Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tapsi


Tapsi
addikt

Sajnos még mindig rendkívül magas a kártyás fizetés tranzakciós díja, ez rengeteg kereskedőt elriaszt annak bevezetésétől.

(#2) anulu válasza Tapsi (#1) üzenetére


anulu
félisten

szerencsére (emlékeim szerint jan 1-ig le kitolva a kötelezettség) nemsokára akinek elektronikus pénztárgép használati kötelezettsége van, annak el kell bankkártyát is fogadnia.
a kereskedők ügyes gyerekek, majd szépen átterhelik a fogyasztókra.
másik oldalon vásárlói szempontból még mindig olcsóbb lehet 2-300 ft-tal többet kifizetni, mint mondjuk a készpénzfelvételi sarcot kiperkálni 3-400e forint felvétele után...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) PistiSan


PistiSan
addikt

A kártyás vásárlást nagyon szeretem, ugyan akkor félve várom mikor lépi már át azt a kritikus pontot, amikor jutalékokat fognak felszámolni a kártyás vásárlások után.

Én az azonnali átutalást tudtam nagyon értékelni, az más kérdés, hogy pl a KH bank az első 2db 20 000ft alatti átutalásokat engedi csak ingyen, utána jutalékokat számol fel rá. Az azonnali átutalás addig nem is fog elterjedni széles körben mint vásárlási megoldás amíg minden féle sarcot raknak rá. Kínában van egy app (WeChat), a piaci árushoz oda mész, fel mutatja a QR kódot, be olvasod, és kész is a fizetés, sokkal több értelmét látom akár egy ilyen rendszernek, mint a terminálokkal szöszölni.

(#4) Silεncε válasza PistiSan (#3) üzenetére


Silεncε
őstag

Mondjuk arra ott azért van lehetőség, mert a WeChat kb kötelező mindenkinek... Itt azért egy ilyet nehéz lenne bevezetni

(#5) Tapsi válasza PistiSan (#3) üzenetére


Tapsi
addikt

Az sincs ingyen, valakinek meg kell fizetnie az ehhez szükséges infrastruktúrát.

(#6) PistiSan válasza Silεncε (#4) üzenetére


PistiSan
addikt

A fene tudja, ott van pl az OTP Simple alkalmazás, tud egy csomó hasznos dolgot, én leginkább pakolásra szoktam használni, ott is meg van a lehetőség az aprót dobálgatni a gépbe, sms-el parkolni, meg ott az alkalmazás is, nekem sokszorosan kényelmesebb, egyszerűbb az alkalmazás használata. Amíg használati díjakat számolnak fel az elektronikus fizetések után, a készpénzes meg díjmentes, addig nem igazán fognak nagy tömegeket az elektronikus fizetés felé mozdítani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.