Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Safari teszt

Hozzászólások

(#1) Manson


Manson
csendes tag

Jah..és bocs hogy nincsenek képek..épp tiszta ideg vagyok.. XD
tudom..ilyen ember minek tesztel? hát nemszokásom így kezdtem..:D

:W

http://give-me-stuffs.com - a legjobb árakkal! Innen vedd a hardvert!

(#2) 7


7
addikt

1: A Safari még bétában van :)
2: A sebességmérések általában véve röhejesek. Leggyorsabb az elinks/links, úgyhogy erről ennyit.
3: Apple termék Apple környezetben jó, hiába reklámozza magát máshol az Apple :)

(#3) JoeYi


JoeYi
őstag

haha, látodlátod, windowsos környezetben kár a firefoxnál jobbat keresni :) Az, hogy ennyire bugos vszinű annak köszönhető, hogy az apple birodalomban nem igazán érdekli őket ez a dolog, ezért egy félmaroknyi embernek kiadták parancsba, hogy fejlesszenek vmit windowsra, miközben ők mély windows rühelléssel a szivükben elkezdenek pötyögni a macjükön :D

mellesleg te az a manson vagy akit én ismerek?

[Szerkesztve]

(#4) Red99


Red99
csendes tag

Én is próbáltam egyszer PC-n, de 5 perc után ment a szemétbe. Még eléggé béta, vagy inkább alfa, mert így tulajdonképpen használhatatlan. Nem volt túl jó döntés ilyen állapotban kiadni.
Viszont ez ne riasszon el az Apple-től, OS X alatt sokkal-sokkal jobb a Safari, meg merem kockáztatni, hogy úgy holtversenyben a világ legjobb böngészője. Most is Safariból írok. :) És igen, ezek írtak egy oprendszert, ami szerintem fényévekkel jobb, mint a Windows. :)

sidenote.hu

(#5) Realradical


Realradical
őstag

Nekem alapból egyedül a szemkifolyatós technológia volt ellenszenves benne, meg az, hogy nem voltak hozzá meg a megszokott +kiterjeszéseim.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#6) péter007 válasza Manson (#1) üzenetére


péter007
senior tag

Hát igen haver ez van
a safari tény és vló hogy szar xp alatt de ettől még nem kell fikázni az apple többi cuccát
hogy hogyan tudtak oprendszert írni azt nemtudom de azt tudom hogy százszor körbeveri az összes eddigi microsoft oprendszert
a másik dolog meg az hogy én azt látom az van címnek írva hogy Safari teszt és nem Apple Fikázás :(((
ha ezt akarod akkor merd kiírni címnek
az hogy szerinted szar a safari egy olyan dolog amiben sokan egyet értenek veled köztük én is
de nem semmit az oprendszereikről és a többi hardverükről amíg nem láttad/használtad
az pedig nemhiszem hogy az apple hibája hogy az összes eddig microsoft rendszer egy nagyhatár szar
különbemeg sztem mindenki ismeri a mondás hogy szarból nem lehet várat építeni :(((

(#7) Blaise


Blaise
veterán

Egy kis olvasnivaló apple fanoknak [link] :)

(#8) Protezis


Protezis
őstag

Meg nem probaltam a Safarit egyik platformon se, de az altalad kifogasolt dolgok nagy resze a vicc temakorbe tartoznak.
Nem keres ra automatikusan, hogy lofasz? Nem javitja a vesszot pontra, mert te balfasz modjara elgepelted? Tanulj meg gepelni.

En Swiftfoxot hasznalok, optimalizalt firefox. Angol nyelvu. Es kepzeld, az editben van a preferences. Sot, minden programban ott van a helye :D
(teljesen random elinditottam a Komodo Edit 4.2-ot, valamint a geditet, es mindegyikben az Edit/Szerkesztes alatt volt a Preferences/Beallitasok)

Nem kezeli a plusz gombokat, meg a firefox konyvjelzoket? IE-be tudsz importalni firefoxbol? Vagy firefoxba tudsz importalni safaribol?

Csodalkozol, hogy egy Beta programban - ami eddig nem is letezett windowsra - hemzsegnek a hibak?

Nem neked irtak ezt baratom, tenyleg jobb, hogy letorolted.

[Szerkesztve]

(#9) biker


biker
nagyúr

sajnos sokan hiszik azt, hogy kikerül egy új termék, ami tartalmazza az összes piaci termék 20.000 idióta funkcióját, plusz még ujabbat is, és utána vérig sértődik, ha nem, mert az opera tudja ezt, a ff pedig azt, és ez nem tudja mindkettőt.

mellesleg keres a safari is, ha beirom lofasz, elkezdi keresni a .com, .net, stb végződésekkel, és amit talál, meg is jeleníti.

és hidd el, az operában is van olyan hiba, amitől sírnak a webfejlesztők, meg az ie-ben is, és képzeld, én tudok kövérrel szedett linket csinálni css-el ami jó safariban is, nem tudom, mekkora csoda kell ehhez.

szerintem nem kéne úgy tesztet írni, hogy eleve úgy áll hozzá valaki, hogy ''jajj, írok már erről a szarról, amihez semmi kedvem, és úgyis tudom, hogy le fogom húzni, na lássuk.''

mert ez jött le ebből a tesztből.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10) Sil válasza Protezis (#8) üzenetére


Sil
senior tag

- Ha jól emlékszem, a Preferences a Mozilla Suite-ban is az Edit menüben lakott.
- Igen, IE-be lehet importálni Firefoxból, mivel tud fájlból importálni, és a Firefox a könyvjelzőket egy bookmarks.html nevű fájlban tartja. (Meg van Firefoxhoz egy kiterjesztés is, ami kiexportálja a könyvjelzőket IE-be, de ez most lényegtelen.)

(#11) Protezis válasza Sil (#10) üzenetére


Protezis
őstag

Nem neztem utana, hogy lehet -e importalni ff-bol ie-be. De az irast olvasva szerintem a szerzo se melyult el annyira a safariban, hogy 100%-ra kijelenthesse a kerdeses muvelet hianyat.

(#12) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

''nem szóltam...''

[Szerkesztve]

Harrrr!!!!

(#13) biker válasza Protezis (#11) üzenetére


biker
nagyúr

a safari emlékeim szerint xml fileba írkálja ki, de nem tudom pontosan.
PC-n nincs a safarimban bookmark, a mac-es meg itt nem téma :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

''6. Tabok
Tud tabokat is, de csak ha jobb gombot nyomok és new tab..két bal kattra nem!
teccikérteni??''

hát erre csak annyit mondanék, hogy :

gondolom találkoztál már az ''hiper-szuper'' egereden a görgővel...
igen? jól gondoltam...
és mire használod? ja hogy csak görgetésre? értem...
azt tudtad, hogy gombként is funkcionál? ja, hogy nem tudtad...kár...
elárulom, hogy ha böngészés közben benyomod, akkor új fül (tab) nyílik meg... nemcsak firefox-ban, nemcsak operában... igen, kéremszépen... még SAFARI-ban is! (hitted volna)

a billentyűzetről mi a véleményed?
gondolom használtad már (hisz a cikket is azon gépelted be...)
ha azt mondom billentyű-kombináció, te azt mondod, ''jaa hallottam már róla...''
én azt mondom hog próbáld ki böngészés közben megnyomni a CTRL (control) és a T-betűt egyszerre... jééé mi történik? ez csoda!!!:Y
megnyílik egy új fül (tab)
és hogy fokozzam a hangulatot, nemcsak firefoxban... innen már ismerős... SAFARI-ban is működik

a betűsimítással nem tudom mi a bajotok, nekem jó és még tetszik is...
CRT-n nyilván nem úgy jelenik meg ahogy kell, de LCD-n szép

nem sértésből írtam, csak felindulásból:((( (úgy ahogy te írtad ezt a ''cikket'')
a SAFARI meg még béta verzióban van, így nem kell tőle (nem is lehet) elvárni hogy maximálisan jól funkcináljon

akinek meg nem tetszik, az ne használja

Harrrr!!!!

(#15) Manson válasza Ndruu (#14) üzenetére


Manson
csendes tag

A cikk azért született mert Steve Jobs kijelentette hogy a Safari überel mindent.


Ebből egy szó sem igaz.Jelenleg egy rakás szar. én ezt írtam le . PONT.

http://give-me-stuffs.com - a legjobb árakkal! Innen vedd a hardvert!

(#16) Sil válasza Protezis (#11) üzenetére


Sil
senior tag

Na igen, ez pontosan az a fajta cikk, aminek nincs túl sok értelme. Tesztelni nem így kellene.

(#17) biker válasza Ndruu (#14) üzenetére


biker
nagyúr

bocsi, a Safari 3 van béta állapotban, a Safari 2 az már régóta él, ennyit azért pontosítanék.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18) Manson válasza biker (#17) üzenetére


Manson
csendes tag

Szerintem úgy kell tesztelni,ahogy egy user használná.
Ha én vagyok a user,felteszem kínlódom vele, opera illetve firefox jobb, akkor letörlöm a francba.
És nemfogom fenthagyni azért a gépen mert majd jobblesz. Egyszer jobblesz..ezmég csak béta... stb.
Ez nem Firefox ahol a segíts megtalálni a hibát, meg nyílt forráskód meg mittudomén.


Ez a böngésző a '' MI vagyunk a legkirályabbak,mindenki húzzon a rákba '' szlogennel jön.


Jobb a firefoxnál? NEM
Jobb az operánál? NEM
Jobb az ie-nél ? 1:1 kb...

Akkor van oka váltani az embernek ha jobb valami. Vistára sem azért vált az ember mert jobb lesz.Majd váltanak az emberek ha lesz SP1 és TÉNYLEG jobb lesz mint az xp.
Addig marad a fika és a szájhúzás. ezvan.


*biker ez nem konkrétan neked szól,csak nálad kattintottam a válaszra:)

[Szerkesztve]

http://give-me-stuffs.com - a legjobb árakkal! Innen vedd a hardvert!

(#19) péter007 válasza Manson (#18) üzenetére


péter007
senior tag

Addig marad a fika és a szájhúzás. ezvan.
a fentebb látott reakciókból számomra az derül ki hogy erre senki sem kíváncsi...

(#20) cousin333 válasza Ndruu (#14) üzenetére


cousin333
addikt

''elárulom, hogy ha böngészés közben benyomod, akkor új fül (tab) nyílik meg... nemcsak firefox-ban, nemcsak operában... igen, kéremszépen... még SAFARI-ban is! (hitted volna)''

Nekem nem nyílik meg :U . Logitech G5, drivere nélkül. Operában jó, FF-el nem.

''a betűsimítással nem tudom mi a bajotok, nekem jó és még tetszik is...
CRT-n nyilván nem úgy jelenik meg ahogy kell, de LCD-n szép''


Ízlések és pofonok. Nekem nem tetszik, olyan ''homályos'' lesz tőle a szöveg. LCD-m van. A baj az, hogy nem lehet kikapcsolni (IE7-ben ki lehet).

További észrevételek (Safari 3.0.3 beta), egy részük nyilván a béta volta miatt:

Ha teljes képernyőre rakom, leteszem tálcára, majd vissza, akkor az ablak csak oldalszélességű lesz.

Tálcáról megnyitva, vagy teljes képernyőre váltáskor igen lassan rajzolja ki az ablakot.

Letöltés ablakot áthelyezve már két letöltés ablakom lesz :)

Hmmm. Most éppen összeszarta magát az egész. A 3.0.2 jobb volt...

Ha az URL sávra kattintok, nem jelöli ki a tartalmát. Erre van valami megoldás?

Amúgy gyorsnak általában eléggé gyors, ami az oldalak betöltési sebességét illeti, ebben nincs hiba (azért a mérési eredmények eléggé túlzóak, a sorrend is érdekes...). A felülete is letisztult (talán túlságosan is), ami némileg ellentétben áll pl. a könyvjelző hozzáadásának animáltságával. A felépítés egyszerű állítási lehetőség sincs sok, legalább nem lehet elrontani :). Nekem kissé fapados, váltani nem fogok.

A fentieket azért írtam le (és nem tartottam magamban), mert a Safari marketingje enyhén szólva nagypofájú (csak tudnám, mire fel?).

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#21) Ndruu válasza cousin333 (#20) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

''Nekem nem nyílik meg...'' hát én arról már nem tehetek...
nekem egy alap logitech m-bj69 egerem van és tökéletesen működik ez a funkció...
úgy látszik az új ''hiper-szuper'' gamer egereket L l< úrták... amúgy biztos be lehet állítani...
sztem az görgős egérrel rendelkező emberek 80%-ának működik ez a funkció mindegyik böngészőben (persze ami támogatja...)

Harrrr!!!!

(#22) cousin333 válasza Ndruu (#21) üzenetére


cousin333
addikt

''hát én arról már nem tehetek...''

Ezért kéne a duplaklikk, mint közös nevező :P

Nem hinném, hogy az egér a hibás. Érdekes, FF-ben sem megy a megnyitás, de ha fülre kattintok vele, akkor azt bezárja. :)

"We spared no expense"

(#23) Sil válasza cousin333 (#22) üzenetére


Sil
senior tag

Firefoxban működnie kéne (ha Middle Button-ra van állítva), miért nem használod a drivert? Sőt, Firefoxban sokkal szélesebb körű a középső egérgomb használata, pl könyvjelzőket meg mindenféle mást is meg lehet vele nyitni új tabon.

(#24) Realradical válasza Ndruu (#14) üzenetére


Realradical
őstag

Igazából én nagyon pozitívan álltam neki nézegetni, de már az importálásnál elakadtam...(firefox könyvjelző--->safari) A telepítésnél elvileg fel kellett volna ajánlja. Sajna nem tette, de utána manuálisan sem tudtam sehogy sem áthúzni őket. Nem volt gond meg lettem volna nélküle is.

Xerox 17''-os lcd-m van , de tényleg hunyorogva néztem, mert valahogy homályos hatású lett az összes betű 1280*1024-es felbontásban. Kerestem, hogy tudom-e valahogy állítani a gammát vagy a jó ég tudja mit, hogy nekem is megfeleljen, de nem tudtam.

A harmadik dolog az egy apróság volt ami betette a kaput...ha beleklikkelek bal gombbal a címsorba én szeretem ha egyből az egész címsor kijelölődik. tudom, hogy rengeteg módja van a kijelölésnek, pl. 3 klikk ballal ilyesmi, de nekem 10 perc böngészés után elég volt és visszamenekültem a kis firefoxomhoz.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#25) Lenry


Lenry
félisten

szvsz az Apple termékek igencsak minőségi cuccok Apple környezetben. MAC OS X alatt villámgyors és jól megy. az h windows alatt nem, az egy dolog... sztem maga az ötlet, h lenyomják a Firefoxot, meg az IE-t hamvába holt...
ettől függetlenül total respect az Applenek, mert tényleg jó cuccokat csinálnak... az egy dolog h a winfoshoz nem értenek... én se :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26) dearbear válasza Realradical (#24) üzenetére


dearbear
tag

Udv,

Nem biztos hogy nagyon hasznos lesz a hozzaszolasom mert windows alatt nem probaltam sosem a safarit, azert remelem segit valamit (gondolom nem neked, mert ha jolsejtem itt mar megtortent a kukazas, de azoknak akik ennek a lesujto cikknek az ellenere is nekiallnak kiprobalni meg jol johet :) )

A bookmark importot az apple nagyon reklamozza a weboldalan:
''Importing your current bookmarks couldn’t be simpler. In fact, the first time you open Safari, it imports all your bookmarks from the browsers you’ve been using. And if you want to import bookmarks later, just choose Import Bookmarks from the File menu. ''
Ez a menupont OSX en biztos megvan, es az FF bookmarkjait nekem at tudta hozni, eddig ugyan nem igazan ereztem szukseget, de kiprobaltam a biztonsag kedveert.

A karakterek elsimitasa szerintem izles/megszokas kerdese. En egy ideje igen meglepodom ha pixelesek...

A kijeloles OSX alatt is ugy megy hogy ha a cimsorba kattint az ember akkor a kurzor odapozicionalodik. De egy kis egermozgassal a cimsor elejere kattintva (ahol a site ikonja van) maris megoldodik ez a problema, akkor egy kattintassal kijeloli az egesz sort.

byez.

To develop or not to develop that is the question.

(#27) biker válasza cousin333 (#20) üzenetére


biker
nagyúr

Ha teljes képernyőre rakom, leteszem tálcára, majd vissza, akkor az ablak csak oldalszélességű lesz.

ez minden apple programnál egy fajta ''más'' filozófia, a teéjes képernyő azt jelenti, hogy annyi, amennyi a programnak kell, és nem 3x akkora egy kis üres fehér vagy szürke háttérrel kiegészítve :)
ergó full screen akkora, amekkora a benne lévő weblap, vagy fotó, vagy video, vagy bármi.


Ha az URL sávra kattintok, nem jelöli ki a tartalmát. Erre van valami megoldás?

már írták, az elejére kell kattintani, vagy 3 katt, vagy katt, lenyomva tart, és fel vagy le húzod az egeret közben.
én pl rühellem, hogy a FF kijelöli az egész sort, sokszor csak bele akarok írni, nem átírni az egészet.
ízlések és pofonok.

nekem tetszik, hogy az url sávban mutatja a betöltést, és az rss ikont, és mindent, nem a képernyő különböző pontjain.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#28) cousin333 válasza biker (#27) üzenetére


cousin333
addikt

''ergó full screen akkora, amekkora a benne lévő weblap, vagy fotó, vagy video, vagy bármi.''

Nem, a full screen akkora, mint a képernyő :). Ha ezt leteszem tálcára, majd vissza, akkor ne bírálja felül holmi Apple-féle full screen-el. Mert azt még megértem, ha indításkor csak akkora lesz, de így...

''már írták, az elejére kell kattintani, vagy 3 katt, vagy katt, lenyomva tart, és fel vagy le húzod az egeret közben.
én pl rühellem, hogy a FF kijelöli az egész sort, sokszor csak bele akarok írni, nem átírni az egészet.
ízlések és pofonok.''


FF-ben kettőt kattintasz és már módosítgathatsz is :). Tréfát félretéve valóban máshogy működik, tulajdonképpen itt sem rossz.

''nekem tetszik, hogy az url sávban mutatja a betöltést, és az rss ikont, és mindent, nem a képernyő különböző pontjain.''

Ez jó, de ezt az Opera is megteszi :). Mondjuk a címsávon végigszaladó sáv jó ötlet, FF-hez csináltak is hasonló kiterjesztést. Operába is beleférne opcionálisan :U

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#29) Sil válasza biker (#27) üzenetére


Sil
senior tag

Ha rühelled, menj bele az about:config-ba, és állítsd át a browser.urlbar.clickSelectsAll értékét false-ra, és máris nem fogja Firefoxban sem kijelölni az egész sort. (A hatását a meglevő ablakban nem fogod rögtön látni az átállítás után, ahhoz új ablakot kell nyitnod vagy újraindítani a böngészőt.)

Az előttem szóló által említett kiterjesztést (amelyik Firefoxban is elérhetővé teszi a címsoron végigszaladó sávot) pedig Fission-nek hívják, ha érdekel.

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Safari teszt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.