Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rexor!


Rexor!
csendes tag

Szomrú.... :( Gratulálok a cikkhez! :C

(#2) kebot


kebot
tag

Az év írása. Gratulálok!
És köszönöm!

kebot

(#3) Mystic


Mystic
tag

Nagyon jó az írás! Én vidéki vagyok, de a fővárosban járva én is tapasztaltam hogyan élnek egyes emberek. Nagyon szép dolog segíteni a rászorulókon és sajnos ez csak nagyon kevesek fejében fordul meg. Egyesek talán úgy gondolják, hogy ez így van rendjén, mások talán azzal érvelnének, hogy nem áll módjukban támogatni őket(attól függetlenül, hogy mennyi pénzt szórnak el felesleges dolgokra). Pedig nem kell nagy dolgokra gondolni, nekik 100 Ft, valami étel, bármilyen kis dolog is óriási segítség lehet! Ha ez az írás csak néhány ember hozzáállását is megváltoztatta, akkor érdemes volt közzé tenni! Talán néhányan, akik hardverekre komoly pénzeket költenek, ezután remélhetőleg marad nekik néha egy kis aprójuk nemesebb célokra is!

Ki tudja, hogy nekünk mikor lesz mások segítségére szükségünk?!

Az akasztott embert még az ág is húzza

(#4) tiv83us


tiv83us
veterán

Errol a cikkrol /ami nagyon jo lett BTW, gratula/ rogton gyermekkori kedvenc szamom jutott eszembe /talan 4-5 eves lehettem, mikor ment, semmit nem ertettem a szovegebol, de a kepek mindent elmeseltek/.
[link]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#5) adam182


adam182
csendes tag

a nepszabadsag honlapjan olvastam egyszer egy interjut egy hajlektalannal....hihetetlen inteligens csoka volt...ha esetleg vki tudja mire gondolok linkelhetne mert nem talalom:(

www.freestylefoci.hu www.tarkaret.hu

(#7) Zewa


Zewa
senior tag

Huh, elég komoly lettt a cikked, de nekem tettszett.
A rossz példa mindig jobban az emberekbe ivodik mint a jo... :Y
Nagyjbáol 1 éve sétáltam a nagymamámmal a városba, oda jön egy szakadt sapsi és kér pár ft-ot. (~40körül elég jo fizukumo ember´)
Mamám meg is kéredzi tőle hogy mi a szakmája és miért nem dolgozik? Miért koldol itt a város közepén? -Szobafestő volt. -Biztos találna munkát , miért nem keres? tette fel nagymamám a kérdést. erre valami hasonlot válaszolt:
-Minek dolgozni? Felhúz vlami szakadt cuccot, bejön a városba (kocsival amit pár sarokkal odébb rak le) És fél nap alatt azt össze koldulja amiért 2 napot kéne dolgoznia.
Nagyot néztünk. Ienek is vannak... :(((

[Szerkesztve]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#8) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Megdöbbentő, mikor az ember olyat olvas, hogy valakit a családja tesz lapátra. Egyszerűen felfoghatatlan, milyen ember az olyan, aki a saját apját/férjét kiteszi az utcára... betegen!

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#9) hejnekem


hejnekem
csendes tag

nagyon jó írás! :) végre értékes írás...sajnos mostanában túlságosan sokat írnak az emberek bajaikról és hogy hogyan verte át őket egy cég...ez az igazán fontos...még több ilyet ;)

(#10) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

''Természetesen jómagam is találkoztam lusta, változtatni nem is akaró emberekkel, akik vagy valamilyen szenvedélyüknek, vagy nemtörődömségüknek köszönhetően kerültek ebbe a helyzetbe. Mégis, úgy gondolom, hogy nem tehetem meg, hogy az ő negatív példájukra nézve mindenktől elforduljak. Szándékom mindössze annyi volt, hogy bemutassam: nem minden fekete-fehér.''

Sajnos vitathatatlan, hogy ilyenből sokkal több van, mint azokból, akik önhibájukon kívül kerültek abba a helyzetbe. Olvasva az írásodat, szintén ez jutott eszembe - lényegében az utolsó említett ember nem volt igazán felelős a helyzetéért. Az első, ha rendes is, de ezek alapján gyenge volt, a második félreértelmezte a nevelést mint olyat, de a harmadikat tényleg sajnálom, hogy rossz családot fogott ki.

Néha csinálnak ilyen programokat, ami lehetőséget ad hajléktalanoknak, nincsteleneknek a felfejlődésre és a megélhetésre. Mondanom sem kell, hogy szinte elenyésző részük nem linkeskedik egy hónap után már... :( Pedig ez a helyzet tarthatatlan.

(#11) DuplaZso


DuplaZso
aktív tag

Ha 10 közül 6 tudnám, hogy az említett háromhoz hasonlatos ember, koppanna a 100-as jártamban, keltemben. Viszont az arány úgy saccolom, még a 10/1-et sem éri el. Én pedig lustaság, nemtörődömség, játékszenvedély miatt nincstelenné, alkoholistává vált embereket nem fogok támogatni, mert a tőlem kapott pénzt szinte biztos, hogy rögtön piára költik.
Az írás valóban Logoutra termett, köszönjük ! :R

(#12) DarkByte


DarkByte
addikt

Hogy stillszerű legyek: emelem kalapomat az írásod előtt. :R Ha erre a cikkre nem lehet mondani azt hogy formálja az ember meglátását a dolgokhoz akkor másra sem. Nagyon jó írás!

Dark Archon: engemet is ezen a részen rázott ki a hideg. Ez egyszerűen embertelenség. :(

[Szerkesztve]

(#13) Mackósajt válasza Mystic (#3) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Sajnos erős a gyanúm, hogy a fővárosi aluljárók koldusainak jelentős része telepített, és a pénz nagy része épp csak átmegy a kezükön. Azokat meg, akik beszedik ezt a pénzt, inkább nem támogatnám.
Néha persze adok pénzt így is. De ilyenkor is bennem van az, hogy nem ez a megoldás.


Megj.: különben is erős a gyanúm, hogy a főváros közlekedési csomópontjaiban minden pénztevékenység védelmipénz szedő bandák ellenőrzése alatt állhat. Emlékszem, egyetemista koromban egyszer egy ismerősömre vártam a Szentendrei HÉV végállomásán, és közben alaposan szétteregetve olvastam egy vaskos sportnapilapot. Elindult felém két kopasz fickó, és felelősségre vontak, mondván az ő engedélyük nélkül ott nem lehet újságot árulni. Szerencsére miután kiderült, hogy nem árulom, békén hagytak. De más védelmi pénzes eseteknek is tanúja voltam az évek során. A hajléktalanok pedig a leginkább kiszolgáltatottak ezeknek is.

(#14) footy


footy
addikt

Gratulálok a cikkhez! :R

A pénz helyett talán jobb , ha valami ételt ad az ember.

(#15) Viszlát


Viszlát
addikt

Mindenkinek köszönöm a pozitív visszajelzéseket, megtiszteltek.

Egy apró megjegyzés a gyengeségről és a nevelés félreértéséről. Úgy gondolom mindenkiben kell legyen annyi alázat, hogy óvatosan és megfontoltan nyilatkozik ezekről az élethelyzetekről. Nagy valószínűséggel kevesen mondhatjuk el magunkról, hogy tudjuk mit jelent egy szempillantás elveszteni mindenkit aki fontos számunkra. Ugyanígy kevesek kerülnek abba a helyzetbe, hogy dönteni kell a gyermekük életéről: fizetek vagy börtön. Aki azt gondolja, hogy ezek könnyen kezelhető problémák és könnyű döntések, az inkább gondolkodjon el egy kicsit és merengjen el rajta, vajon ő jóval kisebb traumát hogyan kezelt, jóval kisebb jelentőségű döntésben hányszor hibázott...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#16) vazimódó válasza Viszlát (#15) üzenetére


vazimódó
senior tag

Hűha Te aztán tudsz fogalmazni. :C :R Minden egyes kép a szemem előtt volt olvasás közben és kicsit még át is éreztem milyen is lehetett reggel mikor Soós Pista bácsi kakaót készítgetett,és szállingóztak az édeskés illatok. Gondolom ezek az ''élmények'' egy életre benned maradnak...
Talán kicsit átértékelem magamban a hajléktalanokról alkotott véleményemet.Sajnos belémivódott már elégggé a sokan maguknak köszönhetik jelenlegi sorsukat gondolat. Sok sztereotípia van a hajléktalanokkal kapcsolatban,de ez a történet is sokkal emberközelibb megvilágításba helyezi a dolgokat. :R

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#17) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nagyon jó az írás. Tényleg véleményváltoztató...

Az hogy 76.000 forintot talátak nála ez mire vonatkozik? Ebből mi a következtetés? Ha egyáltalán van persze..
Ne haragudj ha tapír vagyok, és nem látom át a helyzetet...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#18) Crystalheart válasza Viszlát (#15) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hmm, bocs, sosem tudok magamtól elvonatkoztatni... Mások más dolgokat tarthatnak ehjlentősnek, de legalábbis nálam mindenképp többet.

(#19) Yaye


Yaye
őstag

The Snowsuit Effort: [link]

Amerikai portrégaléria hajléktalanokról, nagyon ott van.

(#20) Solad válasza Zewa (#7) üzenetére


Solad
őstag

igaza van. csinalja is meg. ne viccelj. Ha jobban keres uldogelve, akkor minek csessze szet a tudejet ketet mindenet a festessel? Ha ugy lennenek megfizetve a ketkezi munkasok amennyit a munkajuk er, akkor o sem ott ulne (ne ertse senki felre, _semmi_ aktualpolitikai hattere nincs a mondanivalomnak)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#21) Flashcash válasza Viszlát (#15) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Tényleg így van a mai világban rengetegen élnek napról napra könnyen kerülhetnek ilyen helyzetbe emberek.
Érdekes lenne megnézni hogy állami szinten mit tesznek értük mert szerintem nem sokat. Ha már egy olyan országban élünk ahol rengeteg eltartott van, sokan kapnak teljesítmény nélkül ilyen olyan címen önkormányzati meg egyéb segélyeket (ezt flame nélkül mint tény írom), akkor talán beleférhetne az államnak valamilyen rehabilitációs intézet létrehozása is szakemberekkel.
Ha csak 10-30%-os sikert lehetne elérni akkor is megérné mindenkinek, szerintem ezek az emberek is megérdemelnének még egy esélyt.

(#22) #19617792 válasza Yaye (#19) üzenetére


#19617792
törölt tag

Nagyon komoly!
[link]
Itt szereplő emberhez hasonló múltú embereknél nem tudom felfogni azt, hogy sok jobb múltú ember aki tisztességben élt, dolgozott (egyszóval aki még a légynek se ártott volna) akkor miért őket büntetik meg? Gondolom egyszerűbb a jóembert gallyra vágni mint, a rosszat megbüntetni... Meg olyat csinálni, hogy szegény koldus dolgozik a semmiért...

Egyébként tényleg nagyon komoly!
''Némelyik'' történet ha igaz akkor elég szomorú!

[Szerkesztve]

(#23) Bocha


Bocha
HÁZIGAZDA

Jó írás, de nem tudok vele teljesen egyetérteni, ahogy sok előttem hozzászólóval sem. Tényleg nagyon nehéz ez az egész, viszont attól, hogy kiragadtál három pozitív példát, sajnos a helyzet nem változik: ezeknek az embereknek a nagy része nem fogadja el a segítséget, sok szempontból alatta vannak annak a szintnek, ahol nálam az ''ember'' fogalma kezdődik. Én inkább azokon segítenék, akiken lehet.

Mystic, nagyon jó, hogy eljöttél Budapestre és adtál pár forintot pár embernek. Ha itt élnél tudnád, hogy mennyire zavaró, hogy naponta többször odajönnek kéregetni, hogy embereknek le kell szállniuk a villamosról, mert felszáll egy másik, aki bűzlik, vagy hogy hozzáérnek a tiszta ruhámhoz, és mocskos lesz. Ez nekem egy állandó stresszforrás az életemben, amitől szívesen megszabadulnék.

Az is nagyon érdekes, hogy mit írt a Népszabadság (azt a cikket egyébként én is olvastam a neten), meg hogy rézmetsző volt egy hajléktalan, de ez nem az átlag. Az átlag olyan, mint például az az ember, aki odajött hozzám a Nyugatinál pénzt kérni, akartam neki adni egy szendvicset, de nem fogadta el, mert neki pénz kell. Tudom, az alkoholizmus egy szörnyű betegség, de amíg dolgozó, becsületesen élő emberek is létminimum alatt élnek, nem értem, hogy miért a hajléktalan-téma az égető. Igen, ez embertelenül hangzik, mert ''minden ember egyenlő'', de én akkor is előbb segítenék azokon, akik tesznek is valamit azért, hogy rendben legyen az életük.

Egyébként továbbra sem értem, hogy hogy juthatnak el idáig emberek. Nincsenek rokonaik? Nincsenek barátaik? Sajnos nagyon sok tragédia történik, de mégsem csúszik le mindenki a szakadékba... persze, én ilyet még nem éltem át, a #15-ös hozzászólásod is gyönyörű ( :R ), és igazad is van, de sajnos (azaz szerencsére) akkor sem tudom elképzelni.. :(

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#24) Bocha válasza Solad (#20) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Hát persze, miért is dolgozna, amikor élhet mások pénzéből, akik helyette dolgoznak? Ez sokkal kényelmesebb!
Látod, szerintem pont az ehhez hasonló hozzáállás miatt lett hajléktalan a jelentős részük. Egyébként szerinted azoknak az embereknek mennyivel van jobban megbecsülve a munkája, akiknek elkéri a pénzét? Elvégre a nyugdíjasok is jómódúak, meg úgy általában a BKV-val utazók többsége.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#25) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Köszönöm, Barátom... és Gratula!

https://www.coreinfinity.tech

(#26) DArchAngel


DArchAngel
tag

Kiváló írás. Jó ilyeneket olvasni. Jó tudni, hogy nem mindenkinek egyformán kérges a szíve...

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#27) Mcray válasza DArchAngel (#26) üzenetére


Mcray
senior tag

Szomorú vagyok. Nagyon megérintett az írás. Gratulálok. Remélem ők már jobb helyen vannak!

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#28) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

(Majdnem mindenki elcsöpög itt :) Meleg ám ez a nyár ;))

[Szerkesztve]

(#29) Viszlát válasza Ferdzsoo (#17) üzenetére


Viszlát
addikt

Csupán annyit, hogy tulajdonképpen nem volt rászoruló, emberileg ment tönkre.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#30) Bocha válasza Viszlát (#29) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Ha 76 000 forint az összes vagyonod, akkor nem vagy rászoruló? :F

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#31) Viszlát válasza Bocha (#23) üzenetére


Viszlát
addikt

Ahogy írtam is a blogban, szó sincs arról, hogy mindenki ilyen lenne, sőt, én is több negatív példát tudnék mesélni, mint pozitívat. De ha jól belegondolsz, az első történet nem kifejezetten pozitív példa, vagyis nem a klasszikus értelemben. Bonyolult élethelyzetek alakulhatnak ki, amiket nem lehet elintézni egy huszárvágással.

Nagyon sok hajléktalannak van családja, de hihetetlen, hogy mennyire el tudnak idegenedni, hidegülni egymástól az emberek.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#32) Viszlát válasza Bocha (#30) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem az összes jövedelme (bár ez nem derül ki az írásból, csak sejthető, hogy több évnyi hajléktalan élet után ez rendszeres jövedelmet sejtet), hanem kb ekkora összeg vándorolt havonta a zsebébe nyugdíj címén.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#33) wwenigma válasza Viszlát (#32) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nagyanyám 56ezret kap 45évnyi munka után...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#34) Bocha válasza Viszlát (#31) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Ne haragudj, nem is úgy értettem! Tetszik az írásod, örülök, hogy mutattál nekünk pozitív példát is, és tudom hogy leírtad, hogy nem ez az átlag. Ettől függetlenül nem értem, hogy én mit tudnék tenni ezekért az emberekért azon kívül, hogy mondjuk adok valamelyiknek egy szendvicset. Ez szerintem nem huszárvágással elintézés, egyszerűen nem a mi felelősségünk és kötelességünk segíteni rajtuk, mert nem tudunk érdemben. Én legalábbis nem, viszont tiszteletem azoknak az emberekért, akik erre teszik fel az életüket.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#35) Bocha válasza Viszlát (#32) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Vagy nem, ezt szerintem már sosem tudjuk meg.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#36) talmida válasza Bocha (#23) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Sajnos csatlakoznom kell a véleményedhez. :U Nekem sem az írással ( a megfogalmazással) van a gondom, hanem a tartalommal.
Amellet, hogy mi is (''bolond módon''..soha nem tanulva az előzményekből) boldog-boldogtalannak segítünk, ..mindenkinek, aki rászoruló, mégis nagy százalékban negatív tapasztalataink vannak..(pofátlan kihasználás, átverést, stb)

Ezzel senkit sem szeretnék elkedvetleníteni vagy lebeszélni a jótékonykodásról, de azt is szeretném, ha valahogyan jobban (''okosabban'') meg tudnánk ítélni a helyzeteket, megkülönböztetni az embereket ...


2001 telén történt, hogy anyám váratlanul kórházba került. Kisebbik fiammal azonnal ''haza''tűztünk BP-re, és a kórházbajárás miatt naponta többször is (!) megtettük a Mátyásföld - Keleti Pu. útvonalat (busz, metró, +láb). A Keleti Pu-nál levő aluljáróban minden alkalommal olyan látvány fogadott bennünket, ami szinte sokkal nagyobb fájdalmat okozott, mint anyámat a kórházban látni. Az aluljáró egyes pontjain (minden lépcsőfel~ és lejárónál!!) fakó, érzéketlen, közönyös ábrázatú emberhalmok egymás hegyén hátán, latyakban, koszban, ürülékben fekve mínusz tízben.

A hányingerrel és a sajnálat okozta fájdalommal küzködtünk minden alkalommal.
Éreztük, hogy akármennyit adnánk sem oldaná meg a problémájukat. ( Attól függetlenül igyekeztünk mindig kaját is és pénzt is adni --amennyi tőlünk telt--, annak, aki mellett épp elmentünk.)

Sok cikket olvastam a hajléktalan otthonokról (menhelyekről) is , és azt is megértem, hogy oda miért nem mennek szívesen a ''nincstelenek''..mert tolvaj ''társaik'' a szemüket is kilopják, ha nem vigyáznak.

USA-beli tapasztalataink se jobbak e téren. :((( Pl. amikor hozzád hasonlóan, kaját (hamburgert) kínáltunk az ''étel''- kéregetőnek --ui az volt olvasható a táblácskáján-- , akkor azt fanyalogva fogadta el..Más esetben, amikor bátorkodtunk megkérdezni az ereje teljében levő, izmaitól duzzadó fiatal koldust, hogy miért nem vállal munkát, akkor őszintén(!), azt válaszolta, hogy bolond lenne fáradni, amikor itt jobban fizetnek. Megint más esetben konkrét --nem állandó--munkát ajánlottunk ''jó pénzért'', de akkor meg azt felelte --egy másik egyén-- , hogy ezt a yó kis ''spot''ját valaki netán addig elfoglalná, és azt nagyon nem akarná... Nem egyszer telefonra kéregetnek, ..de csak 50 centet :DD , .aztán miután megkapta, megy a másik kocsihoz.. :(
Vagy benzinkútnál ''csak egy-két dollárt '' kér, mert ''véletlenül'' nincs nála..majd azt megkapva a benzinkutat nagy ívben elkerülve elillan
Tehát érthető, hogy igencsak vegyes érzelmek töltenek el, ha koldust látok.

Persze én is tudok olyan konkrét esetről is, amikor pl az egyik pásztor magához ( a szép lakásába) fogadott egy rongyos, drogtól lezüllött alakot, akiből évek múltán rendes ember lett, aki jelenleg egy iskola igazgatója (!). Ennek a gyülekezetnek a pásztoráról van szó:
[link]Pontosabban a lenti képen a fiatalabbikról [link]


Viszlát szüleinek pedig tisztelet és hála! :C

[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

(#37) Viszlát válasza Bocha (#34) üzenetére


Viszlát
addikt

Hogy mit lehet tenni és mikor érdemes... nehéz kérdések. Mindazonáltal érdemes különválasztani a jótékonykodást a segítségtől. Úgy gondolom - s ez megint erősen szubjektív -, hogy aprót, szendvicset adni egy hajléktalannak vagy koldulónak a jótékonykodás kategória. Segíteni sokkal de sokkal nehezebb, nem lehet csupán anyagiakkal megoldani, annál többre van szükség. Hitet adni az életben az ember talán nem is képes, vagy csak nagyon ritkán, márpedig anélkül nem fog sokra jutni az illető.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#38) Bocha válasza Viszlát (#37) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Én is így látom a különbséget, viszont az apró jótékonykodásnál (ami később remélhetőleg nem ilyen apró lesz) többre én úgy érzem, hogy nem vagyok alkalmas. A saját életed részben feláldozni azért, hogy másokon segíts.. erre születni kell. Én egyelőre a környezetemet próbálom jobbá tenni, azoknak próbálok segíteni, akik közel állnak hozzám, de ettől még nem hiszem, hogy kérges lenne a szívem, vagy hogy volt megfogalmazva kicsit feljebb.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#39) blunt


blunt
aktív tag

az írásod faintos, azzal nincs is bajom. bocsáss meg nekem egy rövidke storyt, én ezek alapján ítélem meg a csöveseket :

Történt, hogy egy több milliárdos beruházásnál (pláza és szórakoztató centrum) építkezéséhez a cégnél ''jót akartak tenni'' a hajléktalanokkal és felajánlottak nekik bejelentett munkát az építkezés végéig (kb. 2 év), havi nettó 110e ft, természetesen kaja és ruhajegy is járt mellé.

Mit ad isten, ezek a nyomorultak szakszervezetbe(!!!!) tömörültek, majd kijelentették, hogy kapjuk be, többet keresnek koldulással és amúgy sem akarnak dolgozni.

ja? kérem... én meg nem akarok adni a piros lámpánál pénzt. ennyi.

(#40) Crystalheart válasza Bocha (#38) üzenetére


Crystalheart
senior tag

''A saját életed részben feláldozni azért, hogy másokon segíts.. erre születni kell.''

Tudod ha előbb meggazdagszol, aztán segítesz (mondjuk programokat szervezel, álláslehetőséget teremtesz stb.), máris nem kell föltenned rá az életedet, és talán hatékonyabb is vagy ;]

Viszont néhány törvényi szabályozás sem ártana, mert undorító a város utcáin mocsokban tömörülve látni a koszos és igénytelen hajláktalanokat. De talán még rosszabb, mikor a történelmi hagyatékainkat teszik tönkre, és a Vár eldugott, regényes kis helyei tőlük bűzölögnek... sejthetitek, milyen ''termékeiktől''.

Amíg ilyenek is lesznek, egyszerűen nem lehet általánosan pozitívan hozzájuk állni.

(#41) Viszlát válasza Bocha (#38) üzenetére


Viszlát
addikt

Szerintem már az is pozitívum, hogy megpróbálod racionálisan felmérni a lehetőségeidet, nem csak legyintesz egyet az egészre. Azt, hogy születni kell-e erre, csak részben tudom aláírni, mert egy-egy élmény nagyon tudja befolyásolni a hozzáállást. Na meg persze mint annyi minden, ez is akarás kérdése többnyire.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#42) Bocha válasza Crystalheart (#40) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Ajaj, ez is nehéz kérdés! :) Szerintem gazdagnak is születni kell, ha nem sikerült, akkor vagy lottót nyersz, vagy letaposol mindenkit magad körül, utóbbi esetben viszont nem hiszem, hogy érdekelne a hajléktalanok megsegítése. :U
Egyébként pont feljebb jutottunk el oda (vagy legalábbis szó esett róla), hogy ez nem pénz kérdése, mert ezek lelkileg sérült emberek. Ha ezen akarsz változtatni, arra szerintem az életed kell raknod.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#43) Crystalheart válasza Bocha (#42) üzenetére


Crystalheart
senior tag

''Szerintem gazdagnak is születni kell, ha nem sikerült, akkor vagy lottót nyersz, vagy letaposol mindenkit magad körül,''

Vagy bezsállsz a film-, könyv- vagy játéküzletbe :) Speciel ezeket látom elhetséges kitörési pontoknak - persze nem a képzetelenek számára. A hajléktalankérdéshez kellene pár törvénymódosítás, az állam igenis kezdhetne a lecsúszott emberekkel valamit.

(#44) tildy


tildy
nagyúr

Kedves Viszlát!
Azt látom az írásból, hogy szüleid mit tettek le a hajléktalan emberekkel kapcsolatban az asztalra, minden tiszteletem feléjük.

De mondd, te mit tettél le? Az írásból erre nem nagyon kaptam magyarázatot.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#45) Viszlát válasza tildy (#44) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem is szándékoztam erre magyarázatot adni az írásban, valszeg azért, mert nem ez a lényege. Vagy talán azért, mert akkor te lettél volna az első, aki nekemugrik, hogy milyen gázul fényezem magam. Minden jót.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#46) tildy válasza Viszlát (#45) üzenetére


tildy
nagyúr

Ebben tévedsz. Tisztelem azt az emberi tettet, mikor valaki önzetlenül segít. Semmiképpen nem gondolom ''önfényezésnek''.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47) Crystalheart válasza tildy (#46) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A legtöbbet akkor segíthet az ember ezeken az egyedeken, ha nem áldozza rájuk az egész életét. :) Persze amíg még nem vesz el a mi saját lehetőségeinkből, addig OK :) Na meg kellenek szociális munkások is. :)

[Szerkesztve]

(#48) amargo


amargo
addikt

Egy kedves barátom szociálismunkás Bp-en hajléktalanoknak segít nap mint nap, ami igazán megrendítő volt számomra - most egy ember egy esetét ragadom ki és inkább ezeknek a segítő embereknek a hihetetlen erejére akarok utalni - egy hajléktalanon több ízben kisegítette munka lehetőséggel, szállással, extra lehetőségekkel, Ő rendszeresen átvágta a fejét, de barátom minden alkalommal egy új embernél képes feledni a többszörös, rengetegszeres becsapást, ami eddig érte.

Ez az, amiére én nem vgayok képes, vagy talán nem is akarok? Talán így jobb nekem, hogy kényelmesebb az életem, Nélkülük?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#49) Crystalheart válasza amargo (#48) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha valaki az ország egészén segít, rajtuk is - és még sok más emberen is. Szerintem sokkal hatékonyabb közvetetten segíteni rajtuk.

(#50) Viszlát válasza Crystalheart (#49) üzenetére


Viszlát
addikt

Wake up, Neo...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.