Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erer1000


erer1000
őstag

USB-C monitorok és kártyák terjedhetnének gyorsabban is :K

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#2) NightGT


NightGT
senior tag

Hátőőő...szóval lesz ebben egy blower (ami tuti mindig menni fog), egy pumpa (?), meg még a 2 venti hangja. Nem kéne.

Speed is the only truly modern sensation

(#3) Pitralon


Pitralon
tag

Örök Nvidiásként mondom:

Erre az elb@szarintott sorozatra akármilyen hűtést rakhatnak, akkor is bukószéria...! ;]
Amelyik tudja normális FPS-sel futtatni az új fícsőrt, az annyira túlárazott, hogy rá sem szabad nézni... ;)

[ Szerkesztve ]

Miért lenne káros az azbeszt? Hát benne van, hogy "beszt"...Most a Tónikát a Mónikától vagy fordítva...? "Puls Rádió"

(#4) regener


regener
veterán

Absterego kivágások a hátlapon?

(#5) nexplo


nexplo
őstag

Egy szuper ár esetén tarolhat. Kérdés hogy mennyire árazzák. A vizecske mindenképp üdvözlendő, igaz figyelni kell hogy megfelelő házba be is férjen :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#6) sutyesz96 válasza regener (#4) üzenetére


sutyesz96
őstag

:))

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#7) Alogonomus


Alogonomus
őstag

Biztosan jól teljesít majd, de a 3x8 pin tápellátás azért erős. 250W TDP változatokhoz kell a 2x8 pin. Akár 350 watt is lesz ennek a csillagászati árú kártyának a fogyasztása emelt üzemben? Akkor már inkább 2 "sima" 2080Ti alulfeszelve SLI-ben, és hasonlót fogyasztás és ár mellett azok több teljesítményt adnak.

(#8) NightGT válasza Alogonomus (#7) üzenetére


NightGT
senior tag

Szvsz azért kellhet, hogy véletlenül sem tegyenek rá kicsi, nem megfelelően, vagy túlzottan biztosított, esetleg nem elég "stabil" tápot...ez szvsz ilyen miheztartás végetti feature :) De látom az értelmét. Az a 16+3as VRM (gondolom 16 a GPU, 3 meg a VRAM) tud ott adni áramot szépen. A rá épülő dedikált, házból kifújó bloweres hűtés (teljesítményére biztos nem lesz panasz) is ezt sugallja...

Átértékeltem...kéne!!! :)

De RTX-ekben amúgy nincs akkora tuningpotenciál, ha jól tudom...talán a +power limit, esetleg fesz? Ha ezt felpiszkálják, és egy potens CPU-val ráteszik egy olyan tápra, ami a 12v-ot egy sínről adja mindenhova, akkor ott hamar kiderül, mennyire volt bátor annak a gyártója :)

Speed is the only truly modern sensation

(#9) Teaway


Teaway
veterán

Két zsák köménymag (2x30kg) az 630 ezer Ft. :Y :C :O

Nincs itthon csokid??

(#10) Jokerdapro válasza Teaway (#9) üzenetére


Jokerdapro
senior tag

Nekem is pont ez ugrott be, hogy biza két zsák kömény árban már nem vicc. :DDD Nyilván ennek ellenére mindenki érti mire gondolt a szerző.... remélhetőleg :DDD

(#11) Stabi83 válasza Jokerdapro (#10) üzenetére


Stabi83
senior tag

Vagy csak tudta a szerző is hogy mennyibe kerül két zsák köménymag :))

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#12) nexplo válasza Stabi83 (#11) üzenetére


nexplo
őstag

És a tökmag ára most épp hogy áll? :D

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#13) komi77 válasza nexplo (#5) üzenetére


komi77
senior tag

Bocs - nem vita miatt -, csak annyi a személyes meglátásom, hogy ezek víz nélkül sem szuper árazottak. Ez a vizes hóka-móka csak "ront" az amúgy sem szuper árakon. Ez a kártya sorozat az egyik fő kolomposa annak a helyzetnek, hogy játékra egyre többen választják a konzolokat. Ez persze nem jelenti azt, hogy rossz lenne a konstrukció, csak egyre versenyképtelenebb. Az összehasonlítás más rendszerekkel abból adódik, hogy ez elsősorban játékra fejlesztett hardware. Ugyanakkor egy ilyen kártyának az árából több konzol is kijön, persze van némi kompromisszum - ami pont nem érdekli a legtöbb vevőt. Láttam én is mit tud egy mai konzol ill. az Rtx kártyák és simán vállalhatóak a konzolok - kevesebbért. Remélhetően a konkurencia új kártya családja felkavarja az állóvizet és jobban árazott motyók jönnek. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#14) GreatL


GreatL
őstag

Ezt a kártyát a köménymag fogja zsákkal vásárolni...

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#15) Teaway válasza nexplo (#12) üzenetére


Teaway
veterán

120 ezer HUF a 2x30kg :)

Nincs itthon csokid??

(#16) Predatorr válasza Pitralon (#3) üzenetére


Predatorr
őstag

Hát én egy mezei (értsd: ref) RTX 2080-nal olyan szépen végigjátszottam 4K, mindent bekapcsolva, maxra tolt grafikával a Metro Exodust, hogy öröm volt nézni, és tényleg! 45FPS körül futott (G-Sync-kel Freesync monitoron) röcc és zavarmentesen, 1-2* esett be 30FPS köré, de inkább 55-60-nal szaladt. Már, ha érdekel gyakorlati tapasztalat az épelmétlen antihype-pal szemben. 225.000-ért vettem magyar boltban, 3 év garanciával, és szerintem egyáltalán nem túlárazott azért, hogy a nem RTX játékokat is maxi grafikával futtassam 4K-ban, kompromisszumok nélkül (1070ti-vel néha vissza kellett venni élsimítást). Örök "jó VGA-sként" mondom, akinek jó pár ATI/AMD/nV kártyája is volt. Mondjuk spóroltam erre jó darabig, de 8K monitorig biztosan elleszek vele, azt meg nem mostanában veszek. Nevetséges az RTX-ek szidása bármiféle gyakorlati tapasztalat nélkül (nem a marketing-tesztekre gondolok, ahol az elavult kártyáknak csinálnak piacot), csak, mert valaki azt mondta, hogy nem fut rendesen. BFV-ről is kiderült, hogy nem az RTX szar, hanem a program kódja.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#17) NightGT válasza Predatorr (#16) üzenetére


NightGT
senior tag

225k az miféle típus, milyen akció?

Speed is the only truly modern sensation

(#18) Predatorr válasza NightGT (#17) üzenetére


Predatorr
őstag

MSI Ventus, PCX-ben akciózták. Feb. 19-én vettem, azóta élvezem. Ref kiépítés, így is tud 2000/8400MHz-et... de nem kell OC. :D Ja, legagyizott AMD (2600X) proci van alatta, amely ugye "hivatalosan" "nem jó játékokra", de simán ua. teljesítményt hozza, mint Intellel. Ős-intelesként vettem, 5800X óta először.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#19) Puma K válasza NightGT (#2) üzenetére


Puma K
veterán

A blower ventilátornál is van az a fordulatszám amitől hallható, de van ami alatt járatva kellően hatékony de még éppen nincs hangja.

Legutóbbi videóban amit néztem VGA hűtőkkel kapcsolatban, maga K|NGP|N említette, hogy a blower hűtés szerinte jobb:

KINGPIN Overclocking Lab Tour & Secret EVGA Products - videó

A pumpa fordulatszáma is állítható, hát még a radiátoron lévő ventilátoroké, de ha azok minőségibb darabok azzal sem kell foglalkozni. Szóval az általad fantáziált problémák igazándiból szoftveres fordulatszám szabályzással Windows alól is megoldhatóak.

Ez a hírben szereplő megoldás a blower+AIO kombóval a legjobb a full cover épített vizes történet előtt a gépházban széthányom a meleg levegőt után.

Így lehet olyan hőmérséklet-órajel-zaj triónál kellemes értékeket elérni mint amit a gépházban széthányom a meleget VGA hűtőknél kompromisszumosan.

Egy ilyen a hírben szereplő kártyánál fix fordulatra beállítod a mókuskerék hűtőt ami még nem hallható de kellően magas RPM-el rendelkezik, és a többit az AIO megoldja. Mindezt halkan.

Amúgy egy 120-as radiátorral szerelt verzió is elég lett volna (lásd Radeon 295x2), de hát ha már 3x 8pin akkor menjen a 240-es radiátor...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#20) NightGT válasza Puma K (#19) üzenetére


NightGT
senior tag

Valószínűleg nem láttam még jól működő, vagy minőségi megoldást blowerből...de az sem ma volt, amikor utoljára olyan volt a kezemben. Az biztos, hogy axiálventis ráfújáshoz képest eleve helytakarékosabb, és a légáram PCB-vel párhuzamos irányának is biztos vannak hűtésbeli előnyei. Arról nem is beszélve, hogy az a végén a házból kimegy.

Alapvetően pont azon csodálkoztam, hogy nem full cover van rajta. Majdnem azt építettem, de aztán elsőre a "gépben szétfújó levegős"-nél maradtam. Viszont tuning alatt valóban megnyugtató a tudat, hogy légáram is ér a PCB-n mindent, még úgy is, hogy ahova lehetett tenni, ott van borda, meg hővezető pad, bőven. Jelenleg GPU+CPU ~300 wattnál (ami nudli) a belső hőleadás még nem okoz gondot. De megfelelő, ÉS csendes ház szellőzés megcsinálása már itt is kihívást jelentett...olyan 500-600W körül, gpu és cpu-n is OC-n, +alaplapi vrm melegedés mellett már az akármilyen pumpazaj lenne az utolsó ami felmerülne, az biztos...amiből kurrens, és minőségi darab megint nem volt a szemem előtt, szóval igen.

Egyre jobbnak tűnik ez így. Pláne, ha a gyárilag felhasznált komponensek minőségéből hang szempontjából sem engednek...akkor itt már csak annyi lenne a baj, hogy ezen már építeni se kell semmit :)

Speed is the only truly modern sensation

(#21) Predatorr válasza Puma K (#19) üzenetére


Predatorr
őstag

A blower-propaganda mindig elfelejti, hogy a hűtők hatékonysága/zaja házfüggő. Egy kis házban jó lehet, egy nagyobban viszont nem gond a szétterített meleg, mert csöndben kiviszi a ház szellőzése.

NightGT: A duplaventis kártyám semmivel nem foglal nagyobb helyet egy bloweresnél (pontosan 2 slot), és megfelelően hatékony, OC-vel sem ment 75°C fölé.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#22) Puma K válasza Predatorr (#21) üzenetére


Puma K
veterán

Bácsi állj-állj, fék! FÉÉK!!

A hírhez kapcsolódóan írtam és reagáltam a fórumtárs írására, hogy VGA-nál a blower+AIO kombó egy jó megoldás a gyakorlatban. Nem pedig egymagában a blower mint hűtés.

Ezen a fenti szálon továbbindulva az újabb VGA kártyák mint pl az Nvidia esetén a GTX 10-es széria és a következő RTX 20 már érzékenyebb a hőmérsékletre. Helyesebben a referencia értéken felüli extra órajel az ami érzékeny. Mert a bennük lévő kikapcsolhatatlan Nvidia GPU Boost 3.0 illetve az újabb kártyákban a 4.0 magától állítja terhelés közben a GPU órajelét a hőmérséklet, fogyasztás és feszültség tekintetében.

Ez az amire jó gyógyír a már párszor leírt blower+AIO.

Egy ilyen hűtési megoldással jól-jobban tartja avagy stabilabban az órajelet és egyetlen egy lépcsőt sem kezd el dobálni lefele a GPU órajele. Aki meg szereti finomhangolni a gépét és vagy a maximális elérhető teljesítményre vágyik annak ezek számítanak.

Az adott gépházban széthányós hűtések meg csak egy adott szintig tud versenyezni ezzel a hűtési teljesítménnyel.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#23) Predatorr válasza Puma K (#22) üzenetére


Predatorr
őstag

Értettem én, csak azt jegyeztem meg, hogy minek az egész hajcihő, amikor a sima blower/extra hűtések is hűsen tartják a kártyát egy jó hűtésű házban. Peace

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#24) Puma K válasza Predatorr (#23) üzenetére


Puma K
veterán

Mert a jó hűtésű ház egymagában nem ér semmit ha a közvetlenül a kártyán lévő hűtés nem megfelelő adott körülmények fényében.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#25) Predatorr válasza Puma K (#24) üzenetére


Predatorr
őstag

Volt bloweres és ventis hűtésem is, soha nem volt melegedési problémám. Sem a HAF932-ben, sem az XL-R2 Black Pearlben... :D A kártyán lévő hűtés persze mindkét esetben lehet szar és jó is.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#26) NightGT válasza Predatorr (#23) üzenetére


NightGT
senior tag

Egész más sztori...olyan hűtési megoldásokról van szó, ahol 50 fok még meh, de 55öt már definitíve sokall az ember. Értelme éppenséggel lehet (stabil oc, minimális zaj), de ez már a %okért folytatott csata

Speed is the only truly modern sensation

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.