Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Déja Vu

Hozzászólások

(#1) speeder04


speeder04
csendes tag

nagyon jó ez az írás, velem is sokszor előfordul, csak én nem szoktam a beszélgetőtársammal párhuzamosan mondani, cska miután elmondta közlöm vele hogy héé ezt má egyszer mondta :D aztán rájövök h má megint deja vu volt :D

Cool. Cool Cool Cool

(#2) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Ha deja vu van , akkor mind megijedünk és kiugrunk az ablakon :DDD

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#3) TompapaTM


TompapaTM
csendes tag

Én is csak az eset bekövetkezte után tudom, hogy na! ez most az volt. Többször is volt, hogy tisztán emlékeztem arra, én ezt a helyzetet álmomban már láttam. Ezek alapján KKevinnel egyetértek, tehát álmunkban látott események látunk újra. Hogy ez feltétlenül jövőlátás lenne, vagy véletlen?

[Szerkesztve]

(#4) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Engem is nagyon sokszor fog el ez a déja vu érzés, és bizton állíthatom hogy nem a két agyféltekém szinkronizációs problémája, és még csak rejtett epilepsziám sincs, mivel amiket nagynéha (havonta talán egyszer) megélek azokat előtte mind megálmodtam.

Sajnos olyan az életritmusom hogy soha nem tudom magam 100%-osan kialudni, ezáltal mindig a mélyalvási fázisban kelek fel (amikor álmodok), így még órákon keresztül élesen emlékszem az álmaim nagy részére, és sokszor megtörtént hogy olyat éltem újra amit megálmodtam... tudom valótlanul hangzik, nem is nagyon szeretek erről beszélni, mert sokan néznének emiatt hülyének :)

Régen még arra is vettem a fáradságot hogy naplót írtam azokból az álmaimból amikre emlékeztem ébredés után, és ha volt déja vu-m akkor összevetettem vele, néhány alkalommal volt is rá példa hogy bejött!

A legemlékezetesebb ezek közül az volt, hogy én éppen alszom a szobámban és hallom hogy valaki matat a kulccsal, hát felkelek és beengedem. Anyám az, jön haza a nagybevásárlásból két szatyorral. Pakolja ki a cuccokat, és a tojásos doboz elszakad, 10-ből 6 tojás a földön landol, de négyet elkapok. És ez pontosan ugyanígy megtörtént annak a napnak a délutánján amikor ezt álmodtam.

Rögtön utána meg is mutattam anyámnak a naplót róla, azóta is értetlenül állunk a dolog felett...

gottagofast

(#5) #64791808


#64791808
törölt tag

Deja vu, utánérzés, szerintem az egyik legizgalmasabb érzés, amit ember érezhet. Velem is gyakorta előfordul.

Tudomásom szerint két dolog idézi elő. Az egyik, mikor az agy a történések alapján emlékezik egy hasonló esetre, nem tesz precízen különbséget, és ezért úgy fogja fel, hogy egyszer már átélte a dolgot. A másik eset, mikor a történésekből és az emlékekből az agy aszociálni kezd. Előfordul, hogy egy történéssor közben elfog minket a deja vu, és előre tudjuk, mi következik.

Bárhogy is legyen, az agy egy érdekes állatfajta :D

(#6) szepi79


szepi79
őstag

velem is szokott ilyen lenni. illetve régebben jellemzőbb volt. amikor fiatalabbka voltam, olyan 12-18 éves korom között gyakoribb volt, most már elég ritka. lehet mert felnőttem, vagy már nem hiszek annyira a csodákban :(

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#7) #24889344


#24889344
törölt tag

Néha van deja vu érzésem nekem is.
Mintha már láttam volna az álmomban ani megtörténik.Úgy érzem mintha már megálmodtam volna.
Ezzel a fórummal kapcsolatban is volt egyszer már deja vu érzésem.

Jópár hónapja azt álmodtam hogy betörtek hozzánk tisztán emlékeztem reggel a dátumra,felírattam a feleségemmel.Remélem nem fog bekövetkezni.Talán még megvan valahol az a cédula.

(#8) 3psilon válasza #64791808 (#5) üzenetére


3psilon
aktív tag

Velem csak nagyritkán fordul elő ilyen. (általában mert arra sem emlékszem 5 perce mi volt nemhogy több hónapja :D )
Nem hiszek az ilyen jövőlátós dolgokban, így egyetértek Cerebellummal. Egyébként egyszer megkérdeztük a biosztanárunkat, ő is ezt mondta.

BiG G3ry: Ha jól tévedek, a paradox szakaszban álmodsz, nem a ''mélyalvásban''. Az, hogy miben ébredsz fel, attól függ, mennyit alszol. Valahol olvastam, 6, 7 és fél vagy 9 óra alvás után a legkevésbé kómás az ébredés (pont amikor az álmodós szakaszban ébredsz).

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#9) Ramius válasza msgt.fubar (#4) üzenetére


Ramius
őstag

az ember nem a mélyalvós szakaszban álmodik, haem hajnalban-reggeltájt, amikor már nyugtalanabbul alszik. én így hallottam

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#10) KKevin


KKevin
tag

Nem hinném, hogy bármi olyan dolog idézné elő, ami magyarázható az agy ilyen-olyan képzeteivel. Szerintem nem az agyunk találja ki ezeket a dolgokat /képeket/. Mint írtam is, volt olyan hogy tudtam mit fog mondani a másik fél beszélgetés közbe és párhuzamosan mondtam vele azt a mondatot. Ezt nem tudom, hogy képes-e az agyunk kitalálni.

(#11) Stiky


Stiky
senior tag

Nem is írom, hogy velem megesett-e már, mert szerintem nincs olyan ember akivel nem :)
Lehet hülyeség, de én úgy gondolom, hogy egy pillanatra előrelépünk az időben. Nem fizikálisan, csak mentálisan. És mire feldolgozzuk, meg is történik az az esemény. Ha pedig hosszabb ez az esemény akkor talán bele is szólhatunk. Lsd: KKevin amikor, közbevágott ugyanazzal a mondandóval, mint amit a beszélőpartnere akart.
Kíváncsi vagyok arra, hogy mire lennénk képesek, ha jelenlegi 10-11%-os 'agyhasználat' helyet jóval többet, az egészet kihasználnánk... Talán a Déja Vu kérdése is megoldódna :))

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#12) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Én is megálmodni szoktam, volt olyan hogy konkrétan emlékeztem rá hogy tegnap este EZT A KÉPSORT álmodtam. De nem csak álmodom, ebből kevesebb van.

Original's never fit - Socket 370

(#13) baliii


baliii
senior tag

valahol azt olvastam vagy hallottam, hogy mivel az agyunk folyamatosan, hihetetlen meniységü szituáciot és előrre elképzelt eseményt futtat le a fejünkben előfordulhat, hogy olyan helyzettel találkozunk, amitt egyszer már lejátszottunk magunkban...

(#14) hfrankee


hfrankee
senior tag

KKevin:Az ember mindig álmodik,csak nem mindig emlékszik rá! Az álom az alvás R.E.M (Rapid Eye Moving) szakaszában ''észlelhető'' és ez az alvás utolsó szakasza.Ébredésnél az agy meg ''szelektál'',hogy mi az amit megőriz.Bár állitólag regressziv hipnózissal elő tudnak hozni rejtett emlékeket!
:F
Ilyeneket is irnak a szakik.

(#15) Birsmann


Birsmann
tag

klassz dolog a déja vu de amikor érzem mindig kinézek az ablakra hátha már befalazták-e...

(#16) 3psilon válasza Stiky (#11) üzenetére


3psilon
aktív tag

''jelenlegi 10-11%-os 'agyhasználat' helyet(t)''...
Neee....

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#17) cor


cor
őstag

jo kis iras :)
fura dolog ez a dv...
nalam is akkor fordult elo legtobbet mikor meg közepsulis voltam :B :U
sztem egyfajta intuitiv jövöbelatas lehet,ha azt vesszük h a jövö nem teljesen fix,ill több valosagsik is lehet,nem kizart h az egyik lehetseges jövöt álmodjuk meg,s ha egyezik az alom s a valosag akkor lesz dv...s lehet h ezert fogekonyabb a fiatal agy,meg nem fasul bele a szürke a hetköznapokba.. :F
sry kicsit ''scifi''-s lett :B :)

[Szerkesztve]

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#18) Teszla_


Teszla_
senior tag

''Szerintem álmunkban „megálmodjuk” a jövőben bekövetkező pillanatokat. Nem álmodjuk meg az egészet, csak egy egy képet, pár másodpercig. Azt éljük át déja vu-ként az életben.''

Ezt én is így gondolom. Ugyanis velem is történt már ilyen. Régebben töbször, és általában másnap történt meg az esemény, de mostanában ritkább ez a dolog, és az esemény is eléggé véletlenszerűen következik be.
Volt olyan, hogy amikor egy szituáció megtörtént, akkor szóltam a mellettem lévő ismerősnek, hogy én ezt már megálmodtam, hogy megtörtént. Na persze nem szólt rá semmit. Mint ahogy mindenki bolondnak nézett és csak legyintett rá.
Eddig azt hittem, hogy csak nekem volt ilyen ''jövőbelátás'', de szerencsére nem :)

baliii
: Azt azért nem tudom elhinni, hogy azért történik mindez, mert az agy előre szituációkat képzel el, mert azokat cselekvéssel létre is kell hozni. Ez kb. olyan, mintha elgondolom, hogy kimegyek a konyhába, de nem teszem, mert ahhoz fel kéne állni :)

hfrankee: Ezt pont tanultuk pszichológiából. Mármint ezt a hipnózissal való előcsalogatást a tudatalattiból. Meg nem mondom, hogy ki csinálta ezt, de állítólag működött, és a mai napig használják. talán Woodí Allen is jár ilyen kezelésekre.
Na meg a pszichológia szerint a tudatalatti is jelentősen befolyásolja az életünket.

Szerintem ha fejlettebb lenne az ember, akkor tudná is kontrollálni valamennyire ezt a képességet. Végülis voltak emberek, akiknek voltak bekövetkezett jóslataik. Például Nostradamus. Volt még egy nő, akiről olvastam, de nem jut eszembe, hogy ki az. Ő azt jósolta meg, hogy 2100-ban fogunk találkozni földönkívüliekkel. Hogy igaz-e, ki tudja. Mi már valószínüleg nem érjük meg :)

Kíváncsi leszek, hogy lesz-e mg írkálás a totyikba, mert érdekel a téma.


Hát igen, én is kicsit sci-fi-sre vettem talán :D Még kiderül, hogy mi is Hősök vagyunk :DD

[Szerkesztve]

(#19) Tsunami


Tsunami
senior tag

Az egész emberi test annyira bonyolúlt, hogy alig lehet felfogni, az agy meg a legbonyolúltabb.
Einstein használta az agyának olyan 30%-át, az átlagember kb 15%-át használja. Ráadásul az övé olyan 1250 gramm volt, a normális pedig 1400 gramm, tehát átlagosnál kisebb volt.

A deja vu az egyszer már álmunkban megjelent kép, vagy képsorozatok újraélése. Bizonyított, hogy amiket az ember újra átél, azt már egyszer álmodta. Az okát nem tudták még alátámasztani, de összefügg a villámgyors receptorokkal, idegpályákkal, amik az információkat szállítják, és állítólag elérhetik a fénysebességet. Igy talán tényleg felgyosrul egy pillanatra az idő, és olyat tapasztalhatunk ami még nem történt meg, ez max pár mp.
Nyilván nem lehet kontrollálni ezt, de egy átlagember nem véletlenűl nem tudja kihasználni az agyának több százalékát, szerintem veszélyesek lennénk egymásra, és magunkra is.
Ott van pl Uri Geller példája, aki bizonyítottan tudta mozgatni a tárgyakat, és evőeszközöket hajlítgatott, ami már nem csak neki ment. Igazából ez egy nagyon nagy téma, nem lehet kivesézni.

''három a kettő tizen''

(#20) Neck


Neck
veterán

Megálmodod. Mind látunk a jövőbe. Ki kevésbé, ki jobban. Ki gyakrabban, ki ritkábban. Az lenne a durva ha valaki full látna mindent...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#21) N1


N1
tag

Nekem olyanom volt már párszor, hogy belassult az idő.
Mintha lassított felvételt néztem volna, én normális sebességgel mozogtam, csak belassultak a dolgok. Teljesen, mint a bullet-time a Matrixban. Utána ment minden tovább.
Az bejátszhat, hogy tudtam, mit fogok látni? Egyszer előadás után amikor mindenki öltözködött, akkor volt ilyen. Tudtam, hogy öltöző embereket fogok látni, és azzal lehet összefüggésben ez a belassulás :F

Néha még most is van dezsavűm, de amikor észbekapok, hogy hopp, ez az, általában már vége is. Egyszer ki akarom próbálni, hogy mi történik, ha a dezsavű hatása alatt valamit akaratlagosan csinálok, nem csak előre látom hogy történni fog. (remélem érthető)

[Szerkesztve]

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#22) N1 válasza Jégkokó (#2) üzenetére


N1
tag

:DDD

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#23) KKevin válasza N1 (#21) üzenetére


KKevin
tag

Érthető amit írsz, de nem lehetséges. Én már próbáltam egyszer vagy kétszer. Elhatároztam, hogy ha legközelebb déja vu érzésem lesz, akkor vmit megpróbálok másképp csinálni. Mikor jött az az érzés gyorsan megfordultam és kinyitottam a kólás üveget és gondoltam akkor iszok is belőle, így elkerülve a déja vu folytatását. És mi történt???
Része volt a déja vu-nek az is hogy én megfordulok és kinyitom a kólás üveget.
Mint írtam is ez egy ördögi kör. Nem tudsz ellene semmit tenni!

Teszla_: Szerintem is fejletlenek vagyunk ahhoz, hogy agyunk képességeit jobban feltárjuk. Nem hinném, hogy a közeljövőben lenne esélyünk arra, hogy olyan távoli jövőbe lássunk, mint az a nő 2100-ba. Mi maximum 1 héttel vagy 2-vel előbb álmodjuk meg a dolgokat, mint ahogy azok megtörténnek. Előszőr próbáljunk meg arra gyúrni, hogy ezeket a rövid ''látomásokat'' irányítani tudjuk. Ha ez meg van, utána próbáljunk meg messzebre látni.

(#24) Pötyi


Pötyi
őstag

Na, majd nézd meg Nicholas Cage főszereplésével a Next c. filmet! Philip K. Dick regényéből készült. A filmben csak pár másodpercet lát előre, de pld. egy kaszinóban az is elég a nyerő számot megjátszani. Na, többet nem lövök le a filmből... :D

QNX is cool!

(#25) N1 válasza KKevin (#23) üzenetére


N1
tag

Hátha én vagyok Keanu Reeves? Akkor sikerülhet megváltoztatni a déja vu-t.

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#26) sparx


sparx
tag

Jajj, hagyjuk már ezt a ''csak 10-15% ot használuk''-at... gondolkozzatok már el rajta, ki méri, mivel, mi a 100% ?
utána meg olvasssátok el ezt : [link]

(#27) ham_


ham_
tag

Nekem az Idétlen időkig c. film jutott eszembe:
-Mrs. Lancaster, nincs deja vu-ja ?
-Ööö...nem tudom, de megnézem a konyhában...
:)

(#28) varga911


varga911
senior tag

Nekem általában utazáskor szokott ilyen lenni, pl. a fehér háznál megint befordult elénk egy kék civic stb. szal minden pont ugyanúgy történik. Más helyzetben csak 1-2x fordult elő velem. :)

(#29) bogyika


bogyika
újonc

Szerintem 1 barom aki azt azt állítja adéja vu-ről hogy klassz................már bocsi!!!!!!!Vagy még soha nem élt át!!!!!!!!!!!Szeintem inkább félelmetes,főleg ha egyedül vagy................vagy ha 2hétig tart....na mindegy! szertintem igen is köze van amisztikus dolgokhoz,meg ajövőhöz is,ezt sok tapasztalat támasztja alá!!!

nekem akkor szokott a leggyakrabban lenni ha napokig nem alszok stesszes vagy depresziós vagyok!!!!Ezzel nyilván összefüggésbe van,meg apszichiátria betegeknél eleve sokkal gyakoribb!!!!!!!!!!Biztos,hogy ezek nem véletlenül történek akkor amikor és azzal akivel....................talán jelentésük van!!!!!!!!!


Remélem sikerül majd felfedni a titkát!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Déja Vu
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.