Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BiP


BiP
nagyúr

Gondolták, ha már a Kossuth-téren így értelmezik a játékszabályokat, ennek mintájára ők is bepróbálják. :)

Amúgy nem értem, mi szükség van az egész megújításra, ha tartalmilag úgyis ugyanaz marad. Vagy mégis akad pár apró eltérés, amiről nagyvonalúan nem tájékoztatnak? (a lap alján az apróbetűs, csillagozott részben)

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ez a 29-es partizánkörzetre is vonatkozik? :o

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) Doom


Doom
aktív tag

Én azt nem értem, mi ez a ködösítés zöld számokkal meg kibővített tájékoztatással, miért nem küldik meg az új szöveget és kész? Annak már készen kellene lennie, hiszen eredetileg mindjárt hatályba lépne, nem? Akkor eléggé egyértelmű lehetne, miről szól.

(#5) Keksz válasza Doom (#4) üzenetére


Keksz
senior tag

Es aki mar kifejezte szoban a nyilatkozatat az tegye meg meg1x?
Hangfelvetel keszult rola h nem kivanok elni vele, mert nyomtatvany meg akkor nem volt...

Bar sztem egy emailt meger h ugy is meglegyen.

(#6) Pug


Pug
veterán

Na akkor meg is ki futott lyukra? :U

(#7) buherton


buherton
őstag

Segítene nekem valaki megérteni, hogy mi is van most a UPC háza táján? UPC-s vagyok és szeretnék tisztába kerülni a dolgokkal.

Köszi.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#8) DS39 válasza buherton (#7) üzenetére


DS39
nagyúr

csatlakozom. jó volna tudni hogy min is kell gondolkodni? :D
mert a jelenlegi szerződés olyan jó? az új meg miben rosszabb? nem tudom, nincs előttem az új szövege, hogy mit vesztek vele ha rájuk hagyom, így nem nagyon van min gondolkozni. :U
(ha a hűségidőt ezzel sunyiban nem hosszabbítják meg, akkor kb mindegy...)

(#9) #54715584


#54715584
törölt tag

Nem kaptam levelet UPC-től, az előző cikkből meg nem derült ki számomra, hogy miről is van szó.
Valaki felhomályosítana? :)

(#10) BiP válasza #54715584 (#9) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is ezt szeretném tudni. Mi változik és mi nem. Ha nem változik semmi, akkor mi a felháborodás oka. Ha meg igen, akkor mi?

(#11) Pug válasza BiP (#10) üzenetére


Pug
veterán

Ezt tessék elolvasni és akkor tisztább lesz a kép. ;)

Az NMHH arra figyelmeztet, hogy az új szerződések valójában kevesebb védelmet nyújtanak az előfizetőknek, mint a régiek. Későbbi módosításukhoz, például díjemeléshez nem szükséges az előfizető beleegyezése, a hatályosuláshoz elég az előfizető hallgatása. A hatóság szerint tehát érdemes figyelmesen elolvasni a tájékoztató levelet, és aki ragaszkodik a régi szerződéséhez, az haladéktalanul jelezze ezt a cég ügyfélszolgálati elérhetőségein.

[ Szerkesztve ]

(#12) BiP válasza Pug (#11) üzenetére


BiP
nagyúr

Erre tippeltem volna (egyoldalú szerződésmódosítás), de bevallom, azt hittem, ez már most is benne van.

(#13) Pug: :)
Amúgy szeptemberben valamiért emeltek csak úgy 180Ft-ot az internetemen. A weboldalon nem változott a rendes ár, a számlámon viszont ennyivel több. (kerek +4%). Azóta váltottam csomagot, (ugyanúgy 50mbit, de 3 hónapig 120), most az új számlákon újra az eredeti ár van (gondolom mivel újraszámlázták).
Mai napig nem tudom, mi volt 3 hónapig az eltérés oka.

[ Szerkesztve ]

(#13) Pug válasza BiP (#12) üzenetére


Pug
veterán

de bevallom, azt hittem, ez már most is benne van

Még csak az kéne... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14) buherton válasza Pug (#11) üzenetére


buherton
őstag

Köszönöm szépen!

Akkor ha én szólok a UPC-nek, hogy nem fogadom el az új szerződési feltételeket, akkor maradhatok a jelenlegiben, amiben nincs ilyen hallgatólagos ráutaló magatartás?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#15) Pug válasza buherton (#14) üzenetére


Pug
veterán

Elméletileg igen, persze a puding próbája az evés. Én majd kövhéten megyek hozzájuk.

(#16) djculture válasza BiP (#12) üzenetére


djculture
félisten

Mivel 3 hónapig mindegyik szolgáltató aki eddig nem tette elkezdett szedni plusz pénzt a számla befizetéséért.
Kijött a közlönybe a törvény hogy nem lehet gyorsan abba is maradt.

[ Szerkesztve ]

(#17) BiP válasza djculture (#16) üzenetére


BiP
nagyúr

Ami azért fura, mert
1. interneten fizetem a számlát, nem kapok csekket.
2. Erről semmiféle értesítés nem jött.
3. Az adott előfizetés ára amúgy nem változott.
4. csak amiatt került vissza a régi ár 3 hónap után, mert számlacsomagot váltottam.

De erre még rákérdezek, és jóváíratom velük.(eddig 1x kerestem őket, akkor nem vették fel).
Nem ez lenne az egyetlen fura húzásuk. Apukámnak lemondtam az ajándék extra csomagokat (ami 3 hónapig ingyen van, aztán rajta marad az emberen, úgy, hogy amúgysem kellene), de valahol "elakadt", kiszámlázták.
Aztán nekem is "véletlenül" elfelejtettek rosszul könyvelni, azért is külön szólni kellett.
Ez a fura indokolatlan emelés a 3. ilyen lehúzós lépésük 4 hónapon belül.

(#18) Psych0


Psych0
őstag

Ez visszafele is érvényes, tehát írok nekik valami új egyezményt, ahol ők fizetnek, ha nézem a tévét, és ha nem válaszolnak, hanem ráutaló magatartással kiküldik a csekket, akkor érvénybe lép 30 év hűséggel?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#19) Keksz válasza BiP (#17) üzenetére


Keksz
senior tag

Nekem pár éve a UPC a két előfizetésemre kiszámlázott 1+1 forint késedelmi kamatot, mert karácsonykor a banki szünnapok miatt ŐK nem tudták levenni időben a számlámról csoportos beszedéssel a pénzt...

Szóval le akartak húzni 2 forinttal.
DE ha mindenkit aki csoportos beszedésen volt le akartak, akkor az elég durva összeg is lehet a végére...

Írtam nekik egy levelet, a következő számlából levonták és elnézést kértek.

(#20) ArMaDaProH


ArMaDaProH
csendes tag

Én visszamondtam azon nyomban, ahogy megkaptam azt az "értelmetlen" levelet.
Az ügyfélszolgálaton tettem mindezt, még ott is rákérdeztem, de MÉG ŐK SEM TUDTAK FELVILÁGOSíTÁST ADNI ERRŐL!!! Szerintük is, idézem: "NAGY HÜLYESÉG AZ EGÉSZ."
Állítólag a településen (szándékosan nem neveztem meg) addig még senki nem mondta vissza, én voltam az első és az ügyintéző szerint lehet, hogy én csináltam jól. Ki tudja, majd meglátjuk...
Még megpróbálom a zöld számot, hátha egy felvilágosult személy felhomályosít... :))
Az eddigi szerződéseimmel nem volt bajom.
Ha meg -a levél alapján- amúgy sem változik érdemben semmi, akkor miért is kell erőltetni?
Az lett volna szerintem a helyes, ha írnak egy normális tájékoztatást, amiben leszögezik érthetően a konkrét változásokat. Ezzel megspórolhatták volna a sok magyarázkódást, a zöld számot, ...

Abban higgy, ami megtörtént!

(#21) djculture válasza ArMaDaProH (#20) üzenetére


djculture
félisten

Hogyne változott volna a hírközlési biztos le írta hogy a szerződések megváltoztatását ha ezt elfogadod nem kell az ügyfél felé jelezni személyesen.
Az az használod a szolgáltatást őt kétszeresére emelik a díjait megjelentetik a népszavában meg egy másik újságban hogy kétszeres ár jövő hónaptól, nem szólsz egy szót se feléjük a szerződés a dupla áron lép érvénybe.
Ha ez neked semmi változás.

Egyébként sok más szolgáltatónál már ez van, pl telenor.

[ Szerkesztve ]

(#22) zoli62


zoli62
addikt

Én nem kaptam tőlük semmit. Ki kell hajtani belőlük egyedi ajánlatot, és akkor nincs ilyen levél.

(#23) odrif


odrif
MODERÁTOR

Nekem nincs semmilyen hűség szerződésem a UPC felé.
Ha most a januárban kapott csekket ha kifizetem, akkor ráutaló magatartással köttetik köztem és a UPC között egy szerződés.
Ezen szerződést természetesen gondolom továbbra is bármikor felbonthatom, mindenféle kötelezettség nélkül igaz?

20 éve a Prohardveren

(#24) 3psilon válasza odrif (#23) üzenetére


3psilon
aktív tag

Én is hasonló cipőben járok, anno felhívtam őket. A határozatlan idejű szerződés határozatlan idejű marad.

Szóval lehet anyázni, de nálam pl. nincs a UPC-nél jobb szolgáltató (pesti társasház...). Ha gebasz van, mindig ott lesz a vészfék.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#25) Myers


Myers
senior tag

Nem vagyok UPC-s, de ilyenkor hol vannak a 9 évre bebetonozott Szalai Annamáriácskáék havi sok százezres fizetésért?

Nem ez lenne a feladatuk?

Vagy csak annyi dolguk van, hogy 1 év késéssel megbírságolják a kertévéket 100.000 Ft-ra hangos reklámért?

http://www.muszaj.hu/

(#26) Keksz válasza zoli62 (#22) üzenetére


Keksz
senior tag

A változásról egy reklám levél hátulján volt információ.
Én is kidobtam a kukába, majd onnan kerestem elő.
Be is vittem a személyes üfszra, hogy nézzék meg ez lett a sorsa.
És nyilatkoztam, hogy nem élnék a lehetőséggel.

Viszont ma emailben is elküldtem nekik...

(#27) gbors válasza djculture (#21) üzenetére


gbors
nagyúr

bizony ez a lényeg - az előfizetői lustaságra/figyelmetlenségre alapozva jogalapot teremtenek maguknak a szerződések csavargatására, gyakorlatilag tetszőleges mértékben. sneaky little bastards...

(ráadásul, ha a személyes üfszolgálatok azt mondják, hogy hülyeség az egész, akkor csak ráerősítenek arra, hogy az ügyfelek legyintsenek és elfogadják.)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#28) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Innen hányan utasították el a módosítást, és hányan egyeztek bele (hallgatólagosan)?

Én még gondolkodom, olyanok véleményére volnék kivánics, akik közvetlenül érintettek.

(#29) DeFranco


DeFranco
nagyúr

up :U

(#30) Ringman válasza DeFranco (#28) üzenetére


Ringman
nagyúr

még nem írtam nekik vissza, vsz. holnap/holnapután fogok foglalkozni a dologgal. (egy fiber power 25 előfizetésem van)

(#31) DeFranco válasza Ringman (#30) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akkor ezek szerint te visszautasítod biztosan?

(#32) Ringman válasza DeFranco (#31) üzenetére


Ringman
nagyúr

először átolvasom részletesen az ászf-ben, h mi is van benne tulajdonképpen :)

az biztos, hogy itt nálam az upc a legjobb ár/érték mutatójú szolgáltató.

(#33) dabadab


dabadab
titán

Egyebkent ez megy visszafele is? Szoval siman irhatok egy uj szerzodest, aztan kuldok rola egy sima levelet az UPC-nek, hogy irtam uj szerzodest (azt nem mondom el, hogy mi van benne), ha nem tiltakoznak ellene, akkor a kovetkezo csopbeszedest rautalo magatartasnak veszem es azutan elni fog az altalam irt szerzodes?

DRM is theft

(#34) DeFranco válasza dabadab (#33) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem :)

Az viszont durva, hogy ahhoz képest, hogy mekkora hőbörgés volt belőle (teljesen jogosan) milyen csend van most a határidő előtt egy nappal. Hiába kérdezgetem, hogy ki hogyan merre... egy legény van csak talpon.

[ Szerkesztve ]

(#35) dabadab válasza DeFranco (#34) üzenetére


dabadab
titán

Nerm tudom, en mindesetre megirtam nekik, hogy nem oda Buda.

DRM is theft

(#36) DeFranco válasza dabadab (#35) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én attól tartok, hogy akkor kapásból meg is emelik az előfizetési díjamat hálából. Aztán max. kötök új szerződést, ahol már nem mondhatom meg merre Buda...

Ezért voltam kíváncsi a véleményekre.

(#37) Ringman válasza DeFranco (#36) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem egyeztem bele a ráutaló magatartással történő szerz. megújításba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.