Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lacam


lacam
aktív tag

Én is voltam így....Érettségivel, középfokú angol nyelvvizsgával, és szoftver üzemeltetőivel sem kellettem kutyának sem! :( Fősulit csináltam(csinálom, perpill passzív) így is hónapok, évek kellettek, mire találtam valamit...addíg maradt a diákmeló, amiből a sulit tudtam többékevésbé fedezni. (mást nem. Buli, ivászatok emiatt kilőve, minden fillér számított)

Mod.: Ezen a ''pályakezdőségen'' kell túlesni valahogy. Tapasztalatot kell szerezni, mert n+1 év tapasztalat nélkül tényleg esélytelen bármilyen meló. Épp ezért sajnos első időkben minden x@rt be kell vállalni, csak hogy tudj majd mit írni az önéletrajzodba.

[Szerkesztve]

(#2) jimmy399 válasza lacam (#1) üzenetére


jimmy399
senior tag

aham :(

--- N/A ---

(#3) PhoenixSzG


PhoenixSzG
tag

veletlen nem a debreceni mechwart-ba jartal? :B

(#4) jimmy399 válasza PhoenixSzG (#3) üzenetére


jimmy399
senior tag

Nem. A Hajdúnánási Kőrösibe

--- N/A ---

(#5) PhoenixSzG válasza jimmy399 (#4) üzenetére


PhoenixSzG
tag

akkor nemtalalt :) pedig stimmelt az info es gepesz szak meg a technikusi is :)

(#6) jimmy399 válasza PhoenixSzG (#5) üzenetére


jimmy399
senior tag

jah az lehet....

--- N/A ---

(#7) DarkByte


DarkByte
addikt

Üdv!
Hasonló suliban tanulhattam mint Te, ugyanis itt is volt gépész és informatikus oktatás, és a ''világbanki'' kifejezés is ismerős (utólagosan elmondhatom hogy a hátamon feláll a szőr ezen szó hallatára, mert része volt a suli igazgatónőjéhez kapcsolódó fantasztikus marketing politikának amivel a sok tudatlan droidot becsábították az áltsuli után, ám sok minden ami a reklám papírban le volt írva csak mézesmadzag volt :(((). A suli körülbelül hasonló szervezésben ment mint nálad, informatika óránk kevesebb volt első évben mint áltsuliban az utolsó évben, szóval kb. a 2. év végéig annyi közünk volt a számítógéphez hogy tudtuk hogyan kell bekapcsolni, illetve történeti dolgokat is tanultunk (húúha). Na jó, talán picit túlzok, egy a lényeg: nekem semmi újat nem adott. Az érettségivel hasonlóképpen voltam mint Te, annyi különbséggel hogy én minden tételt kidolgoztam gépen, kinyomtattam és még kb. 1 hónapot tanultam mindenre (a másik egy hónap a tétel kidolgozás volt, az alatt is sok megmarad az emberben). Szerencsésen meglett minden szinte jelesre úgyszintén. Emellett a 4. évben a suli biztosított olyan lehetőséget hogy a szoftverfejlesztői OKJ vizsgát is le lehetett tenni (a 4. év infós anyaga úgy volt kialakítva hogy ennek a tudásanyaga is bennevolt), így ezt is letettem a szóbeli és az írásbeli között. A 4. év után beadtam a jelentkezésemet Szegedre PTM szakra, szerencsémre felvételt is nyertem a jegyeim alapján felvételi vizsga nélkül, ám egy év halasztást kértem és elvégeztem egy Programozói OKJ-s képzést is még a középsulimban. Ennek az évnek azt mondom volt haszna, még most is sok dolgot tudok hasznosítani az Egyetem ideje alatt, ráadásul a tanárunk marha jó fej is volt. Így szereztem egy ilyen vizsgát is, amihez lehet vizsgamentesség alapján ECDL bizonyítványt is igényelni (erre most került sor, mert eddig lustaságom miatt nem csináltam meg :B ). Maradhattam volna mégegy évet és egy rendszergazdai képesítést is szerezhettem volna, de ezt nem tettem. Lassan az angol-t kellene elkezdenem tanulni, mert bár a Német elég jól ment középsuliban, abból sosem terveztem nyelvvizsgát letenni, mostmár pedig sokat felejtettem. Nem is tudom hogyan kellene nekifognom, mert az egyetemi nyelvórák (ebből 2 félév ingyenes államilag finanszírozottaknak) állítólag nem sokat érnek. De muszály lesz mert idén a harmadik évemet koptatom az öt éves képzésből.

(#8) celeron


celeron
senior tag

Én is infos osztályba járok, és képzeld nekem is volt szakrajz 2 évig, meg gépészeti ismeretek..szal ne lepödj meg :)

(#9) agent_k


agent_k
őstag

Én nem tanultam hónapokat az érettségire mégis ott tartok ahol ti... Volt 118 pontom a 120-ból. ECDL-lel, egy fél nyelvvizsgával, meg szoftver üzemeltetőivel. Felvettek a szegedi TTK-ra. Nos ott csak szivatás volt. A tankörtársaim közül kb a 3/4-e elment a suliból.
Aztán jött a Kecskeméti Műszaki Főiskola. Na az már ment, nem volt semmi gond. Közben megismerkedtem egy lánnyal (aki már a feleségem), aztán kaptam állást ott ahol az anyja dolgozott, csak ennek az volt a feltétele, hogy levelező. Na a munka jó is volt meg minden, de a főnökömnek egy idő után valahogy nem voltam túl szimpatikus. Hibákat keresett, amit persze meg is talált, hiszen ő volt a főnök. Na ennek az lett a vége, hogy a kedves német uriember így szólt:''Lácci én nem akarni többet veled dolgoz'' Na mondom fasza. Azóta nincs állásom. Ennek úgy fél-3/4 éve.
Én úgy látom, hogy a mostani álláshirdetők már rutinból teszik a hirdetésekbe, hogy gyakorlat és felsőfokú végzettség kell és két nyelv ismerete, de láttam már olyat, ahol hármat kértek. Ám az is érdekes, hogy teljesen magyar cégek is így hirdetnek. Tárgyalás szintű német, vagy angol nyelvtudás?? Honnan lenne nekem olyan? Hiszen az már felsőfok. Szinte anyanyelv.
Folyékony nyelvtudás?? Az meg nagyon erős, gyakorlott középfok. Ilyet sehol nem tanítanak... Ezt meg kell szerezni... de hol mi módon?
Mi van akkor mivel magyar vagyok magyarországon, és egy magyar képviseletű, vagy ne adj isten magyar cégnél akarok elhelyezkedni és magyarul akarok beszélni? Azt nem lehet?
Bizony ezek a kitételek azért vannak, az ilyen dolgozni akaró ''hülyéket'', mint ti vagy én kiszűrjék. Persze ezek a kitételek azért lehetnek, mert ha valaki legalább főiskolát végzett akkor van valami intelligenciája... talán átlagon felüli egy kicsit. Ha van nyelvtudása az is jó, hiszen az is feltételez egy kis intelligenciát. A gyakorlat meg azért kell, nehogy már nekünk kelljen megmutatni, hogy mit kell csinálni.
Nincs gyakorlatom, egy félév hiányzik a diplomámhoz, tehát diplomám sincs és nincs biztos folyékony nyelvtudásom. Tehát vagy menjek el kubikosnak, vagy dögöljek meg?

[Szerkesztve]

(#10) dabadab válasza agent_k (#9) üzenetére


dabadab
titán

Azt azert nem szabad elfelejteni, hogy a cegek is csak abbol valogathatnak, ami van.
Az egy dolog, hogy odairjak, hogy mit szeretnenek, az meg egy teljesen masik, hogy milyen emberek jelentkeznek (ja, az meg egy harmadik, hogy milyen fizetest kinalnak).
Egyebkent a ''targyalasi szint'' az messze nem felsofokot jelent, hanem azt, hogy valahogy elkommunikalsz, amire egyebkent tisztan magyar cegnel is szukseged lehet, mivel egyreszt elofordulhat, hogy kulfoldi partnereik is vannak (akik jo esellyel nemet anyanyelvuek es/vagy angolul lehet veluk beszelni), masreszt meg ugye a szakirodalom is altalaban angolul van.
(Azt a felevet meg tessek megcsinalni, a diploma baromira fontos alapkovetelmeny (ertsd: elonyt nem jelent, viszont ha nincs, az irgalmatlan nagy szivas).)

DRM is theft

(#11) agent_k válasza dabadab (#10) üzenetére


agent_k
őstag

Hogy a szakirodalom angolul van, az nem gond. Papírom nincs róla, ilyen papírt nem is osztogatnak szerintem, hogy az angol szaknyelvet ismerem és tudom is használni.

''Azt azert nem szabad elfelejteni, hogy a cegek is csak abbol valogathatnak, ami van.''
Én ezt értem. De tuti, hogy van olyan ember aki minden feltételnek megfelel. És akkor nekem lőttek. Aki letette azt két rohadt nyelvvizsgát, meg az egyetemen rohadt 5+x évig... én ott labdába se rughatok. Nem irígy vagyok, de akkor is bánt, hogy milyen jogon vesznek előre egy egyetemet végzett embert, mint engem aki csak fősulit végzett. Egyáltalán nem hiszem, hogy intelligensebb, vagy okosabb lenne nálam... elég dühítőnek tartom.
Sőt elég dühítőnek tartom ezt a rohadt álláskeresési procedurát is... :O

''Egyebkent a ''targyalasi szint'' az messze nem felsofokot jelent, hanem azt, hogy valahogy elkommunikalsz''
Hát akkor nekem ilyen van. Valahogy meg tudom értetni magam.
A fejvadász cégek és magyarország vezető állásportálja szerint bizony a középfok a társalgási szint. A felső fok és anyanyelv a tárgyalási. Én ezt meg is értem.

''Azt a felevet meg tessek megcsinalni, a diploma baromira fontos alapkovetelmeny (ertsd: elonyt nem jelent, viszont ha nincs, az irgalmatlan nagy szivas).)''
Rajta vagyok! Ha már eddig eljutottam nincs az az isten, hogy abbahagyjam. Sok pénzébe van a családnak.
Már most is sikerült volna végeznem, de 3 kredittel elszámoltam magam és SZ-et kell felvennem. Igen tudom egy tulok vagyok... :W

(#12) dabadab válasza agent_k (#11) üzenetére


dabadab
titán

Oszinten szolva allaskeres kozben se tolem, se az asszonytol, se senki ismerostol nem kertek meg papirt nyelvtudasrol (nincs is, csak egy angol kozepfokum, ami felveteli (meg kesobb diploma) miatt szukseges volt, de az oneletrajzomban az se szerepel, csak annyi, hogy birom a nyelvet), hanem ha erdekelte oket, akkor beszelgettek velem az adott nyelven.
Ugyanigy nem lattam, hogy igazan kulonbseg lenne egyetemi meg foiskolai diploma kozott, pedig voltam az asztal tuloldalan is: egyebkent innen is tudom, hogy nem egyszeru embert talalni. En olyan helyen dolgoztam sokaig, ahol elvileg tudni kellett angolul es nemetul is, megis, elenyeszoen kevesen voltak azok, akik vallalhato szinten birtak mindket nyelvet. Szoval egyaltalan nem biztos, hogy letezik olyan ember, akit az allashirdetesben elkepzelnek, az meg aztan vegkepp nem biztos, hogy ha van is, akkor a bertargyalasnal nem esik kutba az egesz (egy fejvadasszal beszelgettem, o mondta azt, hogy olyan embert talalni, akinek ertekelheto tapasztalata van, ert a munkajahoz, tobb nyelvet beszel, na, az baromi nehez, es ok altalaban tisztaban is vannak azzal, hogy mennyit ernek).

DRM is theft

(#13) menpee


menpee
aktív tag

Olvasom a hozzászólásokat, és gondolkodom rajta, mekkora szerencsém volt mostanában. Befejeztem a középsulit, de a TTK-ból kiszerettem (proginfó) egy év alatt, amíg halasztottam. No mindegy, nézzünk munkát. Profession.hu, jobmonitor.hu, semmi...azaz voltak mindenféle kamu munkahelyek info/I can speak English munkakörre (marketing, térképész!!), de ezek hidegen hagytak. Aztán egyik nap összedobtam Anyám főnökének a hálózatát, pöpecül működött, és a főnök egy kapcsolatán keresztül eljuttatta az életrajzom egy internet-kábeltévé szolgáltatóhoz. Épp kerestek egy embert hálózatot építeni :D Augusztus 1-én kezdtem....
Felsőfokú képzés meg majd lesz egyszer :)

Ja, én is voltam országos versenyen (OSZTV), és 5. lettem :D bár gondolom más kategóriában indultunk.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#14) jimmy399 válasza menpee (#13) üzenetére


jimmy399
senior tag

nos elolvastam..... érdekes, és tanuklságos.

--- N/A ---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.