Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .bableWes


.bableWes
őstag

jo kérdés. be kéne vonni ezektöl a jogsit. 4:20körül a csicska suzukis nem állna elörébb a pirosnál, hogy el tudjon menni a mentö, mikor ilyenkor lehet. istenem. sok a nyomorék...

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#2) Lauda


Lauda
félisten

Sokszor a gyakorlott sofor is kapkodja a fejet, hogy honnan jon a mento/rendor/tuzolto, foleg nagy forgalomban es hazak kozott. Aki ritkan talalkozik vele, nem is tudja hirtelen mit kell csinalni. Ezekkel nincs baj szerintem, aki viszont szandekosan hatraltatja oket, attol en is elvennem.

(#3) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Ilyenek a magyarok sajnos..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4) moha21 válasza Lauda (#2) üzenetére


moha21
addikt

ja +1

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#5) #51736960 válasza .bableWes (#1) üzenetére


#51736960
törölt tag

jaja, be kéne már vonni a sok béna sofőr jogsiját, az biztos :U
vagy ha már bevonták, nem kéne visszaadni.

[ Szerkesztve ]

(#6) k. válasza Lauda (#2) üzenetére


k.
őstag

Ez totál így van. Apukám 40 éve vezet, és néha ő is kapkodja a fejét, hogy honnan jön a mentő. Lehet itt ezrrel fikázni, de azért a youtube-os kommentelőket is megnézném egy ilyen helyzetben......

(#7) 14adam


14adam
addikt

Fater mentős. Szokta mesélni a történeteket. De az a legrosszabb amikor meghallják a szirénát és előttük állnak meg. Ilyenkor nekik is le kell lassítani ha jön szemből valami. Vannak érdekes történetek

(#8) Lenry


Lenry
félisten

na de banyek, hogy még a busz se engedi ki...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) truba


truba
tag

Nem láttam a videóban semmi szabálytalant. A megkülönböztető jelzés csak szabálysértés elkövetésére jogosít fel, automatikus elsőbbséget nem biztosít. Ha én nem adok elsőbbséget akkor sem csinálok semmi rosszat, nincs az az úristen aki ilyenkor belém tudna kötni.
Emellett viszont más kérdés, hogy sokszor nincs is hova lehúzódni, valamint, nem lehet jól betájolni, hogy honnan jön a megkülönböztettet jármű.
A jogsít meg akkor kellene elvenni mikor annak megvan az oka.

(#10) No-kia válasza truba (#9) üzenetére


No-kia
őstag

részben igazad van, de azért eg y ilyen kivonulás során találkozik a mentő mondjuk 20 olyan helyzettel hoyg nem kap elsőbbséget akkor az azért sok idő veszteség.. :(

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#11) samfishR válasza truba (#9) üzenetére


samfishR
senior tag

"42. § Magatartás a megkülönböztető vagy figyelmeztető jelzéseket használó járművekkel szemben

(1) A megkülönböztető jelzéseket (villogó kék fényjelzést és szirénát vagy váltakozó hangmagasságú más hangjelzést) használó gépjármű, illetőleg minden ilyen gépjárművekkel kísért (közrefogott) zárt csoportban haladó, megkülönböztető fényjelzést használó gépjármű részére minden járművel, minden helyzetben elsőbbséget kell adni, és akadálytalan továbbhaladását - félrehúzódással és a szükséghez képest megállással - lehetővé kell tenni."

(#12) D1Rect válasza truba (#9) üzenetére


D1Rect
félisten

"Ha én nem adok elsőbbséget akkor sem csinálok semmi rosszat, nincs az az úristen aki ilyenkor belém tudna kötni."

Szívesen készítenék interjút veled miközben várod a mentőket egy hozzád közelálló emberhez.
Neked kb. semmi elengedni a mentőt/tűzoltót.
Akihez épp tartanak igen fontos lehet.

Persze lehet csak a jogszabályra hívtad fel a figyelmet és én értettelek félre.

(#13) rt06 válasza Lenry (#8) üzenetére


rt06
veterán

pont a buszos az, akinek el lehet nezi, mert nagy, lenduletben van, meg egy veszfekezesnel 50-en esnenek pofara

es mint irtak, az is igaz, hogy sokan ilyenkor megijednek, nem tudjak mi van, viszont szerintem az is problema, hogy minel ujabb kocsija van valakinek, annal kevesbe hallatszik be a kornyezet, s igy a szirena is, amit akar egy kozepes/halk hangeron szolo radio is el tud nyomni
nem kell melyladat bombolteto hulyekre gondolni, de ahova a menetzaj nem szurodik be, oda tobbnyire mas sem nagyon

amugy volt par akasztanivalo kreten is a videoban, ez ketsegtelen

truba:
mint irtak, egyrezt kotelezo, masreszt neked semmibe nem tellik, mig masnak az eletet mentheti meg (ketlem, hogy olyan kurvafontos lenne barmelyikunk ideje is, hogy egy mentot nem engedhessen el)
a jogsit meg a jelenleg forgalomban resztvevok legalabb feletol el lehetne venni szerintem, mert annak meg lenne az oka

rocket: az az avatar blanka?

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#14) rocket


rocket
nagyúr

Ezeket a birkakat a video felvetel alapjan sulyos penzbirsagra kene buntetni, es elvenni a jogsijukat, kezdjek elorol az egeszet.

Vannak meg ott oldalt videok, ott is vicc miket muvelnek a jogsival rendelkezo vezetok.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#15) Ice!?


Ice!?
őstag

[link] - egy mentős csávó. veszi fel a kivonulásait. 100+ videót töltött már fel. érdemes megnézni őket. én szinte mindet láttam. vannak nagyon durva jelenetek is. főleg télen.

(#16) rocket válasza rt06 (#13) üzenetére


rocket
nagyúr

Igen Blanka a Street Fighterbol :)

Vannak azert olyan videok is ahol mindenki tudja a dolgat, jo nezni azert az erem masik felet is :)

Talan egyetlen megbocsathato manover van, amikor valaki latja a mentot a sofor es probal lehuzodni, de kozben esetleg kiderul ahova sikerult arra menne tovabb a mento.

Ilyenkor ha a sofor figyel van lehetoseg gyorsan cselekedni amivel alig veszit idot a mento.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#17) truba válasza samfishR (#11) üzenetére


truba
tag

Értem mit mondasz, de azért olvasd tovább a kreszt, van ott még más is leírva. pl.

Megkülönböztető jelzéseket használó gépjárművek
49. §
(2) A megkülönböztető fény- és hangjelzést együttesen használó gépjármű vezetője - a rendőr és a vasúti átjárót biztosító jelzőberendezések jelzéseit kivéve - a közúti jelzéseket, továbbá a 24-43. §-okban foglalt rendelkezéseket figyelmen kívül hagyhatja, ha magatartásával a közlekedés biztonságát, valamint a személy- és vagyonbiztonságot nem veszélyezteti, és meggyőződött arról, hogy a közlekedés többi résztvevője az akadálytalan továbbhaladást lehetővé tette.

Egyébként ez a kettő valahol ütközik, így ebből lehet a félreértés.

(#18) truba válasza D1Rect (#12) üzenetére


truba
tag

Félre ne értsd, nem azt mondom, hogy nem kell elengedni az ilyen járműveket, hanem az, hogy csak akkor kell ha ez nem jár más baleseti kockázattal. Mert a kresz tartalmazza, hogy a közlekedésben résztvevőknek fokozottan figyelniük kell minden körülmények között a személy és vagyon biztonságra.

Csak szigorúan a jogszabály erre vonatkozó részének bemutatása volt a célom.

(#19) truba válasza rt06 (#13) üzenetére


truba
tag

Mint feljebb írtam, egyrészt nem kötelező, másrészről pedig nem lehet tudni kinek mi a fontos,így ezt nem minősítsük.
A jogsis résszel egyet értek.

(#20) rt06 válasza truba (#17) üzenetére


rt06
veterán

en nem latok utkozest
adott az autos, akinnek a "A megkülönböztető jelzéseket [...] használó gépjármű részére minden járművel, minden helyzetben elsőbbséget kell adni, és akadálytalan továbbhaladását - félrehúzódással és a szükséghez képest megállással - lehetővé kell tenni"
es adott a fent nevezett jarmu, vezetoje, aki szaguldhat, "ha magatartásával a közlekedés biztonságát, valamint a személy- és vagyonbiztonságot nem veszélyezteti, és meggyőződött arról, hogy a közlekedés többi résztvevője az akadálytalan továbbhaladást lehetővé tette."

roviden az autosnak elsobbseget kell adnia, a mentosnek pedig meg kell gyozodnie az elsobbsegerol (hiszen neki is csak akkor van elsobbsege, ha azt megadjak)

#19: de, kotelezo, lasd a #11-es hozzaszolas
arra meg kerlek hozz egy par peldat, hogy mi olyan dolgod lehet (vagy barki masnak), ami nem engedi meg azt a par masodperc keset, amit egy meno eloreengedesevel veszitene(l)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#21) D1Rect válasza truba (#18) üzenetére


D1Rect
félisten

Oksa. ;)

Nyilván nem kell szakadékbahajtani, hogy elengedd a mentőt.

De igenis elmeszelhető vagy, ha nem engeded el.

(#22) Cthulhu Dawn válasza rt06 (#20) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Kezdődik a Mónika só/Való Világ, sietni kell.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#23) dízelracer


dízelracer
senior tag

2:35-él a piros suzukis kiverte nálam a biztosítékot. Ha már úgy is ott egy kocsi feljáró legalább fél kerékkel feltakarodhatott volna a padkára. Meg a másik Darwin díjas 4:20-nál. Áll mint a f@x és fogalma sincsen róla, hogy mi zajlik körülötte. Előrébb nem gurult volna a szarjával 1métert, hogy kiférjen a mentő... :W Az ilyen idióták a veszélyesek az utakon nem az aki a 40-es táblánál 50-el megy. :U Az emberi hülyeségnél semmi sem idegesít jobban.

[ Szerkesztve ]

(#24) darál0w


darál0w
Jómunkásember

a legszebb az, h még a buszos sem áll meg...

idiota mind...bátor ember a mentős ember most már látom.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#25) samfishR válasza darál0w (#24) üzenetére


samfishR
senior tag

mentő, nem pedig mentős! nincs sem rendőrös, sem tűzoltós. :P béke

(#26) darál0w válasza samfishR (#25) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

mentős, ha mondom. ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#27) dízelracer válasza samfishR (#25) üzenetére


dízelracer
senior tag

(#28) samfishR válasza dízelracer (#27) üzenetére


samfishR
senior tag

akkor a mentok.hu az csak a mentőautókról szól? :P

(#29) moha21


moha21
addikt

Hát így nyugalmasan végignézve tényleg elég bicska nyitogtató amit csinálnak páran. :((

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#30) Pr0GrEsSiVe

Hatalmas nagy respekt a mentősöknek!

(#31) darál0w válasza samfishR (#28) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

egyértelmű. :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#32) Lacazr93


Lacazr93
senior tag

Ennyi nyomorékot egy helyen :(

[ Szerkesztve ]

(#33) dízelracer válasza samfishR (#28) üzenetére


dízelracer
senior tag

Akkor egyezzünk ki döntetlenben: mentőtiszt... :DD

(#34) darál0w válasza dízelracer (#33) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

mentőstiszt? :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#35) dízelracer válasza darál0w (#34) üzenetére


dízelracer
senior tag

haggyálógva... :DDD

(#36) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Itt felejtettem a blogomat. Most veszem észre mi van itt. A hozzászólások között ott az igazság. Még nem szabadultam rá jogsi híján a közutakra, de már bennem van a para: Mi lesz, ha Én is bénázok, ill alapból szar sofőr leszek? Azért, mert előfordul, tapasztalatból mondom, hogy nem minden helyzetben tudok felelős döntéseket hozni egyik pillanatról a másikra. Reflex fejlesztés esetleg segíthetne, mielőtt bajt okoznék Én is?

Láttam volt a videón jópár olyan eset is, amikor oké volt, hogy nem tud a civil lehúzódni stb..., de amikor ott a járda, és a két autó egymás mellett megáll az út közepén...hadd ne részletezzem!

Tiszteletem a Mentősök (úgynevezett mentőtisztek) türelméért!

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#37) Lauda válasza JetiRulez (#36) üzenetére


Lauda
félisten

Mindenki benazik az elejen, meg utana jo sokaig. De majd belejossz. Ha kek villogo+szirenaval talalkozol, probalj nem panikolni, keresd folyamatosan honnan merre tart a jarmu/jarmuvek es lehetoseghez merten biztosits neki/k szabad utat ugy, hogy magadban/autodban es masokban ne okozz kart. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.