Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) Andie válasza BlacKSouL (#15) üzenetére


Andie
őstag

Ez Szegeden készült :D

Node on:
Rémes, miket képesek az emberek alkotni a városban. A duplázások már olyan megszokottak, mint németben, ahol 10 éve rácsodálkoztam, hogy mernek megállni a már parkoló sor mellett?!
Fenn a járdán, keresztben a rakodó területen, zebrán, garázskijáróban, járdaszigeten, akárhol, ahol talpalattnyi hely van. Addig végülis nincs ezzel nagy gond, amig nem akadályozzák a forgalmat. De mikor a 2sávos útból emiatt lesz 1sávos (lásd Teréz körút és folytatása), akkor ott már énis köpködök.
Valahol viszont mint autós, meg is értem. Nem egyszer volt már nekemis olyan, hogy egy forgalmas részen kellett volna beugranom boltba, ügyintézni, vagy akármi. Ilyenkor az ember a 2 perces ügyintézés miatt fél órát kering, ill sétál, hogy normális helyre állhasson. Nagyon kevés a hely Pesten. Én ugyan nem teszem le a kocsit a villamos sinekre, meg a szélső sávba, mer annál jobban féltem. De évente 1x pl megállok vészvillogóval félig a buszmegállóba belógva - mint a minap is a böszörményi úti OTP elött.
Történt ugyanis, hogy 1 szál gyors átutalást akartam végezni, mint megannyiszor már, és tudom, hogy 2 perc az egész, még ha vannak is előttem. Nem volt hely, csak a buszmegállónál, az utolsó autó jó méterre állt az előtte lévőtől, igy jól ráhúzódtam, minnél kisebb rész lógjon be a kocsiból a megállóba. Villogó ki, indulás. Átszaladtam az úton, be a bankban. Téptem cetlit, várakozók 1. Remek.
Eltelik 5 perc, semmi. Sorba szólitják az embereket, de az én szériámat (150,151,152... ) nem. Mi a tök van. Közben sasolok mint állat, hogy
1. nehogy meghúzzák, jólelkü buszosok
2. parkolóör ne pécézzen ki
3. rendőrnek ne tünjek fel.
Újabb 5 perc, még mindig semmi. Már ott voltam, hogy megkérdem, vajon pénztári befizetés van-e itt? Mikor látom ám, hogy egy rendőr megáll itt az OTP elött a lámpánál. Szemben pont rálát a vészvillogó kocsimra. Basszus. Parázok mint állat. Továbbmegy, megnyugszok kicsit. Eltelik 2 perc, látom jön a hekus a túloldalt, megáll mögöttem vészvillogóval!!! Veszik a sapkájukat, szállnak ki. Kész, már éreztem is, ahogy ugrik az 5 rongy a zsebemből.
Ebben a pillanatban szólitanak. Odamegyek, félig az utcára sasolva gyorsan utalom a pénzt a kiscsajjal. Közben látom, kiszáll a két hekus, nézik a kocsim, de szépen elvonulnak mellette, és bemennek egy közeli házba. :D
Gyorsan elraktam a papirokat, rohanok, szállok be és húztam - volna a francba - csakhogy a rendőr is kb 20 centire rám állt. Nabassszus. Ö mondjuk már erösen benne volt a buszmegállóba :D
Kb 3x kellett előre-hátra mozognom, erős kormánycsavargatással, mire kijáccottam a kocsit a lyukból. A rendőrt meg is koccantottam kicsit :D

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.