Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Drenadar


Drenadar
veterán

Hello!
Nem nyilvános a doksi, így nem is lehet megnyitni.
Engem csakaz érdekelne, hogy negyed éves szinten milyen befektetésre gondoltál ami fix 6%-ot hoz :)

(#2) JoeYi válasza Drenadar (#1) üzenetére


JoeYi
őstag

bocsi, már javítva. Hmm, igazad van, elszámoltam :) Köszi ezt is

(#3) dabadab válasza JoeYi (#2) üzenetére


dabadab
titán

Oke, akkor mar csak az inflacioval kellene valamit kezdeni, mert ugyan az a 75 millio szep szam, am ha azert csak harom kiflit lehet kapni, akkor az lehet, hogy nemileg elrontja az ember oromet :)

Az mondjuk mindenkeppen nagy igazsag, hogy az ember gondoskodjon a sajat jovojerol, meg legyenek megtakaritasai (mondjuk szerintem a legtutibb befektetes az, ha az ember osszehoz par normalis utodot :) ).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#4) bullseye


bullseye
addikt

ált. a banki kamat kissé elmarad az inflációtól, így azt is kiszámíthatod, hogy a jelenlegi költségeid helyett minimum mennyit fogsz majd egy hónapban költeni... attól tartok az arányok maradnak, sőt romlanak. Ha most 80000-ből kijönnél, akkor akárhány millád is lesz (hacsak addigra vlakai nem tesz rendet a gazdaságban, de miért tenné...) 20 év alatt kb. 5 évnyi megélhetést hoznál össze, 40 alatt tíz évnyit...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#5) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Miért van az, hogy sokan azt hiszik, hogy csak a nyugdíjból kell megélni öreg éveikben (mindenféle megtakarítás nélkül)? :F

(#6) mephi666 válasza juliabrilke (#5) üzenetére


mephi666
nagyúr

én majd nyugdíjas éveimben szőlősgazda leszek meg lesznek gyümölcsfáim és pálinkát is főzök :DD kis kiegészítésnek jó lesz...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) JoeYi


JoeYi
őstag

mind igazatok van, igyátok el a pénzt :)

(#8) bullseye válasza JoeYi (#7) üzenetére


bullseye
addikt

szerintem azért akad némi szürke terület aközött, hogy tojunk a nyugdíjas évekre, és hogy hurrá, 70 milllánk lesz!

pl. én már annak is örülnék, ha megérném a korhatárt... :K

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#9) gabor85 válasza JoeYi (#2) üzenetére


gabor85
őstag

Excel nézőke /csak megnyitni és nyomtatni jó/

(#10) juliabrilke válasza mephi666 (#6) üzenetére


juliabrilke
addikt

Saját fogyasztásra csináld inkább. Sokat spórolsz majd vele. :))

JoeYi: tiszta sor. Ha iszol, abból még vissza is kapsz 38%-ot. :DD

[ Szerkesztve ]

(#11) kavagnes


kavagnes
újonc

Igaz, hogy gondoskodni kell magunkról, és minél korábbban kezdi valaki a megtakarítást nyugdíj vagy egyéb céllal, annál kevesebbet kell tartalékolnia erre, viszont csak hosszútávon érdemes gondolkodni. Akit komolyan érdekel ez a kérdés, nyugodtan forduljon hozzám. :)

(#12) finest


finest
őstag

20 év múlva még lesznek bankok? :DDD

Érdekes egyébként az elképzelés, h a nyugdíjas kor a megtakarításaink felélésének ideje. Egyfajta passzív kiélvezése az aktív keresőképes korunk gyümölcsének. Ez egy nagyon furcsa mentalitást szerintem. Kik azok, akik járadékból élnek, nem dolgoznak, egész nap barátokkal találkoznak, élvezik az életet, nagyokat esznek-isznak, óriási hangfalakból hallgatják a mulatóst?
Ez a baj a mai társadalommal, mindenki ezt a "cigány" életmódot favorizálja, munka nélkül biztos jövedelemhez jutni, nem dolgozni, csak a dolce vita, az ám a valami, mindenki ezt akarja elérni. Ha jobban belegondolunk elég szánalmas motivációnak.
Dabadabnak nagyon igaza van, a valódi befektetés a gyerek lehet, a pénzt cseszheti mindenki, főleg 50 évesen. Mihez kell 65 évesen 74 + millió forint?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#13) kavagnes válasza finest (#12) üzenetére


kavagnes
újonc

Abban biztos vagyok, hogy a bankok állni fognak, lesznek, ha más nem is. :N

(#14) finest válasza kavagnes (#13) üzenetére


finest
őstag

Hát persze.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#15) jookomak


jookomak
őstag

És az igazi kérdés: Van havi 20.000 Ft-unk?

(#16) kavagnes válasza finest (#14) üzenetére


kavagnes
újonc

A járadékot azért nem nevezném ingyenélésnk", mert végülis az, aki megtakarít, megdolgozik érte, a jövedelméből teszi félre. Az a végső nagynak tűnő összeg járadékként nem lesz az, de egyben is fel lehet venni, és örökölni is lehet éppen.

(#17) kavagnes válasza jookomak (#15) üzenetére


kavagnes
újonc

Igaz, a fő kérdés az, van-e mit félretenni.

(#18) ollie válasza dabadab (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A kamatadóról nem is beszélve.

***

(#19) finest válasza kavagnes (#16) üzenetére


finest
őstag

De az, ha mellette már nem dolgozunk, és az pénz elköltésén, a kiélvezésén túl nincs más motivációnk.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#20) Gergő_


Gergő_
őstag

ha 100000-ret írok átlagba, akkor is csak 230 millió jön ki :S 60. évre
ami mostani árfolyamon számolva kevesebb mint 1m €, szóval inkább gyűjtök 65 éves koromig 95-öt és akkor már kijön 2 lakás ára, amiből talán meg lehet élni halálom napjáig :DD

egyébként vagy kínai jüanba raknám, esetleg norvég koronába vagy sváci államkötvénybe és van még pár opció, meg amúgy is ekkora összeget már diverzifikál a parasztja :))

[ Szerkesztve ]

(#21) kavagnes válasza finest (#19) üzenetére


kavagnes
újonc

Sőt! Ezzel a pénzzel a szabadságot és az időt válthatod ki, hogy azzal foglalkozz,amivel valóban szeretsz. Az emberek többségének ez nem az a munka, amivel a kenyerüket keresik. Kivéve a szerencsés néhányat, akinek a munkája a hobbija vagy "munkamániás" stb. Így akár a nyugdíj előtt kiszállhatsz a mókuskerékből. amúgy kamatadó 10 év után nincs.

(#22) JoeYi


JoeYi
őstag

amúgy ki mennyit tud félretenni havonta? Ez csak olyan érdeklődés, aki gondolja leírhatja ide estleg.

(#23) kpal


kpal
veterán

A minimálbol sajna nem lehet félretenni. :(

(#24) Kloden


Kloden
senior tag

Aranyba kell(ene) fektetni.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.