Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Victorio


Victorio
aktív tag

Nem csodálkozok rajta.

Mára a fiatalabb generációnál a TV teljesen elvesztette a hírforrás szerepét, mindenki a neten néz híreket.
Hanyatlóban van a filmipar is. Olyan film vagy sorozat amiért megérné nagyobb/jobb/újabb/drágább TV-t venni, egy évben pár darab jön ki csupán. Ezek a woke propagandától szenvedő förmedvények nem generálnak rajongói bázist aki áldozzon ilyesmire. Ha lenne minőségi content akkor többen vennék a 4K OLED csodákat, hogy a kedvenc főszereplőjüknek még az orrszőrét is jobban lássák. De így minek áldozzanak rá pénzt, ez elmegy még a régi TV-n is.

Az egész trendet meg csak még jobban felerősíti a recesszió.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#2) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Mondjuk én szeretnék TV-t venni, de nekem elég lenne egy valóban TV, ami nincs tele erőltetve olyan alkalmazásokkal, amire nincs semmi szükségem. Egy gyors átlátható sima menü, mindenféle "okos" funkció nélkül c, t, s tuner és kész. Amik olcsóbbak lennének azoknak a képminőségük, a tesztek alapján, amiket olvastam róluk, többek közt itt is, hogy finoman fejezzem ki magam hagy némi kívánni valót maguk után, amik meg megfelelnének, azok már túl okosak nekem és túl drágák is. Arról nem is beszélve, hogy számomra a sebességük meg sem közelíti a régebbi buta TV-im képességeit.

(#3) Fr@nkieWilde válasza antikomcsi (#2) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Tessék:
[link]

Nekünk tavasszal romlott el a 12 éves LED tv-nk.
Gondoltam bemegyek a Euronicsba és a Media Marktba körülnézni.
Egyből betámadtak: "miben segíthetek?"
Ok, akkor kezdjük, 47"-es, központi és forgatható talpas tv, min. 3 de inkább 4 HDMI csati, FHD felbontású, buta TV-t keresek, normális hangszórókkal. (ilyen tulajdonságai voltak az elromlott egykori Samsung zászlóshajó tv-nknek).
Csak pislogott, mint hal a vízben, azt mondta ezeket már külön-külön sem nagyon találom meg, nemhogy egyben. Mondom szuper, ez az én formám. Központi (főleg forgatható) talp kb nem is létezik. A többiről nem is beszélve...

Nézelődtem sokat, nekem befolyásoló tényező volt, hogy a talp rész keskenyebb legyen mint 80 cm (mert régi komódon van a tv), amúgy a képernyő lehet akár 60"-as is.
Meg a többi "elvárásomnak" is megvolt az oka, de hát kénytelen voltam "lejjebb adni".

Így kompromisszumokkal maradt a fent linkelt Philips tv. Kb. az egyetlen gyártó, aki képes leírni, hogy a tv két lába között hány cm van, beleértve magának a lábaknak a szélességét is.

A hangja katasztrófa, 2 HDMI nagyon kevés, ráadásul nem oldalt van ... hanem a panel alatt lent.... :W
A képe szebb, mint pl az üzletben pontosan mellette lévő 4k-s Samsung tv-é volt, pedig ez csak FHD felbontású.

PC van rákötve, így nem kell, hogy okos legyen (okosságnak bőven elég nekem az ncore is)
Mellesleg Telekom előfizetésünk van, ahhoz pedig automatikusan jár a droidos box is. Mondjuk nagy kula az egész box.

Ergo a tv monitorként funkcionál és szeretem az egyszerűségét, a szép képét, ezekkel az összes számomra negatív hiányosságaival együtt is, amiket feljebb soroltam.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#4) antikomcsi válasza Fr@nkieWilde (#3) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Köszönöm.

Szerintem az eladó ilyenkor nem csak pislog, de még kb. minket néz hülyének, pedig a kevesebb néha több.

(#5) mad823 válasza Fr@nkieWilde (#3) üzenetére


mad823
őstag

Az van, hogy a rétegigényeid egyik TV gyártót sem érdeklik. Ez nem téged minősít, csak mindenki a tömegre szeret gyártani, ott pedig pl. nem a szekrényhez veszik a tévét, hanem fordítva. (pro tipp: a tv helye a falon van :D)

(#6) Fr@nkieWilde válasza antikomcsi (#4) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Nincs mit.
Tényleg tudom ajánlani.
Szép képe van, pedig HDR sincs benne. Ez kb. egy 43"-as monitor, beépített lejátszóval és alap tv funkciókkal. Teljesen korrekt.
És most már megpróbálok együtt élni a fentiek nélkül. Ezeket leszámítva kezdem megszeretni.

Gondolom meglepődött az eladó, hogy van konkrét elképzelésem és tudom mi a HDR, meg a 4k, egyebek.
Szerencsére láttam élőben is vásárlás előtt.
Azt hitte tőlük veszem meg, már intézni is akarta a vételt, de tudtam, hogy 20.000-rel olcsóbban is hozzá tudok jutni. Eszem ágában sem volt tőlük venni :)

Remélem sokáig fog működni, mert eszem ágában sincs növelni a statisztikát! :DDD

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#7) Fr@nkieWilde válasza mad823 (#5) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Igen, ez totál így van.
Nekem elég határozott elképzelésem van mindenről. És pontosan így építettem meg a pc-met, hozzá véve ezt a fenti tv-t és a hangrendszeremet. Így engem a marketing és egyéb bullshit nem vezet meg. Mert az igényeim szerint vásárolok, nem pedig a "számok" szerint, amivel egyenesen megőrjítik a nép nagy részét világszerte :)

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#8) AMD Power válasza mad823 (#5) üzenetére


AMD Power
titán

Ez pontosan így van. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Jelentősen csökkent a tévépiac az első félévben

Na, a második félévben mégjobban fog csökkenni.

Talán az USA-ban karácsonyra lesz egy kis fellendülés, de máshol a helyzet csak fokozódik :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#10) AMD Power válasza Donki Hóte (#9) üzenetére


AMD Power
titán

Én sem hiszem,hogy pl nálunk vagy akár nyugat európában nagy kereslet lesz majd a komolyabb tv iránt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11) sakal83 válasza Fr@nkieWilde (#7) üzenetére


sakal83
addikt

Gondolom a 4k HDR Dolby visiont tartod bullshitnek:) probald ki az oledet hogy csak marketing kerdese:)

(#12) Fr@nkieWilde válasza sakal83 (#11) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Köszönöm, nincs rá szükségem. :)
Tudom, hogy mire van igényem és mire nem.
Ha úgy van, akkor akár sd felbontású filmet is megnézek. Totál felesleges hozzá nekem a 4K és egyéb.
Nem nézek olyan filmet, ami csak a látványával adható el. Pl. marveles bugyutaság.
Én tartalomra álltam rá, ezért kb. ha 3 havonta egy filmet megnézek, akkor is valami európai lesz az, ami nem a látványról szól.
Hardverparózni, google-özni, youtube-ra, 10-12 éves PC játékokkal játszani pedig bőven elég a fenti tv-m (számomra).
Ettől függetlenül, akinek a látvány az első, ott megértem, hogy jók ezek a vívmányok.
De azért nem csak én vagyok így ezzel.

Az asszony testvére most vett 65"-ös Samsung TV-t, múltkor snookert és Forma 1-et nézett rajta HD felbontású csatornán, egyáltalán nem volt szebb képe (számomra).
Ha natív 4k lett volna a felbontás, akkor azt mondom ok, de így ez nekem nulla, értéktelen.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#13) CharlieDrop válasza sakal83 (#11) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Gondolom ilyenből "buta TV" nincs is...

Amúgy mibe fájna egy ilyen OLED? 400-500K? Amit meg ő vett az 100K

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#14) shotika válasza Fr@nkieWilde (#6) üzenetére


shotika
őstag

Ha tudod, hogy nem ott veszed meg, ráadásul még az igényeid is kb teljesíthetetlenek, minek vegzálod szerencsétlen eladót?

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#15) Fr@nkieWilde válasza shotika (#14) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Ezt gondold át még egyszer kérlek.
A magad érdekében :K

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#16) CharlieDrop válasza shotika (#14) üzenetére


CharlieDrop
veterán

mert ő az aki mindenkinél minden jobban tud, az ő igényeit maga szabta, attól senki el sem térítheti, de azért megpróbálja, hátha...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17) Fr@nkieWilde válasza CharlieDrop (#16) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

"mert ő az aki mindenkinél minden jobban tud"

Ez mi, ki mondott ilyet?
Nehogy már elnézést kérjek, mert tudom mik az igényeim...
Sajnálom, ha ezzel a lelkedbe tapostam... Biztos eladó vagy egy ilyen üzletben.

1.) aki járt már Media-ban és egyéb műszaki, háztartási stb. cikkeket árusító üzletben (gondolom az emberek 95%-a minimum), az tudja, hogy az eladók azonnal betámadják, mert ők teljesítmény alapú fizetést kapnak.
Én tökéletesen el lettem volna nélkülük, de ha már megkérdezi, hogy miben segíthet, nehogy már ne kérdezhessek tőle...
2.) attól, hogy valaki elmegy egy ilyen üzletbe nincs kötelezve rá, hogy akármit is vásároljon onnan. Se az adott üzletből, se máshonnan. Szerintem nem én vagyok az egyedüli, aki felméri a piacot, majd igényei szerint vásárol, ha vásárol.

Miért ne mehetnék fel az árukeresőre és nézhetném meg akár az üzletben, hogy máshol van-e ilyen termék és milyen áron? Valaki leírta, hogy tilos, szabályba van foglalva?
Az pedig, hogy nekem megfelelt és az eladó egyből intézné az eladást, már nem az én problémám, de kikérem magamnak, hogy bárkit is "vegzálnék"

Gondolkozzatok mielőtt írtok... Te is, meg a másik is.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#18) sakal83 válasza CharlieDrop (#13) üzenetére


sakal83
addikt

300e ftert mar van. Es en arra irtam hogy ha valakinek nincs igenye vmire attol meg nem marketing bullshit egyeb feature. A 4kt 5mrol lehet annak nevezni talan, de a DV HDR egy mas vilag mint a sima sdr.

(#19) Donki Hóte válasza Fr@nkieWilde (#17) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Biztosan hetekig bújtad a különböző TV gyártók termékeinek a műszaki adatait, amíg ki tudtál választani pár olyan paramétert, amitől minden eladó dob egy hátast és te elmondhatod, hogy ezek az eladók semmihez sem értenek.

Azért mondom ezt, mert az általad leírt paraméterekkel nem létezik TV, kezdve ott, hogy jópár éve egyetlen TV gyártó sem gyárt 47 coll képátlójú TV-t :(

Forgatható talpas TV-t már csak egyetlen gyártó gyárt, a Philips. Jó hangszórót pedig szándékosan nem tesznek a gyártók a TV-kbe, a soundbart akarják eladni :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#20) AMD Power válasza Fr@nkieWilde (#17) üzenetére


AMD Power
titán

16 évig dolgoztam MM-ben.

1.) aki járt már Media-ban és egyéb műszaki, háztartási stb. cikkeket árusító üzletben (gondolom az emberek 95%-a minimum), az tudja, hogy az eladók azonnal betámadják, mert ők teljesítmény alapú fizetést kapnak.


MM értékesitők kb 10 éve nem kapnak 1Ft se a TV osztályon eladott tv után. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#21) shotika válasza Fr@nkieWilde (#15) üzenetére


shotika
őstag

Mit gondoljak át? Bementél egy üzletbe, kerestél egy olyan tévét, amit nagyjából 2 perc utánajárással lehet tudni, hogy nem létezik (oké a forgatható talp az nem egyértelmű), megfuttattad az eladót egy olyan tévével kapcsolatban, amiről tudtad, hogy 20ezerrel olcsóbb mindenhol.
Hozzáteszem, jó deal az a Philips, az igényeidet maximálisan ki tudja elégíteni és a 130-140ezres LG-Samsung valóban kukába való, hiába 4k.

"attól, hogy valaki elmegy egy ilyen üzletbe nincs kötelezve rá, hogy akármit is vásároljon onnan. Se az adott üzletből, se máshonnan. Szerintem nem én vagyok az egyedüli, aki felméri a piacot, majd igényei szerint vásárol, ha vásárol. Miért ne mehetnék fel az árukeresőre és nézhetném meg akár az üzletben, hogy máshol van-e ilyen termék és milyen áron?"

Nem kötelező ott megvenni, és azt se írja elő senki, hogy ne menj fel árukeresőre. Viszont a boltban dolgozóval szemben meg nem korrekt, amit csinálsz, mert az, hogy te megnézed a tévét működés közben, felméred a lehetőségeket egy kellemesen fűtött környezetben, kipróbálod stb, az az a felár, amit te azért fizetsz, amit egy parasztwebshopban nem tudsz megtenni.

"Én tökéletesen el lettem volna nélkülük, de ha már megkérdezi, hogy miben segíthet, nehogy már ne kérdezhessek tőle..." ahogyan azt is megteheted, hogy annyit mondasz erre, hogy köszi, körbe nézek, nem itt fogom megvenni, hanem ott ahol a legolcsóbb és hidd el, akkor már nem fog úgy tenni egy esetleges beszélgetés végén, hogy már hozná a tévét.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#22) CharlieDrop válasza sakal83 (#18) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Jaja, így stimmel.
De én pont most vagyok bajban, ideje lenne egy nagyobb TV-t vegyek, de lövésem sincs, hogy valami 300K körüli OLED-del járok jobban, vagy ugyanennyiért (vagy olcsóbban) vegyek-e valami LCD-t...

Régi buta TV-m van, mennyivel könnyebb volt anno :D :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#23) sakal83 válasza CharlieDrop (#22) üzenetére


sakal83
addikt

Oled ennyiert szerintem. Mas vilag. Asamu csucs qledje meg jo de horror ar.

Jo par eve oledet nyuzok es raktam melle tobbszor lcdt. Nem egy konyvtar. Amiben jobb az a kontraszt es betekintesi szog. Es ezek fontosak:)

[ Szerkesztve ]

(#24) CharlieDrop válasza sakal83 (#23) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#25) mad823 válasza CharlieDrop (#24) üzenetére


mad823
őstag

Azért az sem árt figyelembe venni, hogy hol, milyen körülmények között használod. Egy világos nappaliban nem feltétlenül egy OLED-del leszel boldogabb.

(#26) sakal83 válasza mad823 (#25) üzenetére


sakal83
addikt

Valoban. Ezt kihagytam. A kozvetlen fenyt nem szereti valoban. Ha valakinek nappali tvzesre kell csak akkor felesleges az oled.

[ Szerkesztve ]

(#27) CharlieDrop válasza mad823 (#25) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Hát. A mostani LCD-vel sem vagyok boldog. Redőny van
meg majd 5 méter távolság a két fal közt.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#28) AMD Power válasza CharlieDrop (#27) üzenetére


AMD Power
titán

Vegyél inkább egy QLED-t...

Samsung 55Q95TD 280e Ft az MM-ben.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#29) EyElEs?! válasza Fr@nkieWilde (#12) üzenetére


EyElEs?!
tag

Most attól, hogy igénytelen vagy a TV-dre még nem gondolom, hogy mások hülyék lennének, mert vesznek egy jó TV-t.
Kb. mintha a zsigulidból magyaráznád, hogy hülye aki Teslát vesz, parasztvakítás a gyorsulás és a sok extra, és amúgy is olcsóbb a zsigulival járni. Lehet neked elég, hogy eljutsz A-ból B-be, de lehet másnak más az értékrendje. Elég buta hozzáállás.

(#30) tutitibi válasza Donki Hóte (#19) üzenetére


tutitibi
senior tag

"Forgatható talpas TV-t már csak egyetlen gyártó gyárt, a Philips. Jó hangszórót pedig szándékosan nem tesznek a gyártók a TV-kbe, a soundbart akarják eladni"

Panasonic HZ és LZ OLED TV-k, forgatható talp, és Atmos hagrendszer. Szívesen. :D :D

(#31) tutitibi válasza shotika (#21) üzenetére


tutitibi
senior tag

"Nem kötelező ott megvenni, és azt se írja elő senki, hogy ne menj fel árukeresőre. Viszont a boltban dolgozóval szemben meg nem korrekt, amit csinálsz, mert az, hogy te megnézed a tévét működés közben, felméred a lehetőségeket egy kellemesen fűtött környezetben, kipróbálod stb, az az a felár, amit te azért fizetsz, amit egy parasztwebshopban nem tudsz megtenni. "

Bullashit, ilyen alapon autószalonba se menj el egy tesztvezetésre ???
Miét ne lehetne elmenni egy MM-be, ahol rendesen megnézheti a TV-t és megveszi másol egy webáruházban ??
A saját Pana GZ OLED-emet is egy Edigital raktárból vettem ahol csak kibontották, hogy nincs-e sérülve. Előtte egy MM-ben azért megnéztem a menujét meg magát a TV-t és kb. 20-30 percet beszéltem az eladóval is.
Az eladó pl. azt mondta, hogy ő maga sose venne annyiért TV-k, amibe az OLED-ek kerülnek.

Amúgy , szinte mindenki ezt csinálja.
Te eddig valami burokban éltél ?

(#32) EyElEs?! válasza tutitibi (#31) üzenetére


EyElEs?!
tag

Plusz amúgy elég sok esetben hosszabb garanciát adnak a TV-kre, ha MM, Alza, Edigital a vásárlás helye, jellemzően a "drágább ajánlott/népszerű" tv-k szoktak akcióban lenni, és amúgy sok esetben ők a legolcsóbbak ezeknél.

Emellett pl. Alza nem túl rég ingyen kihozta és összerakta (és amúgy le is tesztelte) a TV-met, amit vettem, ami elég menő szolgáltatás. Egyfelől előre egyeztettek időpontot, másfelől fájt a hátam ezért a 40+kg-os TV-t pár hétig megmozdítani se tudtam volna, harmadrészt pedig elég szakszerűen csinálták a dolgokat (de lehet csak kíváncsiak voltak a tvre).
Szóval mindenkinek szíve joga ott megvenni, ahol a legjobb szolgáltatást kapja. Ha valaki attól érzi jobban magát, hogy bemegy a MM-ba és ott megmondják neki mi a tuti és össze-vissza állított TV-k közül kép alapján választ akkor hajrá.
Az egyik barátom is bement jó sok éve, megkérdezte melyik a legjobb TV, megmutatták neki (valami hajlított 8K cucc), ő mondta, hogy akkor hozzák ki neki. Az eladót kérdezte, hogy házimozit milyet vegyen hozzá, az meg mondta neki, hogy ebben a TV-ben bizony olyan hangfalak vannak, hogy nem kell hozzá. (Amikor először voltam nála mutatta a TV-jét, és hogy nézzem meg milyen menő a 8K, majd berakott youtuberól egy 8K demo videót én meg nem bírtam ki röhögés nélkül).

De egyik rokonom is régen (iPhone 4-5 korában) úgy vásárolt, hogy bement az istyleba kérte a legjobb iphonet minden kiegészítővel (és igen, karaoke szettől a legnagyobb dokkolós hangfalon keresztül a fejhallgatón át mindent adtak neki. A 2 dokkolós hangfal sztem egyenként több volt mint az iphone)

Szóval sztem nem kell sajnálni a médiát és a többi fizikai helyet, ha nem lesz elég ilyen vásárlójuk, akkor elkezdenek fejleszteni valamit. Pl. Kíváncsi lennék, hogy egy istyleban kötnek több hitelszerződést vagy egy átlagos OTP fiókban

(#33) CharlieDrop válasza EyElEs?! (#32) üzenetére


CharlieDrop
veterán

"Ha valaki attól érzi jobban magát, hogy bemegy a MM-ba és ott megmondják neki mi a tuti és össze-vissza állított TV-k közül kép alapján választ akkor hajrá."

Így vettem TV-t 2008-ban.
Idén kicsit többet foglalkoztam vele, de nem sokkal, kb. az első tippet megvettem.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#34) EyElEs?! válasza CharlieDrop (#33) üzenetére


EyElEs?!
tag

Remélem átment, hogy nem negatívan értettem, csak arra céloztam, hogy attól, hogy valakinek nem az a hobbija, hogy 100 órát eltöltsön TV keresgéléssel még nem lesz nemnormális.

(#35) CharlieDrop válasza EyElEs?! (#34) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ja, akkor nem ment át, hogy én megbántam hogy úgy vettem TV-t, sohasem nézett ki úgy a kép, mint ahogy az MM-ben láttam...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#36) tutitibi válasza EyElEs?! (#34) üzenetére


tutitibi
senior tag

Mivel egy TV , vegyük az OLED TV-ket nem az az 1-2 százezer kategória, igenis illik a vásárlás előtt alaposan körbenézni minél több helyen és innen (is ) meg több más helyről információkat gyűjteni, teszteket megnézegetni. Idő ? igen idő , de az idő pénz, mint tudjuk és ha ügyesek vagyok tízezreket lehet nyerni . Főleg ha várunk egy picit és hagyjuk kifutni pár hónapig a legújabb modelleket.
Aki hagyja magát az eladónak, azzal nem tudok mit kezdeni. Én a boltba úgy megyek be, hogy tudom mit akarok megvenni. Nem az eladó véleményére vagyok kíváncsi. Ez igaz egy élelmiszerboltra is.
:D :D

[ Szerkesztve ]

(#37) shotika válasza tutitibi (#31) üzenetére


shotika
őstag

Nem érted. Eloszor is, autot hanyan vesznek webshopban? Ertelmetlen hasonlat.

Masodszor, az hogy bemaszol es csicskaztatod az eladot, aztan megveszed webshopban majd vered a melled h milyen jo dealt kotottel, az az ami bicskanyitogato. Ha mindenki ezt csinalna, nem lennenek mar muszaki boltok.
Kettonk kozul nem en vagyok az, aki burokban el ;)

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.