Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Csecse. :)
csatornánkénti maximális névleges kimeneti teljesítménye 160 watt csatornánként
Biztosan csatornánként értendő? ;]

A hátlap szerint 100V, 220W a rendszer. Európai piacra a 230V-os rendszer külön cikkszám alatt fog futni, vagy olyan tápot kap, ami felismeri a hálózati feszültséget?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#2) VIPowER


VIPowER
senior tag

"A 7.2 csatornás készülék csatornánkénti maximális névleges kimeneti teljesítménye 160 watt csatornánként"

Ez hogy jön össze 220W-os fogyasztás mellett?
Szerk. Megelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#3) Daywalker válasza macilaci78 (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

Az EU piacra nyilván más modell jön, arra rá sincs írva mennyit vesz fel. A Yamaha ezt a speckóban sem közli egyébként.
Amúgy kicsit esetlenül fogalmazott elefant azzal, hogy kétszer is beleírta, hogy csatornánként, de a zárójelben a lényeg: 1 meghajtott csatorna esetén. Tehát 160 watt kivehető belőle csatornánként, ha csak egy csatorna van hajtva.
Illetve a másik paraméter is árulkodó: a valós használathoz a 95 wattos (20Hz-20kHz, 6Ω, 0,09% THD, 2 meghajtott csatorna) érték közelebb áll...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#4) CPT.Pirk válasza Daywalker (#3) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az a 10% THD nem elírás? Ilyesmit évekkel ezelőtt lehetett látni az ultra gagyi dvd lejátszóknál amikben erősítő is volt, ott ezt nagy betűkkel hirdették, mintha valami előny lenne. :)

Ezt meg szerintem át kellene fogalmazni:
A másik egy olyan kalibrációs eljárás, amely lehetővé teszi, hogy a felhasználó egy mikrofon segítségével a helyiségben a legjobb minőségű hangot egy adott pontba koncentrálja. - mert ez így egy kicsit bulváros.

Ez egy már több éves cucc, lényegében a hallgató pozíciójában igyekszik kikompenzálni a szoba falainak, berendezési tárgyainak a hangra gyakorolt különböző elnyelő / visszaverő hatásait.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5) Duree


Duree
veterán

Nem tetszik a formája,igaz müszakilag rendben van,ha nem is csúcskategória.Nekem régebbi Yamahám van hangilag nagyon rendben van.

duree54

(#6) Elemental


Elemental
addikt

Ilyen cikkeket olvasva örülök, hogy nem vagyok vájtfülű. Közel fél millát el lehetne költeni egy normális hangrendszerre.
Jó nekem a 10 éves dvd házimozi összekötve optikai kábelen a mediaplayerrel.

(#7) ROBOTER válasza macilaci78 (#1) üzenetére


ROBOTER
addikt

1 csatorna, D osztály - (más osztály esetén a többi részegység fogyasztását is levonva nem is lehetne ennyire megközelíteni RMS-ben a felvett teljesítményt)

De a "csatornánként" helyett valóban jobb lenne a "minden egyes csatornán".

Ehhez hozzá kell szokni, a D osztályú IC-k miatt mindig így fognak az adatok megjelenni ezentúl, hiszen felesleges belőlük kis teljesítményű típusokat gyártani. A bennük lévő kapcsolóelemek esetében (MOSFET, IGBT) könnyű elérni akár több 10A-es határértékeket is, viszonylag fillérekért.

A tápegység korlátozza majd az összcsatornás teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

(#8) CPT.Pirk válasza Elemental (#6) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem is a vájt fülűeknek készülnek ezek a cuccok, hanem a pénzes embereknek. Egy rendes vájt fülű sikítva menekül az olyan dolgoktól, mint pl. ebben a YPAO meg a cinema dsp. :)

A fél milla meg kevés. Találni olyat, hogy wattonként fél milla az erősítő. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#9) Daywalker válasza CPT.Pirk (#4) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem elírás. [link]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#10) CPT.Pirk válasza Daywalker (#9) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Bogarászva ezt a fórumot: [link], kb. az ennek a magyarázata, hogy 10% THD-ig kihajtva 160W teljesítményt mértek. Szóval ez pont olyan nagy jelentőségű adat, mint a pmpo. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11) Daywalker válasza CPT.Pirk (#10) üzenetére


Daywalker
addikt

:K

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#12) tecsu válasza Elemental (#6) üzenetére


tecsu
addikt

Abban biztos lehetsz, hogy vájtfülű nem venne ilyet. ;-)
Min. ennyibe kerül egy rendes sztereó erősítő talán mondjuk előerősítővel. Sajnos.
Ezért 7.2 meg 9.2 erősítése vájtfülűeknek -sajnos- min. több millió forint plusz a hangfalak. Gondolhatod, hogy egy házimozi ára egy ház ára, szóval (egyéb okok mellett is) a vájtfülűek többsége a sztereót preferálja.
Bár a 10% THD az csúcsérték, de egy csatornára és emellett nem véletlenül nincs megadva egyedileg mért adat, grafikon. Ezek miatt komolytalan. Van olyan cég, amelyik pedig nem ad meg semmilyen adatot azért mert megteheti, de az más kategóia. Azt meghallja valaki és összehugyozza magát! (Pl. ATC hangsugárzók.)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13) drdr


drdr
senior tag

240W 2Ohm-on (1 csatornán) :)
Nem is a teljesítmény, hanem az hogy elbír vele. Egyéb gyártók termékeinek a 4 Ohm is kihívás....

Kíváncsi lennék a YPAO-ra. Mennyire paraméterezhető, állítható és testreszabható a szoftvere/beállításai, ezzel még nem találkoztam, Audyssey és MCAAC-hez volt már szerencsém....

(#14) drdr válasza tecsu (#12) üzenetére


drdr
senior tag

Semmi komolytalan nincs ebben. Szabvány szerinti mérések.... [Itt] láthatod a részleteket...

--- 160 W per channel (4 ohms, 1 kHz, 0.9% THD, 1 ch driven [European Model])
--- 95 W per channel (8 ohms, 20 Hz-20 kHz, 0.09% THD, 2 ch driven)
--- 160 W per channel (8 ohms, 1 kHz, 10 % THD, 1 ch driven, JEITA)

2x95W. Ez normálisnak mondható, nagyjából mindegyik ennyit tud ebben a kategóriában...

De igazából csakis a maximális teljesítményfelvétel adhat információt ill. hogy milyen a végfok (pl. D osztályú) arra, hogy mégis mennyit "tud"... dehát házimozi erősítőt nem feltétlen ezért veszünk...

[ Szerkesztve ]

(#15) tecsu válasza drdr (#14) üzenetére


tecsu
addikt

Hát erről beszéltem. Ez egy igénytelen szórakoztató-elektronikai berendezés, ahol a hangminőség harmadlagos kb.
A cél, egy bizonyos szabványnak megfeleleni, semmi több. Durván hallható torzítása van, a linearitásnak a közelében sincs. Az áthallás vélhetően katasztrofális, ezért sem említik.
Vájtfülüségről volt szó, ezért említettem, különben nem szóltam volna, mert valójában a legtöbb ember sz@rik a hangminőségre, valljuk be.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#16) Peter13 válasza tecsu (#15) üzenetére


Peter13
senior tag

Ne haragudj, de mibol gondolod hogy a linearitasnak a kozeleben sincs? Erre vonatkozoan itt semmi adat sem szerepelt. Es lehet hogy nem a kifinomult kozonsegnek keszult, de ha annak a 2*95 wattnak akarcsak a negyedet le tudja tolni minimalis torzitas mellett (amire azert eleg jo eselyt latok), akkor sztereoban siman lehet k*rva jo hangja

Kerdes: ha ez egy "igenytelen szorakoztato/elektronikai berendezes", akkor mi van azoknak a cuccoknak a hompolygo tomegevel, amik ennek a nyomaba sem ernek? Ha ez mar a "vacak" kategoria, akkor minek hivod a skala aljat? Csak erdeklodom... :R

Hogy a legtobb ember mit akar, azt nem tudom. Viszont lehet hogy nem mindenkinek ez a szive csucske, es eleg egy mondjuk 99%-os teljesitmenyt nyujto kutyu (mert pl nem tekeri felhangero fole (mivel mar ott is leszakad a csillar), es ott csodalkoznek ha 1% felett torzitana). Ha ennek ellenere pl negyed hangeron sz*r a hangja, ott valoszinlueg a lanc tobbi tagja lesz a ludas...ertem en hogy van feljebb (hajjaj...), de azert a vacaktol ez nagyon messze van mar...szerintem.

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#17) drdr válasza tecsu (#15) üzenetére


drdr
senior tag

Teljesen egyetértek az előttem szólóval. Ez nem az alja a kínálatnak. Ennél olcsóbb középkategóriás cuccot hallgattam/tok én is elég korrekt zenére is.
A vájtfülűségről meg annyit, hogy lehet akármilyen jó a cucc sztereóban, ha a szobaakusztika tönkrevágja az egészet és ugye a sztereókban jellemzően nincs szoba akusztika korrekció sem, állóhullám mérés.... A sztereóhoz akkor még szobát is "venni" kell...
Mellesleg a hangdobozoknak szerintem sokkal nagyobb befolyásuk van a hangzásra, mint a magának az erősítőnek. Ezekben sem találták fel a spanyolviaszt, AB, B osztályú végfokok vannak (kivéve pár újabbat amiben D), ugyanazt a kapcsolástechnikát használják itt is, amit akár házilag is meg lehet építeni....

[ Szerkesztve ]

(#18) CYBERIA válasza drdr (#17) üzenetére


CYBERIA
őstag

„A sztereóhoz akkor még szobát is "venni" kell...”

Ez a része tulajdonképpen igaz, de a többi vicc. Főleg a vége.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#19) Borisz76


Borisz76
veterán

A hang minőség érzése olyasmi lehet mint a szépség.....relatív és mindenkinek más tetszik.

Ezért is van olyan sok gyártó és termékeik.

Mindenki össze tudja válogatni a saját ízlésének megfelelő forrást / erősítést / kábeleket / hangsugárzót.

Egy dolog viszont biztos :

A hangminőség maximuma : a "láncot" alkotó berendezések leggyengébb elemének maximuma lesz.

Tehát ha valaki a meglévőnél jobb hangot akar akkor rá kell jönnie, hogy melyik a leggyengébb "láncszem".

Van más dolog is az pedig az egyéni igény ami megint csak személyenként eltérő.

Pl. Édesanyám a TV hangszóróit használja, hallgatja filmnézés közben. És bizony az én fülemnek ez borzalmas.

Na lépek mert a fiam követeli a gépet :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#20) tecsu válasza Peter13 (#16) üzenetére


tecsu
addikt

Sajnos ilyen a fogyasztói társadalom. A gyártónak azért nem fontos a minőség, mert a marketinggel el tud adni rosszabbat is, csak kapcsolódjon valami trendbe.
A fogyasztó meg eleve meg van vezetve minden téren és nem csak butul is folyamatosan, hanem az igényét is egyre alább adja ill. más lesz a prioritás, az, amit a trendek bevezetnek.
A mainstreamen kívüli cégek is meglovagolnak szubkultúrális trendeket, amire ugyancsak komoly marketinget építenek. Így van ez a hi-fi termékeknél is. Ellenben a hi-fi termékek vásárlói valamivel céltudatosabbak, talán jobban utánajárnak és nem dőlnek be azonnal egy-egy cég erős marketingjének.

Az efféle házimozi erősítőknél is van lejjebb persze és nem meglepő módon abból azt a kategóriát veszik a legtöbben. A világ már csak ilyen.
A legsz@rabb azoknak, akik ilyen téren igényesek, de szegények. Bár, mint írtam egy jobb sztereó nagyobb élményt nyújt, mint egy közepes 7.2-es rendszer.
Amit megintcsak nem vettél digyelembe, hogy reagáltam egy hsz-ra, amiben előjött a "vájtfülüség". Tehát csak annyit mondtam, hogy EZ nem az a kategória.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#21) tecsu válasza Borisz76 (#19) üzenetére


tecsu
addikt

:-) A hangminőség relativisztikájáról egy hangmérnökkel, a szépség viszonylagosságáról pedig mondjuk egy esztétával, teológussal, pszichológussal vagy egy antropológussal beszélgess el. ;-) Rá fogsz jönni, hogy annyira még sem relatív, amit annak hiszel.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#22) hibavissza


hibavissza
veterán

Ez a házimozi még nem ment ki a divatból? Én azon gondolkozom, hogy leszerelem a hátsó dobozokat...csak a port fogják. 7.2....vicc.

(#23) drdr válasza hibavissza (#22) üzenetére


drdr
senior tag

Tedd előre felső kettőnek lehet jobb lesz. v. oldalra ;)

(#24) hibavissza válasza drdr (#23) üzenetére


hibavissza
veterán

ebben az egész házimoziban a centernek van haszna. tisztább a beszéd tévézés közben. :D

[ Szerkesztve ]

(#25) drdr válasza hibavissza (#24) üzenetére


drdr
senior tag

Nem tudom, de nekem működnek a hátsók is amikor kell és elég hatásos...

(#26) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

csak kíváncsiságból, mi a ".2" ? :) (tudatlan vagyok :B )

Aurea mediocritas

(#27) madgie válasza AXisBOLD (#26) üzenetére


madgie
titán

Két mélynyomó.

(#28) hibavissza válasza drdr (#25) üzenetére


hibavissza
veterán

Lehet vennem kéne egy makrós, programozható távirányítót. Esküszöm lusta vagyok bekapcsolni az erősítőt és állítani a bemenetválasztón...kb. fél milliót költöttem anno a házimozi hangjára és a tévén hallgatom a filmet.
Olyan vagyok mint a kulák a Hofi viccben. Márvány fürdőszoba, a márvány kádban csipketerítő és a konyhában "mozsdik" lavórvízben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29) AXisBOLD válasza madgie (#27) üzenetére


AXisBOLD
addikt

yep thx

Aurea mediocritas

(#30) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

Jól néz ki, bár ez a 160W/csatorna tényleg furán fest. Ettől függetlenül jó írás :K

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.