Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kiskakas


kiskakas
senior tag

:) jó volt olvasni, 7 éve járok Krkre, de még mindig tud újat mutadni, imádom:)
Stara Baska tényleg gyönyörű, többek között itt forgatta a Quimby az Autók a szerpentinen-t :)

http://www.youtube.com/watch?v=I_W_Xgt7QDw

Mindjárt elolvasom a régebbi írásaid is!

(#2) kiskakas


kiskakas
senior tag

na végigolvastalak..:) A krk-i strandon életemben nem voltam, 1000x szebb strandok vannak a szigeten és csak javaslom,hogy vagy elő,vagy utószezonban menjetek, mert amúgy naggyon tele van a sziget (ha jóidő van).

Érdemes megnézni cizici-t és st.marak-ot, utóbbi egy tényleg homokos partszakaszú apró félsziget, a másik oldala sziklás, gyönyörű.. :) Főszezonban sajna van parkolási díj, 10kuna/nap, viszont van 2-3 relativ rendezett toitoi, édesvizi kút és 2-3 kisebb bár.

Egyébként énis (bár ismerősnél) Kornicban szállok meg :R

[Szerkesztve]

(#3) lacam


lacam
aktív tag

Örülök hogy tetszik!

Igazság az, hogy most olvastam át először és találtam egy rakat magyartalanságot, ezeket javítottam.

Sajnos azokat a helyeket amiket leírtál, nem látogattuk meg, így sem unatkoztunk, mindíg mentünk mint a mérgezett egér.
Az igaz, hogy full-on volt a sziget, többen is azzal riogattak, hogy ilyenkor apartmant találni szinte lehetetlen, talán csak az apró falukban...ezért is örültünk nagyon a táblás-hölgynek, (szinte) azonnal rábólintottunk.

Az egész sziget nagyon tuti, szerintem jövőre is célpont lehet! :DD


Ismerősök? Horvát vagy magyar?! Nem véletlen arról a balaton mellől ''lépett'' hölgyről van szó? :) ....mert ő valóban nagyon sokat segített! :R



Üdv.

(#4) kiskakas válasza lacam (#3) üzenetére


kiskakas
senior tag

Nem a magyar hölgyről van szó, egy zágrábi házaspár,akik az év 80%-át a szigeten töltik,nem messze a ti ex-szállásotoktól van az apartmanjuk a bolt környékén:) Egyébként a postától picit lejjebb van egy nagyon tuti pékség, a sajtos sonkás burekjük állat, csak korán kell érkezni... Érdemes még átnézni Kosljun szigetére

[kép]

Punatról indulnak kis taxihajók. A punati öböl kijáratánál van jetsky, banán, motorcsónakos ernyőzés.:)
Stara baska végén amúgy kemping van,asszem FKK is,tehát semmit nem hagytatok ki, az a 2 öböl amúgyis csodás :) Annó a nagyobb öbölben volt vmiféle kisebb bár, most is megvan?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#5) kiskakas


kiskakas
senior tag

pár kép..

St.Marak
[kép]
[link]

[kép]
[link]

[kép]
[link]

[kép]
[link]

Stara Baska
[kép]
[link]

Krk este
[kép]
[link]




[Szerkesztve]

(#6) lacam válasza kiskakas (#4) üzenetére


lacam
aktív tag

Nah, akkor biztosan elmentünk a zágrábi pár háza mellett párszor. :) Bejártuk szinte az összes utcácskát. :)

A pékségben sütött kaják valóban nagyon finomak...csak épp az áruk :Y
...mikor még nem jártuk körbe a falut (első nap) oda mentünk kenyérért és pár apróságért...hát azokat aranyárban adták, ezek után a helyet nagyívben elkerültük (lehet hogy nem kellett volna?! :U ) A postáról írtam valamelyik bejegyzésemben, az röhejes. Egy szál képeslapot akartunk feladni kedden(!) de csütörtökön sikerült bejutnunk. Oda mentünk egyszer reggel fél9re semmi, majd másnap délelőtt 11-kor semmi, zárva...és este 4körül is zárva, és ez ment napokon keresztül, mikor ki volt írva hogy 8-4ig (azthiszem) Lehet hogy csak nekünk volt pechünk és nem írták ki anglish-ül hogy ebédtájm?! :U
Hajókirándulni jó lett volna, de átszámolva 5000ft/kopf kicsit sok négyünknek, megaztán úgy voltunk vele, hogy azt a pénz ''elesszük/elisszuk'' valami f@xa kis étteremben. :D A szigetet az öbölben csak messziről néztük, tényleg szép sőőőt Punat felől napnyugtakor különösen. De Krk úgy összességében is ilyen, annak ellenére, hogy első látásra egyeseket elrettenthet az a sok ''kavics'' ami az utak mentén (és mindenhol) van, de ha egyszer a nyaralni vágyó ember eljut a tengerpartra, minden kétsége a hely szépségéről szertefoszlik. (szerintem :) )

azon gondolkodom, hogy kivagdossak-e képeket a punati banzájról készített videórol, azok nem túl jók és szinte biztos hogy senkit sem érdekelnek...

[Szerkesztve]

(#7) kiskakas válasza lacam (#6) üzenetére


kiskakas
senior tag

engem spec érdekel, max privátba jöhet :)

A kis pékség tényleg nem olcsó,de sztem qrva finom kajákat árultak. Az egyik eladó csaj (mindig más volt) folyékonyan beszél angolul, meg ha be is van zárva a bolt bejárata, hátulról
is be lehet menni, bekiabálni, mindig kiszolgáltak minket :)
Mondjuk a Kornic-i kisboltban is van minden, péksütik is. Hajóúton még mi se voltunk, állítólag nagyon nagy buli pedig.. de sztem egy kis helyismerettel, Punatban is lehet találni vkit, aki körbevisz. Minket a házibácsi vitt el jópárszor motorcsónakkal olyan kis öblökbe, amiket máshogy szinte lehetetlen megközelíteni.

Parkolásról annyit,h mindenhol érdemes fizetni, mert elviszik a kocsit és megbüntetnek pikpak. A szigeten a legnagyobb bolt a Konzum (www.konzum.hr), egy nagyonmini Tesconak felel meg, de tényleg minden van, viszont pl a nescafe 3in1 1db!! instant kávé 90-100ft :)

Jó tudni,h a Rijeka melletti METRO-ban elfogadják a magyar metrokártyát és elég korrekt árak vannak, a neten lehet találni horvát akciós újságot.

Elég sok bankomat van a szigeten, pl Raiffeisen is, ami érdekes, mert a horvát Raiffeisen oldala szerint Rijekaban van a legközelebbi :) Egyébként ha van otp-s a csapatban, mindenképp neki érdemes pénzt felvennie, 1eur a kezelési költség és kész.

A kornic-i posta tényleg érdemes, volt,h 3-4 napig totál zárva volt mindig:) de punatban is van, ami használhatóbb :)

Ja és PÜ ment :)

[Szerkesztve]

(#8) lacam válasza kiskakas (#7) üzenetére


lacam
aktív tag

Nah, akkor összeválogatok párat, hátha lesz egy-két jobbansikerült képkocka...egy-két fotót lehet hogy csináltunk, de arra már nem emléxem, átnézem a többszáz képet! :Y :DD

Mod-olom a blogot, rakok fel néhányat.


Üdv!


szerk.: Erste-s autómata van egy rakat, az OTP-s kártyámmal vettem fel pénzt és nem volt olyan nagy kezelési költség. Számszerűsíteni egyenlőre nem tudom, de feltűnt volna többezer forint hiány, szóval örül a fejem és jó tudni hogy a kis plasztikkártya sem kerülendő külföldön.

Jah és Repü-is repü-lt! :))

[Szerkesztve]

(#9) lacam válasza lacam (#8) üzenetére


lacam
aktív tag

Módosítottam a blogot!

A pénteknek kéne nekiesnem, de nem jön az ''ihlet''...na majd hétvégén. :)

(#10) kiskakas válasza lacam (#9) üzenetére


kiskakas
senior tag

megnéztem az updateket is, grat még1x :) egyébként még annyit,h Krk éves átlaghőmérséklete jópár fokkal magasabb, mint a horvát partvidék többi fürdőhelyén, spec a mi szállásadóink nemritkán októberben fürödnek a tengerben.. :)

(#11) lacam válasza kiskakas (#10) üzenetére


lacam
aktív tag

Na azt azért nem próbálnám ki! :) Néhol még ilyenkor is nagyon hideg...egy picit távolabb a parttól már elég hűvös volt ahhoz, hogy kijebb húzódjak... (lehet hogy csak én vagyok ilyen ''kényes''?! 26-27C-tól érzem magam úgy, mint hal a vízben :DD )

Üdv


Szerk.: Természetesen a videó egy fotó-masinával készült, a kamera képe ennél egy pöttyet szebb, de azzal nem akartam szüttyögni, az már tényleg értelmetlen lett volna)

[Szerkesztve]

(#12) tildy válasza lacam (#3) üzenetére


tildy
nagyúr

Fúú, az a strand az számomra nagyon rémisztő :( :(
de a többi kép tetszik.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) lacam válasza tildy (#12) üzenetére


lacam
aktív tag

Stara Baska? Arra a sziklás partra gondolsz? ...ha úgy látod, akkor az én képeim sikerültek szerencsétlenül. Szerintem elsőblikk-re Neked is elállna a szavad, ha élőben meglátnád....szerintem. Ez nem is strand, nincs kiépítve, teljesen természetes(nek tűnik, nem tudhatom hogy mennyire lett megbojgatva az a partszakasz) viszont a víz nagyon jó, a környék gyönyörű, és nincsenek hering módjára összenyomorgatva a fürdőzők.
...persze igaz, ki hogy látja, nem vagyunk egyformák, nekem nagyon tetszett a környék, meg minden, ami a szigeten van. :DD

(#14) tildy válasza lacam (#13) üzenetére


tildy
nagyúr

[link]
Erre.
Meg erre [link].
A sziklás partos képek viszont szépek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) lacam válasza tildy (#14) üzenetére


lacam
aktív tag

Jah igen, (''sima'', nem ''Stara'' :D ) Baska! Tényleg mint a füstölt sprotni a konzervdobozban. Nem túl szép, de 40C-fokos levegő hőmérsékleten egész kellemes tud lenni. Ami igaz az igaz, a törölközőnek is nehezen találtunk helyet... :U

(#16) tildy válasza lacam (#15) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi úgy néz ki rab-ra, és zadar mellé megyünk. Remélem midnkét helyen sziklás tengerpartot találunk majd.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) kiskakas válasza tildy (#16) üzenetére


kiskakas
senior tag

Baska is gyönyörű, csak ahogy írtam,sztem semmiképp ne főszezonban menjetek. Amúgy itt a parttól fél méterre már homokos a talaj, korrekt kis hely.

Ezek a képek pl 2005.szept 13.-án készültek.

[kép]
[link]

[kép]
[link]



[Szerkesztve]

(#18) tildy válasza kiskakas (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

Homokos rész nem jó , nagyon nem. Nekünk vizi élővilág kell, sziklák, sünök, halak , növények , na az homokos strandon ritka. Szept. elején megyünk egy hétre . Remélem nem lesz sokkal drágább Rab a sziget volta miatt, mint az egyéb települések.
Reménykedem benne, hogy iylen szempontból jó helyeket fogunk majd ki.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) kiskakas válasza tildy (#18) üzenetére


kiskakas
senior tag

bocs, félreértettelek, azthittem pont a homokos partokat kedvelitek. Krk-en és általában horvátoknál 90%-ban sziklás partok vannak, itt van élővilág :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.