Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mackósajt


Mackósajt
senior tag

Hm. Az én kártyámat rögtön nem látom köztük. [link]
Ez a kártya a neve szerint sima X800, az órajele, a pipeline-k száma, és a magja megegyezik az általad írt PCIe X800-al, de GDDR3-al van, és AGP-s.

Az a agyanúm, hogy a cikk korántsem ad teljes képet az x800 dzsungelről.



[Szerkesztve]

(#2) finest


finest
őstag

Palit Value X800GTO AGP 400Mhz/700Mhz -DDR1 256bit, ilyen is van.

[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#3) Calibos válasza Mackósajt (#1) üzenetére


Calibos
addikt

Nem ad teljes képet mert fejben nem lehet megjegyezni, de ami igazán fontos hogy ahány gyártó majdnem annyi órajel létezik már!
Szerintem meg felesleges ezzel mélyebbre hatóan foglalkozni elég ha főbb kategóriákat ismerjük. Már most elavult sorozat!
(azért a 850XT jó kis kártya)

(#4) Mackósajt válasza Calibos (#3) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Mert fejben nem lehet megjegyezni? Akkor a cikket nem fejből kell írni...
+ Ez éppenséggel nem órajel-eltérés.

Elavultság: használják. Sőt, még boltban is lehet kapni. Ennél sokkal elavultabb kártyák is forgalomban vannak.

(#5) Calibos válasza Mackósajt (#4) üzenetére


Calibos
addikt

Régebben is elavult volt a SM3 nem-támogatottsága miatt. Attól függetlenül, hogy mennyire nem használtuk ki az SM3, még is sokan pont ezt hiányolták belőle.
Hivatalosan irreálisan drágán kapod meg a boltokban!
Erre mit is mondhatnék? Nem ajánlott vagy esetleg elavult sorozat?

Sokan használják és jó páran még használni is fogják, de esetleg aki cserélni és boltból garanciális darabot akar akkor nem a X800 sorozatból vesz egyet!


(#6) Mackósajt válasza Calibos (#5) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Nem azzal szálltam vitába, hogy elavult, hanem azzal, hogy nem érdemes mélyebben foglalkozni vele.

[Szerkesztve]

(#7) God Vazzeg válasza Calibos (#5) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Sm 3.0 tényleg nincs benne, de iszonyatosan erős kari, ha bekapcsolod az összes szűrőt rajta, akkor sem szór nagyon az fps tartomány, értem ez alatt, hogy nincs nagy fps esés, egyes effekteknél.. Szívem szerint egy erősebb x19xx valamire cseréltem volna az x850xt pe-t, de egy gef7800gt lett, mert árban ez jött ki.. :D

Ja, aláírásomban van egy ilyen eladó! :B :D

(#8) Calibos válasza God Vazzeg (#7) üzenetére


Calibos
addikt

Nem tudom hogy veled-e? De volt itt a PH-án vélemény cserém amiben panaszkodott valaki, amíg a 850XT konstans teljesítményt nyújt addig a 7800GT--- NEM!
Visszasírta a 850XT :)

(#9) EQMontoya válasza Calibos (#8) üzenetére


EQMontoya
veterán

nekem csak 1 sima x800gto-m van, de amivel játszok, arra elég.

#1: odairtam, kiegészitést utólag beleirok, van még pár tipus, ami nem szerepel benne. De akkor legalább olvasd el figyelmesen, mielőtt fikázol. Fikázni én is tudok, az nem müvészet :)

Same rules apply!

(#10) Mackósajt válasza EQMontoya (#9) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Nem kéne ennyire mellre szívni. Végtére is ezek szerint mindenben egyétértünk. :DDD

Ha már javítás: A magoknál azt írod, hogy az R481 az R480 AGP-re átültetett változata, viszont aztán a PCIe X850 szériánál is azt írod, hogy R481 a mag.
(Csak segítenék jobbá tenni a cikket. ;) )

[Szerkesztve]

(#11) EQMontoya válasza Mackósajt (#10) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez jogos, javitottam, köszi.

Same rules apply!

(#12) rudi


rudi
nagyúr

Tudtommal az X800 GTO-k többnyire 12 futószalagosak voltak, csak bizonyos gyártók nem flesseltek rájuk 12 fuztószalagos BIOS-t. Csak a Sapphirenak, de volt X800 GTO2-je is, ami már tényleg 16-os volt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) Calibos válasza EQMontoya (#9) üzenetére


Calibos
addikt

Nem fikáztalak :U hanem kulturáltan leírtam a véleményemet. Amúgy meg ha te is elolvasod a hozzászólásomat, az derül ki belőle, hogy a lényeget leírtad.

Másik gondolatom hogy egy ilyen írás bármikor jól jöhet, mert így felsorolva áttekinthető képet kapunk róla ;)

(#14) Tibro5 válasza Calibos (#5) üzenetére


Tibro5
senior tag

Azért szerintem nem olyan elavult ez a kártya, és mivel nagyon sokan ilyet használnak, ezért érdemes foglalkozni vele, SM3-mal meg úgyse mész sokra, egyelőre... Legalábbis nekem még egyszer sem hiányzott. :D

(#15) EQMontoya válasza Calibos (#13) üzenetére


EQMontoya
veterán

a fikázós hsz nem Neked ment

Rudi: agp-s gto-k 16 pipásak, pci-e gto-k 12 pipásak, kivéve sapphire, és néhány c3d.

Same rules apply!

(#16) Vamp


Vamp
senior tag

Jó lenne ha megtanulnátok odaillő helyen és időben használni az ''elavult'' szót... Mindenhol dobálóznak ezzel a kifejezéssel, mégis hatalmas baromságnak tartom, pláne a számítástechnikában, ahol bár gyors a fejlődés, az átlag számára felfoghatatlan technikai megoldások találhatók az egyes hardverelemekben.

(#17) Calibos válasza Vamp (#16) üzenetére


Calibos
addikt

Jó lenne ha megtanulnátok odaillő helyen és időben használni az ''elavult'' szót..

Szépen kérlek téged hogy világosíts fel hogy hol kell használni az elavult szót :U

(#18) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Kis pontosítás a cikkhez az X800GT-vel kapcsolatban (mely RX néven is futott):
Háromféle magra is épülhet, melyek közül az R423,R480 a PCI-Express-es kártyákra kerül, míg az R430-al az AGP-s variánsokon találkozhatunk majd.
[link]
Mint egykori kártyatulaj írom... :R

<< Heimdal >>

(#19) t1 válasza finest (#2) üzenetére


t1
addikt

palit=xpertvision

(#20) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Az x800-asokra írjátok, hogy elavult... :(
Minden játékkal elboldogul!
De viszont aki most vesz karit, bele fog esni a directx csapdába, küszöbön a váltás :D
Emlékeztek a geforce 4xxx sorozatra, aki a mai játékokkal játszik, az lehúzhatja a wc-én..
Haverom azóta is anyázik, hogy akkoriban rábeszélték...
Amint kijönnek a dx10 karik (vista hüleség full retail-lal), mindenki karija elavult lesz. :Y

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#21) Thrawn válasza Ragadozó (#20) üzenetére


Thrawn
félisten

Ismerős az érzés, haver vett GeForce 4200-at én meg Radeom 9600Pro-t :) (előtte megkérdezte én milyet vennék, megmondtam neki a véleményemet, de szerinte az nVidia jobb, mert mijaza DirectX 9 :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#22) (Kolombusz) válasza Thrawn (#21) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Nos, ez nem valami jó példa. A 4200as titan jobb volt dx 8.1 alatt, dx9-ben meg a 9600pro sem ér semmit.

(#23) Thrawn válasza (Kolombusz) (#22) üzenetére


Thrawn
félisten

Ezt te sem mondod komolyan :) De most őszintén, ha dx9-ben a 9600pro nem ért semmit (pedig milyen jól eljátszogattam vele persze nem HQ-n) akkor a ti4200... :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#24) (Kolombusz) válasza Thrawn (#23) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Amihez egy titán nem volt elég, ahhoz egy 9600pro sem.
Olvasgass azidőbeli teszteket, ha nem hiszed.

(#25) Thrawn válasza (Kolombusz) (#24) üzenetére


Thrawn
félisten

Olvastam, de van saját tapasztalatom is ;) Arra próbálok utalni (sikertelenül), hogy mikor kijött olyan játék amiben volt dx9, a ti4200 labdába sem tudott rúgni (ezért tépte a haját haverom), a 9600pro legalább megpróbálta :) Most nem arról beszélek, hogy 150FPS-el ment vagy 15-el, hanem futott vagy nem futott. Természetesen egy-két játéknál igencsak vissza kellett vennem a felbontásból és a ''látványvilágból'', de sosem volt annyi pénzem, hogy megvegyem az aktuális csúcskártyát.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#26) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

A Titán hiába volt erős, a dx9 miatt egyes játékok, amelyek már nem emulálják a 8-ast, elé érdekes képet reprodukálnak...
A dx10 játékok meg már küszöbön vannak. Igaz egy X1950xt valószínűleg sokáig labdába rúg azért...
A microsoft meg csak szo*atja a pc-és lúzert, a Halo2 is vistára fog kijönni, Xp megy levesbe.
Igaz Xbox360-on már a 3-mas fut... :U


Amikor a haverom vette a 4200-as, én vettem rá nem sokra egy 9700non prot, 2 éve cseréltem le...


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#27) Jockey007 válasza Ragadozó (#26) üzenetére


Jockey007
aktív tag

a TI 4200 titánium sajnos valóban nem marad el dx 8.1 alatt a 9600pro dx 9es teljesítményétől! ez tény!!

ez pont olyan dolog mint az hogy jajjj nincs SM 3.0 akkor már gyenge a vga!! ez abszolut nem így van!!

pl az x850XT-PE meg veri a 6800ultrát! aki nem hiszi nézzen utána! << tapasztalatból mondom!

GIGABYTE team

(#28) Pubszon


Pubszon
veterán

Csá. Nekem van 1 XpertVision X800GTO-m, és hogy lehetne engedni a +4 pipe-t. Ha valaki tud kérem segítsen. Jó lenne részletesen.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.