Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Oké jó.
Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem tetszik, mert tetszik, jó pofa, de 36 Forintért... :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2) Kinder


Kinder
senior tag

Minden szipiszupeeer :D

(#3) [CsuCsu] válasza Sub-ZeRo (#1) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ezt csak a londoni fo uzletben csinaljak. Annyit kernek erte, mint egy nagyobb sima keszletert. Az ara oke a LEGO-n belul, mivel alapbol marha draga egy jatek, bar en nem vennem meg.

[ Szerkesztve ]

(#4) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Jópofa, de tényleg drága legalábbis nekünk! :K

(#5) atus72


atus72
senior tag

48x48-ból hogy lesz 4502 db?

(#6) atus72


atus72
senior tag

Amúgy londoni viszonylatban ez lófasz pénz, nekünk nem :(

(#7) copass válasza atus72 (#5) üzenetére


copass
veterán

mivel nem tudják hogy mennyi szín kellhet egy képhez.
így megduplázták. ezért van gyorsan kész. be van csomizva előre, kapsz egy képet aztán hajrá!:D
itt mutatja mi van a dobozban.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#8) atus72 válasza copass (#7) üzenetére


atus72
senior tag

ezt gondold mégegyszer végig :)

(#9) copass válasza atus72 (#8) üzenetére


copass
veterán

vagy neked... :U

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#10) Sanchez638


Sanchez638
addikt

" lejelentősebb "

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#11) Sub-ZeRo válasza [CsuCsu] (#3) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Oké rendben, de ahhoz képest, hogy nincs benne motor, meg lengéscsillapító, vagy más speciális alkatrész, ahhoz képest drágállom. Én is meg csináltatnám magam de ez sok nekem, pedig van pár nem kicsi, meg nem olcsó modellem. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12) tatabike


tatabike
őstag

Az alcím nem jó. "...nekünk kell összerakniuk." Inkább összeraknunk.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#13) #20655360


#20655360
törölt tag

Jó hogy "pixeles" a végeredmény, így a ronda emberekkel is kompatibilis valamennyire.

(#14) LÁZ


LÁZ
addikt

úgy is tervezzük londont, asszem megvan a bucsufia, majd a vip pontjaimmal olcsóbb lesz úgy is ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#15) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Mondjuk, ha már 36 ezret kellene adnom egy legóportréért, akkor már nem egy fülkében ahogy esik úgy puffan módon elkészülő képből kérném, hanem saját anyagból, de amúgy aranyos. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#16) pamutbojt válasza scarabaeus (#15) üzenetére


pamutbojt
csendes tag

Ha tényleg 48x48 a kép, akkor kb 15Ft-ért adnak egy pixelt, az meg nem akkora kedvezmény. Bricklinken bőven lehet ennyiért újat is venni, és akkor már tényleg saját képet csinálhatsz. Ráadásul ha nem pixelenként rakja össze az ember, akkor elég sokat lehet spórolni: egy 4x4-e darab alig kerül többe, mint egy 1x1-es (mondjuk 22 vs 15 Ft). És a srác képén elég nagy egybefüggő területek vannak.

(#17) Akula


Akula
őstag

Kell ez, mint egy falat kenyér.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#18) [CsuCsu] válasza pamutbojt (#16) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Most itt abba gondolj bele, hogy a keszlet 4502 darabos (8ft/db), hogy minden elkepzelheto portret ki lehessen rakni belole. Igy nemcsak a te szep kobakod, hanem barmi elkeszitheto ebben a szurkes arnyalatban. A gep csak az utmutatot kesziti, a keszlet elore csomagolt. Tovabba nem rossz az ara, vannak ennel sokkal gyengebb keszletek ennyiert.

[ Szerkesztve ]

(#19) pamutbojt válasza [CsuCsu] (#18) üzenetére


pamutbojt
csendes tag

Azt hittem, hogy pontosan annyit ad minden színből, amennyi kell, nem is figyeltem, hogy a doboz az előrecsomagolt. Ez így egyrészt csalás :) másrészt így már az ára is elfogadható (végülis majdnem ki lehet belőle rakni még egy képet)

(#20) duke


duke
aktív tag

Hat a felbontason meg a szinmelysegen meg lehetne javitani. Nem tudom miert ilyen alacsony felbontassal csinaljak, azert mostansag egy 20 Mpixeles felbontas elvarhato lenne. :DD

(#21) scarabaeus válasza duke (#20) üzenetére


scarabaeus
őstag

- Tessék, itt egy 20 millió darabos puzli, rakjad :D

Quoth the Raven "Nevermore."

(#22) tecsu válasza [CsuCsu] (#3) üzenetére


tecsu
addikt

Az egyik legjobb biznisz; minden gyereknek van legója, először Duplo majd a többi. Sajnos ez van: műanyag játék a művilágban.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#23) tecsu válasza copass (#9) üzenetére


tecsu
addikt

:W

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#24) atus72


atus72
senior tag

Na megvilágosodtam, elsőre azt gondoltam hogy elírás ez a 4502db, mert hogy a video alapján azt hittem (pár hónapja már láttam) hogy elkészíti a képet és pont annyit kis kockát becsomagol, majd kiköpi a papírost meg a dobozt az automata.
De nem erről van szó, hanem előre gyártott csomagot ad, mindegyik színből 900db-ot, egy 48x48-as alaplapot meg egy kiszedő szerszámot és így jön ki a 4502 (5*900+1+1).
Elég sokat foglalkoztam a témával az utobbi időben és bizony azt kell hogy mondjam, hogy ha ennyi kis elemet adnak akkor bizony ez ez nagyon jó ár, ha valaki megnézi a BrickLinken a 1x1-es plate-ek árait akkor azt látja hogy 15-25Ft között mozognak, itt meg kijön 8Ft-ra és még egy baseplate-t is kapsz ami önmagában 3000-3500Ft, szóval ez egyáltalán nem drága készlet, sőt!!! :D

(#25) tecsu válasza atus72 (#24) üzenetére


tecsu
addikt

A kép amúgy sem sokat ér, minden képszereksztővel csinálhatsz ilyet.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#26) atus72 válasza tecsu (#25) üzenetére


atus72
senior tag

Milyen kép?

(#27) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Vicces, és még nem is drága (Lego viszonylatban).

Laci

(#28) tatabike válasza tecsu (#22) üzenetére


tatabike
őstag

Sajnos ez van? A legjobb játék a világon. 43 éves vagyok, és nekem is volt LEGO-m gyerekkoromban, nem is egy. Bizonyos készségeket iszonyú jól fejleszt. Én állandóan játszottam vele, az öcsém alig. Én szinte bármit szétszedek és megjavítok, majd össze is rakom, az öcsém mindennel szervizbe szaladgál. 15 évesen még azt sem tudta, merre kell be-, illetve kitekerni egy csavart...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#29) tecsu válasza atus72 (#26) üzenetére


tecsu
addikt

Ami alapján kirakod a portrét.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#30) tecsu válasza tatabike (#28) üzenetére


tecsu
addikt

Sajnos, hogy műanyagokkal vagyunk körülvéve már csecsemőkortól. Nekem is volt és lányomnak is van, bár csecsemőkorában a kaucsuk, majd a fa játékokat vettük elsősorban, de szereti a Legót is, illetve teljesen meg sem lehet kerülni a műanyag játékokat és eszközöket.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#31) [CsuCsu] válasza tecsu (#30) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Muanyagbol sokfele van. A LEGO altal hasznaltat en biztonsagosabbnak tartok egy mittudomen hogyan kezelt faval/kaucsukkal szemben. Plusz a fa szalkasodik a hasznalattol es az epitmeny konnyen szetesik.

Egyebkent ha tehetem, kerulom a muanyagot es egyeb szintetikus anyagokat, ugyanis a legtobb gagyi minosegu.

(#32) #09819904


#09819904
törölt tag

Akinek olcsóbban kell, az a pixelesebb változatot veheti meg, ahol Duplóból fog állni a készlet!

(#33) Góliát


Góliát
senior tag

Egész ötletes, de 36 ezret nem adnék érte!

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#34) ceia


ceia
őstag

Tetszik az ötlet, de akkor már nem magamról szeretnék képet, hanem a páromról, ugye.. Olcsóbb lenne valahogy grafkus programmal megcsinálni a tervet, és lehetne használni a többi színt is. Én az előbb megpróbáltam egy képpel, de nem is olyan könnyű! :N A 48x48 elég kis méret a kevés szín mellett. Nehéz jó képet csinálni. Szerintem az a kamera erre lett kiagyalva, eleve ilyen képet készít, nem utólag csökkenti a méretet és a színt. Különben az ötlet már nem új, bűvöskockákból régóta készítenek képeket, nem is akármilyet. [link]

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#35) daninet


daninet
veterán

A kepet fotoshoppal 10ezerrel olcsobban barkinek eloallitom ;] :P

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36) Dr. 444Hertz válasza daninet (#35) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Oh, mily csábító ajánlat, mindenképpen élnék a lehetőséggel... ;]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#37) tecsu válasza ceia (#34) üzenetére


tecsu
addikt

Az ötlet már jópár ezer éves. ;-) Mozaiknak hívják.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#38) malnabokor válasza tecsu (#30) üzenetére


malnabokor
senior tag

És mi a probléma a műanyaggal egész pontosan? Nekem is volt legóm, és még most is legózok a 10 éves unokatesómmal rendszeresen, de nem érzem kevesebbnek, mintha más anyaggal játszanék(?)

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#39) tecsu válasza malnabokor (#38) üzenetére


tecsu
addikt

Pontosan nem fogom leírni. Könyvnyi hozzászólásra, amit csak te olvasnál nem pazarlom az időmet.
Ha neked nem probléma, örülj neki.
Röviden: A műanyag, benne van a nevében egy pót anyag, ami a természetes anyagokat váltja ki az ember környezetében; egyrészt mert olcsóbb, másrészt bizonyos anyagtulajdonságai jobbak pl. áttetsző, színes, rugalmasabb, tartósabb, lágyabb vagy éppen keményebb ahogy azt vegyészek megalkotják illetve az adalékokat keverik hozzá.
Ma már az élet (szinte) minden területén használunk műanyagokat születésünktől halálunkig, de ez nem volt mindig így. Nagyjából száz éve indult be az ipara - gőzerővel, hiszen igény volt és van rá - hatalmas.
A hulladék egyre nagyobb hányadát teszi ki, lassan bomlik le, így is szennyezi a környezetet, ezenfelül mérgező adalékanyagok válnak ki belőle lebomlás, de már a rendeltetésszerű használat során is.
Néhány összetevőre felfigyeltek jogi szabályozás szintjén, de rengeteg nagymértékben használt adalék a mai napig bevizsgálatlan.
Az ember százezer (vagy millió) évek során alkalmazkodott a természetes környezetéhez, erre az utolsó száz évben jön egy hirtelen váltás, ami akár több civilizációs betegségért is felelhet pl. allergiát, pszichés betegségeket is okozhat. Az ember lelki és tudati fejlődésére vagy állapotára is hatással lehet a természetestől nagyon eltérő mesterséges környezet.
Az újabb generációk még inkább ki vannak téve az említett szintetikus világnak - minden téren -, így fontos lehet (valaki számára), hogy valamennyire óvja gyermekét ezirányban és a természetesség felé terelje ízlését, értékrendjét.
Ezenfelül - számomra - van "nem materiális" oka is, azt most hagyjuk. ;)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#40) Dr. 444Hertz válasza tecsu (#39) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

De hát ennyi erővel ne használj telefont/számítógépet, mert abban is szintetikus anyagok vannak, melyeket lehetetlen természetes úton lebontani...
Én értem, amit írsz, de úgy érzem, hülyeség ezt pont a legónál kifejteni.
Nem a lego miatt van veszélyben a világ, és ha a környezeti szennyezés részét képezi is ez a játék, akkor se hinném, hogy sorrendben az említett kockajáték az elsődleges olyan tényező, ami megoldásra szorul.
Bőven van hétköznapibb probléma, mint pl. a nejlonszatyor, kajacsomagolás, szelektív hulladékgyűjtés, autóbenzin stb.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#41) 0P1 válasza Dr. 444Hertz (#40) üzenetére


0P1
aktív tag

"Bőven van hétköznapibb probléma, mint pl. a nejlonszatyor, kajacsomagolás, szelektív hulladékgyűjtés, autóbenzin stb."

A szelektív hulladékgyűjtéssel mi a probléma?

(#42) Dr. 444Hertz válasza 0P1 (#41) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Az, hogy sokan szrnak rá.
Azok is, akik olyan lakóházban élnek, ahol van szelektív hulladékgyűjtő kuka.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#43) 0P1 válasza Dr. 444Hertz (#42) üzenetére


0P1
aktív tag

Ja jó, csak úgy jött ki a hsz-edből, mintha az is egy káros dolog lenne, mint a többi, amiket felsoroltál ...

(#44) Dr. 444Hertz válasza 0P1 (#43) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Igaz, pontatlan voltam :R

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#45) BiP válasza copass (#7) üzenetére


BiP
nagyúr

Így már oké. Én simán azt hittem, hogy amikor megcsinálja a portrét, akkor a gép alapból kiszámolja, hogy miből mennyi kell, és egy adagolóból gyorsan kiporciózza, és lefóliázza. Így, hogy pixelenként vannak a darabok (nincs egyszerűsítés nagyobb darabokkal), simán megcsinálhatná.
Számomra az lett volna az újdonság.
Így viszont semmi, de semmi extra nincs a történetben.

(#22) tecsu: tegyük hozzá, hogy ez rendes műanyag, nem kínai fröccsöntött szar. És a minőséget bizony meg kell fizetni.
Tessék összehasonlítani a Lego kompatibilisnek mondott egyéb készletekkel. Ég és föld.

(#24) atus72: Jaja, én is elsőre azt hittem, de előre elkészített szettről van szó, a kép az egyetlen egyedi.

(#34) ceia: Egyszerű. Megveszed a szettet, és a párod képét rakod ki belőle. Problem solved.

[ Szerkesztve ]

(#46) pulutodurumo válasza tecsu (#39) üzenetére


pulutodurumo
őstag

"Ezenfelül - számomra - van "nem materiális" oka is, azt most hagyjuk."
Szóval te utálod a LEGO-t, és ezt megpróbálod megmagyarázni azzal hogy "a műanyag az rossz értem".

Amit meg úgy általában írsz a műanyagokról, az szép demagóg duma. Persze hogy sokat használunk belőle, mert megváltozott az egész világ, a társadalom, annak működése, minden. Mennyibe kerülne egy TV, telefon, monitor ha fából kéne megcsinálni? És lenne annyi fa?
Nem hordhatom agyag köcsögben az ebédemet a munkahelyemre, mert kilötyög a biciklin. Műanyagban hordom.

Nem a műanyagok mellett akarok kardoskodni, jobban szeretem a fát, fémet, egyebet. De ne essünk már túlzásba.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#47) tecsu válasza pulutodurumo (#46) üzenetére


tecsu
addikt

Egyrészt nem "utálom" a Legót, írtam hogy a lányomnak is vásároltam. Ráadásul nem a Legó anyagáról, hanem általában a műanyagokról írtam.
Másrészt demagógiának véled, mert a világ amúgy is minden oldalon megváltozott? Emiatt miért lenne demagógia?
A műanyag volt a téma, csak erre tértem ki; de ha már felvetetted, igen az egész társadalom eltévelyedésének csak egy partikulációja a természettől való elszakadás folyamata. Ha meg akarjuk érteni a történéseket, az egészet kell szemlélni, de ez mint téma túlmutat az adott fórumon.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#48) Dr. 444Hertz válasza tecsu (#47) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Ha meg akarjuk érteni a történéseket, az egészet kell szemlélni, de ez mint téma túlmutat az adott fórumon.

Szerintem az első hozzászólásod is túlmutat (vagy inkább nagyon off) a topik témáján:
"Az egyik legjobb biznisz; minden gyereknek van legója, először Duplo majd a többi. Sajnos ez van: műanyag játék a művilágban."
Ami nem baj, csak ha már bedobsz egy labdát, ne lepődj meg, ha visszadobják, mert joggal gondolják mások, hogy vitát akarsz indítani.

És ebből az jön le, hogy neked nem szimpatikus a legó.
Ha meg nem így van (ahogy ez kiderült), akkor meg végképp felesleges gumicsont volt a részedről :)

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#49) tecsu válasza Dr. 444Hertz (#48) üzenetére


tecsu
addikt

Semmiféle "gumicsont" vagy vita nem akart lenni, hanem - most kapaszkodj meg - a véleményemet közöltem, ami neked lehet pro vagy kontra - különösebben nem érdekel -, nem amiatt írtam, hogy vitatkozzak bárkivel is.
Nekem úgy tűnik, te jöttél ide azért hogy beleköss valakibe, a kesztyűt fel is venném - most éppen van egy kis időm írogatni - de nem láttam semmi ellenérvet, csak személyeskedést. Oké, az is lehet "érv" egy vitában, de most arra mit mondjak, hogy szerinted én "utálom" a Legót? Tárgyak felé normális ember nem szokott ennyire negatív (vagy pozitív) érzéseket táplálni, csak gyerekek fogalmaznak ilyen sarkosan illetve az angol nyelvhez kötődő (angolszász) mentalitás terjeszt hasonló nyelvi és szellemi egyszerűséget (egyszerűsödést).

A játékgyártásra visszatérve inkább támogatnék egy tradicionális magyar céget, amelyik organikus, magas minőségű anyagokkal dolgozik, de ilyen nem nagyon van, csak kézműves berkekben.
Szomorúnak tartom azt, hogy a műanyagok ennyire elterjedtek, többek között a játékok terén. Ha neked más a véleményed, akkor más a véleményed. :U

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#50) UnA válasza atus72 (#6) üzenetére


UnA
Korrektor

"Amúgy londoni viszonylatban ez lófasz pénz"

Ez egyáltalán nem igaz, az angolok is háromszor meggondolják, hogy kiadjanak-e ezért 100 fontot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.