Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) e=mc²


e=mc²
őstag

Hurra jatszunk megint! :)

Ambulimax Provider

(#2) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

:C

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#3) asw


asw
csendes tag

Az 5. kérdés lehetséges válaszai elég "érdekesek".
(Azért még gondolkozok rajta, hátha találok valamelyik válaszban valami logikát.)

Üdv: Szabolcs

(#4) PazsitZ válasza asw (#3) üzenetére


PazsitZ
addikt

Abban a válaszomban én sem vagyok biztos.
Fura módon 2 megoldást is találtam :F . De majd leszűkítem :)

- http://pazsitz.hu -

(#5) asw


asw
csendes tag

Akkor te előrébb tartasz, mert én egy helyes választ sem találtam.
De még utánanézek, hogy akkoriban melyik város pontosan melyik
országhoz tartozott. Hátha ott van a kutya elásva.

Üdv: Szabolcs

(#6) tope


tope
addikt

5-ös kérdés kicsit bonyolúltabb, mint gondoltam.

(#7) ArchElf válasza tope (#6) üzenetére


ArchElf
addikt

A 3. is érdekes. Tekintve hogy az egyik nyelv a felsoroltak közül használt elször sztályokat és példányosítást, viszont egy másik nyelv-vel kapcsolatban ismerte megy a "nagyérdemű közönség" az OOP kifejezést.
Az 5. kérdés helyes válasza pedig egyszerűen nincs bent a választhatók között. Persze lehet, hogy épp Honolulun nyaralt a kedves programtervező, amikor papírra vetette a nyelv leírását, deremélem a kérdező nem erre gondolt... Másrészt nem hiszem, hogy lenne olyan (informatikai oktatással rendelkező) ország ezen a világon, ahol ne fejlesztettek volna valamilyen Pascal alapú programozási nyelvet - ha a kérdés szövegezésébe is szeretnék egy kicsit belemenni.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#8) ArchElf válasza ArchElf (#7) üzenetére


ArchElf
addikt

Ja, és ha már sírás... Az előző elötti nyereményjáték jutalmát még mindig nem kaptam meg :O

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#9) PazsitZ válasza ArchElf (#8) üzenetére


PazsitZ
addikt

Jó hír: [link]

- http://pazsitz.hu -

(#10) DarkByte


DarkByte
addikt

Hmm, meglepően kevesen vették ezt most észre (vagy csak nem mindenki ragadt egyből billentyűzetet hogy itt okoskodjon :P). El ne felejtsem a maradékot holnap megválaszolni! :) Sok sikert mindenkinek és köszönöm a lehetőséget!

(#11) DarkByte


DarkByte
addikt

Hmm, az 5 -ödik kérdésre tényleg úgy tűnik nincs helyes válasz. Vagy csak valami felett átszaladtam megint? :F

(#12) azbest válasza DarkByte (#11) üzenetére


azbest
félisten

a kérdés feltevője erősen benézte... elég tartalmas pályája van az úrnak aki a pascalt kifejlesztette... amit helyes válasznak gondolt, az már egy másik nyelvre / nem a legelső implementációra igaz .

Hivatalos forrásból egyértelmű a válasz, és nem szerepel a lehetőségek közt. :(

[ Szerkesztve ]

(#13) jeri


jeri
tag

Hát még bonyolultabb az 5. kérdés ,ha Grönland ról nezzük.
Földrajzilag Észak-Amerikához tartozik+őslakók>Usa
Politikailag:Dán
Jártak ott még más viking nepek:Pehát Svéd is
de járhatak ott római-german hajósok is...

(#14) ALI_G


ALI_G
veterán

a pascalos kérdésre miért az a helyes válasz? aki tudta, pls linkelne valamit?

(#15) DarkByte


DarkByte
addikt

A manóba, két hibám is lett. Ebből a Read -es elrontása az kicsit övön aluli. Odáig megvolt hogy egy karaktert fog beolvasni de azt el is felejtettem hogy int -et ad vissza és így kapásból rávágtam a nagy A-t.

Viszont erre az 5. kérdésre pontos leírást (khmm, komplett itcafé írást) követelek ;] :P Legalább két helyen is azt találtam hogy egy bizonyos Niklaus Wirth találta ki a Pascal nyelvet aki Svájcban született illetve a Zürich -i és a Stanford -i egyetemen tevékenykedett (mivel Svájc nem volt a listában, az USA tűnt nyílvánvalónak).

Még arra vagyok kíváncsi hányan is játszottunk? :U

[ Szerkesztve ]

(#16) azbest válasza DarkByte (#15) üzenetére


azbest
félisten

Niklaus Wirth hivatalos oldala az egyetemen:
Summary of projects by N. Wirth, 1962 - 1999

Pascal, 1968-1972
Freed from the constraining influence of a working group's consensus, Wirth developped the language Pascal in Zurich.

Eh a melyik helyesnél benéztem :D rávágtam hogy a 0.1 lehet az int értéke :D

[ Szerkesztve ]

(#17) DarkByte válasza azbest (#16) üzenetére


DarkByte
addikt

He? :F "Zürich Svájc legnagyobb városa, az azonos nevű kanton székhelye." [link] Mi az az egyértelmű dolog ami még nekem mindig nem esett le? :B

(#18) azbest válasza DarkByte (#17) üzenetére


azbest
félisten

Mi az az egyértelmű dolog ami még nekem mindig nem esett le?

az hogy igazad volt Niklaus Wirth-tel kapcsolatban :)) (és hogy mégis svájc lenne a helyes válasz)

Anders Hejlsberg volt dán, de ő évekkel későbbi szereplő... épp Wirth könyve inspirálta a saját pascal implementációját :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19) sghc_toma válasza DarkByte (#17) üzenetére


sghc_toma
senior tag

Tekintve, hogy másik kérdésben is felmerült Anders Hejlsberg neve, a kérdés feltevője gondolom az ő általa írt Blue Label Pascal (Compas Pascal majd később PolyPascal) PASCAL fordítóra gondolt. És nem a PASCAL nyelvre.

// upsz, elkéstem.. mindegy...

[ Szerkesztve ]

in asm we trust

(#20) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Na, az 5. kérdés törölve. Elnézést hogy ilyen lassan reagáltunk. :(

[ Szerkesztve ]

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#21) DarkByte válasza Panther (#20) üzenetére


DarkByte
addikt

De jó akkor már csak egy hibám van. :DDD
Kezdem Baumgartner Zsoltként érezni magam. Már csak egynek kell kiesni és hibátlan :D

Hülyeséget félretéve: köszönjük. :R

[ Szerkesztve ]

(#22) azbest válasza Panther (#20) üzenetére


azbest
félisten

:R

(#23) asw


asw
csendes tag

Sziasztok. Ti hol látjátok a helyes megfejtéseket? Mert ha belépek, akkor azok a válaszok vannak kijelölve, amit eredetileg bejelöltem. Lehet, hogy nincs hibám?

Mi volt az 5. kérdés hibás megfejtése? Már nem láttam az eredményét, mert letörölték. Németországot jelöltem be, mert arra gondoltam, hogy a kérdező biztosan nem volt tisztában, hogy Zürich Svájchoz tartozik.

A 3. és a trójai falovas kérdés elég kétesélyes volt a számomra.

Üdv: Szabolcs

(#24) sghc_toma válasza asw (#23) üzenetére


sghc_toma
senior tag

a vastag betűvel írt válaszok a helyesek, ha jól tudom.. Dánia volt a "helyes" megfejtése at ötösnek..

in asm we trust

(#25) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

ejj, hárman a kalapban.. ekkora esélyem még sose volt a nyerésre :)
lehet tudni, hányan játszottunk?

in asm we trust

(#26) domi007 válasza sghc_toma (#25) üzenetére


domi007
őstag

Hajrá hajrá, szép eredmény, 33,333333%-os esély, nem rossz.

Gratula Neked és a Többieknek is!

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#27) tocsa


tocsa
senior tag

Utolert a vegzet. Mellekattintottam a 7-es kerdest. Ertsd: en is a binaris keresest gondolom jobbnak termeszetesen. Nem tudom hogyan tortent. Mind1.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#28) sghc_toma válasza tocsa (#27) üzenetére


sghc_toma
senior tag

öö, ha a bináris keresést gondolod jónak, és mellékattintottál, akkor jó a válaszod :) ugyanis nem az a jó válasz.. bináris keresés rendezett adathalmazon működik, ez meg nem az volt...

domi007: köszi...

in asm we trust

(#29) ArchElf


ArchElf
addikt

Pfff, még igy is két hiba... Gratulálok a döntősöknek.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#30) DarkByte


DarkByte
addikt

Az igen, három döntős. Családias a légkör :D Gratulálok!

(#31) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

asw, gLes, sghc_toma: gratula! :C

https://www.coreinfinity.tech

(#32) azbest


azbest
félisten

gratula

(#33) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

banyek, nyertem :Y
nagyon örülök, még sose nyertem semmit :)

in asm we trust

(#34) Polesz


Polesz
addikt

Nehéz lesz a sok helyes megfejtő közül válogatni. Ehhez elég szerintem egy itt a piros hol a pirost játszani :)

Grat a nyerteseknek!

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#35) Polesz válasza Polesz (#34) üzenetére


Polesz
addikt

Most néztem a nyereményt, még jó hogy nem nyertem! Se időm se energiám programozni tanulni és "öreg" is vagyok már az ilyenekhez. A főnök meg páros lábbal taposna ha elmennék tanulmányi szabira :)))

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#36) azbest


azbest
félisten

Holnap már lehet is fogni a következő játékba :D
http://itcafe.hu/hir/pet_portal_adatvedelmi_nap_szteganografia.html

(#35) Polesz : hétvégén van és online (is) végezhető

[ Szerkesztve ]

(#37) ALI_G


ALI_G
veterán

grat a nyertesnek, reméltem nincs csupa helyes választ adó, mert akkor én is a kalapban lettem volna.

(#38) tope


tope
addikt

3 hibám lett, ez ahhoz képest, hogy egyáltalán nem szeretem a programozást, nem is rossz, nameg kb. 5 perc alatt válaszoltam meg a kérdéseket, időnként fogalmam sincs tipp alapon.
Grat a nyertesnek

(#39) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

kösz a gratulációkat :R

in asm we trust

(#40) xabolcs


xabolcs
őstag

Gratula a resztvevoknek, a helyes valaszt adoknak es termeszetesen kulon gratula sghc_toma-nak! :K :C

Gratula nekem, h megint nem vettem eszre a jatekot! :W
megyek is a masikhoz, nehogy abbol is kimaradjak! :D

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#41) v.tom


v.tom
őstag

Milyen sok csupa helyes válasz érkezett :D

Természetesen grat a nyertesnek! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.