít piracynak.

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#3) Crystalheart válasza John Fowler (#2) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem sok egy kicsit a KByte/sec a character/sec-nek? :DDD
Amúgy meg fanatikus vagy ;) Akinek van ideje... :P

(#4) John Fowler válasza Crystalheart (#3) üzenetére


John Fowler
tag

De, és ezt én is furcsállom, de amit a Landmark character/sec-nek ír, azzal kb megegyező sávszélességeket lehet mérni pl vgaspeed-del, vagy asmdemo-val.

Tehát pl. 27000 char/sec az olyan 25-26 mega/sec-re jön ki más progival. És az arány marad, szóval kb stimmel a dolog. ISA slotos VGA-kra 4-5000-nél nem is hoz többet.

Nem vagyok fanatikus ;) És gondolhatod mennyi időm van ha 10 éve folyamatosan halogatok ilyen fontosságú ügyeket :DDD

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#5) Crystalheart válasza John Fowler (#4) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"ilyen fontosságú ügyeket"

:DDD mondomén. :P

(#6) John Fowler válasza Crystalheart (#5) üzenetére


John Fowler
tag

Ironikusan értettem :D

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#7) Ligend válasza John Fowler (#2) üzenetére


Ligend
tag

Ha kell, el tudom küldeni őket, ez csak nem számít piracynak.
Valahol megvannak még ezek nekem is, talán az első, 1996-ban írt CD-men. Ej, mennyit futtattuk annak idején a Landmark-ot... Kívülről tudtuk, milyen CPU/FPU értékeket ad az egyes procikra. :B

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.