Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) geo.hun


geo.hun
csendes tag

Hehe, én fél évvel ezelőtt mentem el otthonról. Igaz, engem elég messzire vezetett az utam, Székesfehérváron dolgozom. Eleinte szar, mert nem ismersz senkit, új környezet. De jó lesz majd. Megismerkedsz új emberekkel, új helyekre jársz szórakozni, stb. ;)

(#2) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Melyik utolsó tanéved, középsuli? :) (Bár a McDonald's-ból feltételezem :DDD) Én még kibírok pár évet itthon, még ha nincs is magánéletem a családban és nem engednek sehova sem kimozdulni (egész nyáron itthon voltam), de a hiperjó fizetés a cél, szóval megéri. :)

(#3) corlagon


corlagon
senior tag

Hat egy biztos, ha a MC-ben kezdesz, hamar fogsz hasznos elettapasztalatot szerezni. Soxerencset.

(#4) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Tehát ha jól értem, eddig nem dolgoztál önállóan soha? El kell szomorítanom: meg kell tanulnod tűrni. Nem kicsit, nagyon! :(

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#5) geo.hun válasza Crystalheart (#2) üzenetére


geo.hun
csendes tag

Hiperjó fizetésért rengeteget kell tanulni. És itthon nem is lehet kapni hiperjó fizetést. Ahhoz felsővezetőnek kell lenni, de még ott sincs nagy pénz.

Nekem van olyan hawerom, aki egyetemet végzett, doktorizott, és most felszolgáló egy szórakozóhelyen. Azért nem veszik fel sehova, mert túlképzett, és nem akarják megfizetni a cégek. Külföldre kell menni...

Ha jól akarsz keresni nemárt egy saját ötlet (amit még nem csinál senki, abban van pénz) vagy egy külföldi diploma.

(#6) Viszlát válasza geo.hun (#5) üzenetére


Viszlát
addikt

Neked mi a jó, nagy pénz?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#7) Crystalheart válasza geo.hun (#5) üzenetére


Crystalheart
senior tag

ELTE progtervre megyek, játékfejlesztő akarok lenni, ott van lehetőség az önmegvalósításra, nemzetközi érvényű fizetés mellett. Mellé könyvet írok, hogy legyen játékalapanyag, és persze az íráskor figyelembe veszem, hogy filmnek is jó legyen (kilátásban van a színművészeti si, állítólag rendezőnek is jó lennék) :) A lényeg, hogy egy külföldi kiadót meggyőzzön a játék ötlete (ez még nem annyira nehéz, ha tényleg jó), onnantól meg adott az esély a többire. :) Kb ez a nagyszabású tervem, ötlet is, meg félig fülföldös is. Aztán dongolkodom még azon, hogy a későbbiekben beszálloka politikába, lehet h lepuffantanak, de nem ártana valamit kezdeni az országgal is :) Ha csak egy akármilyen mezei munkásember lennék, úgy érezném, nincs is értelme az életemnek, túl megalomán avgyok én ahhoz. :)

De arra nem vetemednék, hogy mekibe még csak nyárimunkára is menjek :D

(#8) ]Phobos[ válasza Viszlát (#6) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Gondolom, amiből lesz házad, kocsid, meg eltartod a családot :DDD

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#9) dabadab válasza geo.hun (#5) üzenetére


dabadab
titán

''Nekem van olyan hawerom, aki egyetemet végzett, doktorizott, és most felszolgáló egy szórakozóhelyen.''

Tippelek: bolcsesz.
Olyan nincs, hogy valakinek komoly es hasznosithato tudasa van es azert nem kepes egy pinceri fizetesnel tobbet kiharcolni.

A kulfoldi diploma meg nem hiszem, hogy tul nagy elony lenne, max egy nagyon jo hiru helyrol (egy magyarnak talan mar a paderborni egyetem neve se mond sokat) meg leginkabb csak palyakezdokent, utana ugyis a tapasztalat szamit igazan.

DRM is theft

(#10) Crystalheart válasza dabadab (#9) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Igen, ha bemondom, hogy ennyi meg ennyi év szakmai háttér van mögöttem (meg ezt és ezt a programot csináltam én), az mindennél többet számít, főleg egy IT cégnél. :)

(#11) Viszlát válasza ]Phobos[ (#8) üzenetére


Viszlát
addikt

Milyen ház és milyen kocsi, ez itt a kérdés... kíváncsi vagyok tényleg, hogy mekkora összeget képzel el, amit még a felsővezetésben sem lehet megkeresni...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12) Crystalheart válasza ]Phobos[ (#8) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ja, amiből lesz házam (kúriát szeretnék vhol a Pilisben, ott még van net is, vagy esetleg a Mecsekben, hatalmas erdők), kocsim (extrás LandRover Defender alatt meg sem állok :D), és végezetül eltartom a családot az előbbiekben. :DDD

(#13) geo.hun válasza Viszlát (#6) üzenetére


geo.hun
csendes tag

2 millió

(#14) geo.hun válasza dabadab (#9) üzenetére


geo.hun
csendes tag

rosszul tippeltél, csillagász

(#15) Viszlát válasza geo.hun (#13) üzenetére


Viszlát
addikt

:DD

Ébresztő.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#16) geo.hun válasza Viszlát (#15) üzenetére


geo.hun
csendes tag

Látod látod...

Unokabátyám felsővezető, kb ennyit keres. Kiment az anyacéghez, és volt gyárlátogatáson is. Beszélt egy ottani munkással, és majdnem ugyanannyit keresett ott a fizikai dolgozó, mint itt egy felsővezető. Küldöld :D

(#17) Crystalheart válasza geo.hun (#13) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát havi 2 millából már nem csak házat meg autót vehetsz, de arra elég, az tény :D Azért itthon elköltve még sokkal többre elég az a pénz, mint külföldön.

Viszlát: beálltál vekkerórának, ahogy látom :DDD :)) :DD


[Szerkesztve]

(#18) dabadab válasza geo.hun (#14) üzenetére


dabadab
titán

Most mondjam azt, hogy majdnem mindegy? Sanszos, hogy nem megfizetni nem akarjak a tudast, hanem egyszeruen nincs ra szukseg.
(Osszesen egy csillagaszt ismerek, az is programozokent dolgozik.)

DRM is theft

(#19) dabadab válasza geo.hun (#16) üzenetére


dabadab
titán

Fizikai dolgozo az USA-ban sem keres evi 100k USD-t (az mar az ''eleg jol kereso'' kategoria), az EU-ban meg plane nem.

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#20) geo.hun válasza dabadab (#18) üzenetére


geo.hun
csendes tag

Igen, itthon, sőt még talán Európában sincs hely csillagászoknak. Ideális hely talán az USA. Viszont megvalósította az álmát, csillagász lett. Ez szerintem becsülendő. Úgy is, hogy tudta már másodévben, hogy nem lesz helye sehol...

Viszont sokkal több bölcsész van mint csillagász. Szerintem pedig egy csillagász diploma többet ér mint egy bölcsész. Bocs :D


A 2 millió pedig bruttó bér, tehát annak a felétől elköszönsz hó elején. És úgy már nem is sok. Viszont nem mindenhol drágább annyival az élet, mint amennyivel többet keresnek ott. Angliában igen, de pl Amerikában nem. Olcsóbb a kocsi, olcsóbb a benzin, olcsóbb a ház, kaja majdnem egy árban mint itthon. ;)

(#21) Crystalheart válasza geo.hun (#20) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ja, csak nézd meg, hogy az a ház milyen szerkezetű... :) Én a sziklaszilárd 50 centis fal híve vagyok, az tényleg enm olcsó, de ott az meg nem divat. :D

[Szerkesztve]

(#22) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Bocs, aszem rossz helyre kerültem. Én 1 normális kertes házra, 1 normális autóra gondoltam. De legyen: én meg szeretnék 1 saját szigetet, lehetőleg közel az egyenlítőhöz, oszt indítok saját űrprogramot. Na, ennyit szeretnék keresni, tud valaki szabad állást? :Y

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#23) Viszlát válasza Crystalheart (#17) üzenetére


Viszlát
addikt

Be, de inkább csak fogom a fejem. Ugye ennek az összegnek a fele havi 1 misi, évi 12. Namost akinek évi 12 millió forint nem pénz, ott szerény véleményem szerint baj van a padláson, de durván.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#24) geo.hun válasza Crystalheart (#21) üzenetére


geo.hun
csendes tag

Ott a faház a divat. Jó az is, nem szakad rád, még alszol :D
Én is az 50-55 centi vastag falakhoz vagyok szokva. De ez attól függ, hogy mit látsz magad körül még felnősz. Ha egész életedben faházban éltél volna, akkor nem bírnád a téglaházakat vagy a paneleket.

(#25) dabadab válasza geo.hun (#20) üzenetére


dabadab
titán

''megvalósította az álmát, csillagász lett''

Az elobb azt mondtad, hogy pincer lett. Egyebkent meg fasza, hogy megvalositotta az almat es szerzett egy hasznosithatatlan diplomat meg doktori cimet, de akkor utana ne sirjon, ha ezzel nem keres semmit es - legfokeppen - ha mar egyszer ezt megcsinalta, akkor hasznalja is, ugyanis egy pincer kepzese joval kevesbbe kerul a koltsegvetesnek, mint egy csillagasze.

Az meg erosen meglepne, ha vhogy kihoznad, hogy az USA-ban olcsobb az ingatlan, mint nalunk.

DRM is theft

(#26) cshc


cshc
csendes tag

Te Szegény! Elég hamar fel kell nőnöd, ha felkerülsz Pestre. Persze mindenhol laknak mindenféle emberek (remélhetőleg szerencséd lesz a társasággal, ahova bekerülsz), de azért vidék és a vidéki emberek teljesen másak. Meg persze az sem elhanyagolható, hogy otthon egy (kvázi) burokban élsz, ahol védenek a szüleid. Na ez most megszünik! Nem irigyellek! :(
Nagy kitartást, türelmet, szerencsét kívánok Neked!

(#27) geo.hun válasza Viszlát (#23) üzenetére


geo.hun
csendes tag

Egy hajléktalannak pedig 100,000 havi, ami évi 1,200,000 Ft pénz. Lehet, hogy neked nem az, mert hozzászoktál hogy annyit keresel. Ennek tudatában a hajléktalan azt gondolja, hogy neked is nagy bajaid vannak. Viszont mégis jólesik ha emelnek nem? Visszautasítottad már hogy bazz, ne emelj? :D

és az, hogy x-t keres nem jelenti azt, hogy abból csak rezsire költ. Nem tudod van e hitele, mennyi összeg az havonta, családi helyzetét se tudod, hova rakja a pénzét, befekteti-e, stb.

(#28) Viszlát válasza geo.hun (#27) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem erről van szó, ne beszélj mellé. Arról van szó, hogy havi 1 millió forint igenis nagy pénz. Sőt, havi 500.000 is nagy pénz. Persze ha az ember esztelen módjára szórja, akkor semmi sem az. De maradjunk már a földön.

Az, hogy én mikor mennyit kerestem, az meg előtted abszolút ismeretlen, ezért kíméld meg magad a kellemetlen következtetésektől :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#29) geo.hun válasza dabadab (#25) üzenetére


geo.hun
csendes tag

Ő nem sírt. Csak én hoztam fel példának. Tudta jól már másodévben (ahogy írtam) hogy nem lesz itthon állása. Gondolkozik a kiutazáson ha jól tudom...

(#30) jimmy399


jimmy399
senior tag

Köszönöm a sok hozzászólást! :R

--- N/A ---

(#31) geo.hun válasza Viszlát (#28) üzenetére


geo.hun
csendes tag

:) Nem következtettem, csak válaszoltam arra, hogy szerinted ha valaki 1 milliót keres, és nem utasítaná vissza a többet, szerinted hatalmas bajok vannak vele. Szerintem nem. Erre írtam azt, hogy te se utasítod vissza, ahogy senki se, hogyha fizetésemelést kapsz. Itt tökmind1 mennyit keresel, nem ez a lényeg...

Ennyi erővel te sem tudod, hogy mibe fekteti a pénzt, vagy hova szórja, vagy mit csinál vele. Feltételezed, ennyi. Lehet, hogy tőzsdézik. Lehet hogy vállalkozást alapít. És? 500,000 nagy pénz, igen. 1 millió is. De ezt azért adják, mert ő elvégzi azt a munkát amit rádbínak, és olyan szinten, ahogy azt megkövetelik. Lehet, hogy azért a munkáért amit végez, ez nem sok, de lehet hogy sok. Nem tudhatod. Énse tudom.


Most viszont elhúzok beváltatni az ezreseimet, mert nem fogadják el sehol a kurva életbe :D

(#32) ollie


ollie
MODERÁTOR

Sok sikert jimmy399! :)

***

(#33) ollie válasza geo.hun (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De, itthon is lehet nagyon jó fizetést kapni, de ez soxor nem a végzettségtől függ.

***

(#34) agent_k


agent_k
őstag

Most mondjam, amit ilyenkor szoktak?
A Mekk Donác egy ősi román cég, akit először fog falhoz állítani a forradalom és aki ott dolgozik az sikeres ember nem lehet....

(Mindazonáltal sok sikert a cégnél bár ilyenkor eszembe jut az Amerikába jöttem című film.
''Most felmosó vagyok, de két év mulva akár krumplit is süthetek.'' )

(#35) erdey_a válasza geo.hun (#13) üzenetére


erdey_a
őstag

azt nem tudom, mi a búbánatra akarsz elkölteni havi 2 millát.

Házikó, autó, család, rendezett körülmények, nyaralás megvan ennek a tizedéből is.
Fokozatosság és önmérséklet.
A pénz nem minden...

Vérboci

(#36) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Sok szerencsét neked jimmy! :)

[Szerkesztve]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#37) Infomaker


Infomaker
tag

Jimmy,

Miért ''kell'' felköltöznöd Bp-re? A bejárás nem megoldható?
Csak azért, mert aki albiban kezd, annak szerintem sokkal nehezebb kitörni egy saját lakás felé.

(#38) erdey_a válasza agent_k (#34) üzenetére


erdey_a
őstag

aki informatikusként elmegy a mekdonálcba, az elsősorban dolgozni szeretne és pénzt keresni.
Akinek meg büdös a meló, merthogy ő két diplomával nem fog reggel hatra bejárni és műszaki jegyzőkönyveket gépelni. De mennyi ilyen frissdiplomás ''Mózessel'' volt dolgom.

A dolgozni akarás becsülendő. Csak nehogy belefásuljon. És ne felejtsen el folyamatosan tovább keresgélni!!

100 helyre kell jelentkezni, hogy egyre fevegyenek!

Vérboci

(#39) azbest válasza erdey_a (#38) üzenetére


azbest
félisten

Látom olvastad te is az indexes cikket... azért eléggé el van szállva az is...
mert az egy dolog, hogy valaki dolgozni akar, de az egy másik, hogy sírnak a munkaadók, hogy minimálbérért nem akarják elvégezni 4 ember munkakörét.... meg hogy olyan sok állás van bizonyos területeken.... (akkor miért nem olyan képzésre küldik a szakma nélküli érettsgizetteket :U )

Azért érthető, hogy ha valaki sok évnyi idejét belefektette valamibe, akkor nem fog teljesen más területen munkát keresni csak végszükség esetén...
Talán az is a baj, hogy sokszor nem becsülik meg eléggé a jó munkaerőt, és aztán meg csodálkoznak ha a kevésbé alkalmasak (akik kevesebb fizetéssel is örülnek ha a szakmájukban elhelyezkedhetnek) nem úgy teljesítenek, ahogy a nagy könyvben le van írva...

Egyébként mostanában úgy látom, hogy sokkal jobb életet eredményezhet, ha valaki önállóan bele tud vágni valamibe és nem feltétlenül alkalmazottnak megy valami céghez... (nem feltétlen anyagi értelemben, inkább közérzetileg)

Az a baj azzal, hogy bármi vacak állást el kell vállalni, hogy beleeshet egy olyan körbe amiből nem tud kiszállni... -> befásul...
főleg ha a fizetés épp csak a túlélésre elég, és esélye sincs arra hogy kockáztassa a váltást... nameg egy végigrobotolt meló után nem hiszem hogy marad ereje/ideje arra hogy szintet tartsa, esetleg fejlessze a szakmai tudását...

(#40) MBazsee


MBazsee
tag

McDonalds? Az szopás, de nagy! Dolgoztam már McDonalds-ban, elég is volt. Nem tudom mennyit ajánlottak, de mi nem kaptunk Zalában havi 60-nál többet és az a hangulat ami néha ott uralkodott...?!

De csak annyit mondok, hogy sok szerencsét!

(#41) bambano válasza geo.hun (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ma Magyarországon meg lehet keresni 2 misit tisztességesen. Nem csak menő cégnél csúcsvezetőként. Rendes tudás kell hozzá.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) bambano válasza ]Phobos[ (#22) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Mai index hír, hogy Új-Skócia partjainál 3 misiből vehetsz szigetet. Szerintem nyitott kapukat döngetsz :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) agent_k válasza bambano (#41) üzenetére


agent_k
őstag

Szeretnék ide jelentkezni gyakorlatra. Hálózati szakirányon végezett műszaki informatikus végzettséggel. A telefonszámom: 06 30 229 44 07 :DD

(#44) Nimrod válasza Crystalheart (#12) üzenetére


Nimrod
addikt

Kapaszkodj meg,a Mecsekben volt kastélyom (méretei miatt, szerettük is a gázszámlát...) és nem voltam sosem extra jól kereső. ;)

(#45) Nimrod válasza Infomaker (#37) üzenetére


Nimrod
addikt

Na ez engem is érdekelne, miért is nehéz albiból a saját lakás? Mert elviszi a bérleti díj azt amit félretehetnél a saját lakásra vagy van más oka is?

(#46) concret_hp válasza azbest (#39) üzenetére


concret_hp
addikt

tudnál 1 linket tolni a cikkről?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#47) Tüzi

Hát, én sok sikert kívánok neked, szívből. Érdekesen fogsz kijönni annyi fizetésből...
Én havi 120-150 nettóból nehezen jövök ki, pedig a kaját is az orrom alá tolják. Pedig nincsenek nagy dolgaim... Egy motor, meg egy bicaj. Aztán ennyi. Mégis, úgy elmegy a havi pénzem, hogy csak zörög...

Szóval, kösd fel a gatyát, és keress valami másod-és-harmad állást is. :W :W

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#48) Chieftec


Chieftec
őstag

Azt megtudhatjuk, hogy milyen zs re vettek fel? Mernem tanultal tovabb/szakmat?

(#49) Crystalheart válasza Viszlát (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem is tagadom, hogy magáncélra nagy pénz (asszem egyelőre ellennék azzal is a jelenlegi nyomorgás helyett), de ennyiből nem váltom meg az országot... :D De asszem erről már beszéltünk :)

Bár nem is tudom. Mi csak egy átlagos, 90-100m^2 alapterületű kétszintes házat építünk, és még félkész... De az árak már olyanok, hogy bizony a megélhetés mellett jó sokáig kellene még keresnem azt az évi 12 millát, hogy ezt befejezzük. Még 20-30 milla, csak hogy az első szintet lakhatóvá tegyük és be is szigeteljük a házat. (Már több, mint egy évtizede így áll...) És akkor még nem számoltam bele a sokkal később megépülő, de tervrajzon lévő 40m^2 terasz + fölötte erkélyt és a díszhomlokzatot, vagy a későn megtérülő napkollektorokat, amikre sztem eleve nem lesz keret...

(#50) Crystalheart válasza Nimrod (#44) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát a Grassalkovichék sem fűtötték az egész kastélyt, mikor még nem volt az olyan egyszerű :D De mint a fentebbi hsz-ban írtam, nem is azért kellene az a kereset, hogy csak kastélyom legyen ittmegott, azért ez mélyebb annál. Csak hát ha már egyszer mellékágként lenne hozzá lehetőségem, hülye lennék elszalasztani :) Minden új kastély szépíti az országot :)

És szép is volt? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.