Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ipse89


Ipse89
tag

Értem én, hogy ki akarják szűrni azokat, akik csak lébecolnak az egyetemeken, de hogy ennyire? :Y
Tanárnak sz@r napja van a vizsga/javítás napján és elkaszál... ( volt benne részem, szóbelin 19 ből 19en buktunk)Arra is lesz kormányrendelet???? :F

[ Szerkesztve ]

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#2) Löncsi válasza Ipse89 (#1) üzenetére


Löncsi
őstag

Eddig is korlátozva volt 3/3-ra. Meg nálunk is szokás néha fun-ból évfolyamot buktatni. Igaz a 2/2 már nagyon húzós, főleg műinfó szakon olyan fontos tárgyaknál mint a JOG, amit épp most veszek fel másodjára. Vicces lenne jog miatt kibukni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#3) Móci


Móci
addikt

Egy részből megértem, bár a hírben a többi megnyirbálás nem igazán tetszik.
Aki valóban csak lébecol az egyetemen, az menjen, de ha éppen a tanár buktat, mert olyan kedve van, akkor tényleg mi lesz?

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#4) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Azért ha megnézzük eddig a mennyiség uralkodott. Felvettek 600 embert és az év végére maradt kb 200. második évre kb. 100 és tfh 60-80 elvégezte a szakot.
Viszont, hogy ha támogatást nem főre osztják és erről is írnak, akkor az egyetemnek se lesz érdeke 3X létszámot produkálnia.
A másik meg, hogy a büfészakokat úgy lehet megszüntetni ha tényleg komolyan veszik a keretszámokat.
A vizsgalehetőség eddig 3/3 volt most ezzel lemenne 2/2-re. Nem mondom, hogy könnyű, de még komolyabban kell venni a sulit.

- http://pazsitz.hu -

(#5) #97544192


#97544192
törölt tag

nem megyek egyetemre. ez meg az én szabályom...

[ Módosította: Kalandor ]

(#6) Löncsi válasza #97544192 (#5) üzenetére


Löncsi
őstag

Ön jó döntést hozott. :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#7) #97544192 válasza Löncsi (#6) üzenetére


#97544192
törölt tag

nevetséges hogy ennyit kell tanulni... kimegyek külföldre kukásnak.

[ Módosította: Kalandor ]

(#8) Fecogame válasza #97544192 (#7) üzenetére


Fecogame
veterán

+1 :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#9) #19617792 válasza #97544192 (#7) üzenetére


#19617792
törölt tag

És még többet is keresel, mint ha itthon elvégeznél valamit...

(#10) csibor


csibor
őstag

Már most úgy van ha az első féléves tantárgyakat nem végzed el a harmadik félév végére,ennyi volt.Egyébként az állam már most rátette a kezét az egyetemek pénzére.

(#11) bullseye válasza csibor (#10) üzenetére


bullseye
addikt

biztos, hogy az állam tette rá a kezét az egyetemek pénzére? nem fordítva?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#12) CséZé


CséZé
őstag

hát ez bitang jó lesz. úgy hullanak ki majd az emberek, amilyen napja lesz a tanárnak.
most is csak egy 4 előadás utáni zh-ból 180 emberből 5-öt engedett át. elmehetnek a ...

(#13) vans?


vans?
őstag

Kemeny vilag lesz, ha ezt bevezetik...

hábm bábm

(#14) No-kia


No-kia
őstag

nah még van egy félévem döntésig... de egyre több ismerősöm információi után, egyre boznytalabb vagyok, hogy lenne -e értelme, tovább meni, vagy jobb lenne.-e elmenni eg ysima rendszer gazda/hál.építő képzésre....

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#15) Csemike


Csemike
csendes tag

Kismillió diplomást képzünk a nagy semmire. Különösen az igen népszerű gazdasági képzéseknek vannak érdekes vadhajtásai. Valahogy szelektálni kell. Rá leszünk szorítva, hogy a 10 féléves (az én esetemben 4) képzést legfeljebb 12 (5) félév alatt végezzük el és ne 625 alatt. :D

(#16) csibor válasza bullseye (#11) üzenetére


csibor
őstag

Igen biztos,minden nem lekötött pénzt zároltak.

(#17) Dany007


Dany007
veterán

Olyan téren nem tartom rossz ötletnek, hogy - ugyan én csak akkreditált képzésben jártam az egyetemre - , de rengeteg ismerős szerint az egyetemnek két része van:

Az egyik a vizsgaidőszak, amikor tanulni kell és szívatják az embert,
a másik, az összes többi a buli.
Itt nálunk kedden - szerdán talán csütörtökön vannak egyetemi bulik. És általában tömeg van.
Szóval ilyen téren megértem a szigorítást.
Anno szakközépben meg technikusin ha egyszer megbuktál, akkor volt még egy pótvizsga, aztán kész. Ha az se jött össze valakinek akkor évismétlés. Ehhez képest még mindig jobb az egyetemi rendszer.

Olyan téren viszont tényleg hülyeség, hogy sokszor a tanár poénból is megbuktat egy egész évfolyamot. Erről is rengeteget hallottam. Azért azt nehezen hiszem el, hogy egy egész évfolyamból csak 2-en képesek legalább 2-esre megtanulni az anyagot, a többi pedig nem. Szóval ezen mindenképpen változtatni kellene.

(#18) Diego!


Diego!
senior tag

Ez vicces lesz :( anno akkor nekem hamar véget ért volna egyetemi pályafutásom, egyik tárgyból 7.-re sikerült a vizsga :D

Ha a jelentkező nem nyert felvételt, elégséges pontszám alapján átirányítható lenne más azonos vagy rokon szakon képző felsőoktatási intézménybe akkor is, ha azt nem jelölte meg. --> ez viszont jó.

(#19) Ipse89 válasza Löncsi (#2) üzenetére


Ipse89
tag

Ja nekem, is lesz jogom, örülnék neki én is, ha ilyen büfétárgy miatt nem lehetnék gépészmérnök :DDD

(B)(#4) PazsitZ (#10) csibor(/B)

Egyetemet vagy komolyan veszed, vagy nem. Akik nem veszik komolyan, ők már megkapták a szabályaikat ( pl nálunk, ha 2 félév alatt nincs meg 30kredit akkor repülsz, vagy az összes félévedben nem érhetsz el 30 elégtelen vizsgát, mert repülsz )
De ezzel az új rendelettel, azoknak a lehetőségeit korlátoznák, akik komolyan veszik( kevesebben vannak mint a trógerek) az egyetemet ( ~30%uk talán bennmaradna az új rendszerben).

(#12) CséZé (#13) vans?
Hát kb senki nem fog elmenni felsőoktatásba, ( büfé szakoknak mindegy is lenne)
szerintem az orvos a mérnök, meg néhány pénzügyes szak amit a legnehezebb elvégezni--> oda nem menne a kutya se.
Egy országnak elég necces, ha nem tud képezni orvost és/vagy mérnököt

(#14) No-kia
Eddig az egyetem volt a "divat" ( lásd közgazdász/jogász meg a büfészakok van egy pár :DDD) ha bevezetik ezt a jogszabályt, pár év és nem lesz értelmiség :D --> a mérleg csúnyán átbillen a túloldalra

[ Szerkesztve ]

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#20) celeron


celeron
senior tag

Gyönyörű lesz, ha ezt valóban bevezetik. :F
Remélem akkor ezeknek fényében olyan tanárokat is fog biztosítani az egyetem, akik valóban meg is tanítanak a dolgokra... :((
A mostani félévemben, kb a tárgyaim 90%-át olyan tanárok tanítják akik le se szarják mi lesz veled, anyag ledarálva (néha még az sem), aztán csináld paraszt..

(#21) Ivan15


Ivan15
senior tag

Remelhetöleg a tantargyak szamat ennek fenyeben csökkentik, es egy egy temakörre több idöt szanva jobban belemennek majd. Mi a fenenek van annyi felesleges tantargy? :F Miert nem kötelezö bejarni az elöadasokra?
Milyen tanar az, akinel az evfolyam több mint 80%-a elhasal?

(#22) truba


truba
tag

Hát ez egy elképesztő ötlet, a kormány elmehet a f***ba. Az én szakomon így is alig vagyunk.

(#23) Lenry


Lenry
félisten

bleh...

kevesebb diplomás fog a McDonald's-ban dolgozni :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24) Ipse89 válasza Ivan15 (#21) üzenetére


Ipse89
tag

Hát igen... ezt is szabályozni kellene, dehát arra várhatunk... :F

(#23) Lenry
Büfészakon szerzett diplomások tuti kevesebben lesznek a Mekiben, de ez a hiányszakmákban orvos, mérnök, ott is mutatkozni fog. Amúgyis kevés az orvos pl. , ennek több oka is van, de ezáltal még kevesebb lesz..

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#25) Ivan15 válasza Ipse89 (#24) üzenetére


Ivan15
senior tag

Lenry: :D

Az, hogy kevesebb az orvos meg nem vonhatja maga utan, hogy milyen kepzes van a szakok többsegen.
A mernök fogalom eleg tag, szinte minden diploma tartalmazza ezt a szot...

De tenyleg mi a retkesnek van annyi tantargy? Mi arra gondoltunk, hogy munkat ad az oktatoknak, penzt az intezmenynek, de masra nem jo -a tanulok szempontjabol semmire sem

(#26) tkazmer


tkazmer
addikt

gondolom ez csak az államilag finanszírozott helyekre vonatkozik, hülyeség lenne korlátozni, hogy hányan, meddig és hogyan tanulnak olyanok, akik fizetnek

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#27) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Nem ez a megoldás. A megoldás az volna, ha kb. annyi embert vennének föl, amennyi el is végzi, és hogy ki képes rá nagy valószínűséggel, egy komolyabb felvételi vizsgával szűrnék ki. Talán ha személyesebb volna az oktatás is, a tanárok és diákok jobban ismernék egymást, nem is lenne olyan gyakori a hangulatból kaszálás.

(#28) No-kia válasza Ipse89 (#19) üzenetére


No-kia
őstag

én azon agyalok nagyon, hoyg szakma, kamion jogsi, aztán irány a világ... tudom, nem fenékig tejföl...de legalább nem itthon ülök a seggemen

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#29) dízelracer válasza #97544192 (#7) üzenetére


dízelracer
senior tag

OFF:

Általános iskolai osztálytársam szakközép után minimális nyelvtudással lelépett németbe dolgozni. Segédmunkástól kezdve konyhai kisegítőn át volt már minden. Jelenleg egy panzióban karbantartó. Szállása, kajája adott igaz ezt vonják a béréből. Minden költséget levonva (kaja, szállás, ruha, telefon számla, autó fenntartás, néha 1-1 mozizás stb...) átlag havi 200eurót be tud fizetni a számlájára. Eközben be van jelentve, ketyeg a nyugdíja is és ha valamit meg akar venni nem kell vakarózni, hogy pillanatnyilag megengedheti-e magának vagy sem. Pár évre akart kimenni míg kicsit megszedi magát de már nem is igen akar hazajönni. Mi lett volna vele ha itthon marad? Szerencsés esetben lediplomázik és azonnal a szakterületén el tud helyezkedni (sajnos nem ez a jellemző) xy évig nyögné a diákhitelét és keresne havi 120-at. Kevésbé szerencsés esetben lenne egy szar munkája ott lebegne a feje fölött, hogy bármikor kirúgják ha nem ugrik azonnal a főnök kénye kedve szerint, a zsebében lenne egy diploma ami a munkapiacon jó eséllyel ,,nem érne semmit" és ugyanúgy hosszú évekig keményen csengetné a diákhitelét. Szembe szomszédom 2 diplomás tanár ember. 25+ év tanítás után nettó 135-öt keres. De csak azért ennyit mert igazgató helyettes is egyben. A többi tanár 120körül visz haza. Hát ennyiért nem sok értelmét látom évekig seggelni az iskola padban. De mondhattam volna a tűzoltókat vagy épp a mentősöket is. Nettó 100k-s fizetésért elég felelősségteljes munkát végeznek holott ennél egy 6 általánost végzett segédmunkás is többet keres.

(#30) tildy


tildy
nagyúr

Szerintem nem ott kell kivágni , aki nem oda való, hanem már egyáltalán be sem kell engedni. És az is vicces, hogy 1 tárgy kétszeri felvétele esetén összesen 4 alkalommal vizsgázhat a hallgató. Elmegy villmérnöknek mondjuk, mindenből tök jó, de fizikából vagy valami tölteléktárgyból kivágják - és nem lehet belőle mérnök? Nonszensz. Sokan vannak a fősulikon, egyetmeken, többen , mint kéne, de ezt nem így kéne megoldani. Az eddigi plusz kétszer veheted fel bőven jó volt.
Bár én anno még a nem kreditesekközt végeztem, ha egy tárgynem sikerült, évismétlés - ittnem az lenne, itt bizony pápá a sulitól.
Dízelracer: az még jó, van ismerősi körben olyan, aki szintén 25 éve tanár, 110 volt a nettója, de msot elvették az osztályfőnöki pótlékát, holott osztályfőnök, így kb 102 -105 nettó. Röhej.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31) frescho


frescho
addikt

A 2x2 es az emelt szinthez kotott felveteli emlekeztet a regi rendszerre, igaz akkor 2x 3 vizsgara volt lehetoseg. Akkor is elegen vegeztek, nem 75% bukott ki, hanem csak 40%. Akkor is voltak szoro targyak, ahol 20-30% ment at elsore, de aki nekifekudt megtanulta az anyagot. Nem lesz gond baj az sem, ha szabalyozzak a bufe szakok letszamat.

Az erem masik oldala az onkormanyzat beleszolasi joga. Nem kellene bolygatni az egyetertesi jogot es a tanari tulkapasok ellen is kellenenek biztositekok a rendszerbe.

https://frescho.hu

(#32) tildy válasza frescho (#31) üzenetére


tildy
nagyúr

A 2x2 az a vizsgák száma. A régi központi felvételi jobb volt, szvsz.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33) stonefd


stonefd
csendes tag

Sztem ha ezt bevezetik lesz megint egy "Monnyonleee" parade... /persze ertelmiseg ilyet nem csinal, de tuti lesz visszhangja a dolognak/

[ Szerkesztve ]

(#34) dízelracer válasza tildy (#30) üzenetére


dízelracer
senior tag

Hát igen az tényleg szomorú. Unokaöcsém most esett ki az iskolapadból. Egy jóindulatú gyerek de kissé lusta és komolytalan. Fogalma sincs mit akar az élettől, nem is ment továbbtanulni inkább elment oda árufeltöltőnek ahol pénztáros voltál. Nulla felelősség, laza lébecolós munkával hazavisz nettó 83ezret. Aki meg több diplomát megszerzett tanult hozzá képest +10évet, nem ritkán felelősség is van a vállán az meg kap 25-30k-val többet. Nem jó ez így. :( Nekem nincs felsőfokú végzettségem de ahogy elnézem szerintem nem is nagyon lesz. Legalább is belátható időn belül biztosan nem. Majd ha hosszútávon rendeződik az anyagi helyzetem talán de akkor sem biztos. Egyre inkább foglalkoztat engem is, hogy pattanni kéne innen pár évre. Eddig az összes ismerősöm azt mondta, hogy ugyan kint sincs kolbászból a kerítés de élete legjobb döntése volt, hogy kiment dolgozni. Se komoly kapcsolat, se gyerek. Most kéne lelépnem...

(#35) Ipse89 válasza Ivan15 (#25) üzenetére


Ipse89
tag

Igen, de ha a mérnök után ott áll, hogy asszisztens vagy valami más idegen szó az bizony büfé kategória... a kettő nagyon nem mindegy.

(#29) dízelracer Az a szó, hogy diploma az tág fogalom. sokszor hallom sok helyről h. "hát a csávókámnak van 2 diplomája azt annyit keres mint én." ha van pl egy bölcsész meg filológus vagy tudomisén milyen diplomája akkor ne csodálkozzon, hogy olyan helyen dolgoz ahol akar. Büfészakok arra valók, hogy a céltudatlan /"apucianyuci azt mondja h. kisfiam menj egyetemre" típusú kölkek meresszék a hátsójukat valameddig és valahol. Gépészmérnök szakon vagyok, egész jól haladok, nyelvtudásom bővítés alatt (angol), mesterképzés is számításba kerül. Gépészmérnök diplomával+nyelvtudással( +talán vmi Msc) könnyebben találok munkát mint egy "andragógia menedzser asszisztens" (* csak mondtam valamit :DDD )

(#30) tildy
átlag minden 1. félévben van egy tárgy amin durván szórják az embereket igen, csak eme tárgyaknak a 70%-a töltelék tárgy... Most ez is mi? a másik, a ponthatárok, volt olyan év, hogy 170 ponttal felvettek mérnököt, mikor én felvételiztem (2009) 258 ponttal már be lehetett kerülni államira. Vicc ez is

(#31) frescho Az a baj, hogy a tanári túlkapások ellen nem volt és nem is lesz intézkedés. Kivéve ha a hallgatók elverik és megfenyegetik a tanárt. ( volt már rá példa nálunk...)

[ Szerkesztve ]

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#36) tildy válasza Ipse89 (#35) üzenetére


tildy
nagyúr

Az én időmben 120pont volt a max elérhető , ha nem volt nyelvvizsgád , csak színötösöket hoztál a suliból plusz a központiról) . BME-re 122 meg 125el vették fel az embereket. Nem is vettek volna fel oda, mert volt 117em...

A mérnökasszisztens képzés NEM AD DIPLOMÁT. Az csak felsőfokú szakképzés, általában két éves.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#37) dízelracer válasza Ipse89 (#35) üzenetére


dízelracer
senior tag

Gyógypedagógus + irodalom/történelem szakos tanár.

(#38) dabadab


dabadab
titán

Légyszi', szokjatok le arról hogy komplett cikkeket kopipészteltek: egyrészt ott a link az eredetire, azt mindenki elolvashatja normálisan formázott verzióban, másrészt pl. az Index határozottan tiltja az efféle másolgatást, szóval semmiképpen sem maradhat.
A sok másolt szöveg helyett pl. írhattál volna pár saját gondolatot.

DRM is theft

(#39) dízelracer válasza dabadab (#38) üzenetére


dízelracer
senior tag

Ahogy az MTI is.

(#40) Ipse89


Ipse89
tag

Cikk:fn.hu-->utolsó bekezdés

Erre akarok kilyukadni, hogy pl én is gépészmérnöknek tanulok, nem könnyű, sőt nehéz eléggé, de ezzel a szabályozással nem csak a túlképzéses szakokat, hanem a hiányszakmában tanuló hallgatók is cumiznának...

(#36) tildy Bocsi a hülyeségért, nem tudom de igazából nem is érdekel, hogy milyen "érdekes nevű képesítések" megszerzésének milyen feltételei vannak... :U

(#37) dízelracer Mondjuk az meg elég szomorú, hogy két ilyen diplomával ilyen gyérül keres :(

(#38) dabadab
korrigálva...

[ Szerkesztve ]

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#41) Lenry válasza Crystalheart (#27) üzenetére


Lenry
félisten

amíg az iskolák fejkvótát kapnak, és nem teljesítmény után pénzelik őket, addig erre várhatsz...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42) tildy válasza Ipse89 (#40) üzenetére


tildy
nagyúr

Ne érdekeljen, csak hülyeséget ne beszélj akkor , ha nem vagy vele tisztában :U ;]

A Mérnök assziszten az mérnökasszisztens. Régen ezt kb technikusin képezték. Valamilyen szinten anyum is az volt, ő dolgozott a mérnökök keze alá, műszaki rajzolt, részben tervezett is...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#43) dabadab válasza Crystalheart (#27) üzenetére


dabadab
titán

"Talán ha személyesebb volna az oktatás is, a tanárok és diákok jobban ismernék egymást, nem is lenne olyan gyakori a hangulatból kaszálás."

Éppenséggel pont a személyes ismeretség az, ami rendkívül nagy terepet ad a megalapozatlan kaszálásnak. A diákok teljesítményének értékelésével az a baj, hogy az objektív módszerek rendkívül könnyen kijátszhatók (nálunk az évfolyamelső kb. semmit nem értett a négy év alatt elhangzottakból, viszont megtanulta az egészet (azt nem tudom, hogy a gyakorlatibb részeket, ahol alkalmaznia kellett volna a nem lévő tudását, hogyan oldotta meg, de valahogy azokon is sikeresen túljutott)), a szubjektívek meg szubjektívek.

DRM is theft

(#44) shev7 válasza Ipse89 (#24) üzenetére


shev7
veterán

sote-n eddig sem nagyon szerettek a keresztfelev intezmenyet, szoval oket annyira nem erinti...

#34: "Aki meg több diplomát megszerzett tanult hozzá képest +10évet, nem ritkán felelősség is van a vállán az meg kap 25-30k-val többet. Nem jó ez így."

Hat azert tapasztalatom szerint nem ennyire rossz a helyzet. Hasznalhato diplomaval, es egy csepp tapasztalattal azert 110 nettonal tobbet is haza lehet vinni meg palyakezdokent is.

[ Szerkesztve ]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#45) truba válasza Ipse89 (#40) üzenetére


truba
tag

Ipse89:pl én is gépészmérnöknek tanulok, ill. "nem tudom de igazából nem is érdekel, hogy milyen "érdekes nevű képesítések" megszerzésének milyen feltételei vannak... :U

Nehogy azt gondold, hogy csak a mérnők a nehéz szak. Nálunk egy hét alatt lesz*****nád magad, és sírva futnál el.

[ Szerkesztve ]

(#46) dabadab válasza truba (#45) üzenetére


dabadab
titán

Hol tanulsz és mit?

DRM is theft

(#47) zoo8800


zoo8800
veterán

Jól értem, hiogy ez csak az egyetemi hallgatókra vonatkozna?

rip and tear, until it is done

(#48) Ipse89 válasza shev7 (#44) üzenetére


Ipse89
tag

Van benne valami...
Van néhány practingos hallgató társam magasabb évfolyamokon számos multinál, akik úgy végzik a munkájukat, hogy magasabb ösztöndíjtat kapnak, mint néhány egyetemi docens :U ( a practing-pályázatokat lebonyolító tanár mondta nekünk egyik előadáson...) És még le sem diplomáztak... Persze ezért meg kell dolgozni, és rengeteget tanulni :U

(#45) truba Milyen szakon/melyik egyetemen vagy?
SZE-n Győrben a Gépészmérnök az egyik legrégebbi szak, aki elvégzi igen jó esélyekkel kerül be a munakerő piacra, de nem a 2 szép szeméért... :U

[ Szerkesztve ]

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#49) Jhonny06 válasza tildy (#30) üzenetére


Jhonny06
veterán

"de fizikából vagy valami tölteléktárgyból kivágják - és nem lehet belőle mérnök?"

Hát, aki fizikából nem jó, abból ne is legyen. Ezt ugye nem gondoltad komolyan? Kb. annyira fontos, mint a matek. Nem ekvivalens egy tölteléktárggyal, sőt.

(#50) tildy válasza Jhonny06 (#49) üzenetére


tildy
nagyúr

Komolyan gondoltam - kémiát toltak fizikán , nem a villamossági részét. 2 évig szívattak vele infón (villmérnökin elfogadták hála égnek a korábbi vizsgám) , semmire nem kellett sosem. És nem hinném , hogy egyedüli vagyok vele.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.