Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alexios


Alexios
veterán

Szerintem csak kinyitottad a szemed :DDD Én az elmúlt évekbe végig ezt láttam :DDD

(#2) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Látod?

Saját kocsival kell járnod és le kell szokni a dohányzásról. :DDD
Sok gondtól kíméled meg magad.

(#3) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

az élet apró örömei.

és még omnia kávé se kell hozzá.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) Dany007


Dany007
veterán

Na látod, többek közt ezért sem laknék semmi pénzért Pesten! Épp elég ezt átélni, amikor nagyritkán kocsi nélkül járok Pesten.
Belegondolni is rossz ha ezt kéne átélni mindennap amikor mondjuk munkába megyek, vagy jövök vagy akármi más...

(#5) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Valamit kezdeni kellene a sok csövessel, ez nem állapot. Nem szabad beletörődni!

(#6) Invadrr_Zim


Invadrr_Zim
tag

a szép az, hogy eddig is pesten éltem, és járkáltam haza vácra, de nem volt ennyire tarthatatlan a helyzet. és nyilván csinálni kell ezzel valamit, de kényes téma, mert az emberi jogok mindenkire vonatkoznak, így őket sem lehet semmire kötelezni.

(#7) Crystalheart válasza Invadrr_Zim (#6) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Vácon legalább viccesek a hajléktalanok, emlékszem... :D

(#8) Invadrr_Zim válasza Crystalheart (#7) üzenetére


Invadrr_Zim
tag

Van Damme? :DDD

nah őt nem láttam már egy ideje.

(#9) Ivan15 válasza Invadrr_Zim (#8) üzenetére


Ivan15
senior tag

vigyazz olyanok mint a galambok, ha egynek adsz egyre többen fognak jönni -es videkröl, mert jön a tel, es ott azt hiszik Bp-en van a kanaan, ami a koldulast illeti lehet benne vmi: "több ember lat, több az esely"

2007-ben lattam a Blahan a buszmegallonal -a szökökutaknal ahol a padok vannak- a földön fekvö, felhuzott farmerba eppen bele/rejszolo hajlektalant is -sosem felejtem el az öreget (azota is hanyingerem van)

(#10) gamek!ller válasza Ivan15 (#9) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Akkor lassan ideje lenne orvoshoz menni nem? Lehet nagy a baj.. :DDD
Én szeretem Pestet amúgy.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11) EmberXY


EmberXY
addikt

Engem is betalálnak folyton, de észrevettem, hogy ugyanazon a helyen általában ugyanazok a csövesek tarhálnak, az emlékezetük, arcmemóriájuk feltűnően jó, mert nagy pontossággal találják meg mindig ugyanazokat az embereket. ---> azt szoktam tenni, hogy elküldöm őket a fenébe, javasolni szoktam, hogy keressenek valami munkát, ha értetlenkednek, esetleg keménykednek, akkor felemelem a hangomat, ez azt eredményezi, hogy tarhálás előtt felismernek és inkább mást választanak a következő "találkozáskor".

Az is megoldást jelenthet, hogy az ember kerüli a szemkontaktot az idegenekkel, ha ehhez még egy fülhallgató is párosul, akkor aztán magyarázhat akárki (nem csak a csövesek, hanem a különféle kérdőívesek, ügyfélvadászok), magasról tehet rá az ember, észre sem kell venni.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#12) Ivan15 válasza EmberXY (#11) üzenetére


Ivan15
senior tag

ha senki sem adna nekik, akkor nem lennenek ott -"nem erne meg" ott tovabb koldulni

(#13) EmberXY válasza Ivan15 (#12) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez így van, és "nagyon jól" megélnek belőle, éppen ezért egy cseppet sem tudom sajnálni őket. Nem szeretem, ha valaki visszaél mások jóindulatával, de főleg a naplopó, semmirekellő embereket nem szeretem, én megdolgozok a pénzemért, ezt mások is megtehetnék.

Up the Irons!

(#14) Crystalheart válasza Ivan15 (#12) üzenetére


Crystalheart
senior tag

De nem csak a koldulással van gond, egyszerűen a jelenlétükkel is. Az aluljáróban általában csak csöveznek, alszanak, miegymás.

Rendes, biztonságos hajléktalanszállókat kellene építeni, ahova bevonulhatnának az utcát vagy az erdőt csúfító egyedek. Így jogosan lehetne őket kipaterolni. Azt azonban megértem, hogy a jelenlegi hajléktalanszállókba még egy csöves sem szívesen megy, de így meg hogyan lehetne rájuk nyomást gyakorolni? Ezért kellenek az új szállók.

(#15) gamek!ller válasza EmberXY (#13) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Valahol egy régi felmérést olvastam, ahol azt írták hogy a budapesti hajléktalanok átlag napi 7.000 forintot szednek össze. Most gondolkozzatok el ti mennyit kerestek egy nap. A saját példámból kiindulva 4500 forintot kapok naponta. Több pénzt keres mint én, pedig nem ő áll a gép mellett fél napot.

(#16) EmberXY válasza gamek!ller (#15) üzenetére


EmberXY
addikt

Én nem tudom, hogy mennyit szednek össze, de biztosan megéri nekik, nyilván jobban megéri, mintha elmennének dolgozni, máskülönben valószínűleg dolgoznának.

Előfordulhat, hogy egy embernek problémái vannak, elveszti az állását, lakását, családját, de ettől még nem állandó jelleggel kéne eltartatnia magát, némi hajlandóságot mutathatna a munkára.

Én sem kapok sokkal többet, talán ezért vigyázok én is a pénzemre....

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#17) FPéter válasza Invadrr_Zim (#8) üzenetére


FPéter
aktív tag

Hát igen, szegény egy ideje már halott...

(#18) Invadrr_Zim válasza FPéter (#17) üzenetére


Invadrr_Zim
tag

nemá. mi történt?

már vagy 4 éve elköltöztem, azóta csak ritkán jártam haza.

amúgy jah, szállót és munkát kéne nekik biztosítani, csak a gond itt is az, hogy ha nem akarják, nem kötelezhetőek semmire. ha meg köteleznénk őket, minden emberjogi hisztizne, hogy ez nem szociális segítség, hanem munkatábor. bár azt nem tudom, hogy arra lehet-e kötelezni őket, hogy hagyjanak el bizonyos helyeket. pl amikor templomok, színházak, opera, etc...

(#19) mephi666 válasza Invadrr_Zim (#18) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez olyan dolog, hogy aki akar, az ki tud lépni abból a helyzetből :K itt kecskeméten szerencsére nincs olyan sok csöves, de itt is volt, akinek egy autószerelő munkát adott... emellett szállást, kaját, fürdési lehetőséget és pénzt is... a figura kb 2 napig csinálta és visszament az utcára koldulni/piálni... egyszerűbb és könnyebb... :( ...én is el tudnék lenni úgy, hogy reggel 5kor már 3feles bennem van és aztán egész nap vedelek... (főleg más pénzéből) de én nem tehetem meg és örülök, ha hétvégente eljutok odáig, hogy leülök, bontok 1-2 hideg sört, esetleg kis töményet is bedobok, aztán lazítok... és nekem így talán jobban is esik, mert kicsit össze tudom szedni, mennyi mindent tettem rendbe a héten és én dolgoztam meg a piámért is, amivel a munkát leöblítem...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20) RootRulez válasza EmberXY (#11) üzenetére


RootRulez
félisten

Ezzel csak az a baj, hogy már így is eléggé elszigetelődtünk egymástól... Szomorú, hogy úgy kell menni az utcán, ha valaki hozzád szól nem azt nézed, mi lehet a baja, hanem hogy mit akarhat. :(

═════════════════════════════════════════

(#21) Invadrr_Zim válasza mephi666 (#19) üzenetére


Invadrr_Zim
tag

persze, ez teljesen igaz, és mas dolgokat is felvet. lehet, hogy azert kaparok melohelyen, mert még fiatal vagyok, tele ambicioval, es azert(es ugy) iszok a hetvegen mert a pia egy elvezeti cikk, es egy 14 eves skot viszkit elvezet inni, nem azert, mert attol elszallnak a problemaim.

en is lattam mar peldat mindket oldalra, olyanra, aki elfogadta a segito kezet es talpra allt, de olyat is, aki csajszitol nem volt hajlando elfogadni penz es cigi helyett a szendvicset, de utanaszolt, hogy de azert szabnalak...

(#22) EmberXY válasza RootRulez (#20) üzenetére


EmberXY
addikt

De ha azt nézem, hogy mi lehet a baja, pénzt vagy adatokat kell adnom neki. :K
Ha mégsem adok, akkor csak egymás idejét pazaroltuk.
Inkább nem nézem....

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#23) Crystalheart válasza Invadrr_Zim (#18) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem meg nekik nem volna joguk tönkretenni az utcaképet.

(#24) tDr1v3r válasza Crystalheart (#14) üzenetére


tDr1v3r
veterán

a jelenlegi hajléktalanszállókba még egy csöves sem szívesen megy, (...)
Azért, mert ott szabályok vannak... ami meg ugye, nem tetszik egyiknek se...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#25) Crystalheart válasza tDr1v3r (#24) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Vagy mert kirabolják egymást. Nem csak szabályok kellenek, hanem emberek is, akik betartatják...

(#26) Invadrr_Zim válasza Crystalheart (#25) üzenetére


Invadrr_Zim
tag

jaja, ilyenlegendákat én is hallottam, hogy azért nem mennek, mert lopnak egymástól...

(#27) Tv válasza Invadrr_Zim (#26) üzenetére


Tv
senior tag

meg mert onnan szerveznék őket dolgozni, az meg ugye nem nagyon teccetős.

(#28) Crystalheart válasza Tv (#27) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A lényeg, hogy emberi jogok ide vagy oda, nem szabadna, hogy bárkinek is joga legyen lepukkant csövesként (direkt nem hajléktalant írtam) rombolni, rondítani a környezetet. Elképzelhetetlenül nagy károkat okoznak ezzel az országimázsnak, és persze az élhetőségi indexet is jól lehúzzák.

(#29) Invadrr_Zim válasza Crystalheart (#28) üzenetére


Invadrr_Zim
tag

jaja. már évekkel ezelött pofám leszakadt, amikor a reptérbuszról leszállva kökin az első amit a túristák meglátnak, az 5 tucat csöves akik a padokon és a fűben fetrengenek.

(#30) Mr.Csizmás válasza Invadrr_Zim (#29) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

rég járhattál arrafele, mert most egy befejezés előtt álló plaza van a helyén :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#31) Crystalheart válasza Mr.Csizmás (#30) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egy fokkal jobb, de csak annyival. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.