Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Met


Met
nagyúr

Filmekkel hogy állsz?
Cliff Em All Cliff Burton emlékfilm.
A Year and a Half in the Life of Metallica Ez egy két kazettás film, az elsőn a fekete album munkálatai láthatóak, a második kazetta egy turné film a fekete album megjelenése után.

Én 91 óta szeretem a zenéjüket, de a Kill-el kezdtem.
Tetoválásom nekem is van, jobb felkaron a Justice borítójáról a hölgyemény :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2) james001 válasza Met (#1) üzenetére


james001
veterán

Persze,láttam ezeket is. A Some Kind of Monster film is megvolt,meg ami volt most 2013-ban ez a Through the Never mozifilm azt is láttam. :) Egyedül még ez a Mission to Lars hiányzik,majd egyszer ha lesz időm ránézek.
Egyébként keresztapámnak is van egy Metallica tetkója,a felkarján a dobócsillag logó az M betűkből :)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#3) MineFox54


MineFox54
őstag

Jelentkezem :)
Apám révén már kb 8-9 éves koromtól fogva fan vagyok :)
Metallica az örök kedvenc, de most már jobban bejönnek a gyorsabb, keményebb számok (max pantera, abból is csak pár szám)

(#4) Met


Met
nagyúr

Nem pont Metallica de ezt is meg lehet nézni :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5) james001 válasza Met (#4) üzenetére


james001
veterán

Köszi meglesem,erről nem is tudtam :)

(#3) MineFox54: Mármint milyenekre gondolsz gyorsabb kategória alatt? Mert azért ők is elég gyors zenét nyomnak,elég csak egy Fight Fire With Fire vagy Battery számra gondolni. Jó persze egy Havok vagy egy Dragonforce vagy más power metal banda gyorsabb mint a Metallica ez tény. :DDD

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#6) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Nálam Scorpions a befutó 2007-töl.
Magyar zene számomra nagyrészt Ossian
Coast To Coast

Metallica - The Unforgiven III

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#7) frem1790


frem1790
tag

Nekem az Iron Maiden a námbervan már gyerekkoromtól kezdve - és nem vagyok már mai gyerek :DDD
De a Metallica is ott van a kedvencek közt.
Kedvenc lemez? Inkább kedvenc számaim vannak tőlük, de az igen hosszú lista lenne. :C
Metál szív örökké!!!

Még valami: gyerekkoromtól rocker vagyok, mondták a szüleim, majd kinövi ezt a hülye bömbölős zenét. Jelentem ezt a betegséget nem lehet kinőni! Ha a külsőségekben már nem is, de a szívemben ma is ua. a rocker vagyok 45 évesen mint anno 10 évesen. Mai napig is ezt a zenét hallgatom, a régi klasszikusokat, de próbálom követni a fiatal tehetségeket is. Most épp ez a legújabb felfedezésem.[link]

Szóval metál szív örökké!

[ Szerkesztve ]

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#8) updog válasza james001 (#2) üzenetére


updog
senior tag

Úúh, a Some kind of monster az nekem nagyon bejött, néhol kicsit mesterkélt, de amikor elkapják az igazi érzelmeket, attól libabőrös tudok lenni. Meg mindig is imádtam az ilyen "hogyan készült"-jellegű dokumentumfilmeket.

(#1) Met a Year and a half-ben van ugye, amikor James oltja Bob-ot: You wanna hear it with vocals? GO - SING - IT. ;]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#9) Met válasza updog (#8) üzenetére


Met
nagyúr

Igen, abban van, meg még sok jó poén :)

frem1790 Én 40 vagyok, szóval nem vagy "egyedi" eset:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10) Eastman


Eastman
őstag

ONOFF

Két éves korom óra Rockot hallgatok, ezért érzem úgy, hogy írjak pár sort. Érdekes, hogy sorakoznak itt a Metallica lemezek, próbálkoztam velük, de nálam valamiért nem működnek. :N Úgy érzem, hogy viszik az energiám, valamit elvesznek belőlem. (Szemben pl. a MD. Countdown to Extinction lemezével, vagy bármelyik Iron Maiden albummal.) Érdekes. Többször nekifutottam, de nem lettem Metallicás. Hozzáteszem, hogy ott voltam a Monsters Of Rockon a Népstadionban, abszolút meghajolok előttük, elismerem a stílusteremtő munkásságukat és értékelem őket, de nem tudom hallgatni. Valami negatív érzés társul hozzájuk. Evvan.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#11) Met válasza Eastman (#10) üzenetére


Met
nagyúr

Azért a Maident a Metallica-hoz hasonlítani nem az igazi, a Megadeth már inkább.
De a Metallica lemezei mind más kicsit, nincs egy egységes stílus amiről felismerhető mint pl. a Maiden vagy a Motörhead volt.

De nincs ezzel gond, nem kell mindent szeretni:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12) james001


james001
veterán

Más rockbandákból mostanában a Megadeth-re szoktam rá egyébként. A Holy Wars számuk instant favorit lett :K De a Hangar 18,meg úgy egyébként az egész Rust in Piece album zseniális. Meg is szereztem azt is eredetiben. :D
Akikre még csak mostanában találtam rá az a Havok,üvöltözős jó gyors trash metál/speed metal keverék,meg a Testament,az is ilyen trash metál. De utóbbit szerintem az öreg rockereknek nem kell bemutatnom,elég régóta vannak a bizniszben :)

Amúgy St. Anger-ről mi a véleményetek? Nem a legjobb,de vannak rajta ütős számok,pl. maga a St. Anger szám,meg a Sweet Amber pl. Egyedül a dobok szarok az albumon,ha azt kivennénk jobb lenne az biztos :D

(#8) doeeg: Igen szar dolog volt látni James-t meg a srácokat ilyen helyzetben,jó is hogy végül nem a banda feloszlásával végződött a dolog :K

(#10) Eastman: Nem szeretheti mindenki őket,de az már valami hogy elismered a munkásságukat :) Sok banda van akiket úgy mondták hogy "uhh ettől befosol" de két szám után rájöttem nem nekem való.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13) Met válasza james001 (#12) üzenetére


Met
nagyúr

Kétszer (!) hallgattam meg a széndzsört, először amikor megjelent, másodszor meg pár éve.
Egyszerűen mintha az egész egy szám lenne, nem emlékszem hogy mikor volt track váltás.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#14) updog válasza james001 (#12) üzenetére


updog
senior tag

"Amúgy St. Anger-ről mi a véleményetek?"

Valószínűleg a film miatt is baromi elfogult vagyok, de nekem az egyik kedvencem tőlük. Súlyos, szerintem őszinte, más, nem akar megfelelni senkinek. Néhol már-már punkot idézően egyszerűnek tűnő, sokat ismétlődő, pár soros szövegek**, a riffek se hejdebonyolultak, szólók sehol...

**de már az első két sor ami elhangzik az albumon (Frantic) "If I could have my wasted days back, Would I use them to get back on track?", talán az Unforgiven refrénjével van nálam egy szinten a húsbavágóan borzongató dalszövegek között.

(#13) Met amúgy amit írsz az valahol tök jogos :DDD Baromi szubjektív a kötődésem ehhez az albumhoz, akkortájt kezdtem zenélni, valószínűleg az is közrejátszott

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#15) james001 válasza Met (#13) üzenetére


james001
veterán

Igen,egyszerre az egész albumot végighallgatni olyan mintha egy hosszú zeneszámot hallgatnál :D Meg kicsit fejfájásod is van utána a hülye dobok miatt... :DDD

(#14) doeeg: Én is főleg ezért szeretem,mert "különc". Pont ezért jó a Load & Reload is,az meg pont az Anger ellentettje,sokkal lazább,könnyedebb a stílusa. Bár szerintem főleg a Reload lett az igazán könnyed,a Load-ban vannak elég durva számok azért,pl. egy The House That Jack Built vagy King Nothing vagy Wasting My Hate "keményebb".

Sok St. Anger-es bizsum is van amúgy,mivel ugye akkortájt forrtam bele jobban a Metallica-ba mikor az album kijött. Van Anger-es kulcstartóm,pénztárcám,csuklószorítóm de még asztali órám is. :DDD Utóbbi sajnos tönkrement :(

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#16) Mokó


Mokó
aktív tag

Sziasztok,

Én nem vagyok nagy "rocker" de a Metallica az nálam is örök,egyszerűen Istenek.Miattuk kezdtem gitározni anno...Még annyit hogy nem tudom ezt ismeritek-e;when Metallica ruled the WorldVagy 20X láttam legalább,hangulatos kis dokufilm,még élőben láttam a VH1-on anno.

(#17) updog


updog
senior tag

Bakker, azért kerestem meg a topicot, hogy megírjam, tegnap szembe jött velem egy cikk, hogy a Metallica újra felfedezte a St. Anger dalait a koncerteken (nem tudom amúgy ez hol újdonság, évről-évre láttam videókat hogy elővették őket), de a konklúzióm az lett volna, hogy anyám, 16 éves a St. Anger. A másik konklúzióm pedig most az, hogy bakker, három éve írtunk ide utoljára :Y

A harmadik, hogy Lars bácsi már eléggé darabosan tolja ;] Mondjuk ez nem újdonság ;]

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#18) Dilikutya válasza updog (#17) üzenetére


Dilikutya
félisten

A setlist.fm szerint azért néha kihagynak pár évet. :) Pl. kapásból a St. Anger-t 2006-2014 között nem játszották. Frantic-ot 2008-2019 között nem, Dirty Window 2004 után 2011-ben egyszer. Nem mondhatnám, hogy agyonjátsszák azt a lemezt. :)
Érdekes, hogy valamelyik limitált kiadásnak a DVD mellékletén rajta van, ahogy a stúdióban egyben feljátsszák a dalokat, az sokkal jobban szól, a dobnak sincs az a bádog artézi vizes kanna hangzása. Meg az akkoriban kijött kislemezek tele voltak Ramones feldolgozásokkal, azok is normálisan szólnak. Annyira nem lenne szar lemez amúgy, bár pl. a Frantic-nek vannak iszonyú idegesítő részei. De a címadó tetszett akkor is, most is, viszont ezzel együtt is az egyik leggyengébb Metallica lemez, a Lulu-t persze nem múlja alul, bár zeneileg az sem lenne rossz, kicsit olyan Load/Reload maradéknak tűnik (megjelenés óta nem hallgattam), de szegény Lou Reed szörnyű.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19) updog válasza Dilikutya (#18) üzenetére


updog
senior tag

Hmm, akkor lehet hogy az szépítette meg az emlékeket, hogy általában úgy kerestem, hogy "<dal a St. Anger-ről> live", és így persze hogy dobott fel videókat bármikor az elmúlt években :D Ez amúgy a cikk, linkelve a videókkal. Normális pergővel simán odavágnak, élőben még jobban, Trujilloval még jobban

Amúgy ehh, nyilván ha már felmerült, elkezdtem youtube-on végtelenítve hallgatni őket, szembejött egy videó (2019 június 18. Manchester). Egyszerűen hihetetlen hogy 40 éve tolják az ipart, 60-hoz közelednek, de szakadó esőben is a lehető legnagyobb lendülettel, a közönséggel együtt ázva zúznak. Istentelen respect.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#20) Steady74 válasza Dilikutya (#18) üzenetére


Steady74
addikt

Tudom fura ennyi év után egy hsz-re válaszolni, de tegnap a prágai buliban (is) volt a Dirty Window. Volt innen valaki?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.