Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Angel1981


Angel1981
veterán

"Az így nyert 7,37%-nyi tárterület különbség valójában nem tűnik el nyomtalanul, hanem mindegyik merevlemez és SSD ezt használja a fent említett over provision célokra."

Hmmmm!
Azt tudtam, hogy az SSD esetén ez az ok, ami miatt kisebbnek látszik, de a HDD esetében ez új infó nekem!

(#2) Ł-IceRocK-Ł válasza Angel1981 (#1) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

HDD nél az 1024=1000 szabványt alkalmazták. (legalábbis anno így tanították). Így a gyártóknak elvileg egyszerűbb számolni.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#3) Zoz válasza Ł-IceRocK-Ł (#2) üzenetére


Zoz
őstag

"Így a gyártóknak elvileg egyszerűbb számolni."
Inkább arról van szó, hogy így nagyobb számot lehet a termékre írni.

(#4) Daywalker válasza Angel1981 (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

A merevlemezt kiszedtem, véletlenül maradt benne :B

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#5) djculture


djculture
félisten

Kedves nézőink a napi ssd butítás rovatunkat láthatták. Jön a tlc gagyi chip meg még ez a megoldás is, nem tudom hova akarnak még visszafejlődni. Esetleg még tudom javasolni a 48 órás garanciát is.

[ Szerkesztve ]

(#6) buherton


buherton
őstag

Tudom hogy hülye kérdés meg minden, de mi lenne, akkor ha a teljes terület a rendelkezésünkre állna, és azok a cellák amik tönkre mentek csak simán ki lennének vonva a forgalomból? Azaz teszem azt 1000 cella felmondja a szolgálatot akkor 1 kB-al kevesebb területet látnák az intézőből.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#7) Daywalker válasza djculture (#5) üzenetére


Daywalker
addikt

Hát ha úgy nézzük, akkor a SandForce eléggé biztonságos megoldást használt a többiekkel ellentétben. Végülis volt idejük "kitesztelni", hogy erre valójában mekkora szükség van. Ezek szerint nincs rá szükség.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#8) Rover623 válasza buherton (#6) üzenetére


Rover623
félisten

...de mi lenne...
Botrány! ;]

"Bad sectoros az SSD-m!!!! Azonnal vissza a pénzemet!!!" :W

:DD

primus inter pares

(#9) Daywalker válasza Rover623 (#8) üzenetére


Daywalker
addikt

Aztán meg jönne az ISO szabvány szerinti pöcsölés, mint az LCD-nél.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#10) Rover623 válasza Daywalker (#9) üzenetére


Rover623
félisten

:K

primus inter pares

(#11) Apika válasza buherton (#6) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Csak akkor lenne a probléma, ha olyan cellád menne tönkre, ahol adatod van...

[ Szerkesztve ]

(#12) buherton válasza Apika (#11) üzenetére


buherton
őstag

A működés hasonló lenne mint a mostani elképzelés. Csak nem egy felhasználó által látott területről "szerezné" be az új cellát, hanem a meglévőből. Átmásolja a másik cellába az adatot, majd a rossz cellát megbélyegzi, és annak méretével csökkenne a teljes terület. Így nem működhetne?

(#8) Rover623: Nem egészen úgy lenne, ha lenne az biztos.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#13) banhammer


banhammer
veterán

Én inkább a nagyobb adatbiztonságra voksolnék.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) Zoz válasza buherton (#12) üzenetére


Zoz
őstag

Nem, mert a csökkenéssel a fájlrendszert is át kéne méretezni.

(#15) Apika válasza buherton (#12) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Nem biztos, hogy a rossz cellából ki tudja olvasni az adatot...

(#16) djculture válasza buherton (#12) üzenetére


djculture
félisten

Ja jó is lenne, a ph-n felbukkanhatnának az olcsó 20-30 gigás ssd-k amelyek fénykorukba 64 esek voltak :D

[ Szerkesztve ]

(#17) Apika válasza djculture (#16) üzenetére


Apika
Közösségépítő

... de gyorsan tovább is kellene adni rajtuk, ha a kapacitásuk folyamatosan csökkenne... :D

[ Szerkesztve ]

(#18) vanhalen


vanhalen
senior tag

Naa ez tök jó! Áldozzuk be a minőséget a mennyiség javára :DDD

Gyerekek. Most komolyan. Nem lehet, hogy időközben a háttérben kifejlesztettek valami ütősebbet az SSD-nél (valakik) és mi még nem tudjuk? :DDD
Csak mert egyik gyártó a másik után kukázza a jól bevált fejlesztéseit és hogy úgy mondjam elég mostohán bánnak a kölkeikkel, meg a bejáratott technológiáikkal. ja és lassan mindennaposak az ilyen hírek.. Nekem kissé feltűnő ez a kapkodás, meg hozzáállás, nem tudom ki hogy van vele.

Jó jó az ok. hogy a pénz beszél, meg minden, de ezeket eddig is megtehették volna ha nagyon akarják és most "elméletileg" nem indokolná semmi, hogy ennyire kapkodva kukázzanak, ha kell ha nem és ennyire lesz@rjanak mindent..

Most pl. az, hogy 120 vagy 128GB, az nem oszt, nem szoroz sokat. 8 giga manapság, még SSD tulajoknál sem mérvadó szempont. Sőt, talán épp náluk nem az. Nem véletlen áldoz valaki nagyságrendekkel több pénzt egy SSD-re, mikor ugyanannyiért terákat vehetne HDD-ből (ha csak a tárhely lenne a cél) Nem tudom mennyire voltam érthető :D

[ Szerkesztve ]

(#19) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

az én 830as samu ssd-mel is nyertem +7gb-t azzal hogy kilőttem a hibernálást, SSD tulajoknak nemárt megcsinálni!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#20) BiP


BiP
nagyúr

Javítsatok ki, ha tévedek, de a Sandforce úgyis tömörít. Tehát úgysem írja tele az SSD-t. (kivéve, ha tömöríthetetlen adatokkal tolja tele valaki). Szóval annyira nem kritikus az over-provisioning hiánya, ellenben lehet nyerni 4-8-16GB helyet. + marketingszempontok.

(#21) vanhalen válasza BiP (#20) üzenetére


vanhalen
senior tag

Az a lényeg, hogy eddig volt bennük egy biztonsági mechanizmus az adataid védelmében, amit most kikapcsolnak hogy többnek látsszon a tárterület (vagyis a gyártók, akik sandforce-al szerelik a termékeiket) minőség kontra mennyiség, magyarul: harácsony :DDD

Egy sz@r hasonlattal élve olyan, mintha a kocsidba holnaptól valami új fejlesztésű, de olcsóbb benyót tankolnál, amitől még gyorsabban is menne a verdád, viszont a kockázatok és mellékhatások apróbetűs részben oda lenne pingálva, hogy ha nincs szerencséd, lehet, hogy félév múlva motorcsere :DDD (ha beleesel a 20%-ba :DDD ) csak itt nem a gyorsaság lesz beállítva előnynek, hanem az "extra" tárterület (pár giga szevasz)

[ Szerkesztve ]

(#22) djculture válasza Apika (#17) üzenetére


djculture
félisten

Minek legföljebb a végén egy 1 gigás pendrive lenne belőlük :D

(#23) BiP válasza vanhalen (#21) üzenetére


BiP
nagyúr

Értem én, csak arra utaltam, hogy eddig is túl volt biztosítva, most csak simán biztosítva lesz.
Más SSD-kben még ennyi sincs, ott meg a usernek kell figyelni, hogy ne tolja tele az SSD-jét.

(#24) bbrain válasza buherton (#12) üzenetére


bbrain
tag

Általában nem, mert nem valszeg nem úgy hal meg egy cella, hogy előre jelezni lehetne.
Olyan is előfordulhat, hogy egy egész flash ic meghal. gondolom akkor meg vakarnád a fejed, hogy hol az adatod...

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#25) Angel1981 válasza Daywalker (#4) üzenetére


Angel1981
veterán

Áháááá!
Így már stimmel! :D

(#26) LordX


LordX
veterán

Az a 7,3% az nem a GiB - GB különbségből jön?

(#27) Ł-IceRocK-Ł válasza LordX (#26) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Vinyónál igen az átváltás miatt, de úgy tudom a flash tárolónál ez máshogy működik.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#28) #65675776 válasza SkyS1gn (#19) üzenetére


#65675776
törölt tag

Aminek semmi köze a cikkben leírtakhoz. Ugyan úgy fel szabadul vinyó esetén is. Mondjuk a 7GiB érdekes, mert elméletileg nálad 8GiB-nak kellett volna.

(#29) SkyS1gn válasza #65675776 (#28) üzenetére


SkyS1gn
félisten

nem mondtam hogy köze van, csak aki esetleg nemtud róla annak erősen ajánlott megtenni :K

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#30) Balage76


Balage76
senior tag

A SandForce kontrolleres termékeknél valahol le kell tárolni a tömörítés miatt szükséges extra adatokat is, eddig erre (is) használta a kontroller a most felszabadított 4-8-16GB helyet.
Magyarul, ha ezentúl csak az egyszer 7%-ot teszed félre, akkor azt hiszed hogy Te mindent megteszel az élettartam megőrzése érdekében, holott pont semmit nem csinálsz. :)

Eddig csak a sebesség volt kamu a Sandforce vezérlős hirdetésekben, most már a tárkapacitás is. Gratulálok, ez ám a korrekt marketing!

(#31) tdd587 válasza SkyS1gn (#29) üzenetére


tdd587
őstag

Na de akkor nincsen hibernálás. Ez csak akkor jó, amikor biztosan tudod, hogy nem kell hibernálás. Laptopnál pl. nagyon jó, ha van. Asztali gépnél sok értelmét én sem láttam eddig.

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#32) SkyS1gn válasza tdd587 (#31) üzenetére


SkyS1gn
félisten

"Na de akkor nincsen hibernálás."

nemmondod? :Y

facepalm :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#33) tdd587 válasza SkyS1gn (#32) üzenetére


tdd587
őstag

Na de kell az (facepalm). Céges laptopon jól jön pl. Igaz itt nem is érdekel a szabad hely úgy, mint otthon...

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#34) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem értem, hogy jó dolgokat miért kell elxarni. :W

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35) icp1970


icp1970
senior tag

Nem tudom ti hogy vagytok vele de én sokallom a 7,37%-ot.Miért nem lehet ezt megoldani fele ennyi tárhely veszteséggel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.