Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hequila


Hequila
őstag

Szeretem az ilyen írásokat! Valóban megindító! Mi lett utána az öreggel?
Egyébként a mindíg az rövid i

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2) Vakegérke válasza Hequila (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az öreg megtért elhúnyt szeretteihez. Ha jól meggondoljuk, neki is így volt a legjobb.
Egyébként valóban megtörtént, amit írtam. Olcsó az élet, és sajnos egyre olcsóbb. Manapság csak pár sor az újságokban, vagy egy mondat a híradóban, hogy gyerekek fociznak, és labdának egy kölyök kutyát használnak.
Kiveszőben az érzés, a szeretet.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) Viszlát


Viszlát
addikt

Tetszik, hogy meg tudtad úgy írni az emlékeidet, hogy nem felnőttesíetted (deszépszó) el.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#4) 7


7
addikt

Szép

(#5) Speed® válasza Viszlát (#3) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

felnőttesítetted


Vakegérke

Megindító történet, de azzal nem tudok egyetérteni, hogy a rendőr a befogás helyett lelőtte a kutyát :(( Remélem a nap őt is jól befesti bronzvörösre :)

[Szerkesztve]

(#6) Viszlát válasza Speed® (#5) üzenetére


Viszlát
addikt

Az mást jelent.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#7) talmida


talmida
Közösségépítő

Megható történet. A végét leszámítva nekem is nagyon tetszett.

De pláne, hogy az idős gazdi elhunyt, én sem látom igazolva, hogy ez lett volna a leges-legjobb megoldás a rendőrök részéről. Szerintem is lehetett volna valami kutyabarátibb megoldást is találni az eltávolítására a bácsi elsősegélyben való részesítésekor.

El tudnám képzelni a sztori végét úgy is, hogy miután a bronzvörösre festett kényszer karanténból kiengedték volna azt az érzésekkel teli, nagyon hűséges és okos, szomorú kutyát, valaki az utcabeliek közül magához ''szelidítgette'' volna ...és boldogan éltek volna... :F

[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

(#8) Speed® válasza Viszlát (#6) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az általam írt alakban sem igazán értelmes szó, de legalább helyesen van leírva..szerintem a tiéd nem, de győzz meg az ellenkezőjéről.

(#9) talmida válasza talmida (#7) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Vagy csak altató injekciót lőttek volna bele.

IN GOD WE TRUST!

(#10) TompapaTM


TompapaTM
csendes tag

Nagyon szép és megható történet. Valamiért egy régi orosz film jutott eszembe róla, amin gyerekként nagyon sírtam. A címe: feket fülű fehér Bim - ha jól emlékszem.

(#11) Diego! válasza talmida (#9) üzenetére


Diego!
senior tag

Hát igen, az kellett volna nem mindjárt agyonlőni..az ilyesmivel úgy nem értek egyet, felbosszant.. :W Kár hogy ez lett a vége...

(#12) Nimrod


Nimrod
addikt

Engem a fejberúgós rész zavart a leginkább. :(((
Szép történet és a maga módján happy end is, már amennyire ez lehetséges a mai világban.

(#13) ollie válasza Speed® (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Persze, amikor másodperceken múlik egy emberélet, nyílván senki sem fogja megvárni, hogy kijöjjenek a szakemberek és befogják a kutyát, vagy épp elaltassák.

***

(#14) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Az 60-es évek legelején történt, amit leírtam. Akkoriban még Nysa mentők szolgáltak, mobil telefonnak híre sem volt.
Az öreg sorsa volt a tét. Egyszerűen nem volt idő arra, hogy altató lövedékes szakembert hívjanak. Ahogy leírtam, az öreg nem volt megközelíthető. Sajnos a rendőrnek nem volt más lehetősége, mint a megőrült állatot lelőni. Hogy ne szenvedjen a kutya, megadta neki a kegyelem lövést is. Felnőtt fejjel belátom ennek szükségességét, nem kárhoztatom érte. Sajnos az öreg meghalt, de talán Isten hívta magához, hogy megmentse őt a magányos vénüléstől, álmatlan éjszakáktól, esetleg rokkantságtól.
Ha jó véget írok a történetnek, akkor már nem igaz mese. Egyszerűen megemlékeztem egy kutyáról, akire rajtam kívül talán senki sem emlékszik már.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#15) Csimasz22 válasza Vakegérke (#14) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Hát..., könnybe lábadt a szemem... Szépen leírtad a történetet, ezt tudni kell visszaadni! Te tudod! :R

(#16) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ma a kutya sorsáról elmélkedem.
Kövezzetek meg, de én amondó vagyok, hogy neki is jobb volt meghalnia. Tegyük fel befogják, vagy altató lövedékkel elkábítják. Túléli az esetet. Ám volt már egy balesete, amely beleégett a lelkébe. Azóta nem létezett más számára, csak az öreg. Meg tudta volna bárki vígasztalni? Bizalmatlan, bánatos lett volna élete végéig. És ha tényleg megőrült? Viselkedése erre utalt. Nem, szerintem nem lett volna érdemes életben maradnia.

És most hadd köszönjem meg mindenki észrevételét.

Köszönöm!

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) zfarkas


zfarkas
senior tag

Köszi, szép volt.
Nekünk is volt egy nagy fekete családtagunk, sajnos egy teherautó vittel el. Akkor sírtam utoljára.

Raw Dark Pure

(#18) talmida válasza Vakegérke (#16) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Bár így utólag nem túl sok az értelme, de OK, gondolkodjunk ''kutyául'' :DDD

Lehet, hogy a kutya agya azt rögzítette, hogy anno az öreg gazdi milyen odaadóan küzdött érte, --pont egy autóbalesete után, ...amikor mindenki lemondott volna róla, sőt volt, aki fejberúgta volna.. Kutyaésszel nézve kutyahősünk hűsége és harca a gazdiért, teljesen érthető és nemes ''gesztus'' volt. Azt akarta csak, hogy senki ne bántsa az öreget. természetesen SZVSZ :D

A kutyák nagyon ragaszkodók tudnak lenni. Különösképpen a szelidített állatokban van sok sok szerertet és érzés.

Én továbbra sem tudom elfogadni a kegyetlen, egysíkú gondolkodást. Primitív körülmények között is lehet az ember találékony, feltéve, ha akar!! Pl amikor értesítették a rendőröket a szituról, már akkor is tud6ták, hogy milyen helyzet várja őket...de, ha nem tudták is , én több találékonyságot várnnék el egy közbiztonságot szolgáló személytől.

A rendőröknek mindig kéne altató lövedékes pisztolyt is hordani!!! ( Talán még egy gyikos elfogása esetén is észszerűbb megoldás lenne, mint az azonnali kivégzés.)



[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

(#19) Vakegérke válasza talmida (#18) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jó érzésű vagy. Azonban gondolkodjunk tényszerűen.

''A rendőröknek mindig kéne altató lövedékes pisztolyt is hordani!!!''

Hát igen. Csak ez a 60-as évek legelején sem volt divat. Kissé még érezni lehetett a puskaport a levegőben. A rendőrök a megszilárdulóban lévő rendet voltak hivatottak fenntartani. Határozottak voltak, tekintélyük volt. Ám az altató lövedék -ahogy akkor sem- ma sem tartozéka egy rendőr szolgálati felszerelésének.
A körzeti rendőr azért lőtte le szerencsétlen kutyát, hogy a mentősök tehessék dolgukat. Ha időben teszi, talán megússza az öreg, bár nem vagyok benne biztos, hogy jól járt volna a bácsi. Csak éppen akkoriban vagy ordibáltak rendőrért, vagy tantuszt dobtak egy utcai telefonba, hogy elmondhassák, baj van, esetleg valamely kivételezett lakásban volt telefon, ahonnan hívni lehetett a mentőt, rendőrt. ''Minden munkás lakásba telefont!'' Hát igen. Szép szavak, kivitelezés sokkal később, és válogatás nélkül, de nagy lóvéért. Nekem 30 rugóban (cirka egy havi fizetésem) volt a fővonalam, melyre nagyon sokáig vártam. Kitértem, bocsánat. Tehát a rendőr ésszerűen döntött. Elhiheted, nagyon sajnálom azt a kutyát. De az öreg élete volt fontos, habár nem sikerült megmenteni.
Az remélem egyértelmű, hogy a kutyát sajnálgatom írásomban. Oktalan állat, és jól mondod, ''Azt akarta csak, hogy senki ne bántsa az öreget.'' És ebbe bele is halt. Életét áldozta azért az egyetlen emberért, akiben megbízott, akinek feltétlen hűséggel szolgált. Volt értelme? Nem. Ám a kulcsszót is kimondtad, vagyis leírtad: ''Kutyaésszel nézve...'' Igen, ha kutya lennék, biztos így védeném azt, akiben feltétel nélkül megbízom. Viszont az összefüggéseket, segíteni akarást, következményeket kutyaésszel nem lehet átgondolni. Gazdi bajban, megvédem életem árán is. Ennyi.

Tehát rekviem egy kutyáért. Megemlékeztem róla, többet nem tehetek érte.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#20) talmida válasza Vakegérke (#19) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Persze, hogy te nem tehettél semmit......nem is azért mondtam...én is csak
Kutyául éreztem:

''Azt akarta csak, hogy senki ne bántsa az öreget.''

[link]



[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

(#21) Vakegérke válasza talmida (#20) üzenetére


Vakegérke
veterán

Aki az általad megmutatott (linkelt kép) kutyus szemébe néz, az biztos megérti, miféle érzelmekről van szó pár nap óta.
Két állat tanusít feltétlen hűséget, mondhatnám barátságot. A kutya, és a ló. A ló büszkébb, a kutya alázatosabb. Ami pedig a hűséget illeti, vedd el egy csövestől éhező kutyáját, etesd, itasd, kényeztesd, vidd vissza. Nem megy veled önként, a csövessel marad.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22) talmida válasza Vakegérke (#21) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Igen. Tetszett, amit írtál a csöves kutyájáról, meg általában a kutyákról és a lovakról is ;)

[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

(#23) Oli92


Oli92
tag

Huh,meredt szemekkel néztem...ez nagyon jo volt ez a blog. Télleg,mint egy mese.Egyszer az ember volt felül,most a kutya volt az ember felett.
Ehez Gratulálok Nagyon Szép ''blog'' lett. :R

Ez nagyon durva!! Atombomba esett amerikára! http://brain.plk.hu/?egyufo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.