Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jhonny06


Jhonny06
veterán

.

(#2) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Majd írd le a tapasztalataidat. Kíváncsi vagyok, mennyire lesz zökkenőmentes az átállás.

x gon' give it to ya

(#3) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Grat. Jó lesz az. De a legjobb, ha van mindkettő :DDD

(#5) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Mac Mester.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#6) total90


total90
veterán

Így jártál ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#7) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Miezaszomorúság:DDD? Azt hittem már McDonalds éjszakai műszak, mert viszi a felszámoló a tengeralattjárót, anyóst meg a kocsit:)).

A probook-nál gondolom jobban van összerakva, oprendszer téren meg a win10 annyi gyufát húzott már ki nálam, hogy nem sok ellenérzésem maradt az almáék rendszerével szemben... Persze, nálam a mac kizárt, max linux megy majd a win helyére.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#8) total90 válasza t72killer (#7) üzenetére


total90
veterán

Mi a baja mindenkinek a Win10-el?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#9) lezso6 válasza total90 (#8) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Régenmindenjobbvót.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Bú! Búú!

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#11) t72killer válasza total90 (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amikorénmégkissrácvoltam atomstabil vót a win7, azóta önti a kékhalált a win10 - legalábbis az egyik gépemen.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12) Syl válasza lezso6 (#9) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez Mac-en is nagyon igaz.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#13) Klaus Duran válasza total90 (#8) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Az hogy a vérmérsékletem nem tohonya amcsi szintű. És az Ubuntu felhasználóbarátabb.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#14) Apollyon


Apollyon
Korrektor

RIP

;]

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15) Egon válasza total90 (#8) üzenetére


Egon
nagyúr

Mondjuk az, hogy egy foshalmaz.
Xonar driver összeakad az Origin klienssel. Nem megy az Incubation: Wilderness Missions (az alapjáték meg igen). 5-6 éves programok (pl. King's Bounty) szaggatottan futnak helyenként. Hirtelen ennyi jutott az eszembe.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16) Hieronymus válasza t72killer (#11) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Mikor én még kissrác voltam

Ha csak az egyik gépen ömlik a kékhalál, akkor miért a Windows hibájának a dolgot?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#17) Jhonny06 válasza muszurkefal (#4) üzenetére


Jhonny06
veterán

Igen, a Visual Studio miatt nem hiszem, hogy át fogok állni teljesen, de így a kettő jól kiegészíti egymást.

Amúgy maga a hardver is baromi nagy szerepet játszott abban, hogy megvettem. Jelenleg ez az egyetlen gép a piacon, ami igazán tetszik. Egy prémium HP nem érzem, hogy nagy váltás lenne a ProBook-hoz képest.

A Win10-et egyébként most akarom kipróbálni, vállalati gépen használtam minimálisan és bejött így hirtelen. Otthon már egy ideje 8.1 van, elmegy.

[ Szerkesztve ]

(#18) lezso6 válasza Syl (#12) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Irónia volt.

Most a 8 meg a 10 szar. XP idején a Vista és a 7 fikázása ment. Win 98 idején meg az ME és XP volt közutálat trágya. Sose jó az új rendszer. Mondjuk néha jogosan, de általában az probléma, hogy az emberek nem bírják a változást. Illetve a 21. század a fika kora, sok köpködő nem is próbálta az új rendszert, de azért jól lehúzza.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19) dugo_ válasza lezso6 (#18) üzenetére


dugo_
veterán

Sose jó az új rendszer, ha azt bétában adják ki és próbálják letolni a felhasználók torkán.

A 8.1 tök fasza most. Hány év is kellett hozzá? Na majd annyi után a 10 is fasza lesz.

(#20) total90 válasza lezso6 (#9) üzenetére


total90
veterán

Csak öreg vagy ;]

(#11) t72killer

Win 95, na az volt *ar :C

(#13) Klaus Duran

6 évnyi alma rendszer után (mellette Linux disztrók, Mint, Ubuntu, Suse) most a Windows 10-et megváltásnak vélem.

(#15) Egon

Én mondjuk nem játszom a gépem, munkára használom és ott minden penge.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#21) t72killer válasza Hieronymus (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mert "érdekes" módon pontosan a win10 anniversary "frissítés" után kezdte magából okádni a kék képernyőt. 1511-en semmi baj nem volt. Nyilván az alaplap drivere nem szeret valamit, de azért az meredek, hogy oprendszeren belül hirtelen instabillá válljon az addig kifogástalanul működő (és egyébként utolsó elérhető) driver. Én itt kivételesen nem az intelt szidnám...

#20: háát, ez a kékhalál mennyiség még a win95-ös emlékeimet is felülmúlja, de tény, van olyan gépem, ahol nem okozott különösebb fennakadást egyik verzió sem.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#22) lezso6 válasza dugo_ (#19) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De, általában jó. Én már kezdetektől 7-et meg 8-at illetve 8.1-et használtam. 10-et mondjuk nem, mivel lusta voltam újrarakni a gépet (upgrade-del meg nem akartan kockáztatni).

Az XP-vel az elején az volt a "probléma", hogy fos tört verziók voltak, én is szidtam miatta renderesen. Vistánál meg ugye az idő, 6 évvel az XP után jött. Relatíve rengeteg RAM kellett neki (és drága is volt), a gyártók nem csináltak hozzá (normális) drivert, stb.; de ez ugyanúgy megvolt az XP-re váltásnál is. Pl Win98 esetén 24 MB, XP esetén 128 MB, Vista esetén meg 1 GB RAM volt az ajánlott. Én csak SP1 óta használtam 2 GB RAM-mal, addigra mentek le az árak, s nem volt semmi gondom a Vistával azon kívül, hogy XP-hez képest zabálta a RAM-ot. De ugyanez megvolt a Win98 vs XP esetén is, 256 MB RAM-mal.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#23) bitblueduck válasza lezso6 (#18) üzenetére


bitblueduck
senior tag

mondjuk me, xp, vista, 7 négyesből az me és vista úgy is maradt nem szépítette meg az idő az emlékeket a köztudatban. :D
szerk: vista-val nekem sem volt különösebb bajom, mert szintén volt gép alá. Pentium D, 3GB RAM. Máshol P4+512MB/1G. De a 7 volt, amivel igazán beérett szerintem.

[ Szerkesztve ]

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#24) fordfairlane válasza total90 (#8) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az, hogy a felhasználó kontrollja sokkal szűkösebb. Ez a legnagyobb problémája.

Anno ha valami működött XP alatt, Vista alatt meg nem, és nem tudtál mit kezdeni ezzel, mert nem volt rá megoldás, akkor legalább maradt egérút, megmaradt az XP. Win7-8-nál szintén hasonló.

Win10 alatt csak idő kérdése, és kapod az új buildet, akár esik, akár fúj. Ezen csak úgy lehet segíteni, ha az adott gépet elzárod a net elől.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#25) Syl válasza lezso6 (#18) üzenetére


Syl
nagyúr

>Irónia volt.

Vettem :B
Csak jeleztem azoknak, akik komolyan gondolják, hogy azért OSX alatt se fenékig tejfel a bödön :N

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#26) Klaus Duran válasza total90 (#20) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

10 éves Microsof ;] billentyűzet bánta, és a mostaninak is letört a lába. Nekem nem szimpi a win egész működése.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#27) RexMaximus válasza Syl (#12) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

igyigy, az Apple II ota csak esik a szinvonal, minden egyre rosszabb... a Macintosh meg az utolso koporsoszeg volt a ceg eleteben...

RegenMindenJobbVolt!!4!44!! :D

[ Szerkesztve ]

(#28) Skynet258


Skynet258
veterán

Mocskos egy világ ez, ha már itt tartunk... :(

;]

https://geekpulse.hu

(#29) cskamacska válasza Hieronymus (#16) üzenetére


cskamacska
addikt

Te, az nem a Linuxdesktopévénél volt divat, hogy direkt hozzá való gépet kellett összelegózni különben nem működött rendesen? :P
Tanultak a konkurenciától mi? ;]

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#30) UnA válasza Jhonny06 (#17) üzenetére


UnA
Korrektor

Ha a Mac elég erős, akkor nem kell még egy laptop, mert a Windows spec cuccok elmennek egy Parallels emulációban. Nekem Ubuntu van hasonlóképpen Thinkpaden, de ez már egy kicsit öreg modell ...

(#31) MineFox54 válasza Jhonny06 (#17) üzenetére


MineFox54
őstag

Parallels / Bootcamp a VS-re

(#32) marchellow válasza MineFox54 (#31) üzenetére


marchellow
tag

minek? nyár elején már kiadta macre is a Microsoft a VS-t

https://www.visualstudio.com/vs/visual-studio-mac/

(#33) MineFox54 válasza marchellow (#32) üzenetére


MineFox54
őstag

Akkor nem tudom miért nem használja :P Azt mondja hogy nem tér át teljesen MacOS-re a VS miatt.

(#34) muszurkefal válasza marchellow (#32) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

:Y

Ez teljes verzió, mint ami Windows-ra is van pl?
Eddig csak ilyen mókolt, kizsigerelt változatokat találtam.
Ez tök jó, töltöm is ;]

(#35) PuMbA válasza muszurkefal (#34) üzenetére


PuMbA
titán

:N A legújabb .NET Core van benne csak, tehát Windows Forms és WPF hiányzik belőle. [link]

[ Szerkesztve ]

(#36) total90 válasza Syl (#25) üzenetére


total90
veterán

Nekem annyira nem volt az, hogy Windowsra valtottam :Y

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#37) UnA válasza total90 (#36) üzenetére


UnA
Korrektor

Ha nem titok, pontosan mivel volt problémád?

(#38) total90 válasza UnA (#37) üzenetére


total90
veterán

Nem titok.

-Valahogy épp az én iPhoneommal nem tudott kummunikálni a MacBookom.
-Szinkronizációs probléma keresztbe, hosszába. Ha telefonon megnéztem egy E-Mailt, azt a MacBookon olvasatlannak mutatta. Elküldtem valamit MacBookon, nem volt az iPhoneon az elküldöttek között.
-Újraindult a telefon és eltűnt az összes kontaktom, majd a felhővel nem akart kommunikálni. Amikor aztán mindent manuálisan bepötyögtem, akkor 2-3 napra rá rájött, hogy ezek a felhőbe még is mentve voltak...
-Apple TV volt, hogy filmnézés közben alvó módba kapcsolt és nem épredt fel, csak ha újraindítottam.
-iPhone akku probléma télen... 80% alatt kikapcsolt. Volt akku csere, jobb lett utána.

A lista még bővebb is lehetne, de a pláne az egészben, hogy pár éve minden szuper volt. Ezt az egészet a "fantasztikus" frissitésekkel úgy elkúrták, hogy csak na.
Aztán fogtam szépen lassan és minden alma termékem eladtam.
iMac helyett Surface Studio
MacBook helyett Surfce Book
Apple TV helyett Amazon Fire Sick
iPhone helyett Galaxy S8+
Boldogság van ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#39) t72killer válasza total90 (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kemény:(

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40) Syl válasza total90 (#38) üzenetére


Syl
nagyúr

Jaj neked! Mit fogsz te ezért a felsorolásért kapni! :B
Pedig nagy része valós, én is tapasztaltam régebben 4S és 5-tel. Szintén nagy probléma az akku. A lányomnak van 6-sa és télen, utcán nem veheti elő, mert azonnal kikapcsol...

De azért a Surface cuccokra is van nagyon sok panasz.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#41) total90 válasza Syl (#40) üzenetére


total90
veterán

Nem különösebben érdekel mit kapok ezért, de ez a real life, ez történt velem és váltottam. Ez van.
Surface cuccokkal kapcsolatban, inkább a korai verziókkal, vagy is a rendszerrel volt gond. Mára ez annyira nincs jelen.
Nekem pl. a Surface Book 2 van, ami tényleg csak ráncfelvarrás, az első verzió hibáit javították. Surface Studioról nem sokat olvastam, hogy problémás lenne.
Nagybácsinak vettem egy új generációs Surface Prot, azzal sincs már gond frissítés után. A gond ott az volt, hogy alvó mód után kékhalálozott. Nem mindig, de sokszor.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#42) Syl válasza total90 (#41) üzenetére


Syl
nagyúr

>ez a real life, ez történt velem

Nekem is vannak szép videóim iphone és ipad fagyásokról, fura, beragadt működésekről, aztán azokat is mindig megmagyarázták a fanboyok... :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#43) total90 válasza Syl (#42) üzenetére


total90
veterán

Nem adok fanboy véleményére, le sem állok diskurálni. Aki nem tudja objektíven kezelni a témát, arra kár a szó.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#44) Syl válasza total90 (#43) üzenetére


Syl
nagyúr

:R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#45) Jhonny06 válasza marchellow (#32) üzenetére


Jhonny06
veterán

Láttam, de nem olvastam túl jókat róla fejlesztői fórumokon. Szvsz ez sose lesz olyan, mint a Windows-os verzió, élesben (még) biztos nem használnám.

(#46) total90 válasza Jhonny06 (#45) üzenetére


total90
veterán

Nem is ugyanaz mint a Windowsos. Több dolog hiányzik belőle, de ha nézed, maga a Maces Office csomag is hiányosabb. Pl. Exel VBA, nincs UserForm :W

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#47) RexMaximus válasza total90 (#38) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Az a vicc, hogy regebben hasonlo kinlodasok utan tertem at iphonera, vegul macre is :). Pedig nem terveztem.

Volt android is es WP. Legjobb amikor a WP osszekurta a naptaramat ami akkor outlookban volt amugy (szinten MS ugye).

Aztan vettem egy iPhone 4-et es az egyszer se csinalt ilyet. Masik ami tetszett - nem tudom ma mi a szitu ezen a teren - hogy erositore kikotottem es basszus, a tobbihez kepest fenyevekkel jobb volt a hang. Pedig tobbinel is az adott kor csucskeszulekei kozul vallasztottam.

Macen meg ami verhetetlen az a gesztusok - szinten nem tudom most a tobbi platformon hol all ez a dolog. De enelkul nem nehezebb lenne gepet hasznalni mar.

Remelem nem futok olyan bugokba mint amiket irtal, nem szeretek platformokat cserelgetni mar :)

Szerk.: A Maces Office az kritikan aluli. Mondjuk ez az MS-t minositi szerintem. Olyan mint valami demo/beta termek. Csak fizetni kell erte :D

[ Szerkesztve ]

(#48) proci985 válasza Jhonny06 (#17) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

VSbol elvileg mar van Linux build, macbol is kene.

W10 kb egy par szempontbol javitott (jobb nativ multimonitor / kijelzocsere tamogatas) win8.1 picit ertelmesebb UIvel. par ora alatt at lehet allni, foleg ha mindent gyorsbillekkel intezel el az asztalon (ami 8.1nel fejlesztoknel megszokott). az uj start menut mondjuk mai napig nem tudom hogy nez ki.

MBPk mondjuk remekek, jo aku, jellemzoen rendes teljesitmeny, 2011es modellekkel lattam embereket android studiot futtatni amit birt elfogadhatoan, szoval meglepoen jol oregedik.

ja igen, a touch padja kene (nekem egy irdatlan meretu HP desktop replacementem van, de ok a beszallitoink es csak abba lehetett 32GB memoriat es 4/8as CPUt kerni).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#49) UnA válasza total90 (#46) üzenetére


UnA
Korrektor

Hmm... az Excel VBA... (inkább nem mondok semmit ;] )

(#50) muszurkefal válasza RexMaximus (#47) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Egyetértek, a Mac egyik legnagyobb előnye a könnyű kezelhetőség. Ez főleg a laptop verzióban jön elő ugye.
Nemrégiben leültem egy Win-es laptop elé, és elkezdtem a touchpadon legyezgetni. Hááá méé neeem megy!! :DD
Totálisan kezelhetetlen, kényelmetlen, lassú és körülményes az összes Win-es laptop. Még a 700ezres Dell XPS se közelíti meg a MacBook szintjét kényelem terén.

A hang a Macnél is jelentkezik, nem csak ájfónnál. A kis 12 inches hangszórója is simán bezengi az egész nappalit, és nem olyan elmosódott, bennragadt, mint a többi gép esetében.

Ami negatív tapasztalat, hogy amióta Sierrára váltottam, rendszeresen látom a kis forgó szivárványt, akár 10-15 másodpercig is egy 6 tabos Safariban, vagy egy üres Pages-ben. El Capitanon ilyen nem volt.

(#51) RexMaximus válasza muszurkefal (#50) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Le is felejtettem, a macbookok hangja is jo, ezt is kikotve hasznalom term :). Van egy Lenovom is kb egykoru ezzel, uzleti kategorias es annak is dobozhangja van (kikotve is hifire).

Viszont szoftverfrissiteseknel azert nem szimpik. Telefono is ahogy gepen, ujabb valtozat valahogy mindig lasabb egy picit mint az elozo. Akkor is ha ugyanazt csinalod. Mondhatnak amit akarnak, erre racionalis magyarazat nincs amivel alatamaszthato. Ezt nem szeretem.

Viszont laptopbol meg az all time kedvenc gepem a mostani. Egy 2011-es late Air. Szerintem ilyen sokaig nem volt hasznalatban egy gepem se mint ez :). Pedig laptopbol is vegigjartam a biznisz classt is. Dell, HP, Thinkpad.

Ma mar csak hasznalni akarom a vasat, nem erdekel kiemie, legyen jo, tamogasson a munkaban es kesz. Ezert van :)

(#52) Jhonny06 válasza RexMaximus (#51) üzenetére


Jhonny06
veterán

"ujabb valtozat valahogy mindig lasabb egy picit mint az elozo"

Valahogy el kell adni az új gépeket.. :DDD Nekem ami nagyon nem szimpatikus, az a régebbi gépek OSX támogatottsága. A hardver lazán elbírná, de nem támogatott (vedd meg az újat).

(#53) RexMaximus válasza Jhonny06 (#52) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Ez az, annyira meg - legalabis itt - konyitunk hozza, hogy tudjuk egy uj verzional nem dezoptimalizalunk, hanem pont optimalizalnank a dolgokat. Igy lassabb azert nehezen lehet(ne) :)

(#54) gyantaszuz válasza muszurkefal (#50) üzenetére


gyantaszuz
tag

"Egyetértek, a Mac egyik legnagyobb előnye a könnyű kezelhetőség. Ez főleg a laptop verzióban jön elő ugye."

Hat nem tudom. De szamomra minden, csak nem konnyen kezelheto. :U
Fejlesztesre hasznalok napi szinten mbp-t, es neha fogom a fejem mikor be kell menni a targyaloba eger es bill nelkul (es ezzel ugyanigy vannak a kollegak is).
A pinch to zoom teljesen random nem mukodik. 2-3 hete meg teljesen beragadt a tapipad. :D

Jo, amugy en vagyok defektes. :B

[ Szerkesztve ]

(#55) RexMaximus válasza gyantaszuz (#54) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Elejen nekem is akadtak kiviasok, azert egeret napi szinten elott kb 15 evig hasznaltam pl. Masik a Norton Commander (Total) amit meg akkor mar inkabb 20 eve :). Nekem nem jo alternativa hanem ugyanaz ugyanugy kene :)

Elejen amikor probalgattam visszaltam egy idore az akkori HP-mre de kezelhetosegben a gesztusok nelkul mar kokarszaki elmenyt nyujtott a dolog. Lasabban mozogtam rajta valahogy, a masik meg, hogy az asztalkezeloje, ablakok stb valahogy jobban volt megoldva.

Elotte ket monitor kellett utan valahogy elvoltam eggyel is.

Ma mar egeret csak PC-hez hasznalok.

(#56) muszurkefal válasza gyantaszuz (#54) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Egyéb laptopokhoz képest viszonyítottam. Ha feltételezzük, hogy van egy MacBook és egy akármi más, de egeret nincs lehetőség használni, mazochista, aki nem a Mac-et választja :P

(#57) gyantaszuz válasza RexMaximus (#55) üzenetére


gyantaszuz
tag

Igen, sanszos, hogy nekem is ez van mogotte. Igaz nincs sajat laptopom, de ismerosi korben inkabb az a trend, es ahogy latom sok ujabb gepben vannak az almahoz hasonlo megoldasok.
Mar csak oprendszer szinten kellene felkesziteni a gepeket.

Egyebkent nem rossz, de otthonra nem kellene mac. A kisasszonynak tetszik, szamara fancy es egyszeru.

bocsi:
a mac nem pc? :B

(#58) RexMaximus válasza gyantaszuz (#57) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

De, minden PC, viszont... :D

Nem tudom hol vannak ennek a gyokerei de regen ugye voltak a Commodore masinak, na akkor az egy kulon csapat volt a PC (IBM kompatibilis gepeknek hivtuk talan amikor ki kelett bontani : )

Foleg az Amiga vs PC volt a nagy csata. x86 ipari hulladek es a tobbiek mentek a PC-sek fele.

Talan ebbol a szempontbol az Amiga helyet ma az Apple vette at. Bar ma mar gyakorlatilag hw szinten is ugyanaz a ketto... :)

(#59) orion1025


orion1025
őstag

Egy tök egyszerű felvetést dobnék be. Miért van az, hogy Mac és Linux használók folyamatosan Wines programokat akarnak futtatni? Wines gépen miért nem akarunk Mac és Linux szoftvereket indítani?....

Lehet fikázni Mikrofosékat, de azért nem véletlenül ilyen elterjeds OS, bár a 10 tényleg egy kula lett, pedig vártam mint a messiást. A 7 atom stabil, szerettem, de a 8.1 is csak másfél éve lett használható, előtte az sem remekelt, de bízom benne, hogy a 10 is hamarosan be fog érni.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#60) Hieronymus válasza RexMaximus (#58) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Foleg az Amiga vs PC volt a nagy csata.
Milyen csata?
Az Amiga egy játék konzol volt és Motorola 68000 processzorral szerelték.

x86 ipari hulladek es a tobbiek mentek a PC-sek fele.
Az x86 pontosabban az Intel 8088, 286 és 386 processzorok voltak a PC-k processzorai.
Tehát az ipari hulladék győzött.

"Talan ebbol a szempontbol az Amiga helyet ma az Apple vette at. Bar ma mar gyakorlatilag hw szinten is ugyanaz a ketto.".
Jaj, ez fájdalmas. Az Amiga játékra szánt eszköz volt. Az Apple akkoriban powerpc alapokon nyomult. A játékokon kívül minden irányban. Később PC kompatibilisek lettek, Intel processzorra váltottak,Viszont az Intel processzorai sohasem voltak kompatibilisek a Motortolla processzorokkal. A powerpc processzorok sem, dacára annak, hogy az Apple–IBM–Motorola közös fejlesztése volt.
Az Amiga és az Apple közötti párhuzam, minden alapot nélkülöz.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#61) bLaCkDoGoNe válasza Hieronymus (#60) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ennyi baromságot, ekkora önbizalommal leírni komoly tehetségre vall.
Kezdve azzal, hogy az Amiga játékkonzol lett volna... hát ennyire vagy képben. :C
Az első PC-m egy 386SX-40 volt 1992-ben, az Amiga 1200 olyan szinten köröket vert rá, hogy csak pislogtál volna, mert hogy ezt a korszakot nem tapasztaltad meg, az látszik a firkálmányodból. :K (De maradjunk a "kis" Amiga 500-nál, az is kettéhugyozta az akkori vanilla PC-ket mondjuk multimédia terén. Meg OS terén. Meg játékok terén. Meg úgy általában. (Disclaimer: soha nem volt Amigám, de láttam hogy mit tudnak.)

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#62) RexMaximus válasza Hieronymus (#60) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

"Amiga egy játék konzol volt" Ez pont annyira igaz mint a PC-re :). Jatekkonzol az mondjuk a NES/SNES volt. Nem az Amiga.

Az Amiga egy teljes erteku szamitogep volt, operacios rendszerrel celszoftverekkel, celhardverekkel. Ezeregy dologra hasznaltak.

"Az Amiga és az Apple közötti párhuzam, minden alapot nélkülöz."

Igazabol ezt ugy ertettem hogy ma az Apple vs PC vitak erosen emlekeztetnek az Amiga vs PC vitakra.

De amugy jobban belegondolva megis talalok parhuzamot. Az Amiga is egyedi paltform volt, ahogy az Apple. Mindeketten a sajat utjukat jartak.

Igazabol az Amiga (Commodore) vegzetehez inkabb az akkori vezetes felelt, mintsem maga a termek.

Az Apple is kozelt volt nehanyszor a veghez.

(Szerk.: Az Amiga is mar egyfajta lifestyle volt :) )

"Bar ma mar gyakorlatilag hw szinten is ugyanaz a ketto"

Ez valoban felreertheto ahogy irtam.. Ugy gondoltam, hogy az Apple es a PC hw szinten ugyanaz, miutan az intel processzorait vallasztottak. Ez a lepes azert is megmosolyogtato volt mert ezzel gyakorlatilag egy "PC" kerult az Apple gepek szivebe :).

Szerk.: Sajnos Amigam nekem se volt...

[ Szerkesztve ]

(#63) Hieronymus válasza bLaCkDoGoNe (#61) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Az első PC-m egy 386SX-40 volt 1992-ben, az Amiga 1200 olyan szinten köröket vert rá, hogy csak pislogtál volna"

Miben?
A Guru Meditation hiányzott a PC-ből? Ott volt helyette a kékhalál.

Komolyra fordítva a szót.
A PC szabadon alakítható eszköz volt. Az Amiga mindent tartalmazott, ami a játékhoz szükséges volt. A PC viszont feladat orientáltan volt fejleszthető.
Amigára nem nagyon volt raktárkészlet nyilvántartó program és könyvelésre sem használták. A 386SX géped kiépítése szabadon válaszható volt. Nyilván hangkártya nélkül vagy Adlib kártyával nyomába sem ért az Amigának Játékban. Ha meg tudtál fizetni a GUS kártyát, akkor változott a helyzet.

A pislogásnak amúgy nincs helye. Az első számítógépen C64 volt. Az első PC-m 80286 processzorral szerelt és én raktam össze magamnak. Amikor megjelentek az Intel 8086 processzorai, már számítógépes boltban dolgoztam. Amiga 500-on játszottunk. Mellékesen szerkesztettünk kiadványokat, névjegykártyát és kiadványokat. Ezen felhasználásra 80386DX processzorral szerelt gépet használtunk. A teljesítményen sokat dobot a 80387 cooprocessor.
Nyilván te sokkal fiatalabb voltál nálam akkoriban és játékos szemszögből nézted a gépeket.

Ha másként gondolod, légyszíves konkrét tényekkel cáfolj meg engem. Ne csak úgy általánosságban. mertaz nem tűnik megalapozott véleménynek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#64) Hieronymus válasza RexMaximus (#62) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Igazabol ezt ugy ertettem hogy ma az Apple vs PC vitak erosen emlekeztetnek az Amiga vs PC vitakra."

Igen. ebben igazad van. Rajongói szinten.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#65) bLaCkDoGoNe válasza Hieronymus (#63) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

"Amigára nem nagyon volt raktárkészlet nyilvántartó program és könyvelésre sem használták."

Azt hiszem én kiszállok a diskurzusból, az ilyen "érvekkel" nem tudok mit kezdeni.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#66) RexMaximus válasza Hieronymus (#63) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Ilyen nagyon corporate dolgokra szerintem is kevesbe hasznaltak. Az a PC vilaga volt, de ezt is a szoftverek hataroztak meg.

Amiga inkabb kreativabb, vagy “multimedias" feladadatoknal bontakozott ki. Zene, video (studioknal is), kepszerkesztes, kiadvanyszerkesztes (DTP)…

Sok kutyu volt a kisebb Amigakhoz is, de voltak pc-hez hasonlo kivitelek is, Amiga 1000 / 3000 / 4000

Sokmindenben elorebb volt de valahogy elbaltaztak a dolgot.

Persze sokan jatszottak rajta, ahogy C64-en is vagy eppen PC-n. De ettol fuggetlenul komoly kis masinak voltak sok lehetoseggel, amiket ki is aknaztak.

(ma is van 386-os lapom, es Ulsi koprocim :) )

(#67) VirsLee válasza Hieronymus (#63) üzenetére


VirsLee
őstag

Azt azert tegyuk hozza a dologhoz, hogy mig az amiga 85-ben jelent meg, a nagyon nepszeru 500-as 87-ben, a gravis ultrasound elso hangkartyaja pedig 92 oktobereben. Sound blaster 89-ben. Volt persze meg mono adlib kartya is 87-tol, de abban se volt sok koszonet. Szoval nem, nem a penzen mult a dolog. Abban az idoben ennyit tudott a pc. Ha gazdag voltal se tudtal barmit beledugni, mert igazabol nem volt normalis elerheto termek a piacon...

(#68) UnA válasza orion1025 (#59) üzenetére


UnA
Korrektor

"Miért van az, hogy Mac és Linux használók folyamatosan Wines programokat akarnak futtatni?"

Mert a "Wines program" fejlesztője csak Windows platformra adta ki a szoftverét. Ennek semmi köze nincs ahhoz, hogy a Microsoft OS az jó-e vagy sem, de övék a piaci dominancia, amit nehéz megkerülni.

Az API pedig zárt, ezért az egyéb megoldások (mint a wine) csak esetleges megoldást adnak.

(#69) orion1025 válasza UnA (#68) üzenetére


orion1025
őstag

És pont ez az, aminek van valami oka... Nekem többet a büdös életben nem kell se alma, se pingvin, mert mindig a mutyizás megy, vagy fenn kell tartani egy win-t futtató gépet mellette, ami erősen kompromisszum képes mutatvány.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#70) Hieronymus válasza VirsLee (#67) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Igen,
De ez megint csak azt erősíti, hogy játékkonzolt hasonlítottak össze egy PC-vel.
Tudom, a commodore cég készített PC-t is, amin Unix jellegű oprerációs rendszer volt. Az nem játék konzol kategóriába tartozott. Az ára sem.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#71) UnA válasza orion1025 (#69) üzenetére


UnA
Korrektor

"És pont ez az, aminek van valami oka..."

Ezt hívják piaci monopóliumnak, ennyi. Ne gondold azt, hogy ez valami kimagasló technológiai fejlesztés eredménye. Néha együtt is járhat a kettő, de nem gyakori ;)

(#72) adalbert1


adalbert1
veterán

Céges gépnek Macbook Pro-t használok, ami tetszik: touchpad, a gép designja, üzemidő akkumulátorról, az, hogy alapból van rajta terminál, és sok linuxból ismer parancs működik, a retina kijelző

Ami nem tetszik: csak utángyártott dokkolók vannak hozzá, így semmi ilyet nem kaptunk, minden reggel lehet dugdosni a kábeleket, az OSX-szel néha még mindig úgy érzem, hogy barátkoznom kell, a billentyűzet kiosztást is erősen szokni kell (pl. * karakter) - ezért általában külső billentyűzettel használom.

Mivel munkára használom, és PC-n már amúgy is egy évben talán ha 2-szer játszom, így az egyáltalán nem zavar, ha valamilyen játék nem fut rajta (persze megértem, hogy van akinek ez sarkalatos pont).

Amiért magamnak nem biztos, hogy vennék: zavaró, hogy egy ilyen árú termékhez alapból csak 1 év garanciát adnak, és a +2 évért fizetni kell, csak saját célra ennek az árának a töredékéért találok olyan használt üzleti laptopot, ami a saját igényeimnek megfelel.

(#73) Syl válasza Hieronymus (#70) üzenetére


Syl
nagyúr

>a commodore cég készített PC-t is, amin Unix jellegű oprerációs rendszer volt

Főleg MS-DOS :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#74) Hieronymus válasza Syl (#73) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Én találkoztam néhányszor Amiga A3000UX géppel, amim Amix futott. (Amiga Unix.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#75) RexMaximus válasza adalbert1 (#72) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Bar nem dokkolo, de nekem egy griffin elevatoron pihen, lezarva az asztal szelen, amikor asztalnal hasznalom. Kozben ki van kotve monitorra.

+ kabelt mondjuk csatlakoztatni kell, adapter, monitor es hang.

Ara az valoban eleg borsos. De szerszamkent tekintek ra, abbol is olyat veszek ami celjaimnak megfelelo es alltalabn jo is :)

(#76) UnA válasza adalbert1 (#72) üzenetére


UnA
Korrektor

És egy ilyen dokkoló mint ez?

Még nem is annyira drága, és kb. mindent tud.

(#77) Syl válasza Hieronymus (#74) üzenetére


Syl
nagyúr

Tudom, ismerem. De az nem Commodore PC volt ;)

(#76) UnA

Nem tudom, az ilyet miért hívják dokkolónak. A dokkoló az, "amibe" beleillesztik a gépet és fizikailag "összezárul" (mint a HP, IBM stb. gépeknél). Ez sima portbővítő, modern nevén dongli :B

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78) UnA válasza Syl (#77) üzenetére


UnA
Korrektor

Ebben egyetértek :) De vannak ilyenek is:

Macbookhoz nem lehet igazán profi dokkolót készíteni, mert ehhez nincs rajta alul standard port.

(#79) Syl válasza UnA (#78) üzenetére


Syl
nagyúr

>...mert ehhez nincs rajta alul standard port.

Ezért szoktam én azt mondani, hogy a Macbookhoz nincs dokkoló, csak ilyen/olyan portbővítő :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80) VirsLee válasza Hieronymus (#70) üzenetére


VirsLee
őstag

Nem, szerintem itt nagyot tévedsz. Te szeretnéd ledegradálni játékkonzolra, úgy, hogy annak grafikus operációs rendszere volt és egérrel is lehetett vezérelni. Szerintem óriási nagy a különbség.

(#81) djculture válasza total90 (#8) üzenetére


djculture
félisten

Divat lett szidni, semmivel nem rosszabb mint a win7... Ugyanúgy gyújt adatokat az is sőt újabban a Linux kiadások is

[ Szerkesztve ]

(#82) Syl válasza djculture (#81) üzenetére


Syl
nagyúr

>...újabban a Linux kiadások is

Jó kis windows fanboy terelés :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#83) total90 válasza djculture (#81) üzenetére


total90
veterán

Tőlem gyűjthet. Amíg nem vagyok James Bond, addig pont tojok rá... nem hiszem, hogy egy átlagos felhasználónál több adatot gyűjthetnek be rólam, az meg aztán nem titkos.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.