Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tin


Tin
veterán

hagyják ki a 4K-t, és egyből jöhet a 8K. jót tenne a piacnak :D

(#2) Bandi995


Bandi995
aktív tag

A legtöbben még 4K-nál sem tartanak, de már a 8K a jövő. Nice :U

ON: a teljesítmény önmagában megsüvegelendő, de előtte még azt a fránya 4K-t toljuk még picit ha kérhetem.

[ Szerkesztve ]

(#3) Csapoati válasza Bandi995 (#2) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Sőt, sokszor még az 1080p felvételek (lásd pl. Forma-1 az M4 Sporton) is gyalázatos minőségűek.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#4) kwzatz


kwzatz
őstag

A technikai feltételek már megvannak, így 10 év múlva már jöhet is. :DD

(#5) zzola


zzola
félisten

SD TV rulz! ;]

(#6) Zotya84 válasza Csapoati (#3) üzenetére


Zotya84
őstag

És akkor nem említetted a 720p online adását F1-nek. Elég sokszor az is igen gyatra minőségű.

Felőlem jöhet a 8K, csak az a bajom vele, hogy a legtöbb 4K TV nem fogja tudni normálisan átméretezni, mert nem lesz elég erős a HW bennük hozzá (bár így, hogy nincs TV-m, nem zavar egyelőre).

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#7) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nem csak a tv-t utálom, de még azt is aki nézi :N

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Lehet én vagyok az igénytelen, de az Oppo UDP-203-as lejátszóval a sima fullHD gyári bluray filmek, kurva jó minőségűek eleve...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#9) Strezi


Strezi
őstag

Adjanak inkább opciót, hogy abban a 80mbps streamben 2160p vagy 1080p-ben jöjjön az adás. Avval nem lenne minőségi gond ;)
De, majd ha otthon teszteltem 8K tévén akkor azért nem fogom leutálni :))

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#10) Joshi válasza Vikthor (#8) üzenetére


Joshi
titán

Próbáld ki úgy, hogy az Oppo-t 1080-ra állítod. Meg fogsz lepődni hogy úgy is nagyon jó lesz a képminőség, hiszen a tévék felskálázása sokszor jobb.

(#11) DarkByte válasza Strezi (#9) üzenetére


DarkByte
addikt

Ó dehogy nem. Az ember mindig azon fanyalog ami van, nem ami még nincs. :D
Majd a 8K-s stream-et is agyon tömörítik 10Mbit-re, mint ahogy most is DVB-T-n is egy SD adás kap vagy 2Mbit-et sem. Valahogy mindig a mennyiség és nem a minőség elve érvényesül.

De igazából engem nem is érdekelnek a TV adások. Nagyon jól megvagyok VoD-al. 8K60p 10bit HDR videó pedig már most is van YouTube-on. [link]
A GTX1080 hardveres videó dekódere még épp elviszi 80% terheléssel rángás nélkül. :DDD (az más kérdés, hogy 1440p-s monitorom van, és a játékok gépigénye végett egy ideig nem is tervezek nagyobbat :N )

(#12) jedis válasza Vikthor (#8) üzenetére


jedis
senior tag

A kifogásolható minőséggel kapcsolatba, szerintem az online stream-re gondolnak a többiek. :)

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#13) bambano


bambano
titán

most már majd 8k-n nézhetjük ugyanazokat az egy-kaptafára készült sorozatokat meg filmeket.
csudijó...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) ZooLLeR


ZooLLeR
tag

Szóval ha esetleg felvesznek egy gameplayt, aminek köze van a TressFX-hez , és esetleg le is adják valamelyik tv csatornán, akkor az elvileg elég szépen fog kinézni?
Ebben az esetben várós:)

Farhát eladó.

(#15) akoska07


akoska07
nagyúr

Nem kellene előbb egy FHD adás ? :DDD

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#16) Cs1csó válasza Tin (#1) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha minden adás FHD-ban jönne NEM agyontömörítve, az már elég lenne addig ne akarjunk földúton F1-es autóval szaladgálni.

(#17) hemaka


hemaka
nagyúr

Remek.

(#18) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Optimista lennék, ha általános lenne a 1080p60 műsorszórás, érdemi bitrátával. Aztán csörög a vekker és megint hétfő reggel van:(((

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19) #52588800


#52588800
törölt tag

Majd ez is olyan lesz, mint a HD adás, mikor beborul az ég és esik/havazik? Mert az egyből kiesik, csak az SD megy.

[ Szerkesztve ]

(#20) Feketelaszlo válasza t72killer (#18) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Érdemi bitrátával a kábel-televíziózás akkora adatmennyiséget generálna, hogy joggal pályázhatna a következő bitcoin címre a feleslegesen felhasznált energia mértéke miatt.

(#21) bambano válasza Feketelaszlo (#20) üzenetére


bambano
titán

nagyjából pont ugyanennyi energiát venne fel, mint most.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) atike


atike
nagyúr

Hátrébb nem vagyunk... :) Mondjuk előrébb sem sokkal... :D

Majd 5-6 év múlva.

(#23) hombre[EU] válasza Csapoati (#3) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Volt szerencsém UK-ban megnézni egy futamot tavaly 2160p50fps 10bitben közvetít a Sky és hidd el,hogy nem a felbontást vagy a színeket sírom vissza,hanem a framet. Az onboard pole valami eszméletlen volt. Láttam már youtuben telefonon,de 60colon pff...

Life, Uh, Finds A Way

(#24) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Vidéken mennyire fog akadozni a 8k 80Mbit-os adás?:D Ahol a negyede is épphogy elérhető

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#25) fanti


fanti
addikt

Inkább a tökéletes HD adásminőséget erőltetnék.....

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#26) DarkByte válasza Sanchez638 (#24) üzenetére


DarkByte
addikt

Az ugye megvan hogy ez egy műholdas megoldás amiről a cikk ír? :U

(#27) Csapoati válasza hombre[EU] (#23) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Elhiszem, a YT-n már én is láttam több 50 fps-es F1 videót. Nagyon sokat dob a sebességérzeten.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#28) Sanchez638 válasza DarkByte (#26) üzenetére


Sanchez638
addikt

Rájöttem, csak már lejárt az idő a szerkesztésre..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#29) csabi63


csabi63
senior tag

4K csatorna sincs egy szolgáltatónkál sem, nekünk ez még utópia.

(#30) Cs1csó válasza csabi63 (#29) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pont erről van it nagybaszó, még a FHD-val is xarul állunk.

(#31) philoxenia válasza csabi63 (#29) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egyéni műholdvevővel? [link] [link]
A szolgáltatóknak csak úgy éri meg, ha hajlandóak a vevők kifizetni a pluszköltséget. Sokkal kevesebb csatorna fér egy multiplexbe HD-n....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32) tecsu


tecsu
addikt

"A jelek szerint Európa sem kíván lemaradni..."
Dehát már le vannak maradva. Amit terveznek is csak a japánok után megy, nem zárkóznak fel.
Tehát megint csak rossz a megfogalmazás.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#33) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link] ehhez képest itthon már négyből három tévénk 4k-s...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34) tecsu válasza enginev3.0 (#7) üzenetére


tecsu
addikt

:DD Megértelek.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#35) tecsu válasza DarkByte (#11) üzenetére


tecsu
addikt

"A GTX1080 hardveres videó dekódere még épp elviszi 80% terheléssel rángás nélkül. :DDD "

Az komoly! :Y

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#36) PuMbA válasza hombre[EU] (#23) üzenetére


PuMbA
titán

Mi van a frame-mel? :) EU-ban 25fps váltottsorosban kötelező műsorszórás (ez progresszíven 50fps), sehol nem lehet kevesebb, mióta TV-k léteznek (50Hz-es hálózat = 50fps, amcsiban 60Hz = 60fps)

[ Szerkesztve ]

(#37) philoxenia válasza tecsu (#35) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

LG UJ635V meg simán játssza.... Pedig nem egy drága típus... :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38) PuMbA válasza philoxenia (#37) üzenetére


PuMbA
titán

Mert egy hardveres videó dekóder van a TV-kben is, ami célhardver és pár Watt-ból megoldja a dekódolást. Egy olcsó Geforce 1030-ban is ugyanaz a videó gyorsító van, mint a 1080-ban. Filléres dolgok ezek manapság.

[ Szerkesztve ]

(#39) #52588800 válasza philoxenia (#33) üzenetére


#52588800
törölt tag

50" felett már alig van nem 4k modell, 55" meg szinte mind 4k. Nekem is 4k TV -m van, de nem nézek rajta 4k műsort.

[ Szerkesztve ]

(#40) philoxenia válasza PuMbA (#38) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mondjuk ezek a videók nekem csak 1080p-t mutatnak PC-n... :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41) PuMbA válasza philoxenia (#40) üzenetére


PuMbA
titán

Nem bírod 1080p fölé kapcsolni? Milyen böngésző? h264ify kiegészítő miatt is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#42) philoxenia válasza PuMbA (#41) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Chrome-ban lehet, FF-ben nem...

Mondjuk ezen a monitoron értelme se lenne...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#43) PuMbA válasza philoxenia (#42) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor jó :) 1440p-nek van értelme FullHD monitoron, mert simán látható a különbség amiatt, hogy 1080p-nél nem használ elég bitrátát a YouTube.

[ Szerkesztve ]

(#44) DarkByte


DarkByte
addikt

Én is 1440p-s monitoron nézem mint mondtam, de Chrome-ban simán fel tudok kapcsolni 8K60-ra.
(Ezen a monitoron amúgy még a 4K YT videónak van értelme, ugyanolyan okból mint amit fent írták Full HD-n az 1440p-t: kevesebb látható artifakt és felhősödés)

Technikailag ez nem is a videó maximális minősége, mivel nem HDR képes a kijelzőm. Akkor még lenne HDR szint is.
Egyébként a Pascal GPU-k nem is tudják hardveresen dekódolni a 10bit-es VP9 videót, csak a H.265/HEVC-et. De múltkor kipróbáltam, a Ryzen 7 1700 még szoftveresen épp elbír a HDR 8k60 VP9 Profile 2-vel.
Igaz mellette csinálhattam egyéb dolgokat, mert a 16 szálból csak max. 8-at mozgatott meg, szóval a dekóder párhuzamosítása ott véget ért.

[ Szerkesztve ]

(#45) RudY


RudY
addikt

Jó lenne a kamerásokat is felkészíteni, HD, FHD felbontásnál is zavaró, ha az ember arcába másznak. :U

(#46) Dr. X válasza akoska07 (#15) üzenetére


Dr. X
aktív tag

Könyörgöm, szokjatok már le a 4K/8K híreknél a "még full hd sincs, az M4 milyen minőségbe közvetít" stb... hozzászólásokról. Nem a magyar viszonyokat figyelve fejlesztenek, hanem a komolyabb piacokat nézik. Németországban, angliában rengeteg full hd csatorna van. Sőt BT Sports UHD is van már egy ideje. Mindent nyugatra fejlesztenek, ami egyszer majd eljut ide.

(#47) Márton


Márton
nagyúr

Ácsi,előbb a 4k-3D-t kérjük, aztán miután az is lecsengett, jöhet a 8k :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48) Joshi válasza Dr. X (#46) üzenetére


Joshi
titán

Ez ok, de a hazai nagyvárosokban simán lenne igény a minőségi FHD esetleg 4K adásokra is. Én pl simán fizetnék többet jó minőségű szolgáltatásért. Már csak azért is, mert 65"-os 4K tévém van ahol nagyon jól jönne a minőségi szolgáltatás.

(#49) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

jajj bazzke, ha nem a marketing irányitaná a világot... nem a 8k tol lesz szebba kép.... haladjunk lépésekben.. most a fullHD sugárzás bitrate-je kb 5-10 Megabit ami szerintem gyalázatos, a 4k-ra még a netfilx is csak 15-20 megabitet tol, ami rohadt kevés... hiába a felbontás növelés, gyors mozgásoknál csúnya marad... csakhát ugye az emberek a pixelekre buknak :(

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#50) #31600896 válasza enginev3.0 (#7) üzenetére


#31600896
törölt tag

Meg mint minden műsorszórós hír alatt megjelennek a F1 rajongók kommentjei. :DD

Még az 1080p sincs rendesen elterjedve, 10 év mulva jöhet a 8K.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.